www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 28 ožu 2024 11:27

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 18 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2
Autor Poruka
 Naslov:
PostPostano: 03 lis 2008 07:27 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 13 lip 2007 13:01
Postovi: 784
Lokacija: na litici spremna da poletim visoko visoko
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Treba dar vjere i dar da možemo dotaknuti srca ljudi. Fighterica piše da se oslanja na svoje osjećaje, zar nije to taj dar Božji da može taknuti ljdudska srca koja nisu upoznala Boga?
Ja sam više puta govorila i govorila i samo sam postigla kontra efekt. Nekada je bolje mudro šutjeti, moliti Duha Svetoga, pa onda u pravom trenutku (osjećaj) reći ono što Isus želi reći toj osobi.

I ja sama prije obraćenja sam se čudila tim osobama (obrećenici) koji bi na silu samo prićali o Bogu, i govorili o karizmatskim molitvama amo tamo, pa su bili ovdje, pa ondje. Mislila sam si freakovi. :lol: :lol: :lol:

Par godina kasnije sam ja bila ta koja je sve redom gnjavila karzimatskim molitvama, pa idemo ovamo, pa tamo, tako da su svi meni rekli da sam freak. Početna pogreška, ne zato jer je to bilo poniženje, nego jer sam kontra efekt postigla, to je večinu ljudi odmaklo od vjere još jaće.
Mudrije je svojim životom pokazati svoj stav, tu i tamo mudro ubaciti nešto i moliti, moliti, moliti. Nekad želimo samo sebe opravdati, jer ne vidimo ono što se događa na duhovnoj dimenziji, nekada je bolje šutjeti i pretrpjeti neku uvredu, prikazivajući to Bogu.

Dok mi govorimo, ili šutimo, u kontaktu s "drugima", oko nas je duhovni svijet koji se bori, a Isusovo svijetlo mora tu sajiti jače od našeg ega. Mi nevidimo naše anđele čuvare i vojsku pomići koju nam Isus šalje, koja se bori da bi oslobodila tog čovjeka, i dok se to ne dogodi, badava mi pričali, kad ta osoba ima uši a nečuje, jer zli neda da naše riječi dopru do srca osobe.

BVB


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 03 lis 2008 08:38 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 11 srp 2008 10:42
Postovi: 175
Lokacija: Hercegovački krš
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Predloži im da pročitaju 'Poderani veo'!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 03 lis 2008 08:50 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 12 stu 2008 10:35
Postovi: 1008
Lokacija: Split
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
nevidin potribu ic na neki forum o islamu.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 03 lis 2008 09:09 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 ožu 2006 15:36
Postovi: 6385
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 44 zahvala
mario22 napisao:
nevidin potribu ic na neki forum o islamu.


A zasto ne.?.Svatko tko ima neku potrebi,ide tamo gdje nalazi ono sto trazi..
Cojek koji zivi u krugu razlicitih Religija,dobro je da zna neke stvari..
Jer i oni su nasa braca i sestre..
Mario..i ja sam prije nekada imala takvo misljenje,a danas kada radim vec preko 30 s razlicitim religijama, a najbrojniji su Musleme iz cijelo sivjeta..misljenje sam promjenila...
Pokazala sam se uvjek ovakva kakva sam i na TT..I za cudo vise sam prihvacena od njih,nego svi drugi,pravoslavci,evangelisti, i neki drugi katolici,koji se boje zauzeti stav prema svojoj vjeri i svjedociti..
Neki se odmah protive,a neki odmah odustaju...
Volim da pricam ,pogotovo je aktuelno ,kada imamo nase "Blagdane"
Oni svi dolaze da mi cestitaju..Nema nikakvih problema,jer smo morali da naucimo u "KULTI-MULTI" zivjeti...i djeliti sve zajednicko...
Pokazali su se u nekim stvarima bolji,od mnogih Austrijanaca..


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 03 lis 2008 21:31 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 30 tra 2008 14:41
Postovi: 482
Lokacija: težak put
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
zašto se ljudi tako žestoko protive i opiru Katolicizmu?
Zato što jadnici mogu Krista vidjeti jedino preko nas. :roll: :)
I moramo se zapitati: kakav im primjer dajemo? kako pokazujemo da je zapravo jedna predivna stvar biti Isusov? Što činimo osim uvjeravanja za te osobe? :)


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 03 lis 2008 23:20 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 03 sij 2008 21:31
Postovi: 698
Lokacija: Najljepša zemlja na svijetu!
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
takve rasprave su igre bez granica
kratko i jasno


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 03 lis 2008 23:47 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 26 svi 2006 12:15
Postovi: 830
Lokacija: Sl. Brod, Zagreb
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
_Anamarija_ napisao:
zašto se ljudi tako žestoko protive i opiru Katolicizmu?
Zato što jadnici mogu Krista vidjeti jedino preko nas. :roll: :)
I moramo se zapitati: kakav im primjer dajemo? kako pokazujemo da je zapravo jedna predivna stvar biti Isusov? Što činimo osim uvjeravanja za te osobe? :)


BTB Anamarija :grlim te:
Sviđa mi se ovo što si napisala :D
Mene je u menzi jedan adventist tražio da mu posudim ixicu, pa je vidio ime i prezime i naravno Katolički bogoslovni fakultet, radi čega je baš htjeo razgovarati samnom.... :lol:
Naravno pustila sam da sjedne za isti stol, kad je več bio tak kulturan i zamolio me da sjedne samnom....

Odmah mi je počeo nabrajati gdje mi katolici griješimo, živimo u zabludi... itd....
Sve je to "argumentirao" biblijskim citatima...
Zna napamet skoro cijelu Bibliju, ali ju totalno krivo tumače!
Nisam ništa posebno prigovorila, što je bio donekle u pravu sam uz korekciju podržala, a što je totalno krivo sam ga zamolila da pokuša malo razmisliti, da pokuša i on mene shvatiti, jer i ja se trudim njega, pa bi bilo ok naći neki kompromis....
Pristao je, i sad me zaustavlja kad god me vidi :lol: :lol:
Kad je počeo razmišljati i razumjevati o čem ja govorim, počeo se lomiti, ali ipak u zajednici je svojoj, iz koje će teško izaći, jer imaju jak utjecaj na svakog od njih...
Potrebno je jako puno.... njemu da bi se oslobodio onih koji ga doslovno vežu i čine ovisnim o sebi....
Vjerujem da mu nije lako, rekla sam i da ga razumijem, ali ako želi bit dobar samnom, mora poštivati ono u što vjerujem i ne mi postavljati nikakve uvjete....
Hehe, nisam baš neka za kompromis, jer sam u ovom slučaju ja postavila granicu preko koje ja ne idem, a on kako hoće... :lol:
Nadam se da nisam pretjerala...
BVB :grlim te:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 08 lis 2008 13:12 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 13 lip 2007 13:01
Postovi: 784
Lokacija: na litici spremna da poletim visoko visoko
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Definitivno nisi pretjerala. Pa ti znaš što je istina, on je naš brat koji živi u laži, sluša je, i rob joj je. Koliko god moraš voljeto toga čovjeka, to više moraš biti svjesna i mrziti tu laž koju on živi! (otac laži je zna se) A on pripada istini, njegova duša pripada Bogu (izvorno), tako da se Istina u njemu lomi kad tebe vidi (onaj stvoriteljev dio u njemu koji uvijek postoji), jer mu duša gleda preko tebe onaj spas, slobodu, Istinu, i baš zato jer ti neželiš (Božjom providnošću) priječi ni milimetar preko istine, na stranu lažu, on vidi to svijetlo kojim ti (i osobno sam vidla :lol: :grlim te: ) sjajiš. Tako da mu duša čezne za spasom ali on (tijelo i um) živi u laži.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 18 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 13 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr