www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 28 ožu 2024 23:08

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 104 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 11  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: 01 pro 2008 08:58 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 05 stu 2008 19:56
Postovi: 148
Lokacija: Petrinja
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 3 zahvala
Nek je božji blagoslov sa svima nama !

Jutros je održana prva zornica, a ja nisam otišla, što od straha pred psima lutalicama, što od lijenosti-bilo mi je toplo u krevetu....nije mi se išlo samoj.Sada mi je žao, dan mi se čini nekako pust-nešto nedostaje, što je najbolje nisam zaspala, bila sam budna u 5 sati.
Zašto nisam otišla???? Opet sam podlegla onoj drugoj sili - sili zla koja mi je govorila da ostanem u krevetu i ja sam je glupača poslušala. Oče, oprosti mi, molim Te.
A tako mi je jučer bilo lijepo u Tvome domu, čim sam ušla preplavila me neka unutarnja radost i činilo mi se kao da ću pogledom zagrliti cijeli svijet.Godinama se nisam osjećala tako dobro.
Hvala Ti Isuse na milostima-moj muž je opet počeo piti-no ovaj put sam bila savršeno mirna....samo sam molila za njega i blagoslivljala ga.Što je najvažnije i najčudnije uopće se ne ljutim više....jednostavno sam sve boli,nevolje, i ljutnje predala Tebi u potpunosti.Čvrsto i s ljubavlju sam zagrlila svoj križ i krenula dalje-zašto da se bojim kada si Ti sa mnom?
Hvala TI Isuse, volim Te Isuse, trebam Te Isuse....

Božja ljubav, moja nada, više Tebe u životu mom...
Jer trebam Tebe ja svim srcem svojim,
Trebam Tebe ja svom dušom svojom,
Jer trebam Tebe ja svom glavom svojom,
JER TI SI MOJ KRALJ.....
---------------------------------------------------------
Isuse, volim Te :P :grlim te:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 01 pro 2008 10:31 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 01 tra 2006 21:22
Postovi: 1095
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 3 zahvala
rebeka napisao:
Tko uopće danas zna što je došašće i koje je njegovo pravo značenje? Svi smo svjesni da nekoga iščekujemo, no ponekad iščekujemo i ne pitajući se tko to treba doći.
Zato poduzmimo nešto da nas ove godine Gospodin ne pronađe nespremne!


Da ovaj period došašća je u svijetu poprimio materijalni oblik , rasvijetljene i okićene ulice , izlozi prepuni svega i svačega , masse ljudi koje kupuju već od sada darove i namjernice za dobre ručkove i većere itd........ Djeca uglavnom iščekaju Djeda Mraza , Djeda Božičnjaka starca sa bijelom bradom i punom košarom darova. Od duhovnog ostaje malo (tradicija kičenja bora , pečenje kolaća i možda polnočka ) ili NIŠTA.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 01 pro 2008 18:18 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 ožu 2006 15:36
Postovi: 6385
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 44 zahvala
speranza napisao:
rebeka napisao:
Tko uopće danas zna što je došašće i koje je njegovo pravo značenje? Svi smo svjesni da nekoga iščekujemo, no ponekad iščekujemo i ne pitajući se tko to treba doći.
Zato poduzmimo nešto da nas ove godine Gospodin ne pronađe nespremne!


Da ovaj period došašća je u svijetu poprimio materijalni oblik , rasvijetljene i okićene ulice , izlozi prepuni svega i svačega , masse ljudi koje kupuju već od sada darove i namjernice za dobre ručkove i većere itd........ Djeca uglavnom iščekaju Djeda Mraza , Djeda Božičnjaka starca sa bijelom bradom i punom košarom darova. Od duhovnog ostaje malo (tradicija kičenja bora , pečenje kolaća i možda polnočka ) ili NIŠTA.


Ovo je vjencic iz Krcke Biskupije...Krk..Mislim daa se nista ne razlikuje od ovih sto sam ja stavila...A stavila sam ih za uzor,jer mi najcesce sami pravimo...
Slika

Evo ovako se to radi...doduse danas su malo drugaciji,ali nekada je bio nacinjen vjenac od slanog tijesta obojan bojama i stavite 4 svijece....
Ili je bio ispleten od borovog granja..s cetiri jabuke,i s cetiri svijece...
Slika

S ovim se nebih slozila...jer u Austriji je uvjek dolazio...Liebes Christkind, "Djete Isus" ili "Mali Isus"..Tako kazu Katolici...
A oni bez vjere,ili druge vjere...kazu..po modi...od Amerike.. Weihnachtsmann Na sta se Katolicka Crkva itekako buni...
A toga je sada nazalost u cijelom svijetu...i da bude zlo jos vece,takmice se tko ce vise ...X.mass....


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 01 pro 2008 18:26 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 ožu 2006 15:36
Postovi: 6385
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 44 zahvala
speranza napisao:
[
Da ovaj period došašća je u svijetu poprimio materijalni oblik , rasvijetljene i okićene ulice , izlozi prepuni svega i svačega , masse ljudi koje kupuju već od sada darove i namjernice za dobre ručkove i većere itd........ Djeca uglavnom iščekaju Djeda Mraza , Djeda Božičnjaka starca sa bijelom bradom i punom košarom darova. Od duhovnog ostaje malo (tradicija kičenja bora , pečenje kolaća i možda polnočka ) ili NIŠTA.


http://www.tebe-trazim.com/forum/viewto ... 61&start=0

Weihnachtsmann..je Djed Bozicnjak...kako vec rekoh,koji dovodi zabludu medju djecu..i obicaj jednog naroda...
Podpuno dajem podrzku Austrijancima,koji protestiraju protiv toga...

E ,dali se tko buni i u Hrvatskoj...o tome ne znam...!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 01 pro 2008 18:38 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 ožu 2006 15:36
Postovi: 6385
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 44 zahvala
Advent u Zagrebu

Pretpostavljam da vas je manji broj bio u Zagrebu u danima pred Bozic i Novu godinu, stoga saljem ovaj prilog, da ga upoznate i za tih dana. Moram priznati da je original mnogo ljepsi od mojih fotografija. Iako agnostik, radujem se Bozicnim blagdanima. Trg bljesti svjetloscu tisucu lampica, od prve nedjelje prosinca, kad je zapaljena prva svijeca na adventskom vijencu oko Mandusevca.


Advent u Zagrebu svakom godinom se sve ljepse i osmisljenije obiljezava; ne bih se iznenadila da uskoro postane, postovanja vrijedan konkurent poznatom adventu u Becu. Glavni trg je okicen tisucama lampica, s velikom "zivom" jelkom punom svjetlecih ukrasa, a na otvorenoj pozornici svake veceri do Bozica, odrzavaju se priredbe, za svu djecu; veliku i malu.

Vrijeme je darivanja, druzenja u obitelji, s prijateljima, poticanja na plemenita djela, razmisljanja, duhovnost. Uzurbanost je velika, kupuju se darovi, ukrasi, hrana. Svatko zeli obiljeziti blagdane necim posebnim.

Ocekivanja su velika.

Ima i pretjerivanja, u svemu; obecavamo si da cemo iducih blagdana manje trositi, pozivamo se na uzvisenost skromnosti, ali smo svi svjesni da necemo u potpunosti postovati te kratkotrajne trenutke razboritosti. Ni dugacak sijecanj, praznih nam dzepova, ne moze nas prizvati pameti. Dapace, svi smo zadovoljni sto poslije obilja, slijede posni dani. Trebat ce skinuti suvisne kilograme! Tko moze odoljeti raznovrsnim delicijama na blagdanskim trpezama?

Umjerenost i stednju ostavljamo za druge mjesece.Volim taj ugodjaj!

Bozicne, blagdane ne mogu zamisliti bez tog sjaja, kica. Svi se tih dana vracamo u djetinjstvo, kako oni, koji oduvijek postuju tu tradiciju, tako i mi, koji ju poznajemo iz roditeljskih prica.U svemu tome je najmanje religije, s izuzetkom i postovnjem prema istinskim vjernicima. Znam, bit ce i onih, koji ce reci da se sve svodi na business, da su shoping centri zamijenili bogomolje, a novac Boga, ali zbog onog plemenitog sto ti dani donose ljudima, sto nas usrecuju, sto najkrace dane u godini cine posebnim, poticu na dobra djela, svi ti navodi gube na znacaju. Radujmo se ljudi, koristimo svaki, i najmanji povod da budemo sretni i usrecujemo druge oko sebe.

Sreca je zbir lijepih trenutaka. Naucimo ih zapazati i radovati im se. Nadam se da ce nas snijeg obradovati ovih dana i upotpuniti sliku pravog zimskog blagdanskog ugodjaja.Natasa...(Kopirano)



Slika

Evo nesto i iz Wiena...

Slika
Draga Speranza..s ovim se slazem u podpunosti...
Da ovaj period došašća je u svijetu poprimio materijalni oblik , rasvijetljene i okićene ulice , izlozi prepuni svega i svačega , masse ljudi koje kupuju već od sada darove i namjernice za dobre ručkove i većere itd.......


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 01 pro 2008 18:55 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 ožu 2006 15:36
Postovi: 6385
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 44 zahvala
Iz Glasa Koncila..

Radost je način kršćanskoga življenja

GK: S došašćem su povezani i neki običaji. Neki od njih ulaze i u naše crkve. Kako ih procjenjujete kao teolog liturgičar?

Dr. Crnčević: Prva pomisao na došašće kod mnogih uprisutnjuje adventski vijenac s četiri svijeće. Običaj pripremanja takvoga vijenca i susljedno paljenje svijeća potječe iz pretkršćanskoga razdoblja germanskih plemena. Suživljeni s ritmom prirode, oni su u mjesecu prosincu susljednim paljenjem svijeća iščekivali zimski suncostaj (solsticij) kad dan počinje bivati duži, te tako slavili pobjedu svjetla nad tamom. Takva tema nije strana kršćanskom razumijevanju Gospodinova rođenja te je vijenac sa svijećama našao mjesta i u kršćanskoj praksi, jasno ponajprije onoj običajnoj i izvanliturgijskoj. Iako je dakle tom običaju moguće dati kršćanski predznak, nije naodmet spomenuti njegovu nedovoljno osmišljenu sveprisutnost u vremenu došašća, pa time upozoriti i na njegovu izvjesnu liturgijsku neprikladnost. Ako se adventski vijenac neizostavno susreće u izlozima, na uredskim i obiteljskim stolovima, nije li upitna njegova govorljivost u bogoslužnom prostoru?

Ideju bdjenja, iščekivanja i pobjede svjetla nad tamom moguće je u bogoslužnom prostoru izraziti jasnijim, manje »istrošenim« i sadržajem bogatijim oblicima koji će nadahnuće imati prije svega u svetopisamskim tekstovima koji nas kroz došašće prate. Izaijina slika usahloga panja s mladicama koje donose novi život, panj sa svijećama koje ritmiziraju adventski rast nade u susret, slike puta i pustinje kao i druga slična uprizorenja bez sumnje pružaju više mjesta za kršćansku adventsku poruku negoli adventski vijenac kojemu je komercijalizacija istrošila sadržaj.

GK: Koja bi, prema Vama, bila tipično »adventska« poruka vjernicima?

Dr. Crnčević: Na to pitanje moguće je odgovoriti kratkim Pavlovim poklikom što ga rado preuzima liturgija došašća: »Radujte se u Gospodinu. Gospodin je blizu!« U svijetu pogođenom beznađem i strahom postaje radost novim imenom otkupljenja i spasenja. Kršćanska radost nije samo pokušaj liječenja ljudskoga beznađa. Radost je jednostavno način kršćanskoga življenja jer bez radosti nije moguće živjeti Radosnu vijest. Ta radost izvire iz susreta s Onim koji dolazi. Došašće se stoga ne predstavlja tek kao vrijeme »u godini«. Ono pruža obilježje cjelokupnom kršćanskom vremenu. Jer, Gospodin je blizu!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 01 pro 2008 22:23 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 12 stu 2008 10:35
Postovi: 1008
Lokacija: Split
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
Bravo Jasenka, čuvaj se. Na misu možeš krenuti sutra.
Božiji blagoslov ti želim.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 02 pro 2008 08:26 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 21 pro 2007 09:22
Postovi: 8104
Lokacija: münchen
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
Pocelo je Dosasce...

Od nedelje vec palim svako jutro svjecicu na mom malom Adventskom vjencicu i gledam zadivljujuce u taj mali plamen svjecice koja tako mirno tinja i izgara ...Gledam u nju i razmisljam o dolazecim danima i iscekujem rodenje malog djeteta,ali posebnog djeteta-rodenog u stalici,polozenog u jaslice na slamicu...Razmisljam takoder sada o svojoj proslosti i o tome sto mi Isus zeli reci na samom pocetku ovoga Dosasca...U ovom Dosascu dolazim opet Bogu u susret onakova kakova jesam sa svim svojim manama i vrlinama...Razmisljam o Josipu i Mariji i kroz plamen ove svjecice zamisljam plamen ljubavi koji su nosili u svom srcu oboje u svoj tjeskobi i bjezanju na putu kojim su morali poci potraziti skloniste...Gledam u svjecicu i razmisljam o malom Kralju ,Vladaru svih Vladara koji se rada u toj stalici i u plamenu te svjecice gledam ljubav Josipa i Marije,gledam plamen te svjecice u njihovim ocima...u njihovim srcima...Gledam u plamen male svjecice koja tako tiho izgara i misli mi odlutaju opet na drugu stranu ljudskih zivota...Razmisljam sada o onima koji su daleko od Boga,koji lutaju u nevjeri i koji su na krivim putevima i zalim ih i molim za njih da i oni upale jednu svjecicu i promatraju plamen koji izgara za sve nas..."Gospodin moj i Bog moj "Kako je lijepo izgovoriti ove rijeci...Dosasce je pocelo,prozori su nakiceni,mali Adventski vjencici sa cetiri svjecice su na mnogim stolovima u mnogim kucama...Cetiri svjecice koje se pale iz jedne nedelje u drugu iscekujuci tako rodenje Onoga koji treba doci...Plamen izgaranja svjecice je znak da preispitamo nase grijehe i nase slabosti...znak da se pripremimo za dolazak Kralja svih Kraljeva ovoga svijeta...Svjecica tinja da zapali i nasa srca zarkim plamenom Bozje ljubavi kako bi i mi mogli ljubiti svako Bozje stvorenje koje nam Bog salje u susret...Gledam u upaljenu svjecicu,u taj mali plamen i zazivam-"Dodi Gospodine Isuse "Dodi i daj da i ja budem plamen te svijecice,da i u meni tinja plamen ljubavi koja ce izgarati za Tebe Kralju svih Kraljeva i za svakoga brata i sestricu i za ovaj nas mali obiteljski FORUM-TEBE TRAZIM...Dodi Gospodine Isuse-dodi !!!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 02 pro 2008 08:56 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 05 stu 2008 19:56
Postovi: 148
Lokacija: Petrinja
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 3 zahvala
Dođi, Gospodine, dođi !


Prekrasno si to napisala draga sestrice Višnja.Tako sam smirena i sretna od kada sam se pridružila ovoj našoj obitelji.Svaki dan mi ima novi smisao koji teži jednom zajedničkom cilju-služiti našem Gospodinu.
I ja promatram plamen svijeće, koji u meni budi nešto uzvišeno.Prosinac je vrijeme darivanja,vrijeme kićenja kuća, vrijeme očekivanja našeg Spasitelja.Bilo bi lijepo kad bismo umjesto skupih darova, jedni drugima poklonili pravu i iskrenu ljubav-ljubav Onoga koji dolazi.
Dođi, Gospodine Maranatha, dođi Gospode Isuse.....
Neka nam ovaj dan protekne u međusobnom darivanju sebe za druge.



Isuse, volim Te..... :wink: smajlic22


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 02 pro 2008 15:59 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 ožu 2006 15:36
Postovi: 6385
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 44 zahvala


PADAJ S NEBA

Padaj s neba, roso sveta, padaj s rajske visine!
Vapijahu starog svijeta duše čiste pravedne.
Otvori se, zemljo mila, da iz plodnog tvoga krila
u taj sretan, blažen čas svemu svijetu nikne spas.

Već se bliži vrijeme blago, već se bliži onaj čas
kad će izić Sunce drago, svanut svemu svijetu spas.
Svani, dane, i noć skrati, sini sunce, i povrati
Bogu čast na visini, svijetu mir na nizini.

Svjetlo Božje, daru lijepi siđi s Božjeg krila dol’,
Um prosvijetli, volju krijepi, liječi duše tešku bol.
Jači u nas vjeru svetu, koju Isus donije svijetu,
Svaki da to djeluje, što u srcu vjeruje.

Sve na svijetu, Bože blagi, dare ti prikazuje,
Primi i taj dar predragi koji puk tvoj žrtvuje:
Pod prilikom kruha, vina krv i tijelo tvoga Sina,
Neizmjerne cijene dar, stavlja tebi na oltar.

Složi glas svoj, dušo moja, sa nebeskim četama,
Pjevajte mu, usta moja, koji je nad zvijezdama!
Sve što bješe i sve što je, sve je puno slave tvoje,
Sve te diči i slavi, Oče vječne Ljubavi!

Neka je Milost Gospodina našeg sa svima nama.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 104 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 11  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 19 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr