www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 18 tra 2024 17:12

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 174 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18  Sljedeće
Autor Poruka
 Naslov:
PostPostano: 20 ruj 2008 11:37 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 11 ruj 2006 07:42
Postovi: 355
Lokacija: ...Daljina Tvoje Ljubavi cini me jakom...
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
naggar napisao:
Tvojamisao napisao:
Mozda me nisi shvatio imam taj osjecam koji me mozda i vara ... no.....
ne trazim niti zelim .... ni maske ni dodvoravanje u govoru i u izrazavanju ..
ali postoji neka nit koju netko ima , moze , ili , posjeduje ili jednostavno nema.. to opet nije moje..
Dragi Brate lipo ti spavaj u miru lako za mene previse se toga u zivotu priko mojih ledja privrnilo da se ja ne mogu tek tako lako uvrijediti, ali ponavljam ma postoji ona nit.. znas podsjeti me to kao i onaj pogled, kapiras :-),
a i svi to dozivljavamo na svoj nacin.. BTB


..daj ne cendraj sad i ti :lol:
..te bi te ne bi..

..daj se izjasni :lol:
..reci naggar ne baljezgaj.. :lol:

..ili jednostavno..predragi naggare ljubim te... :lol:


Boje da si ti ovo reka nego ja :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :a1490: :t152:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 20 ruj 2008 19:31 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 18 lis 2007 20:30
Postovi: 165
Lokacija: Split
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Možda postoje trenuci kad nekome treba reći malo grublje, da ga se vrati na pravi put s kojeg je odlutao, ali treba biti jako pažljiv u tome, u procjeni situacije......i ne biti grub gdje nikako nema potrebe, kao što je u slučaju ove žene. (Pa i kad jeste čovjek u grijehu treba biti pažljiv, svakoj osobi prići na primjeren način). Ona nije zalutala. Pobogu, muž je prevario, ostaje uz njega kako i zahtjeva naša vjera, sve čini...Zar bi oprost trebalo na silu stvoriti? Zar nije oprost proces? Nije li njezina želja da oprosti već jako dobar start? Ona moli sa svojim mužem..i želi ostvariti pravi oprost da ne ostane u njoj ni trag gorčine. Nije licemjer, jer mogla bi reći da je oprostila već samom željom da oprosti, već samim tim što je ostala u braku...ali ne....I nije dovoljno ni to....
Ma ovo je život...surova životna situacija, i žena se nosi savršeno s njom. Ne znam što bi htjeli od nje? Šta bi bilo da je sagriješila, pitam se..
Ne shvaćam zaista ovakvo kršćanstvo i ne čudim se što je mnogima daleko. kako smo prerevni i prepravedni, kad su drugi u pitanju. Braco i seko...tepanja i maženja, a kad je nešto životno, bespotrebna bičevanja. I jako velika, prevelika duhovna sigurnost. Nitko se ne pita je li u pravu...nego samo šiba.....
Sad znam da je dobro što izbjegavam forume...pa čak i vjerske. Ili, pogotovu vjerske, jer od njih sam očekivala više.


Evo jedan citat, za primjer:
Najvažnije pravilo duhovnih otaca jest: ne osuđivati i ne ražalostiti, nego bodriti i tješiti. Duhovnog oca definira upravo njegova zadaća da hrabri braću. To dolazi do izražaja u mnogim izrekama otaca. Tako Poimen daje sljedeći savjet duhovnim pratiteljima:

Kada neki čovjek griješi i laže govoreći "Nisam sagriješio", ne osuđuj ga jer ćeš ga inače obeshrabriti, ali kada kažeš: "Ne boj se brate, ali čuvaj se ubuduće!" time pobuđuješ u njegovoj duši kajanje. Ni u kom slučaju brat ne smije otići tužan, jer mu se inače neće više moći pomoći.

Poimen zato više ne želi da se drugome otkriva njegova istina. On osjeća da se ta osoba još uvijek ne može suočiti s istinom. Zato ga on hrabri bez da mu ukazuje na njegov grijeh. Bodreći ga, ohrabruje ga da se suoči sa svojom istinom. Duhovna pratnja, prvo, mora stvoriti prostor povjerenja u kojem se ta druga osoba može, sve više i više, suočavati s istinom.

Duhovnom je pratitelju stoga potrebno strpljenje i prihvaćanje i onda kada druga osoba još uvijek ne može prihvatiti istinu. Potrebna je vjera da Bog ne želi dići ruke od te osobe, nego je probuditi za novi život.

Duhovni otac mora osjećati što je primjereno za drugoga. On snosi odgovornost ako preoptereti ili rastuži drugoga. Dar razlikovanja zahtijeva da se uživi u drugoga, da ga se razumije, uzme u obzir njegovu čežnju i urođenu sklonost, životnu priču i rane i da mu se pruži savjet koji bi mu pomoglo.

Poimen ovdje ne barata idealima koje želi natovariti bratu, nego polazi od konkretnog čovjeka i razmišlja kako bi ovaj čovjek mogao pronaći put k životu i ljubavi.

Anselm Grün


Mislim da se ovo može primjeniti na sve naše odnose, u kojima se postavljamo u ulogu onoga koji pokušava pomoći. To je moje viđenje ove situacije, i Triniti, samo naprijed, kako si krenula. BTB


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 20 ruj 2008 19:42 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 09 srp 2007 12:56
Postovi: 2335
Lokacija: Gdje je blago, tamo je i srce..
Podijelio: 7 zahvala
Zahvaljeno je: 39 zahvala
Mislim da se potpuno krivo shvatilo Naggarov post i sigurna sam da na ovom forumu nema nikakvog "bičevanja"...

Svim srcem vjerujem da je Trinity osjetila da joj svi pokušavamo pomoći... Svatko na svoj način, svojim riječima, svojim stilom... I znam da baš nitko nije mislio ništa loše...
Svatko je učinio onako kako je mislio da je najbolje...

Mislim da nitko tko pažljivo ne čita većinu sadržaja ovdje ne može donositi procjenu o stanju na Forumu.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 20 ruj 2008 19:45 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 18 lis 2007 20:30
Postovi: 165
Lokacija: Split
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Ne pratim vaš forum, zaista, ali pratim ovu situaciju i vidim da joj krivo pomažete, iako s dobrim namjerama. Također vidim da je, srećom, žena dovoljno snažna i s njom je sve ok, tako da joj ovo neće odmoći. Sori što se upetljah, više neću.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 20 ruj 2008 19:49 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 25 tra 2007 18:26
Postovi: 2995
Podijelio: 150 zahvala
Zahvaljeno je: 118 zahvala
a kako bi reagirala na batine uz prijevare.. ne jedna ..nego više njih..

okreni svoje lice prema Nebu i svojoj jedinoj Ljubavi..
jer sve je ovo tako prolazno..
neka ti ne bude bitno ništa osim Boga..Gospodara našega..
jer sve je Njegovo..
i ti..
i muž..
traži od Gospodina mir u srce svoje..

svi smo mi samo grešni ljudi..

i možda neki ne vide to..ali naggar ti je sve dobro rekao..vjeruj..
pusti sažaljenja i stalno jedno te isto..
moraš jednom s tim raskrstiti.. ili ..ili..
patiš i njega i sebe..
volim te draga moja sestrice u Kristu.. :grlim te:
Mir Božji neka uđe u tvoje srce..
Neka te se ne dotiče tuđi grijeh..


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 20 ruj 2008 19:57 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 09 srp 2007 12:56
Postovi: 2335
Lokacija: Gdje je blago, tamo je i srce..
Podijelio: 7 zahvala
Zahvaljeno je: 39 zahvala
Draga Allegra, naravno da se smiješ "upetljati" :wink: i voljela bih da ipak ostaneš ovdje malo duže jer vjeruj - većinom su ovdje riječi koje tješe i hrabre, a ne one koje opominju ili pomalo hladno savjetuju...
Mislim da bi se svidjelo čak i tebi, koja izbjegavaš forume...

Ja sam ovdje došla slučajno...I odlučila ostati za sad - zauvijek... :D
Mislila sam - Hm, kako ću i za ove ljude učiniti prostor u svom srcu? Kako ću imati vremena, uza sve ostale prijatelje i sve ostale obveze, i njih upoznavati i s njima njegovati prijateljstvo? Kako ću to stići?
Sve je Bog to tako lijepo posložio..Upoznala sam većinu onih koji su na poseban način dotaknuli moj život... Oni više nisu "ljudi s foruma"..To su moji prijatelji...Mnogo sam ljubavi i radosti ovdje dobila..I dobivam..I znam da ću uvijek dobivati...I dajem..Od srca i s radošću...
Voljela bih, draga Allegra, da i ti ovu zajednicu jednom doživiš na ovaj način!!! :D :D :D
Da vidiš da nismo neki prerevni kršćani presigurni u svoju duhovnost...već samo obični ljudi u potrazi za Bogom i koji se trudimo međusobno voljeti...
Ja te od srca pozivam da ostaneš s nama i da navratiš češće... :grlim te:

Jaaako mi se sviđa citat koji si navela, prelijep je!!!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 20 ruj 2008 20:03 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 25 tra 2007 18:26
Postovi: 2995
Podijelio: 150 zahvala
Zahvaljeno je: 118 zahvala
Evo..Ela je sve dobro napisala..

mi svi ponekad samo krivo tumačimo nešto..
to ne bude uvijek tako kako si umislimo..


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 20 ruj 2008 20:07 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 24 lis 2007 19:06
Postovi: 667
Lokacija: ...more,more....
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 4 zahvala
..ovo se može sad odvući i rastegnuti samo tako...
neznam zašto se naggaru nameće da napada ženu...i plus toga da se nameće razina vjere..(pretpostavljam svi mi na tt)
...naggar je išao bez stramputica u glavu ...i nije savjetovao razinom svog vjerskog znanja već životnim iskustvom ..
uostalom mislim da je triny shvatila naggara...ima ona jakosti i hrane odozgo ..dovoljno da ne padne u zamku ...
vole se oni hihi :wink:

pitam se zašto neki žele kada je neki problem da se onda ide ..braco seko..lipo moje ...a ne odmah pravo pa di triba...

kad ranjeno biće odmah i dugo sluša razna tepanja tek onda neće moć prihvtiti bič...
ovo što je on rekao triny , vjeruj mi allegra ..nije ništa ..jezik juhe su najbolje da se čovjek trgne i da sagleda sve kako treba i krene.
ja čak mislim da to nije ni bila juha..neho trenutni filing...aj pa di pukne ..

i uistinu nije dobro stalno ponavljati nečiji grijeh ..ili kako smo mi to prihvatili...tu čovijek može lako upasti u zamku samožaljenja i gorčine...koja ne dozvoljava da se da potpuni oprost...
ja sad ne govorim da je to samo slučaj u triny,....to može biti bilo tko od nas i zbog čak banalnog grijeha..

ovako možemo stvarno do sutra i počelo se i globalizirati...
i naravno da ćemo izbjegavati i teme i forume kad se čovjek ne nađe ili pak kad istina zaboli...naš ego radi ...jako dobro
i moja su očekivanja bila veeeelika ...
prijatelje sam tražila,nekog ko će me razumjet i ko će mi dati i savjeta i šibe .............oni sami došli...neki i s ovog foruma...
sve što mi treba od foruma imam na tt..druge ne trebam...
tamo gdje ima mjesta za Gospodina ..i moje je mjesto...
Allegra tebi želim da nađeš ono za čim tragaš i da se ispuniš tamo gdje Gospodin misli da ti treba ...Neka se Gospodin proslavi u tvom životu...
i nemoj se ljutiti..i ja sam drita...jaaako drita..odmah po glavi 8)

BTB :grlim te:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 20 ruj 2008 20:15 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 18 lis 2007 20:30
Postovi: 165
Lokacija: Split
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Ela, hvala ti na tvom toplom pozivu....Meni sad definitivno nije vrijeme za ovakva druženja. Možda će jednom biti, kao što je nekad bilo na jednom drugom forumu.Ne znam, ali za sad ne mogu...ni dijeliti, ni primiti.... Iskustva nas oblikuju, i određuju nam smjer kretanja. Svi nekako polazimo od sebe i samo sam htjela naglasiti da ne postoji jedan obrazac za sve ljude. Neke je trgnuo grublji način, nekima samo pogoršao. Ja nisam od ljudi kojima znači ono kad kažu: Ovo činim za tvoje dobro,shvatit ćeš kasnije, i bit će ti drago....Meni treba drukčiji pristup. Ovoj situaciji s Triniti prišla sam naravno, subjektivno, ali i iščitavajući njezinu rekaciju. Sigurno je bezveze što sam uletila ovako, kad ne sudjelujem inače na forumu. Htjela sam samo dati podršku ženi koja se zaista jako dobro nosi sa situacijom....puno bolje nego što bih ja. I nema joj se što govoriti, jer ona niti ne namjerva ostati u gorčini i neoprostu, to je sasvim jasno. A nekom treba 24 sata, nekom 24 dana...pustimo to, bitan je smjer kretanja a ne brzina.


Zadnja izmjena: allegra; 20 ruj 2008 20:20; ukupno mijenjano 2 put/a.

Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 20 ruj 2008 20:16 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 ožu 2006 15:36
Postovi: 6388
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 46 zahvala
allegra napisao:
Ne pratim vaš forum, zaista, ali pratim ovu situaciju i vidim da joj krivo pomažete, iako s dobrim namjerama. Također vidim da je, srećom, žena dovoljno snažna i s njom je sve ok, tako da joj ovo neće odmoći. Sori što se upetljah, više neću.


Moze malo vise objasnjenja,sta je to ovdje krivo...Onaj tko nesto napise,mora da stoji iza toga sto je napisao...Jer ovo cita cijeli svijet.
Premalo si nam napisala da bi shvatili sta je tu sto nije uredu...
Citiraj nekoli citata od clanova,sto nije dobro.....
Nije dobro,napisati pa se onda povuci,ovo je dijalog...
Mozda zvuci malo preotsar,ali to je stvarnos danasnjeg zivota...
Pa necemo cijeli zivot samo "Cendriti"
Budi tako ljubazna,pa nam pojasni,ili iznesi bar tvoje misljenje i tvoj savjet...BTB :grlim te:

Oprosti nisam vidjela tvoj prvi post....Molim.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 174 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 6 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr