www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 28 ožu 2024 15:37

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 33 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4  Sljedeće
Autor Poruka
 Naslov:
PostPostano: 03 pro 2008 05:09 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 27 tra 2006 13:33
Postovi: 5164
Podijelio: 92 zahvala
Zahvaljeno je: 122 zahvala
..Puno priča ima ovakvih a nastaju često zbog

.ZAJEDNIČKOG ŽIVLJENJA..
u ISTOM PROSTORU S OSOBAMA KOJE BI VAS TREBALJE VOLJETI
.I POMOĆI VAM , ALI TO NE ČINE.

.PA ETO SVIM MLADIMA PAROVIMA, KOJI ŽELE ZASNOVATI OBITELJI
.BUDE POUKA , DA JE ZA MLADE PAROVE DOBRO DA ŽIVE SAMI..

..pa čak i nauštrb kvalitete življenja..

..jer kad dođe doma, neće ti nitko zvocati..
..ili nekoga ucjenjivati..
.. i tako IZBJEĆI ..hrpu mogućnosti za svađu..i za konflikte..
..pa do ..neračišćenjih imovinskih odnosa..
..zajedničkih ulaganja..pa onda vraćanja rata kredita..
..ili nepoštene prodaje i raspodjele nekretnina..

.LJubi bližnje svoga, ali se makni od njega, da bi imao svoj mir

..bolje je zemljani pod u kući , i mir sa svojim ljubljeni bićem..
..neg velebna palača, gdje ti netko pije krv na slamku.. :

.puno je ovakvih priča..puno..i skoro sve su konfliktne..
..žalosne..pune nemilih scena..mržnji..


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 03 pro 2008 07:37 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 29 pro 2007 01:21
Postovi: 573
Lokacija: Mostar
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Draga Majo, shvaćam te, razumijem tvoje osjećaje, posebno gorčinu koju osjetiš svaki put kad se sjetiš svih tih događaja. Tjeraj to iz srca mila, zamoli Gospodina da uđe u sve te bolne situacije i svaku mu predaj, bez zadrške, jer On najbolje zna što će s tim učiniti i kako će gorčinu i sjećanja izliječiti.
Živi u miru sa svojim mužem i puno za njega moli, ali Gospodina uvijek držite na prvom mjestu u svojoj obitelji, a njegovu obitelj blagoslivljaj jer samo će tako Gospodin imati prostora da na njihovu negativnost djeluje.
Bog blagoslovio tebe i tvoga muža.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 03 pro 2008 09:41 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 27 lis 2008 02:25
Postovi: 34
Lokacija: bih
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
BVB :grlim te: :grlim te: :grlim te: :grlim te: :grlim te:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 03 pro 2008 13:47 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 10 stu 2006 11:26
Postovi: 249
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Draga majasteven
zaista mi je žao zbog svega što si prošla. Rasplakala si me i jos jednom podsjetila kako ja skoro i nemam problema.... sjetit ću te se u molitvi, a ti nastavi blagoslivljati sve oko sebe...
znala sam da imam DOBRU DOBRU svekrvu, a ova tvoja priča je to još više potvrdila. Ponekad ljudi misle da mi je svkerva mama - jer čudno je da se svekrva i nevjesta mogu tako dobro slagati. Ne ide im u glavu .....Bože čudni li smo mi ljudi...
Draga Maja nastavi se moliti i Bog će okrenuti na dobro. :grlim te: :grlim te: :grlim te:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 04 pro 2008 00:52 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 27 lis 2008 02:25
Postovi: 34
Lokacija: bih
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Draga Leopold mislim stvarno da trebas da cijenis to sto imas tako dobro svekrvu jer odma je i tebi i tvome muzu mir u kući sto se toga tiće, vjerovatno je i cjenis jer zasigurno imas razloga ovako lijepo nesto reci za svoju svekrvu drago mi je da ih ima i dobri.Hvala na lijepim riječima.BTB :grlim te: :grlim te: :grlim te: :grlim te: :grlim te: :grlim te:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov: bravo vi..
PostPostano: 09 pro 2008 22:48 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 12 stu 2008 21:55
Postovi: 26
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
svaka ti cast jer si toliko hrabra ... mozda niije krscaski moj savijet ali ti je iz iskustva.. Blagoslivlja ih i moli za njiha ali neka budu sto dalje od vas jer tavi zlocesti ce ponovo ti oteti i to malo mira sto si ga ponovno nasla.. To ti govorim iz iskusva ja non stop prastam i zovem moju svekrvu sebi a ona svaki put kada ode iz nase kuce ostavi nemir svadu i raspad sistema izmedu mog muza i mene.. Eto toliko koliko je pametno da opet budes dobra prema njima pa makar to bilo samo radi tvog supruga. Zato draga moja uzivaj u tom miru sto ga nalazis a njih blagosljivaj i bijezi od njih...


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov: Re: bravo vi..
PostPostano: 10 pro 2008 08:15 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 25 kol 2006 21:09
Postovi: 580
Lokacija: Split
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 2 zahvala
evica napisao:
svaka ti cast jer si toliko hrabra ... mozda niije krscaski moj savijet ali ti je iz iskustva.. Blagoslivlja ih i moli za njiha ali neka budu sto dalje od vas jer tavi zlocesti ce ponovo ti oteti i to malo mira sto si ga ponovno nasla.. To ti govorim iz iskusva ja non stop prastam i zovem moju svekrvu sebi a ona svaki put kada ode iz nase kuce ostavi nemir svadu i raspad sistema izmedu mog muza i mene.. Eto toliko koliko je pametno da opet budes dobra prema njima pa makar to bilo samo radi tvog supruga. Zato draga moja uzivaj u tom miru sto ga nalazis a njih blagosljivaj i bijezi od njih...


Zasto to nije krscanski savjet? Pa nisu krscani glupi ljudi. Pozvani su na molitvu za one koji im ne zele dobro, pozvani su da cine dobro onima koji ih muce ali nisu pozvani da se izlazu mucenju zbog mucenja.
Pohvalna je tvoja nakana da ostanes u dobro sa svojom svekrvom i trudi se da to uvijek bude tako. No odvoji svoju nakanu od onoga sto ti ona radi. Ako unesi nemir ublazi ga svojom molitvom a pokusaj muzu i mozda cak i njoj ukazati na stvari koje nemogu vise ici na dobro tim nacinom.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 10 pro 2008 12:02 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 01 tra 2006 21:22
Postovi: 1095
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 3 zahvala
Draga Maja , ja suosječam sa tobom i to sam ti napisala u prijašnjem postu . Ipak nemoj sve tragično uzimati. Kada nas opomene za nešto naša majka možemo joj i odgovoriti i naljutiti se ali to odmah prođe i kao da nije nikada bilo . No ako se radi o nekoj drugoj osobi a posebno o svekrvi onda se to veže na prst i teško se zaboravlja.
Ponekad bi riječ svekrva trebalo promijeniti u svekriva. :a1490: .
Na stranu šalu vi mlade nevjeste nemojte si sve uzimati previše k srcu i gdje vam je malo ironije.
Osim toga ne zaboravite da će te i vi jednog dana biti svekrve i punice.
I vaši muževi imaju majku koja ih je nosila 9 mjeseci pod srcem i gojila ih i mučila se da ih odgoji zato pokušajte voljeti majku vašeg muža i onda kada ona nije baš onakva kakvu bi ju vi željeli. Osim toga imajte uvijek otvoren dijalog da bude manje nesporazuma.
Bog vas sve blagoslovio !!!!! :grlim te:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 10 pro 2008 20:24 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 24 srp 2008 21:43
Postovi: 176
Lokacija: Dalmacija
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Draga Majo,
zaista si prošla težak put, ali pokušaj to ostaviti iza sebe, gledaj naprijed,
nemoj se vraćati na te dane, uz pomoć Isusa ostavi to ružno iza sebe.
Govorim ti iz vlastitog iskustva makar mislim da je to jako teško. Najlakše je nekom dijeliti savjet, samo onaj tko je u svojoj koži zna kako mu je. Bori se, još si mlada, život je pred vama, stvorit ćete uz Božju providnost i blagoslov svoj dom u kojem će bit ljubav i tvoja dječica.
Kad razmislim da vlastito dijete može tako patiti, to je strašno.
Nedaj se draga sestro, bori se za sebe i svog muža, molitvom i ljubavlju.
Stvaraj svoj život sa svojim mužem, svoj svijet u kojem ste vas dvoje najvažniji jedan drugom, jer to tako i jeste.
BTB :grlim te: :grlim te: :grlim te: :grlim te: :grlim te:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 10 pro 2008 21:50 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 12 stu 2008 21:55
Postovi: 26
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
:shock: bez uvrijede ali ja mislim da i mlade nevjeste vrijede i nemislim bas da mi mlade nevjeste uzimamo malo ironije za zlo... za mene moja svekrva nije stvarala nikaku ironiju kada je rekla da ce me baciti niz seti kat skupa s mojim andjelom u stomaku ako joj dam jecmenjak.. to mi ne zvuci kao ironija??? a bome niti namjestanje da joj se sin rastavi od mene!!! kod Maje mi nista ne zvuci kao ironija neka ona nju postuje radi svoga muza ali ta zena se hrani s njezinom boli i svakako sto dalje to bolje... :roll:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 33 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 11 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr