www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 28 ožu 2024 19:41

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 92 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 6, 7, 8, 9, 10  Sljedeće
Autor Poruka
 Naslov:
PostPostano: 19 kol 2008 10:27 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 10 tra 2007 22:55
Postovi: 809
Lokacija: Dalmacija
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
:grlim te: :grlim te: :grlim te:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 19 kol 2008 13:12 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 09 sij 2008 09:17
Postovi: 257
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
učenik napisao:
Hvaljen Isus i Marija.Sunašce gdje si pročitala da loše pišem o svećenicima?Vidiš kako se gluposti događaju kad si površna i nemaš volje čitat nešto što nije u skladu sa tobom?Napisao sam pitanje ŠTO DA SE NAĐEŠ PRED TAKVIM SVEĆENIKOM(nikad nisam rekao da znam niti jednog takvog)DA TREBA POLOŽIT RUKE NA TEBE ILI PRED LAIKOM KOJI ŽIVI PRILIČNO ČISTO PRED KOGA BI STALA?Ja ne osuđujem sestro svećenike ja ih volim i za njih molim.Na forumu sam jedino ja stao u obranu biskupa kad se desilo da ih napadaju forumaši.Tvoj stav nije važan već nauk crkve i sveto pismo pa zato prvo pročitaj o tome u svetom pismu i pozdravi pater Ivana od mene.Ja osobno znam puuuno divnih svećenika a napisao sam ako nađeš 1 potpuno predanog Bogu dakle POTPUNO PREDANOG Bogu ja ću pješice u svetu zemlju.To nije ružno pisanje i netražim mane svećenicima već sa njima surađujem.Nemora se rasprava vodit ali tražite rasprave a onda bježite bez argumenata ste pa nemojte onda ni pisat ono što neznate jer druge zavodite.Amen i BB



Brate neka te blagoslovi Gospodin i neka te čuva u miru i radosti! :grlim te: :grlim te: :grlim te: :grlim te: :grlim te: nije mi u potpunosti jasan tvoj post.... :? ??pogotovo ono da sam površna i da nemam volje čitati :( :( :( ...Vjeruj mi brate o tome sam se dugo ispitivala kod mnogih svećenika i odgovor je uvijek isti.....Ja zbilja ne želim voditi više raspravu o tome. Poštujem vaše stavove braćo i sestre u Kristu! :grlim te: p.s. kojieg p. Ivana da pozdravim sumnjam da te poznaje naš župnik s Viškova.... :grlim te: :grlim te: :grlim te: :grlim te:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 29 kol 2008 08:14 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 23 srp 2008 14:46
Postovi: 410
Lokacija: Sl.Brod-Đakovo
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Polagati ruke svi mi možemo ali koja svrha?
Zna se kome je isus rekao da liječe,izgone zloduhe,otpuštaju grijehe i prpovjedaju evanđelje..i Zna se kome je ostavio autoritet;Petru i Petru2 i Petru3...a onima koji su u službi Crkve koju Isus gradi opet na Petru..
Znači po Crkvi Ima pravo Svećenik i Onaj kome Biskup daje dopuštenje
A ovo Što bi ja smatrao da može bilo tko Kakva korist,ako nije valjano..
Tu se petlja i Đavao pa se onda pomuti i razum..i svakakve posljedice su moguće
Izričito je vjernicima nepreporučljivo da daju glavu bilo kome,..nepoznatom
A Niti ruke imaju moć niti ljudi imaju pravo Nego jedino Bog ima moć i pravo..
BVB


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 29 kol 2008 08:34 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 12 stu 2008 10:35
Postovi: 1008
Lokacija: Split
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
Ovaj svečenik govori sve o tome.

http://www.blog.hr/print/id/1622603188/ ... cista.html


Pri dnu dole. Mislim da su daljne riječi suvišne.

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: smajlic5


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 29 kol 2008 08:47 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 12 stu 2008 10:35
Postovi: 1008
Lokacija: Split
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
Evo da ne tražite:

Kako gledate na najnoviju poplavu kontaktiranja s onostranim i kanaliziranja poruka od bićâ iz drugih dimenzija? Kakva su to bića koja se predstavljaju kao anđeli, St. Germain, Uzašla Gospa, a govore o reinkarnaciji i sl.?




Dr. Rufus: Odgovorit ću vam na ovo pitanje kao i Isus, u usporedbi. U centralnoj Indiji upoznao sam mladu ženu koja je prorokovala u Isusovo ime i polagala ruke na ljude i molila za njih. Poznavao sam je dobro. Ona je bila pod utjecajem Sotone. Došla je na našu duhovnu obnovu, molio sam nad njom i bila je oslobođena. Poslije toga sam čuo da mnogi ljudi idu k njoj da moli za njih. Čak su joj išli i svećenici i redovnice. A bila je obična učiteljica u osnovnoj školi. Netko me je zamolio da dođem u to područje, da vidim i razlučim o kakvoj se stvari radi. Kažu da se, kada ona moli Duhu Svetome i kada moli Očenaš, Duh Sveti spušta na nju. I da ona tada izgovara prekrasna proroštva, da polaže ruke na ljude i moli za njihova ozdravljenja. I kada sam otišao na susret s njom, bila je puna poštovanja prema meni i jako sam joj bio drag. Rekao sam joj: »Čujem da Bog po Vama radi prekrasne stvari.« Ona odgovori: »Da, ja donosim ozdravljenje i spoznanja drugim ljudima.« Onda sam joj predložio da zajedno molimo. Ja sam počeo moliti himan »Dođi, Duše Presveti«. Tada je i ta žena počela uzdizati svoje ruke, zatvorila je oči, i izvana je izgledalo kao da se Duh Sveti spušta na nju i počela je prorokovati: »Rufuse, sine moj«, itd. Ja sam je gledao i rekao joj: »Znam tko si!« Otvorila je oči i rekla: »Znala sam da Vas ne mogu prevariti.«

Jedanput sam se molio za jednu ženu u južnoj Indiji, a ona ne zna engleski, jer govori lokalnim jezikom. Na engleskom sam ju pitao: »Tko ste Vi?« »Zašto me to pitate?« — odgovorila je engleskim jezikom. »Zato jer smo se često prije toga susretali.« »Vi me poznajete, drugi ne!« — rekla mi je.

I ona je rekla: »Znala sam da Vas ne mogu prevariti.« I onda su joj se otvorile oči i shvatila je da je ona jedna obična mala učiteljica. Onda me je pitala: »Oče, zašto se to meni događa?« »Zato što ste čuli da se ljudi Vama obraćaju kao jednoj koja je opsjednuta i tada ste bili vrlo povrijeđeni. I Vi ste iznutra čeznuli za nekom utjehom. Htjeli ste se drugima predstaviti kao netko tko nije opsjednut, nego, naprotiv, kao netko tko može liječiti i prorokovati. I kroz to ste se otvorili demonskom utjecaju.«

Jeste li sad shvatili? I ne brinite se. Bog se može poslužiti vama jednostavnima kakvi jeste. Biblija ne govori o tome da je Marija ikoga liječila ili propovijedala i ne znam da li je Majka Terezija ikoga izliječila na ovakav način, ali svi znamo da je bila veliki svjedok za Isusa. Koliko ljudi poznajem u svijetu koji su rekli da su veliki duhovni ljudi i veliki izlječitelji, a u bîti je Sotona bio u njima. On je »liječio«.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 31 kol 2008 20:44 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 13 vel 2006 13:38
Postovi: 1753
Lokacija: Ljubi i čini što hoćeš!
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
poštovani i dragi moji prijatelji,drage sestrice i braćo u Kristu našem!evo,vrativši se,nadam se da ću uz vašu svesrdnu pomoć i nadalje koliko ,i vrijeme dopusti, barem malo pripomoći da se ovaj naš predivni forum još više obogati stvarima koje će biti na korist svim nama,i onima koji su "zarasli"u vjeri,ali još više onima koji tek počinju i žele dublje i bliže osjetiti Božju pristutnost i poznavanje same naše Katoličke vjere.. :lol: :grlim te:

evo ponajprije da počnem,kako naša Biblijska teologija gleda na gestu polaganja ruku...položiti ruke na nekoga znači više nego dići ruke uvis pa makar to bilo i u pokretu blagoslivljanja kao što vidimo u Lev 9
22Tada Aron podiže ruke spram naroda i blagoslovi ga. Pošto prinese žrtvu okajnicu, paljenicu i pričesnicu, siđe.
....i kod Lk 24
50Zatim ih izvede do Betanije, podiže ruke pa ih blagoslovi
...u biti to znači, stvarno dotaknuti drugoga i podjeliti s njime nešto od samoga sebe .

u Starom Zavjetu polaganje ruku je bio znak blagoslivljanja , ali blagoslova koji nije rijec ,vec dapače, sam čin . To se jako lijepo vidi kako Jakov prenosi taj svoj blagoslov na svoje potomstvo u knjizi Post 48
13Nato ih uze Josip obojicu - Efrajima svojom desnicom, Izraelu nalijevo, a Manašea svojom ljevicom, Izraelu nadesno - te ih k njemu primače. 14Ali Izrael ispruži svoju desnicu i stavi je na Efrajimovu glavu, premda je bio mlađi, a svoju ljevicu na glavu Manašeovu - tako je držao ruke unakrst - iako je Manaše bio prvorođenac. 15Tako je davao svoj blagoslov Josipu govoreći: "Bog, čijim su putovima hodili oci moji Abraham i Izak, Bog, koji mi je pastir bio otkako postah pa do danas, 16anđeo koji me od svakog zla izbavljao - djecu ovu neka blagoslovi! Neka se ime moje i mojih pređa Abrahama i Izaka po njima spominje! U mnoštva se mnogobrojna po zemlji razmnožili!"


nadalje, polaganje ruku iskazuje znak povećenja u biti gdje Duh Božji izdvaja neku osobu koju je sebi odabrao, te ga uzima u posjed da mu dadne vlast i sposobnost za obavljanje neke zadaće.... tako imamao u SZ Levite koji su izdvojeni poput nekog svetog prinosa Br 8
10Kad dovedeš levite pred Jahvu, neka Izraelci stave na njih svoje ruke.

zatim vidimo kako Duh Mudrosti napunja samoga Jošuu u Pnz 34
9A Jošua, sin Nunov, bio je ispunjen duhom mudrosti jer Mojsije bijaše na nj položio svoje ruke. Njega su Izraelci slušali i činili kako je Jahve naredio Mojsiju.
....... te ga tako osposobljava da ga učvrsti na položaju narodnoga vođe s punim ovlastima ... Br 27
15A Jahvi Mojsije progovori ovako: 16"Neka Jahve, Bog duhova u svakom tijelu, postavi čovjeka nad ovom zajednicom 17koji će pred njom izlaziti; koji će pred njom stupati; koji će je izvoditi i uvoditi tako da Jahvina zajednica ne bude kao stado što nema pastira." 18"Uzmi Jošuu, sina Nunova!" - reče Jahve Mojsiju. "To je čovjek u kome ima duha. Na nj položi ruku svoju! 19Onda ga odvedi pred svećenika Eleazara i pred svu zajednicu te mu na njihove oči daj naredbe! 20Predaj mu dio svoje vlasti da ga sluša sva zajednica sinova Izraelovih. 21Neka pristupa k svećeniku Eleazaru, koji će za nj tražiti odluke Urima pred Jahvom. Na njegovu zapovijed neka izlaze i na njegovu zapovijed neka ulaze, oni i svi Izraelci s njim - sva zajednica." 22Mojsije učini kako mu je Jahve naredio: uzme Jošuu te ga postavi pred svećenika Eleazara i pred svu zajednicu.



polaganje ruku je i znak poistovjećivanja u SZ te na taj način uspostavlja jedinstvo između onoga koji prinosi žrzvu i žrtve same .te se na taj način posvećuje Bogu, određena da ponese osjećaje prinositelja, zahvaljivanje, žaljenje zbog grijeha ili klanjanje ili pak u žrtvi pomirenja gdje se jako dobro vidi u Lev 1
4Neka stavi svoju ruku na glavu žrtve paljenice da mu za njegovo ispaštanje bude primljena....
, u pričesnici Lev 3
2Neka stavi svoju ruku na glavu svoje žrtve i zakolje je na ulazu u Šator sastanka. Neka zatim Aronovi sinovi, svećenici, zapljusnu krvlju sve strane žrtvenika.
u žrtvi za grijeh,Lev 4
4Neka junca dovede pred Jahvu do ulaza u Šator sastanka; neka juncu na glavu položi svoju ruku i onda junca zakolje pred Jahvom.

ili pak ako što vidimo kod posvete levita u Br 8
16Jer oni su između Izraelaca meni potpuno darovani; njih sam sebi uzeo namjesto svih koji otvaraju majčinu utrobu, svih izraelskih prvorođenaca
.

u onom poznatom obredu slanje jarca u pustinju na Veliki dan pomirenja još uvijek je prisutno poistovjećivanje s jarcem, ali tu nema posvete, jer polaganjem ruku Izrael prenosi na tu životinju svoje grijehe gdje životinja poostaje nečistom i kao takva ne može se prinjeti Jahvi kao žrtva već biva prognana u pustinju čitamo u Lev 16
21Neka mu na glavu Aron stavi obje svoje ruke i nad njim ispovjedi sve krivnje Izraelaca, sve njihove prijestupe i sve njihove grijehe. Položivši ih tako jarcu na glavu, neka ga pošalje u pustinju s jednim prikladnim čovjekom.


što se pak tiče NZ, u Isusovu životu znademo da je Isus polagao ruke na malu djecu Mk 10
16Nato ih zagrli pa ih blagoslivljaše polažući na njih ruke.

, djelći im na taj način blaženstvo što ga je navješćivao siromasima, i na taj način dobivao od Oca plodove svoje vlastite molitve štpo vidimo u Mt 19
13Tada mu doniješe dječicu da na njih stavi ruke i pomoli se. A učenici im branili.


polaganje ruku je također znak oslobađanja.... tom gestom polaganja ruku Isus doista ozdravlja
bolesnike : "Ženo oslobođena si od svoje bolesti" kaže on zgrčenoj ženi zatim polaže On na nju ruke i ona se uspravlja Lk 13, 13 ... isti se gest ponavlja i kod ozdravljenja slijepca iz Betsaide Mk 8
23On uhvati slijepca za ruku, izvede ga iz sela, pljunu mu u oči, stavi na nj ruke i zapita ga: "Vidiš li što?"
, ali i kod svakoga od mnogobrojnih bolesnika što su nahrlili po zalasku sunca kao što nam piše Lk 4
40 O zalazu sunca svi koji su imali bolesnike od raznih bolesti dovedoše ih k njemu. A on bi na svakoga od njih stavljao ruke i ozdravljao ih.


i sada neminovno pitanje,što polaganje ruku znači u životu Crkve?
kao što nam je obećao sam Uskrsli Isus Krist, učenici će sami na boelsnike stavljati ruke i oni će ozdravljati Mk 16
na nemoćnike će ruke polagati, i bit će im dobro."

.....tom gestom Ananija vraća vid obraćenom Savlu Dj 9
12i u viđenju vidje čovjeka imenom Ananiju gdje ulazi i polaže na nj ruke da bi progledao."
........ a sam Pavao vraća zdravlje upravitelju Malte Dj 28
8A Publijeva je oca uhvatila ognjica i srdobolja pa je ležao. Pavao uđe k njemu, pomoli se, stavi na nj ruke i izliječi ga
.

iz svega vidimo, da se u početku iz same crkve polaganje ruku vršilo kao znak posvećenja ..... njime su se prenosili Božanski darovi a prvenstveno to je dar Duha Svetoga . da bi to bolje shvatili, čitajmo kako Petar i Ivan udjeliše Duha Samarijancima kojega još nisu bili primili Dj 8
17Tada polagahu ruke na njih i oni primahu Duha Svetoga
.... Jednako je Pavao učinio s ljudima iz Efeza Dj 19
6pa kad Pavao položi na njih ruke, dođe Duh Sveti na njih te stanu govoriti drugim jezicima i prorokovati.
... sjetimo se Šimuna Maga, koji se toliko zadivio pred snagom te geste, da je tu vlast htio kupiti za novac ne pitajući za cijenu Dj 8
18Kad Šimun vidje da se polaganjem ruku apostolskih daje Duh, ponudi apostolima novaca


vjerojatno se ta gesta, polaganja ruku, kao vidljivi znak, smatrala kako u sebi nosi moćnu božansku stvarnost.
slijedom ovoga svega što sam naveo, tom istom gestom Crkva prenosi duhovnu vvlast povezanu s određenim poslanjem namjenjenu određenim funkcijama a kao primjer imamo situaciju kod ustanovljenja sedmorice Dj 6
6Njih postave pred apostole, a oni pomolivši se, polože na njih ruke.

isto kao što su ih apostoli posvetili i kod poslanja Pavla i Barnabe u Dj 13
3Onda su postili, molili, položili na njih ruke i otpustili ih.


istom tako, imamo situaciju gdje Pavao polaže ruke na Timoteja... 2 Tim 1
6Poradi toga podsjećam te: raspiruj milosni dar Božji koji je u tebi po polaganju mojih ruku.
... 1 Tim 4
14Ne zanemari milosnog dara koji je u tebi, koji ti je dan po proroštvu zajedno s polaganjem ruku starješinstva.
, a isti taj Timotej će tu istu gestu polaganja ruku ponoviti nad onima koje on izabire za službovanje 1 Tim 5
22Ruku prebrzo ni na koga ne polaži i ne budi dionikom tuđih grijeha! Sebe čistim čuvaj!
.
zato naša Crkva nastavlja polagati ruke u smislu koji je svaki put određen nekim obrascem i ta gesta ostaje nositeljem darova Duha .

ufuf..prvo pa dugačko :D nadam s e da će svima(nekima) biti na korist,jer mi vjernici znademo od najranijih dana kako SZ,preko NZ,pa sve do današnjih dana preko Učiteljstva Crkve,što nam Sveto Pismo i Apostolska Predaje tumače...

Slika Slika

s poštovanjem,
Ljubi i čini što hoćeš!



Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 31 kol 2008 20:49 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 11 ruj 2006 07:42
Postovi: 355
Lokacija: ...Daljina Tvoje Ljubavi cini me jakom...
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Vratija se Sime heh i vrime je vise :grlim te: :lol:
opss nije tema :roll:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 31 kol 2008 20:52 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 24 lis 2006 19:46
Postovi: 2079
Lokacija: dalmacija
Podijelio: 13 zahvala
Zahvaljeno je: 9 zahvala
BTB JOAKIME


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 31 kol 2008 20:57 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 13 vel 2006 13:38
Postovi: 1753
Lokacija: Ljubi i čini što hoćeš!
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
vrlo koristan i poučan tekst patra Zvjezdana Linića.....

http://images.google.hr/imgres?imgurl=http://www.glas-koncila.hr/photos/srednja/1178701520_5_30_photo.jpg&imgrefurl=http://www.glas-koncila.hr/rubrike_vjeronauk.html%3Fbroj_ID%3D11442%26PHPSESSID%3Dc7f&h=268&w=150&sz=8&hl=hr&start=54&um=1&usg=__pZH-RDGCtTG5Gp27sPknsjoyYHM=&tbnid=2MMO7LsRotTO6M:&tbnh=113&tbnw=63&prev=/images%3Fq%3Dpolaganje%2Bruku%26start%3D40%26ndsp%3D20%26um%3D1%26hl%3Dhr%26sa%3DN


ovo sam bio već negje postao davno prije,pa kako je tema nanovo podignuta,evo stavljam tekst našega biskupa Marina Srakića o gesti polaganju ruku....

Polaganje ruku
+ Marin, biskup


Danas je polaganje ruku silno u modi. Njemu pojedinci, pa i neke skupine vjernika, posvećuju veću pozornost i pridijevaju veću važnost nego Euharistiji. U najavi, bolje rečeno, u reklami jednog molitvenog skupa s polaganjem ruku pisalo je «a služit će se i Euharistija»...? Nek se najavi da će biti polaganje ruku, tada se hrpimice trči na takve skupove. Pune se dvorane. Tko ne bi išao na takve skupove?

Što reći o toj pojavi i praksi?
Polaganje ruku – u biblijskoj tradiciji
Polaganje ruku ne postoji samo u kršćanskim vjerskim zajednicama, nego i u drugim (vjerskim) zajednicama, duhovnostima, pokretima i praksama, npr. u reikiju. Ono nije nešto novo, naprotiv, spominje se na stranicama Biblije i Starog i Novog zavjeta.
Označavala je istovremeno i blagoslov i zagovor. Onaj koji polaže ruke na drugoga moli da siđe na nj Gospodinova milost, njegov blagoslov. Ruke su simbol snage i moći, ali u isto vrijeme zaštite, nježnosti i utjehe. Jakov je položio ruke na Efraima (Post 48,14-15), Mojsije na Jošuu (Br 27,18-20), Isus na gubavca (Mk 1,41-42), Ananija na Savla (Dj 9,10-11)...

I u nas je običaj, prema toj biblijskoj tradiciji da roditelji polažu ruke na djecu, znanci na bolesnike, roditelji na mladence ili na sina mladomisnika.
Polaganje ruku može biti blagoslovina (sakramental), učinci koje ovise o Božjoj volji i o nutarnjem raspoloženju onih koji je primaju.

Kako obavljati tu službu
Prije svega valja dobro razlikovati "privatno" od "javnog" polaganja ruku. Svatko može položiti ruke na bolesnika i u molitvi poželjeti mu zdravlje, ili djetetu poželjeti sreću.

Međutim, drugi je slučaj kad je riječ o kakvoj molitvenoj zajednici, o «crkvi», shvaćenoj u pravom smislu te riječi, tj. o zajednici vjernika. Kad obavljamo tu gestu, uključujemo Crkvu i polaganje ruku postaje služenje kršćanskoj zajednici. U molitvenoj skupini, budući da djelujemo u ambijentu Crkve i prema vjernosti prema Isusovoj Riječi «u moje će ime polagati ruke» (usp. Mk 16,17), ruke mogu polagati samo oni koji su za to dobili posebni mandat.

U svakom ljudskom organizmu, kakav god on bio, potrebna je bar minimalna društvena organizacija, red, struktura. To vrijedi i za Crkvu, u kojoj postoje norme ponašanja.
Drugim riječima, kad nema reda slabi zalaganje, članovi odlaze, skupina se raspada. To vrijedi i za službu polaganja ruku i za izvršavanje karizmi, kao što su dar prorokovanja, znanja i liječenja. Te darove treba podvrgnuti prosudbi Crkve kao zajednice.

Nekoliko praktičnih pravila
Svaka osoba koja prakticira polaganje ruku mora se pripraviti molitvom. Tá, ne polažemo ruke u svoje ime nego u ime Isusa, kao što je on sam rekao «u moje će ime polagati ruke» (usp. Mk 16, 17). Kao poslužitelj Gospodinov, što bude više rastao Gospodin u njemu, to će se smanjivati njegovo «ja».

Bilo bi bolje da polaganje ruku obavlja više osoba, jer se tada bolje označava život u Crkvi, život članova Kristova Tijela. Postoji različitost darova, ali je isti Duh, različiti službenici, ali je isti Duh, različiti su načini djelovanja, ali je isti Bog koji djeluje sam u svima. Duh jednome daje poruku mudrosti drugome znanja, jednome, isti Duh daje vjeru drugome dar liječenja.

U molitvama za ozdravljenje treba izbjegavati sve oblike histerije, prijetvornosti, teatralnosti ili senzacionalizma. To se ne smije odvijati pred televizijskim kamerama bez dopuštenja dijecezanskog biskupa... Čujemo da u nekim skupovima dolazi do masovnog kričanja, padanja u nesvijest, kao po narudžbi.

Zašto se polažu ruke?
Služba polaganja ruku je služba hvalbene, prosne, zagovorne, zahvalne molitve nad osobom da se Gospodin očituje nad njom. To je jedina i glavna svrha: a manje je važno osobno posvećenje, razlučivanje duhova, fizičko ili psihičko ozdravljenje, snaga, vjera i sl. Nadam se da ću ozdraviti, da ću dobiti svjetlo ili određenu milost zato jer vjerujem da je Gospodin prisutan i da se očituje. U svakom slučaju, prepustimo Gospodinu da čini ono što hoće, a mi ostanimo sluge bez umišljaja da smo «polu-sveci» ili nešto slično. Na žalost, neki voditelji tzv. "katoličkih seminara" previše pričaju o sebi i o učinku polaganja svojih ruku: oni za sebe tvrde da upadaju u ekstazu, da vide imena i broj ozdravljanih, čak gledaju organ koji ozdravlja (sic!), štoviše, ozdravljaju (valjda polaganjem ruku) preko telefona ili Interneta. Oni osjećaju u kojoj je zemlji đavao više djeluje... Takve sablažnjive izjave samo izazivaju naša ozbiljna pitanja radi li se doista o "Božjem čovjeku" ili o nekom drugom.
...


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 31 kol 2008 21:00 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 ožu 2006 15:36
Postovi: 6385
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 44 zahvala
Bog ti plati Joakime...


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 92 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 6, 7, 8, 9, 10  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 8 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr