www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 29 ožu 2024 14:40

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 1383 post(ov)a ]  Idi na stranu 1, 2, 3, 4, 5 ... 139  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: 20 ruj 2008 14:33 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 21 pro 2007 09:22
Postovi: 8104
Lokacija: münchen
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
Sada čitam odlomak sv. Pisma koji je predviđen za danas.
Čitam polako
i zapažam rečenicu ili izraz koji mi nešto govori.

Lk 8,4-8

Kad se skupio silan svijet te iz svakoga grada nagrnuše k njemu, prozbori u prispodobi: "Iziđe sijač sijati sjeme. Dok je sijao, jedno pade uz put, bi pogaženo i ptice ga nebeske pozobaše. Drugo pade na kamen i, tek što je izniklo, osuši se jer ne imaše vlage. Drugo opet pade među trnje i trnje ga preraste i uguši. Drugo napokon pade u dobru zemlju, nikne i urodi stostrukim plodom." Rekavši to, povika: "Tko ima uši da čuje, neka čuje!"
Što mi želiš reći, Gospodine?


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 20 ruj 2008 14:34 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 21 pro 2007 09:22
Postovi: 8104
Lokacija: münchen
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
Nekoliko misli o današnjem odlomku iz Svetog Pisma:

* Želimo da naša zajednica bude plodno tlo za Božju riječ. To jedino ima smisla ako se u našemu načinu života očituje smisao evanđelja. Sjeme je riječ Božja, a tlo smo mi, osobno i kao zajednica. Neka nada koju gajimo bude hrana za tlo koje je u sebi dar Božji. Molitvom, služenjem i ljubavlju hranimo tlo naše vjere. Gdje god postoji prava ljubav u životu, to je tlo otvoreno Božjoj riječi i ljubavi. Sve što Bog želi jest da mi i naš svijet rastemo najbolje kako možemo, onako kako Bog želi da rastemo.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 20 ruj 2008 23:14 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 21 pro 2007 09:22
Postovi: 8104
Lokacija: münchen
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
Božja Riječ nam dolazi po Sv. pismu.
Neka Duh Sveti prosvijetli moj razum i srce da odgovorim na poruku evanđelja:
da volim svoje bližnje kao samog sebe i da se brinem za braću i sestre u Kristu.

Mt 20,1-16

U ono vrijeme reče Isus: "Kraljevstvo je nebesko kao kad domaćin rano ujutro izađe najmiti radnike u svoj vinograd. Pogodi se s radnicima po denar na dan i pošalje ih u svoj vinograd. Izađe i o trećoj uri i vidje druge gdje stoje na trgu besposleni pa i njima reče: 'Idite i vi u moj vinograd pa što bude pravo, dat ću vam.' I oni odoše. Izađe opet o šestoj i devetoj uri te učini isto tako. A kad izađe o jedanaestoj uri, nađe druge gdje stoje i reče im: 'Zašto ovdje stojite vazdan besposleni?' Kažu mu: 'Jer nas nitko ne najmi.' Reče im: 'Idite i vi u vinograd.' Uvečer kaže gospodar vinograda svojemu upravitelju: 'Pozovi radnike i podaj im plaću počevši od posljednjih pa sve do prvih.' Dođu tako oni od jedanaeste ure i prime po denar. Pa kada dođu oni prvi, pomisle da će primiti više, ali i oni prime po denar. A kad primiše, počeše mrmljati protiv domaćina: 'Ovi posljednji jednu su uru radili i izjednačio si ih s nama, koji smo podnosili svu tegobu dana i žegu.' Nato on odgovori jednomu od njih: 'Prijatelju, ne činim ti krivo. Nisi li se pogodio sa mnom po denar? Uzmi svoje pa idi. A ja hoću i ovomu posljednjemu dati kao i tebi. Nije li mi slobodno činiti sa svojim što hoću? Ili zar je oko tvoje zlo što sam ja dobar?' Tako će posljednji biti prvi, a prvi posljednji."
Što mi želiš reći, Gospodine?


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 20 ruj 2008 23:15 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 21 pro 2007 09:22
Postovi: 8104
Lokacija: münchen
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
Nekoliko misli o današnjem odlomku iz Svetog Pisma:

* »Kraljevstvo nebesko«, koje ova usporedba pokušava objasniti, nije neka ceremonija dodjele nagrada za učinjeni posao i vrijeme dano Bogu. Oni koji dugo rade na području kreposti ne čine to da osvoje nagradu, nego da objave dobrotu koju su iskusili u njihovu zajedništvu s Bogom. Kakvu god dobrotu posjedujemo, ona nam je od Boga po drugima darovana. Bog će nas uvijek iznenaditi svojom velikodušnošću.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 22 ruj 2008 05:51 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 21 pro 2007 09:22
Postovi: 8104
Lokacija: münchen
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
Razmišljanje i molitva za ovaj tjedan:

»Blaženije je davati nego primati.« Iako ga ne nalazimo u evanđelju, ovaj Isusov komentar sv. Pavao citira u Djelima apostolskim (Dj 20,35). Istinitost te tvrdnje znamo iz iskustva: velika je radost darivati onima koje volimo. »Davati« ne znači samo prijenos imovine (donacije velikih tvrtki bez imalo osjećaja). Dio radosti darivanja leži u tome da nas košta ono što darujemo. Sjetimo se protesta kralja Davida: »...hoću da kupim od tebe i da platim; neću prinositi Jahvi, svome Bogu, paljenica koje su mi poklonjene« (2 Sam 24,24). Bez obzira što dajemo - novac, dar, brigu ili vrijeme - u tomu daru mora biti dio nas. U filmu Babette's Feast (»Babettina gozba«; Babett je glavni ženski lik u filmu) izrečena je mudrost u rečenici jednoga od likova: »Jedine stvari koje nosimo sa sobom nakon ovozemaljskoga života jesu one koje smo dali ili darovali.«


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 22 ruj 2008 05:52 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 21 pro 2007 09:22
Postovi: 8104
Lokacija: münchen
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
Sada čitam odlomak sv. Pisma koji je predviđen za danas.
Čitam polako
i zapažam rečenicu ili izraz koji mi nešto govori.

Lk 8,16-18

Reče Isus svojim učenicima: "Nitko ne užiže svjetiljke da je pokrije posudom ili stavi pod postelju, nego je stavlja na svijećnjak da oni koji ulaze vide svjetlost. Ta ništa nije tajno što se neće očitovati; ništa skriveno što se neće saznati i na vidjelo doći. Pazite dakle kako slušate. Doista, onomu tko ima dat će se, a onomu tko nema oduzet će se i ono što misli da ima."
Što mi želiš reći, Gospodine?


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 22 ruj 2008 05:54 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 21 pro 2007 09:22
Postovi: 8104
Lokacija: münchen
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
Nekoliko misli o današnjem odlomku iz Svetog Pisma:

* Božja ljubav i riječ svjetlo su našim koracima. Svjetiljka sjaji iz nutrine naše osobnosti i ništa je ne može ugasiti. Svjetlost je svjetlo ljubavi Božje, a mi često u njega ne možemo vjerovati. A ono je uvijek tu, sjaji u mraku, u sumnjama, zloći i grijehu. Naše svjetlo previše držimo u tajnosti, a vlastito dobro skrivamo od drugih. Molitva nas ohrabruje i potiče da priznamo ne samo naše grijehe, nego i našu čudesnu ljepotu. Svatko od nas.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 22 ruj 2008 06:12 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 29 pro 2007 01:21
Postovi: 573
Lokacija: Mostar
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Doista, onomu tko ima dat će se, a onomu tko nema oduzet će se i ono što misli da ima."

Gospodine danas te molimo da sa zahvalnošću i ljubavlju od Tebe primamo sve milosti. Pomozi nam da te sve više ljubimo i da svaki dan budemo svjesni Tvoje ljubavi i milosrđa kako bi naša svjetiljka svijetlila u svijećnjaku i kako bismo u ovom životu bili Tvoje svjetlo.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 22 ruj 2008 07:09 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 11 tra 2007 11:45
Postovi: 185
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
...u svakog od nas...Bog je udahnuo iskru svijetla...
..kod nekih je gorjela postojano ....a kod nekih je na trenutke i jenjavala...no nikad se gasila nije...
Plamteći u čovjeku ...svijetlo Njegovo osvjetljava ovu zemlju...
...osvijetljava svakoga tko mu se približi...
.Privučena svjetiljkama koje je ugradio u moje bližnje...
...i mene se dotaklo svijetlo...vratilo me u okrilje Njegovo....

Slika

...Gospodine, daj da i ja budem posuda tvoje svijetlosti...koja će svijetliti i grijati svojim svijetlom one koji su zastali..
....one čija svijetla jedva tinjaju..
...daruj mi svijetla...kako bih mogla svijetliti....


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 22 ruj 2008 07:47 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 ožu 2006 15:36
Postovi: 6385
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 44 zahvala
U ovom danasnjem svijetu otudjenom, u svijetu u kojem se ljudi sve vise zatvaraju u sebe. Nitko nema vremena za drugoga. Svakomu je dosta njegove muke. Tko se osjeca ljubljen, zivot mu je ispunjen smislom. A tko ljubi, ostvaruje potpuno svoj zivot.

Pomozi nam da te sve više ljubimo i da svaki dan budemo svjesni Tvoje ljubavi i milosrđa kako bi naša svjetiljka svijetlila u svijećnjaku i kako bismo u ovom životu bili Tvoje svjetlo.

Duboki dozivljaj spoznaje da smo ljubljeni i da ljubimo povezan je sa svime sto dozivljavamo i kako nesto dozivljavamo. Mi smo cesto umorani i to ne samo tjelesno, nego i umorani od zivota ,jer nam je ponestalo ljubavi isvijetla.. .U ovom svijetu otudjenom, u svijetu u kojem se ljudi sve vise zatvaraju u sebe. Nitko nema vremena za drugoga. Svakomu je dosta njegove muke. U ovom svijetu koji je obiljezen individualnoscu i egoizmom A tko ljubi, ostvaruje potpuno svoj zivot.Taj umor u dubokoj je svezi s nedostatkom ljubavi prema drugima i sigurnosti koja dolazi od ljubavi drugih prema nama Sjetimo se da smo ljubljeni i nestat ce zivotnog umora. Ljubav kojom smo ljubljeni darovana je bez uvjeta. Ona ne trazi od nas nista drugo osim da joj dopustimo da nas ljubi. Ova ljubav ne ceka nas popravak da te mogne ljubiti, nego te ljubi da se mozemo popraviti i rasti do punine za kojom nase srce cezne. Ljudi najcesce cekaju da budemo onakavi kakvog te oni zele da bi te mogli ljubiti,a ne onakve kakvi jesmo u orginalu..."unikat",a nikakva kopija.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 1383 post(ov)a ]  Idi na stranu 1, 2, 3, 4, 5 ... 139  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 0 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr