www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 28 ožu 2024 15:01

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 9 post(ov)a ] 
Autor Poruka
 Naslov: Isus govori
PostPostano: 03 stu 2008 16:22 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 01 tra 2006 21:22
Postovi: 1095
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 3 zahvala
Isus govori
LJUBI ME KAKVA JESI
(Isus govori jednoj duši)

Poznajem tvoju bijedu, borbe i nevolje tvoje duše,
nedostatke i nemoć tvoga tijela,
znam tvoju malodušnost, tvoju krhkost i lomnost,
tvoje grijehe,
i, opet ti kažem:
Daj mi svoje srce, LJUBI ME KAKVA JESI …

Ako čekaš da budeš anđeo,
kako bi se prepustila ljubavi,
nikad nećeš ljubiti.
Iako si plašljiva,
preuzela si obvezu prakticirati vrline.
Ako upadneš često u one grijehe
koje ne bi željela više činiti,
NE DOPUŠTAM TI DA ME NE LJUBIŠ.

Ljubi me kakva jesi.
U svakom trenu i u bilo kojoj situaciji,
u gorljivosti ili suhoći, u vjernosti ili nevjernosti
ljubi me … kakva jesi …
Hoću ljubav tvog siromašnog srca.
AKO ČEKAŠ DA BUDEŠ SAVRŠENA,
NEĆEŠ ME NIKADA LJUBITI.

Ne bih li možda mogao učiniti
od svakog zrna pijeska jednog anđela
blistavog čistoćom, plemenitošću i ljubavlju?
Nisam li ja svemoguć?
I, ako mi se sviđa ostaviti na ništa
ona predivna bića
i više voljeti siromašnu ljubav tvoga srca,
nisam li ja gospodar svoje ljubavi?

Zaručnice moja,
pusti da te ljubim, hoću tvoje srce.

S VREMENOM ĆU TE
SIGURNO PROMIJENITI;
ALI ZA SADA TE LJUBIM
TAKVU KAKVA JESI …
i želim da ti činiš to isto;
želim vidjeti da iz plitkosti bijede izađe ljubav.

LJUBIM, TAKOĐER, U TEBI
TVOJU SLABOST,
ljubim ljubav siromašnih i bijednih:
želim da iz jadnih stalno uzlazi veliki krik:
"Isuse, ljubim te!"

Želim jednostavno pjesmu tvoga srca,
nemam potrebe ni za tvojim znanjem,
ni za tvojim talentom,
ni za darovima koje sam ti ionako ja darovao.

Samo mi je jedna stvar važna:
VIDJETI TE KAKO SVE RADIŠ S LJUBAVLJU.

Nisu vrline ono što tražim od tebe;
kad bih ti ih dao,
koliko si slaba da bi hranile tvoju vlastitu ljubav;
nemoj se brinuti za to.
Mogao bih te odrediti za velike stvari;
ne, bit ćeš beskorisni sluga;
uzet ću ti i ono malo što imaš …
jer sam te stvorio samo za ljubav.

DANAS STOJIM NA VRATIMA TVOGA SRCA
kao prositelj, ja Kralj Kraljeva!
Kucam i čekam: požuri mi otvoriti.
Nemoj trnuti svoju bijedu;
kad bi ti poznavala savršeno svoje siromaštvo,
umrla bi od bola.

ONO ŠTO BI MI RANILO SRCE
BILO BI VIDJETI TE DA SUMNJAŠ
U MOJU LJUBAV
I NEMAŠ POVJERENJA U MENE.

Hoću da misliš na mene
svakog časa, dana i noći;
hoću da radiš samo za ljubav.

RAČUNAM NA TEBE,
DARUJ MI RADOST …

Ne brini se ako ne posjeduješ vrline;
dat ću ti svoje.
Kad budeš morala trpjeti,
dat ću ti snage.

Dala si mi ljubav,
dat ću ti da znaš ljubiti
više od onoga koliko možeš sanjati …

Ali, sjeti se …

LJUBI ME KAKVA JESI …
DAO SAM TI SVOJU MAJKU;
DOPUSTI NEKA PROĐE.
Dopusti neka prođe sve
iz Njezinog srca tako čistog.

Bilo što da se dogodi,
nemoj čekati da budeš sveta
kako bi se prepustila ljubavi,
jer me ne bi ljubila nikada …

Idi … i, LJUBI ME KAKVA JESI!

(Mons. Lebrun)


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 03 stu 2008 17:06 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 21 pro 2007 09:22
Postovi: 8104
Lokacija: münchen
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
Isus govori

Poznam te po imenu koje je zapisano u dlanove moje ruke!
Poznam tvoja djela, tvoj život, tvoje misli, tvoje nakane, poznam
tvoje brige i tjeskobe. Ništa mi nije skriveno. Moj pogled nije
ograničen ni jednostran. Vidim ono što je lijepo u tebi.
Otkrivam sve to na tebi bolje nego što ti sam u sebi otkrivaš i
što o sebi misliš.
Ti često na sebi ne vidiš ništa dobra; često misliš da nisi
vrijedan moga pogleda; često samoga sebe osuđuješ i zatvaraš
u osjećaje bezvoljnosti i očaja.
Ne postupaj tako!
Nije na tebi sve crno. Gledaj sebe onako kako te ja gledam.
Vidi se u svjetlu moga pogleda, moje milosti.
Vrijedan si moje ljubavi.
Vidim da ti je stalo i do dobra drugih.
Neka te ne obeshrabre trenuci jasne sebičnosti i pomanjkanja
ljubavi. Ima u tebi daleko više snage i spremnosti za ljubav
prema drugima. Nisi bespomoćan; nisi bez ljubavi.
Otkrivaj u sebi ono što sam ja u tebe zasadio još od krštenja
i njegovao svojim milostima po sakramentima i milosnim
molitvenim susretima.
Voliš milosni život u sebi i želiš da svi ljudi budu sretni.
Nosiš u sebi duboku čežnju za čistoćom, svetošću, istinom
i ljubavlju.
Vidim kako ti je žao kad povrijediš ljubav ili zaboraviš na mene.
Ne boj se, jer ja te poznam i vidim na tebi puno lijepoga zbog
čega si vrijedan moje ljubavi.
Usudi se i ti tražiti od mene velike milosti. Ne zadovolji se s
malenim stvarima kad ti mogu dati darove Kraljevstva nebeskoga.
Traži pogaču, a ne mrvice; traži Kraljevstvo neba, a ne otpatke zemlje.
Traži milost moga Srca, a ne milošće nemoćnih ljudi.
Usudi se moliti jer sam spreman dati ti velike stvari.
Traži od mene nagradu premda možda misliš da je nisi dostojan i da
si zaslužio kaznu.
Ne boj se, našao si milost u mojim očima. Ja te ljubim!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov: evo i mene..
PostPostano: 03 stu 2008 20:19 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 23 srp 2008 14:46
Postovi: 410
Lokacija: Sl.Brod-Đakovo
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Moram sad reći nešto što me muči..
naime..Jako se u današnje vrijeme govori o tome kako Isus
nas voli...i nježno i slatko i sa cvijetićima..i sve 5
ali meni stalno prolaze tekstovi iz Biblije kroz glavu..
"Ispljunut ću te ako si mlak.."
"Došao sam donijeti ne mir nego mač.."
"Budale i slijepci.".govori farizejima..
"Odlazi Sotono.."govori Petru..
(On je to rekao direktno Petru..a ne samo Sotoni..Jer kaže dalje;Na pameti ti je što je ljudsko....
"Tom čovjeku bi bilo bolje da se ni rodio nije"...veli za Judu..
-...i još niz stvari kojima pokazuje jednu strogost..
i surovost situacije tj. mogućnosti čovjeku da ode u propast..
Pitam se zašto nikad nije slične rečenice govorio u NZ ??..
MMagdaleni je rekao;Idi i ne griješi više..( a ne ostani kakva jesi :? )
Onom mladiću je rekao:Ostavi sve i idi za mnom..na prvi pogled ga poziva..
a onda skoro da oće reći(bogataši će teško u Kralj.Neb.)...da je i ovaj mladić onaj koji ide širokim putem u hell
apostolima jednom reče;oćete li i vi otići..kao da mu je svejedno..

Nisam ovo napisao da se s nekim tu natjerivam...već priznajem
da me to malo sve skupa zbunjuje..
Mislim da Isus voli sve ljude...uključujući i farizeje i da je Judu volio..
ali ne mislim da je sve tako slatkasto i nježno..
Jer mogućnost čovjeku da propadne..nije nimalo
apstraktna tj. nešto nerealno..
već je to jedna istina apsolutno jednoznačna..
i Čovjek ne ovisi samo o Božjoj ljubavi prema njemu već i o njegovoj ljubavi prema Bogu..
eto to su stvari koje mene znaju uzburkati..i ne znam eto recite vi


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 03 stu 2008 22:18 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 09 sij 2008 09:17
Postovi: 257
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Kazao jednom nama jedan PAter :"Draga braćo i sestre bilo bi dosta prestanite Isusa trackati kolonjskom vodom...gdje su vam križevi, koji je vaš tnoviti put, što se zanostite, pljuvat će Vas, proglašavati ludima, a to baš i nije zabavno....ali znate što....najviše od svaga volite svoje Križeve ....volite ih i prigrlite na vrhu Kalvarije čeka Vas Krist" Meni je to nžbilo predivno...razmatrajući o Isusu pogotovo u Krunici oduševljava me duboko Isus Raspeti, uči me kako se nositi kako hoditi u crnilu ovoga svijeta i kako se probijajući kroz trnje, blato, kamenje dolazi do njegove ruke koja nas vodi....Isuse raspeta ljubavi.....a tu se također može govoriti i o našoj ljubavi prema njemu jer i naša ljubav prema
Njemu toliko je puta raspeta od ovoga svijeta, pljuvana, ....ali uči nas uči nas molitva u getsemaniji u tuzi i samoći, uči nas bičevanje, krvavo krunjenje uči nas teški teret križa, čavli,.....uče nas kako ići naprijed kad je najteže, govorie nam koliko nas silno ljubi....... :grlim te: :grlim te: :grlim te:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 03 stu 2008 22:23 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 10 lip 2008 20:55
Postovi: 3438
Lokacija: Santa Fe (New Mexico)
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 72 zahvala
Dragi brate da probam odgovorit na neka tvoja pitanja :)
Mislim da često ljudi imaju krivu sliku o Bogu.
Prava slika o Bogu je uvijek da je On beskrajna dobrota

Iv 3,16 Uistinu, Bog je tako ljubio svijet te je dao svoga Sina Jedinorođenca da nijedan koji u njega vjeruje ne propadne, nego da ima život vječni.

Iv 3,17 Ta Bog nije poslao Sina na svijet da sudi svijetu, nego da se svijet spasi po njemu.

Iz 49,15-16 Može li žena zaboravit' svoje dojenče, ne imat' sućuti za čedo utrobe svoje? Pa kad bi koja i zaboravila, tebe ja zaboraviti neću. Gle, u dlanove sam te svoje urezao, zidovi tvoji svagda su mi pred očima.


Iv 10,10-11 Ja dođoh da život imaju, u izobilju da ga imaju.Ja sam pastir dobri. Pastir dobri život svoj polaže za ovce.

Iv 15,13-14 Veće ljubavi nitko nema od ove: da tko život svoj položi za svoje prijatelje. Vi ste prijatelji moji ako činite što vam zapovijedam.

Ima još bezbroj primjera o Božjoj dobroti prema ljudima koja je beskrajna.

Neka svaka duša veliča moju dobrotu.Ja želim pouzdanje od mojih stvorenja.Ohrabri duše za veće pouzdanje u moje neiscrpivo milosrđe.Slaba i grešna duša ne treba se bojati približiti meni,i kad bi imala više grijeha nego pijeska na zemlji.Sve ponire u bezdanu Mojeg milosrđa.
dnevnik sestre Faustine Kowalske str.303

kresho napisao:
Mislim da Isus voli sve ljude...uključujući i farizeje i da je Judu volio..
ali ne mislim da je sve tako slatkasto i nježno..
Jer mogućnost čovjeku da propadne..nije nimalo
apstraktna tj. nešto nerealno..
već je to jedna istina apsolutno jednoznačna..
i Čovjek ne ovisi samo o Božjoj ljubavi prema njemu već i o njegovoj ljubavi prema Bogu..
eto to su stvari koje mene znaju uzburkati..i ne znam eto recite vi


Istina šta kažeš Isus voli sve ljude nema tu razlike voli i papu i tebe i mene jednako tu nema sumnje.Bog nam je dao slobodnu volju biti s njim ili ne možemo sami odlučiti.Bit sa Bogom znaći ljubiti Boga a ako ljubimo Boga onda čemo i vršiti njegove zapovjedi.Bog nam želi darovati vječnost i radost na nama je dali hoćemo to ili ne.Bog nikog ne baca u pakao sami se odlučujemo za pakao.

Probaj malo šire pročitat te tekstove u bibliji pa češ vidjeti da su i odgovori unutra zašto se Isus ponaša kako se ponaša prema farizejima,oholicama,umišljenim i itd.

kresho napisao:
ali meni stalno prolaze tekstovi iz Biblije kroz glavu..
"Ispljunut ću te ako si mlak.."

Otk 3,15-19 Znam tvoja djela: nisi ni studen ni vruć. O da si studen ili vruć! Ali jer si mlak, ni vruć ni studen, povratit ću te iz usta. Govoriš: 'Bogat sam, obogatih se, ništa mi ne treba!' A ne znaš da si nevolja i bijeda, i ubog, i slijep, i gol. Savjetujem ti: kupi od mene zlata u vatri žežena da se obogatiš i bijele haljine da se odjeneš da se ne vidi tvoja sramotna golotinja; i pomasti da oči pomažeš i vidiš. Ja korim i odgajam one koje ljubim. Revan budi i obrati se!
Eto tekst govori sam za sebe Bog ne voli oholice i poziva da se obrate od svog oholog puta.Oholost se podiže na Boga oholost ne priznaje ni Boga ni ljude a niti Božje zapovjedi i kako onda da se ti oholi ljudi spase ako se sami ne žele spasiti :?:

kresho napisao:
ali meni stalno prolaze tekstovi iz Biblije kroz glavu..
"Došao sam donijeti ne mir nego mač.."

Lk 12,51-53 Mislite li da sam došao mir dati na zemlji? Nipošto, kažem vam, nego razdjeljenje. Ta bit će odsada petorica u jednoj kući razdijeljena: razdijelit će se trojica protiv dvojice i dvojica protiv trojice - otac protiv sina i sin protiv oca, mati protiv kćeri i kći protiv matere, svekrva protiv snahe i snaha protiv svekrve.
Isus to govori jer je svjestan da će se ljudi na zemlji podjeliti radi njega.Neki ga prihvačaju neki ne i to je neizbježno da dođe do podjele.

kresho napisao:
ali meni stalno prolaze tekstovi iz Biblije kroz glavu..

Budale i slijepci.".govori farizejima..


Mt 15,7-9 Licemjeri, dobro prorokova o vama Izaija: Narod me ovaj usnama časti, a srce mu je daleko od mene. Uzalud me štuju naučavajući nauke - uredbe ljudske

Mt 23,15 Jao vama, pismoznanci i farizeji! Licemjeri! Obilazite morem i kopnom da pridobijete jednog sljedbenika. A kad ga pridobijete, promećete ga u sina paklenoga dvaput goreg od sebe.

Mt 23,25 Jao vama, pismoznanci i farizeji! Licemjeri! Čistite čašu i zdjelu izvana, a iznutra su pune grabeža i pohlepe.


Farizeji tadašnja "elita" u društvu su nam savršena slika sadašnjih farizeja današnje "elite".Pogledaj samo tekstove o njima u bibliji farizeji su puni oholosti,puni su sebe sebe uzvisuju a druge tlače zar je to u redu naravno da nije.Sukob između farizeje i Isusa je bio neizbježan jer Isus nije bio licemjer kao farizeji i zato im se tako suprostavio.Mada ih on prekorava da shvate i da se spase,Isus ih prekorava iz ljubavi za njihovo dobro da progledaju kroz svoju oholost i da se obrate jer su na putu u propast.

kresho napisao:
ali meni stalno prolaze tekstovi iz Biblije kroz glavu..
"Odlazi Sotono.."govori Petru..
(On je to rekao direktno Petru..a ne samo Sotoni..Jer kaže dalje;Na pameti ti je što je ljudsko....


Mt 16,21-24 Otada poče Isus upućivati učenike kako treba da pođe u Jeruzalem, da mnogo pretrpi od starješina, glavara svećeničkih i pismoznanaca, da bude ubijen i treći dan da uskrsne. Petar ga uze na stranu i poče odvraćati: "Bože sačuvaj, Gospodine! Ne, to se tebi ne smije dogoditi! Isus se okrene i reče Petru: Nosi se od mene, sotono! Sablazan si mi jer ti nije na pameti što je Božje, nego što je ljudsko!Tada Isus reče svojim učenicima: Hoće li tko za mnom, neka se odrekne samoga sebe, neka uzme svoj križ i neka ide za mnom.
Isus je tako reagirao jer je Zli taj koji ga je htio spriječiti da ode na križ i otkupi svijet od grijeha.Zli je htio da ostanemo u grijehu.Evo sv Pavao nam to lijepo opisuje:1 Kor 15,21-22 Doista po čovjeku smrt, po Čovjeku i uskrsnuće od mrtvih! Jer kao što u Adamu svi umiru, tako će i u Kristu svi biti oživljeni.

kresho napisao:
Pitam se zašto nikad nije slične rečenice govorio u NZ ??..

Kako nije pa sve je to novi zavjet :?

kresho napisao:
MMagdaleni je rekao;Idi i ne griješi više..( a ne ostani kakva jesi :? )

Naravno pa neće joj reči griješi kao što si i dosad :?

kresho napisao:
Onom mladiću je rekao:Ostavi sve i idi za mnom..na prvi pogled ga poziva..
a onda skoro da oće reći(bogataši će teško u Kralj.Neb.)...


Lk 6,21-25 Blago vama koji sada gladujete: vi ćete se nasititi! Blago vama koji sada plačete: vi ćete se smijati! Blago vama kad vas zamrze ljudi i kad vas izopće i pogrde te izbace ime vaše kao zločinačko zbog Sina Čovječjega! Radujte se u dan onaj i poskakujte: evo, plaća vaša velika je na nebu. Ta jednako su činili prorocima oci njihovi!Ali jao vama, bogataši: imate svoju utjehu! Jao vama koji ste sada siti: gladovat ćete! Jao vama koji se sada smijete: jadikovat ćete i plakati!
Evo ovaj odlomak lijepo govori gdje je problem.Nije problem kad je netko bogat,znamo da je u bibliji puno ljudi bilo bogato pa su se spasili.Problem je jer bogataši imaju svojeg Boga a to jest srebro i zlato novac itd a ne mare za ljude i boga tu je problem zato Isus kaže:Lk 6,24 Jao vama, bogataši: imate svoju utjehu!Time misli vi se oslanjate na svoje bogatstvo a ne oslanjate se na Boga.

kresho napisao:
apostolima jednom reče;oćete li i vi otići..kao da mu je svejedno..

Ovaj odlomak treba gledati šire:Iv 6,35-64 Reče im Isus: "Ja sam kruh života. Tko dolazi k meni, neće ogladnjeti; tko vjeruje u mene, neće ožednjeti nikada. No rekoh vam: vidjeli ste me, a opet ne vjerujete. Svi koje mi daje Otac doći će k meni, i onoga tko dođe k meni neću izbaciti; jer siđoh s neba ne da vršim svoju volju, nego volju onoga koji me posla. A ovo je volja onoga koji me posla: da nikoga od onih koje mi je dao ne izgubim, nego da ih uskrisim u posljednji dan. Da, to je volja Oca mojega da tko god vidi Sina i vjeruje u njega, ima život vječni i ja da ga uskrisim u posljednji dan." Židovi nato mrmljahu protiv njega što je rekao: "Ja sam kruh koji je sišao s neba." Govorahu: "Nije li to Isus, sin Josipov? Ne poznajemo li mu oca i majku? Kako sada govori: 'Sišao sam s neba?'" Isus im odvrati: "Ne mrmljajte među sobom! Nitko ne može doći k meni ako ga ne povuče Otac koji me posla; i ja ću ga uskrisiti u posljednji dan. Pisano je u Prorocima: Svi će biti učenici Božji. Tko god čuje od Oca i pouči se, dolazi k meni. Ne da bi tko vidio Oca, doli onaj koji je kod Boga; on je vidio Oca. Zaista, zaista, kažem vam: tko vjeruje, ima život vječni. Ja sam kruh života. Očevi vaši jedoše u pustinji manu i pomriješe. Ovo je kruh koji silazi s neba: da tko od njega jede, ne umre. Ja sam kruh živi koji je s neba sišao. Tko bude jeo od ovoga kruha, živjet će uvijeke. Kruh koji ću ja dati tijelo je moje - za život svijeta.Židovi se nato među sobom prepirahu: "Kako nam ovaj može dati tijelo svoje za jelo?Reče im stoga Isus: "Zaista, zaista, kažem vam: ako ne jedete tijela Sina Čovječjega i ne pijete krvi njegove, nemate života u sebi! Tko blaguje tijelo moje i pije krv moju, ima život vječni; i ja ću ga uskrisiti u posljednji dan. Tijelo je moje jelo istinsko, krv je moja piće istinsko. Tko jede moje tijelo i pije moju krv, u meni ostaje i ja u njemu. Kao što je mene poslao živi Otac i ja živim po Ocu, tako i onaj koji mene blaguje živjet će po meni. Ovo je kruh koji je s neba sišao, ne kao onaj koji jedoše očevi i pomriješe. Tko jede ovaj kruh, živjet će uvijeke." To reče Isus naučavajući u sinagogi u Kafarnaumu. Mnogi od njegovih učenika čuvši to rekoše: "Tvrda je to besjeda! Tko je može slušati?A Isus znajući sam od sebe da njegovi učenici zbog toga mrmljaju, reče im: "Zar vas to sablažnjava? A što ako vidite Sina Čovječjega kako uzlazi onamo gdje je prije bio?" Duh je onaj koji oživljuje, tijelo ne koristi ništa. Riječi koje sam vam govorio duh su i život su.A ipak, ima ih među vama koji ne vjeruju." Jer znao je Isus od početka koji su oni što ne vjeruju i tko je onaj koji će ga izdati.

Eto opet su na djelu bili oni kojima nije bilo ugodno slušati šta Isus govori a oholicama i umišljenima NIKAD neće biti ugodno ono šta Gospodin govori.
Iv 6,66-69 Otada mnogi učenici odstupiše, više nisu išli s njime. Reče stoga Isus dvanaestorici: Da možda i vi ne kanite otići?" Odgovori mu Šimun Petar: "Gospodine, kome da idemo? Ti imaš riječi života vječnoga! I mi vjerujemo i znamo: ti si Svetac Božji.
Apostoli su bili jednostavni ljudi pa su ostali sa njime.

BTB brate :grlim te: :grlim te:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 04 stu 2008 09:33 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 23 srp 2008 14:46
Postovi: 410
Lokacija: Sl.Brod-Đakovo
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
e hvala Frane..
ma ok..sve stima..
ali sam najprije htio reći..
gle kažemo Bog je beskrajna dobrota..
ali Što je dobrota..(tj.što je ispravna slika o Bogu?)
..možda dobrota nešto drugo znači od onoga kako je mi smatramo..
i slika o Bogu je samo slika..tj. tek kaplja koji možemo prožvakati..

nisu meni nejasni svi oni citati i tekstovi koje sam naveo...mogu ih donekle razumjeti..:)))
jedino što vidim razliku u izražavanju koje je oštrije i puno direktnije
čak na prvi pogled bezobzirnije od ovih gore navedenih redaka
u 1.postu..
razmeš..? drukčiji mi je to ton..
neznam možda previše detaljiziram..
kaže kod nas jedan fratar,veli;Prestanimo razmišljat i počnimo vjerovat
jer će nam proći život u razmišljanju a nećemo imati vjere
ok,hvala Frane,uživaj,pozz i svima ostalima..
PS.Nisam ja htio napasti ovu temu..pa super je,...samo što me nekad
zbuni..
BVB


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 04 stu 2008 09:46 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 21 pro 2007 09:22
Postovi: 8104
Lokacija: münchen
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
Isus nam govori

Slusam koko mi Krist govori rijecima, urezanima u jedno staro Raspelo izradjeno prije mnogo stoljeca:

Ako si nesretan, nemoj mi predbacivati:

Ja sam Svjetlo – ti me ne vidis.
Ja sam put – ti me ne slijedis.
Ja sam Istina – ti mi ne vjerujes.
Ja sam Zivot – ti me ne trazis.
Ja sam ucitelj – ti me ne slusas
Ja sam Gospodin – ti mi se ne pokoravas
Ja sam prijatelj - ti me za savjet ne pitas


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 04 stu 2008 10:04 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 23 srp 2008 14:46
Postovi: 410
Lokacija: Sl.Brod-Đakovo
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
e Visnja.. :grlim te:
da to stoji sve..napisano
gdje si vidjela to?..
ja sam vidio u jednoj franj.crkvi u Dubrovniku(gospino polje)


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 04 stu 2008 15:25 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 10 lip 2008 20:55
Postovi: 3438
Lokacija: Santa Fe (New Mexico)
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 72 zahvala
kresho napisao:
e hvala Frane..
ma ok..sve stima..
ali sam najprije htio reći..
gle kažemo Bog je beskrajna dobrota..
ali Što je dobrota..(tj.što je ispravna slika o Bogu?)
..možda dobrota nešto drugo znači od onoga kako je mi smatramo..
i slika o Bogu je samo slika..tj. tek kaplja koji možemo prožvakati..

nisu meni nejasni svi oni citati i tekstovi koje sam naveo...mogu ih donekle razumjeti..:)))
jedino što vidim razliku u izražavanju koje je oštrije i puno direktnije
čak na prvi pogled bezobzirnije od ovih gore navedenih redaka
u 1.postu..
razmeš..? drukčiji mi je to ton..
neznam možda previše detaljiziram..
kaže kod nas jedan fratar,veli;Prestanimo razmišljat i počnimo vjerovat
jer će nam proći život u razmišljanju a nećemo imati vjere
ok,hvala Frane,uživaj,pozz i svima ostalima..
PS.Nisam ja htio napasti ovu temu..pa super je,...samo što me nekad
zbuni..
BVB


Dragi brate Kresho ne brini oko ničeg ljubav i samo ljubav prema Gospodinu a dalje sve On preuzima :P
Kako kažeš nekad je Bog strogo znao prijetiti u starom i novom zavjetu ali to nije kao prijetnja to je više kao upozorenje i to je upozorenje ljubavi da se svi vrate na pravi put i da se svi spase.

Božansku mudrost posjeduju samo oni koji puput neuke djece zanemare svoje znanje i s ljubavlju služe Bogu. sv Ivan od Križa


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 9 post(ov)a ] 

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 10 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr