www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 28 ožu 2024 10:41

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 23 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3  Sljedeće
Autor Poruka
 Naslov:
PostPostano: 05 ruj 2008 08:54 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 21 ožu 2007 14:07
Postovi: 714
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Bit Lorde, sine Božji ljubljeni... neka ti Gospodin plati trud pisanja cijele knjižice....

hvala ti na trudu....

Zaista, niti meni Misa više nije ista neg je bila nakon Catlininog svjedočanstva.... :grlim te:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 05 ruj 2008 21:00 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 03 sij 2008 21:31
Postovi: 698
Lokacija: Najljepša zemlja na svijetu!
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Ovo baš ti otkrije koliko je važna sv. Misa
Hvala BitLorde.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 31 sij 2010 20:01 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 06 sij 2010 10:48
Postovi: 64
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Toplo preporučam ovu knjigu,u njoj ima puno odgovora,a ovo su meni osobno najljepši citati koji su mi puno pomogli pa ih želim s vama podijeliti!

Bog vas blagoslovio!


Isus:

Vi koji vjerujete u Mene,dopustite mi da se Ja brinem za sve!

Recite "dosta" vašim tjeskobama.Smirite se.Odmorite se u mome Srcu!Ako budete osluškivali,samo jedan kucaj će vam otkriti božanski sklad.

Ja vam pomažem.Sasvim sigurno Ja vam pomažem.Budite bezazleni(jednostavni,prostodušni) kao golubice.

Budi dobra kao LJUBAV,budi mudra kao MUDROST,da se jedan i drugi naslade u tebi u vječnome blaženstvu.

Onaj koji me ljubi posjeduje moju snagu!

Pouzdaj se u mene.Svoje trpljenje(kušnju)prikazuj Ocu-da me utješi!

Sve što od mene dolazi dobro je!

Tvoje poslanje:Približiti svijet mom Euharistijskom Srcu i Bezgrešnom Srcu moje majke.

Ja sam MIR u svojoj bitnosti.

Najsigurniji put prema Bogu-PONIZNOST!

Prepusti meni svoju volju iz ljubavi koju imaš prema meni!

Ne boj se,kćeri preljubljena!

Nada i trpljenje=SVIJETLO!

Često ponavljajte ove zazive:
"Bolno i Bezgrešno Srce Marijino,budi naše spasenje!O Bolno i Bezgrešno Srce Marijino,spasi nas koji se Tebi utječemo!"
"Svet,Svet,Svet,Gospodine nad vojskama,nebo i zemlja ispunjeni su vašom slavom."

Anđeli vas vode!

Reci sa mnom:
"Ne moja,nego Tvoja volja neka bude."

Ne gledaj više svoj grijeh.Ja sam ga izbrisao u spasonosnoj kupki moje krvi!

Vi ne uspijevate shvatiti da je bol dar od Boga!

Prihvatite slike dvaju Srdaca(Isusovo i Marijino).Kopirajte ih!Širite tu pobožnost!Samo u moru ljubavi ovih dvaju Srdaca spasit će se lađa moje Crkve!Otraga nek se napiše:SVET,SVET,SVET,GOSPODIN BOG NA VOJSKAMA,NEBO I ZEMLJA PUNI SU VELIČANSTVA TVOJE SLAVE.SLAVA OCU,SLAVA SINU,SLAVA DUHU SVETOMU,U VIJEKE VJEKOVA.ISUSE,MARIJO JA VAS LJUBIM,SPASITE DUŠE!

Pobjeda ljudima dobre volje.

Ne bojte se poteškoća.

Molite za duše u čistilištu.

Prije nego počnete moliti poškropite prostor blagoslovljenom vodom i izmolite VJERUJEM!

MIR!Mir već dolazi!I s mirom:LJUBAV!

Duh će od sada boraviti s tobom!

Misli na Mene,a ne na sebe!

Kucaj,čak ako me ne čuješ,kucaj!

Preljubljena kćeri,navijesti ljudima sreću i mir!

Opetujte neprestano ovu molitvu:
JA SAM SRETNA,JER ME LJUBI ISUS,MOJ SPASITELJ.ON PRETVARA U MED GORČINU MOJIH SUZA,MUKE U RADOST I TRPLJENJA U UŽIVANJA I SVU BOL U LJUBAV PREMA MOME KRALJU I MOME SPASITELJU!

Obnavljajte svoje živote iz dana u dan!

NE GUBI MIRA ZBOG ZAMKI DEMONA!

Ti si vjerna i ja želim da budeš vedra!

Želim vedrinu u tebi.Govorim o vedrini koja se temelji na nadi,na pouzdanju u Mene,na predanju bez mjere u tvoga Gospodina!


Bez prestanka se utječi mome Duhu koji te pokreće i vodi.

Išti moga Duha.

Vratite dobro za zlo.

Rastopi se u Meni poput kapljice vode u čaši vina.

Ne obeshrabruj se!Sjeti se koliko sam puta stavljao zapreke pred tobom.

Ja ne škrtarim sa nikakvim trudom.Ja ću se posvetiti tebi od jutra do večeri.I kad budeš spavala Ja ću te zagrliti posredstvom svog anđela čuvara!

Nastavite napredovati,neka vas ništa ne smete,ne rastrese niti zbuni.

Sve što činite s radošću,mirom,s ljubavlju i s poniznim pouzdanjem i jednostavnošću djece bit će primljeno kao ugodni i osvježavajući balzam za rane u mojoj utrobi(Srcu).

RECEPT:
-živi stalno u prisutnosti tog Boga
-pokušaj kao na istinsku stvarnost misliti na činjenicu da Ja živim u tebi
-nalazi Me u svakom trenutku tvoga života,kao što ja nalazim tebe

Raduj se kad vidiš da te blagoslivljaju,Ja te tada sa zadovoljstvom gledam.

Govori često:"BUDI VOLJA TVOJA"

Ja sam svjetlost i ljubav i ja želim također da to budete i vi!

Dajite zadovoljštinu i žrtvu!

Boravite u molitvi,djeco moja,čak ako zapazite da se njegovo(đavolsko) djelovanje množi.Jer to je djelo tog zlog neprijatelja koji vas želi uznemiriti.

Kad osjetite žalost,pjevajte!Kad ste duboko rastuženi(neutješivi),molite...I vi ćete osjetiti našu utjehu...


Ne ostajte u tjeskobi.Naprotiv,radujte se i slavite Oca!


Ne boj se!Neće tu biti samo trpljenja i suza,nego također i velikih radosti!


A sada,
GOVORI!RADI!



:grlim te: :lol: [/b]


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 31 sij 2010 20:39 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 05 srp 2009 15:29
Postovi: 2003
Lokacija: Slavonija
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
Imam tu knjigu, i uvijek je iznova čitam s vremena na vrijeme, kao i drugu, njen nastavak, "Vrata nebeska". Imprimatur je dao Msgr. Rene Fernandez Apaza, nadbiskup Cochabambe, Bolivija. ja bih samo stavila predgovor, tako da se s tim upoznaju i oni koji još nisu čuli za Catalinu:

PREDGOVOR

Oo 9. ožujka 1995., u bolivijskom gradu Cochabambi sadreno Kristovo poprsje plače više od dvjesta puta. Ekipa "Međunarodna grupa za Mir" provela je ispitivanja koja su, nakon analiza u dvama nacionalnim laboratorijima u SAD i u Australiji, pokazala da je krv ljudska, s jednim dragocjenim i iznenađujućim novim čimbenikom: analiza jednog od tragova krvi izvučene s čela Kristova, "sadrži šiljak jednog trna" sličnog palmi datule, tipičnog stabla jednog vrlo sunčanog kraja.

Mjesni nadbiskup Msgr. Rene Fernandez, nakon što je primio znanstveni izvještaj, odobrio je štovanje kipa. Dne 9. ožujka 1997., na drugu obljetnicu čudesnog događaja, predsjedao je u katedrali grada koncelebriranu sv. Misu u prisutnosti brojnih svećenika i redovnika i mnoštva vjernika.

Plodovi su dobri a očituju se u obraćenjima i mijenjanju života. Pričesti prvih petaka u mjesecu u župi Svetog Petra dosižu u stanovitim prigodama cifru od deset tisuća, što je u prošlosti nikad viđeno.

Čitav svijet živi izvanredna iskustva, čija raznolikost i broj se doimlje. A riječ je o porukama koje su po cijelom svijetu iste: "Stavite Boga u središte vaših života. Bog postoji, ali vi ste ga zaboravili. Obraćajte se, ispovijedajte se, pričešćujte se, postite, molite, živite ljubav, pomozite bližnjemu, slijedite tragove Isusove...Ja, njegova Majka, ja vas to molim..."

Znanost je bila savjetovana. Rezultati potvrđuju autentičnost mnogih utvrđenih činjenica. To je isto kao u Akiti (Japan), u Betaniji (Venezuela), Civitavecchii (Italija), Cochabambi (Bolivija) itd... U drugim zemljama našega globusa stotine ispitivanja su još u tijeku...

To je posljednji zahvat Božji da omekša tvrda ljudska srca. Marija živi na zemlji sa svojim Sinom... Svakoga dana On i Ona povjeravaju svojim izabranicima riječi ljubavi i milosrđa pozivajući na obraćenje.

U Boliviji se također osjeća taj nebeski blagozvučni glas. U gradu Cochabambi, jedna "ponizna službenica Božja" po imenu Catalina, prima stigmate od Isusa koje se ukazuju četvrtkom u noći, očituju se petkom s velikom boli, a iščezavaju subotom. Crkvene vlasti su to vidjele, kao i redovnici, redovnice, svećenici i brojni laici.

Catalina prima poruke od Isusa koji uzražava svoju ljubav prema Boliviji i prema svijetu i traži podršku svoje djece da se proširi među sve narode jedan novi pokret što ga je On nazvao:
"Velika Križarska vojna Ljubavi."
Ovdje izneseni tekstovi bitno su riječi Isusove, izdiktirane Catalini, koja se prikazala Bogu kao duša žrtva.

Po mnijenju specijalista, iskustva Catalinina su autentična, premda to mišljenje ne namjerava ići ispred službenog suda crkvenog autoriteta kojemu se podvrgavamo. Naš cilj je jedino doprinijeti upoznavanju jednog iskustva ljubavi što ga je u ovim okolnostima Bog htio očitovati.

Što je bolje do utažiti tu žeđ po ljubavi onih koji su nam dali Ljubav: po Isus i Mariji. Njihova ljubav i njihovo milosrđe je za tebe, koji ćeš ovo čitati, i za one koji žele vršiti volju Očevu.

Izdaje i odgovara: Božidar Medvid - Jelsa


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 31 sij 2010 21:11 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 17 svi 2009 00:08
Postovi: 732
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
ajme divno,gdje ste nabavile ove knjige?
pišite još malo... :grlim te:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 31 sij 2010 21:54 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 05 srp 2009 15:29
Postovi: 2003
Lokacija: Slavonija
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
Ja sam te obje knjige naručila telefonski, direktno od don Božidara, na
021/ 761-251, i jednostavno platila poštanskom uplatnicom.
Evo još uvod od same Cataline u kojem ona predstavlja knjigu:

UVOD

Ove stranice bile su napisane u manje od petnaest dana. Diktati su započeli 6. siječnja 1996. a završili 25. istog mjeseca, uz jedan prekid od osam dana, za vrijeme kojih sam bila bolesna.

Ja ne znam u kojem času ja ispisah tolike stranice, gotovo tri bilježnice od nekojih dvjesta do trista stranica. Katkada sam pisala četiri sata uzastopce, a da ipak nisam utrudila ruku. Drugi puta, sjela bi da pišem od večeri pa sve do ranih jutarnjih sati. Da ne bih probudila svoga supruga, molila sam Gospodina da On vodi moju ruku, što je On i učinio.

Ja danas završavam prepisivanje u čisto, bez ikakve potrebe za ispravljanjem. Mi smo u 17. svibnja 1996., danu kad započinje devetnica Duhu Svetomu. Svakoga dana, u času kad sjednem da pišem, u vremenu kad sam prepisivala bilježnice u čisto, uvijek sam zazivala Duha Svetoga, da me On vodi i da ne dopusti ni jednu jedinu riječ koja bi bila od mene. Ja mislim da je Gospodin bio toliko dobar prema meni, da je On sve predvidio da završim danas.

Ja ne znam ništa od teologije. Ja sam jedna obična žena, bivša činovnica, a sada domaćica i tajnica (sekretarica) Gospodinova, kao što to On kaže u nekojim porukama. Ja, nedostojna službenica, iznenada sam se pretvorila u sekretaricu Gospodara svemira... Ja koja nikada nisam ništa znala o teoljogiji i koja nikada nisam čitala Bibliju (priznajem sa stidom, da sam je tek sada počela čitati), ja grješnica i koja sam bila osoba najmanje prikladna da pružim svjedočanstvo za Isusa, ja evo sada sebe gledam kako pišem ovaj uvod... Ali neka se zna da ja nemam nikakve zasluge! Ja to ponizno govorim. Eto ruke Ljubavi, njegovog neizmjernog milosrđa, koja oprašta, koja ozdravlja, koja uzdiže, ali nadasve "koja ljubi."

Njegova prvobitna pouka nam objavljuje da samo njegova ljubav ne laže, ne vara, ne prouzrokuje nikakvu nepravdu. I On nas poziva da živimo tu ljubav kroz brojne poruke, od kojih su sve jedne ljepše od drugih.

Ja neću ulaziti u polemike (rasprave), nego ću ponizno prihvatiti kritike. Ja se podlažem u poslušnosti Crkvi. Ja nemam drugih ambicija (težnja) nego da izvršim što moj Gospodin od mene traži. Stoga govorim kao nebeska Mati: "Evo službenice Gospodnje, neka mi bude po Tvojoj riječi."
Slava Bogu! I nikome drugom do Njemu!

Vama, sa svom svojom ljubavlju

Catalina


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 01 vel 2010 09:13 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 06 sij 2010 10:48
Postovi: 64
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
ja sam to posudila od strine,a ako se ne varam mislim da je i ona to naručila telefonski.knjiga trenutno nije kod mene ali kada opet bude u mojim rukama napisat ću još neke dijelove.
Božji mir i blagoslov sišao na sve nas! :D


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 01 vel 2010 09:52 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 05 srp 2009 15:29
Postovi: 2003
Lokacija: Slavonija
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
VELIKA KRIŽARSKA VOJNA LJUBAVI

Isus, 6.1.1996.
CA 1 - GOVORIMO O LJUBAVI

Moja se volja može ispuniti nakon što je duša došla dotle da je nadvladala poteškoće koje sam Ja unaprijed odredio za napredak svakog od vas. Neka svatko u sebi samome razmisli o vremenu koje je prošlo od njegova obraćenja.

Ne zaboravite, ako sam Ja okasnio očitovati svoju slavu, da je to bilo samo zato da to očitovanje bude što veće. Vjerujete li da Ja u svojoj desetoj godini nisam mogao učiniti čudesa koja sam učinio u tridesetoj? Pa ipak, čekao sam i pripravljao se u šutnji, u radu, sve do dana koji je odredio moj Otac za moje javno predstavljanje (na Jordanu). Zapazite da Ja govorim o sebi u koliko sam čovjek, jer vam je potreban moj primjer. Ne samo primjer moga žrtvovanja na Kalvariji, nego također primjer iz moje djetinjske dobi, moga skrivenog života u skromnoj Nazaretskoj kući. Za samo one tri godine javnog djelovanja pripravljao sam se trideset godina.

Danas, tvoje boravište je ta mala Nazaretska kuća u kojoj, po tvom posredovanju, Ja vam dajem posljednju pouku, jer su vaša nastojanja (napori) taknula moje Srce...

Ja sam duboko zahvalni Bog. Ja nagrađujem napore koji se čine za moju veću slavu. No isto tako, Ja pažljivo i sa žalošću gledam na milosti koje ste vi pustili da prođu, jer ih niste znaki prihvatiti.

Otvorite oči. Pogledajte veličinu dobra s kojom sam dan za danom slijedio vašu pripravu. Ako ostanete vjerni i postojani, obećajem vam da ćete pobrati sve plodove toga dobra koje sam vam namijenio.

Vi koji vjerujete u Mene, dopustite mi da se Ja brinem za sve. Nitko do Mene ne može bolje shvatiti vašu goruću želju. I nitko je bolje od Mene ne može zadovoljiti, jer Ja sam je pobudio u vama da vas pozovem da ostvarite određene stvari. Pa ako sam vam Ja dao želju, zar vam ne bih znao pomoći da je zadovoljite?

Recite "dosta" vašim tjeskobama. Smirite se. Odmorite se u mome Srcu. Ako budete osluškivali, samo jedan kucaj će vam otkriti božanski sklad.

Znam da sam vam o tome već dosta rekao, da sam vam otkrio velik dio što je za vas još u redu misterija i sumnji koje zamračuju duh čovjekov kada, poput jedne male ptičice, pijuče da bi primio od svoje majke hranu koju tako jako želi.

Budimo sada zajedno i govorimo o ljubavi koju vam želim dati. To su govori koje držim u svim vremenima, jer vi morate napredovati u ljubavi, a ne samo nešto malo. Ja vam to kažem, jer imam prema vama osobitu ljubav.

Ja vam pomažem. Sasvim sigurno Ja vam pomažem! Ali to činim zato da biste Me ljubili, da biste rasli sve do uzrasta koji želim da postignete.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 05 tra 2010 14:20 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 05 srp 2009 15:29
Postovi: 2003
Lokacija: Slavonija
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala

Isus, 6.I.1996
CA-3 - RECI MI DA BAREM ŽELIŠ MOJU LJUBAV

Čovječanstvo trpi; ja ću mu pokazati spasenje. Čovjek ne može tražiti mir na zemlji, ako prije nije našao put k Nebu.
Ja želim biti blag sa svom svojom izgubljenom braćom ili s onima koji su sašli s pravoga puta. Neka mi se iskreno vrate, Ja se želim žarko dati njima da ih spasim od paklenih pandža. Tko bi mogao zadržati ljubav koju nosim prema ljudskom rodu, ako vidim samo jedan čin dobre volje? Ja sam došao na zemlju jedino zato da im donesem ljubav.
Živi od ljubavi, i ti ćeš me osloboditi od tolikih uvreda, od tolikih pogrda i nezahvalnosti, koje sa svih uglova zemlje pogađaju moje Srce. Ja od tebe ne tražim mnogo. Samo Me ljubi. Živi za Mene, jer Ja te ljubim. Ja sam živio, Ja sam umro i Ja živim za tebe. Ti ćeš upoznati kucaje moje ljubavi. Ti ćeš čuti moj glas. I jedan naspram drugoga, ti ćeš naučiti kako treba ljubiti onoga koji je sama Ljubav. I iz moga Srca proključat će vrelo sreće koju ti nitko neće moći oduzeti. Ne žalosti se stoga ako nema nikoga koji bi te slušao. Ja znam dobro da su uši čovjekove gluhe, i da on brka ono što mu pomaže više s varljivim naukama o ljubavi. Sadašnji vijek neće proći, a da svijet ne spozna zlo koje je počinio.
Oh! Djeco moja, vratite se k Meni! Ja ću za vas biti život. Naći ćete u Meni ono što ste do sada vjerovali da možete naći na zemlji. Ja vas neću podsjećati niti ikoga prekoravati za zlo koje je učinio, nego ću rukama obuhvatiti i zagrliti sve one koji budu vjerovali u moju ljubav.
Tko će moći odbiti da spozna požar ljubavi u mom Srcu? Tko će mi moći uskratiti tu dušu za koju sam Ja toliko trpio na zemlji?
Oh! Stvorenja moja, ljubite me i ja ću vas proslaviti. Ne budite preda Mnom ni plašljivi ni bojažljivi. Ja želim da osjetite kako je onaj krik što sam ga ispustio s Križa: "Žedan sam!", proizišao iz dubine moga Srca.
Toliko želim učiniti vas poniznima da vam dadem blago što ćete ga uzalud tražiti daleko od Mene. Ne zapažate li kojim žarom gore moje riječi, do te točke da vam očitujem koliko vas trebam, onda kad ste vi dotični koji trebate Mene? Gdje je taj koji Me ljubi? I zašto Me se tako malo sluša?
Reci Mi barem ti da želiš moju ljubav...Ja ću te namiriti dajući ti najžarče želje. Ja znam što tvoje srce želi. Ja ću te potpuno zadovoljiti dajući ti puninu ljubavi, bez sjene neke koristi, ili koje boojazni. Neću se kriti tvojim očima. Ti ćeš Me vidjeti, ti ćeš uživati žar onih koji ljube. Ali, u isto vrijeme, spali svu svoju trosku, prihvati djela koja Ja izvršujem u tvom srcu i s povjerenjem prepusti sebe Meni.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 11 tra 2010 14:33 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 05 srp 2009 15:29
Postovi: 2003
Lokacija: Slavonija
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
Nastavljamo sa divnim porukama Catalini u Velikoj križarskoj vojnoj ljubavi, za sve one koji žele malo čitati a nemaju tu knjigu:

Isus, 6.I.1996.
CA 4 - TKO JE MOJ SUDJELUJE U ČITAVOM MOME ŽIVOTU

Duša nastoji da Me ljubi kad joj Ja pokažem te ljepote koje su predmet njezinih istraživanja. Nužno je da za svakog od vas Ja omogućim jedno povlačenje u mir, u samoću (duh, vježbe, dani sabranosti) gdje biste Me mogli naći i prepoznati. Mnogo ih je koji slijede krive ideale i uvijek su u potrazi za srećom koja im ipak izmiče, zbog iluzija (obmana) s kojima ispunjaju duh i srce. Ja dopuštam da Me nađu, Ja se očitujem onima koji uklone iz svog srca mane i pogrješke, sebičnost i oholost. Neka se nitko ne nada spoznati istinu ako ne napusti ono što je lažno.

Ja vam govorim po posrednici stvorova. Ja vas privlačim k sebi jer Ja sam svjetlo koji dajem vid slijepima. Ja sam dobro koje zadovoljuje, zasićuje. Ne tražite stvarnost u ništavnosti (u tricama). Jer ništavnosti su dim koji prolazi, a stvarnost traje zauvijek. Onaj koji Me ljubi, neka iskrči šikaru, neka pripravi teren. Ja ću učiniti da on uzrodi.

(Bez Tebe, mi ne možemo ništa, Gospodine.)

Istina je; vi ne možete učiniti ništa bez Mene. Vaše djelo rezultat je dviju volja: moje i vaše. Pa ipak, ja tražim više od onoga kojemu više dajem. Ako dajem manje, zadovoljavam se manjim.
Nemojte ipak vjerovati da vam Ja ne dajem svima obilje darova s kojima vi možete učiniti stvari koje su Meni drage. Ja ne gledam kome dajem dare. Moja ljubav Me na to goni. Svi imaju dijela u tim darovima, bez kojih vi ne samo da ne biste mogli ništa učiniti, nego k tome vi ne biste nikad mogli primiti ni milosrđe ni oproštenje, kao osuđenici. Oni leže u najužasnijem od svih zatvora: u zatvoru pobune. Zašto? Jer su se za vrijeme svoga života dali voditi i vući od svih vrsta mana. Koliko sam puta htio da se vrate k Meni! No, oni su bježali, služeći se svojom voljom, mojim najvišim darom.

Misli na to da je svaki osuđenik jedan primjer onoga što može čovjek bez Mene. Budi uvjerena da nitko ne biva osuđen bez svoje volje. Misli da čak ni prema njima pravda božanska nije primijenila strogost koju su oni toliko zaslužili. Ja sam pravedan, ali Ja ublažujem pravdu milosrđem.

Moja ljubav je zadovoljna sama sa sobom i nema potrebe da živi drugačije od svog vlastitog života i od svoje vlastite ljubavi. Oni koji su osuđeni ne ljube Me, niti će Me ikada ljubiti.

Ti, da, ti ćeš Me ljubiti. Ja sam bacio na te svoj pogled od početka vjekova, prije čak nego li je itko bio stvoren. Učinio sam da sudjeluješ u mojim patnjama, jer si uistinu Moja. Onaj koji je Moj sudjeluje u Mom čitavom životu, sada u boli, a onda u slavi na Nebu.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 23 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 9 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr