www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 28 ožu 2024 21:50

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 244 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 20, 21, 22, 23, 24, 25  Sljedeće
Autor Poruka
 Naslov:
PostPostano: 09 sij 2009 11:55 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 19 srp 2006 14:41
Postovi: 1412
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 36 zahvala
Zahvaljeno je: 26 zahvala
zozy napisao:
Molitva u jezicima:

A sad Počivanje u Duhu:

U 10. poglavlju Djela apostolskih sveti Luka govori o svetom Petru da je pao «u zanos»; u opisu događaja Getsemanskog vrta čitamo kako vojnici «uzmakoše natrag i padoše na zemlju» kad im je Isus rekao «Ja sam» (Iv 18,6); i sveti Pavao je pao na zemlju prilikom svojega iskustva obraćenja. Čini se da su sva ova iskustva slična iskustvima počivanja u Duhu Svetom.

Nadam se da je dovoljno sestrice. Kad sljedeći put budeš na nekoj obnovi u Duhu prepusti se Gospodinu i slavi Ga, a ako te Duh sveti želi "srušiti" da t pokaže koliko te Bog ljubi prepusti se i kliči Bogu na njegovoj ljubavi i dobroti.
Počivanje u Duhu događa se potpuno ne zasluženo, i oni koji počivaju nisu ništa svetiji od onih koji nisu "pali" u Duhu.

:


milsim da ovo nisu baš primejri za počivanje u duhu...doduše i sama si se ogradila da su slični

u vezi potcrtanog i svetosti onih koji padaju ili nepadaju:... moguće je da padaju upravo oni koji trebaju neko izlječenje, iscjeljnje unutarnjih rana ili oslobođenje od grijeha...tj. da mnogi ne počivaju u duhu jer im počivanje za isjeljenje i oslobođenje nije ni potrebno...


šta misle ostali u vezi toga , tko počiva , a tko ne počiva u duhu, a prisustvuju istom događaju , ili se na sve polažu ruke... :D


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 09 sij 2009 14:20 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 13 lip 2007 13:01
Postovi: 784
Lokacija: na litici spremna da poletim visoko visoko
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Moram priznati da imam jako malo iskustva s osobom Duha Svetoga, t.j. svjesnog isukstva s Duhom Svetim, kao da Ga ne poznajem dovoljno, Njega kao osobu. Ja molim više Isusa, ili Oca, ili preko Marije; Duha Svetoga molim zazive duhu Svetomu, ili molitve, ali nisam imala iskustva počivanja u Duhu, ali voljela bih upoznati bolje Duha Svetoga, kao Osobu kao Isusa, ili Oca nebeskoga. Ja vjerujem da je Duh Sveti Božanska osoba, ali nemam svjesnog iskustva.

Najinteresantnije mi je da sam u Medjugorju, mada sam isla Mariji, upoznala Oca Nebeskoga. Takva me ljubav Očeva preplavljivala i nekoliko tjedana nakon Medjugorja. Dok sam do onda vjerovala da me Otac ljubi ali nisam osječala tu ljubav svijesno.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 09 sij 2009 15:00 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 13 kol 2007 14:29
Postovi: 1099
Lokacija: sunčana strana
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 4 zahvala
Hrvoje Hrki napisao:
u vezi potcrtanog i svetosti onih koji padaju ili nepadaju:... moguće je da padaju upravo oni koji trebaju neko izlječenje, iscjeljnje unutarnjih rana ili oslobođenje od grijeha...tj. da mnogi ne počivaju u duhu jer im počivanje za isjeljenje i oslobođenje nije ni potrebno...

Mislim, da sam i sama čula nešto slično ovom što si napisao, pa opet mislim da Počivanje doživljavaju ljudi iz različitih razloga.....neki da bi bili iscjeljeni, neki da bi "odmarali" u Bogu.....različito je....Duh sam bira koga "srušiti" pa opet znam da on jeste Sila, ali nije silovatelj i ne čini ništa što ne želimo. Tako da ako to ne želimo vjerojatno se to neće niti dogoditi.
Pročitah jednom.....mislim da sam to već navodila da Počivati u Duhu znači prepustiti Bogu svoj mozak, tj svoju glavu i razum.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 09 sij 2009 19:56 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 25 tra 2007 18:26
Postovi: 2994
Podijelio: 149 zahvala
Zahvaljeno je: 118 zahvala
Pod pojmom počivati u Duhu Svetom ja ubrajam i to kada iz molitve prepustim i svoj um i svoj mozak i svoje tijelo i srce Gospodinu i tako se osjećam prelijepo..jednostavno se odmaram..i osjećam prisustvo Njegovo ..nema riječi za to opisati..u tim trenucima nema tijela..nema ničega ..samo ja i Gospodin..
vratim se tako što počnem moliti Oče naš...ali najrađe bih tako ostala vječno..
(možda sam već pisala o ovome..ali nema veze)


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 09 sij 2009 21:23 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 12 pro 2008 23:16
Postovi: 264
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Ja sam juce bio na duhovnoj obnovi,nisam se srusio pod silom Duha Svetoga,dok od nas 40ak,5 je palo.Jedna djevojka je lezala 30min preko puta mene.Nije bilo polaganja ruku,samo je svecenik nosao presveti sakrament i pravio znak kriza na svaku klupu..Kod fra Ive Pavica sam pao,ali kao sto on rece,ako neko ne padne pod silom S.Duha,ne znaci da Ga nije primio.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov: MOJA PRICA...
PostPostano: 11 sij 2009 23:26 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 12 stu 2008 21:55
Postovi: 26
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
JA SAM VAM INACE MAMA 3JE PREKRASNE DIJECE.. U TO VRIJEME IMALA SAM IH DVOJE JAKO MALE RAZLIKE IZMEDU 13MIJ. MUZ U ZG RADI DOLAZIO 1MIJ. JA SAMA S MAJKOM KOJA POVREMENO POPIJE I ONDA MENE GNJETE I DOSADUJE.. U TO VRIJEME POCELA SAM PRIMJECIVATI DA SAM JAKO ZIVCANA DA REAGIRAM NA NEKE STVARI NA KOJE NEBI REAGIRLA .. NPR.. KCER RASPE SOK A JA LUDA ISTUCEM JE VICEM GALAMIM ZAMISLI JAKE STVARI ONA RASULA SOK.. TU SAM SHVATILA DA SAMNOM NESTA NESTIMA I DA MORAM OTICI NEGDJE.. CAK SAM SI KUPILA I TABLETICE NA BILJNJOJ BAZI KAO TREBAJU MI DA ME SMIRE... POSTO IMAM KUMU KOJA JE JAKO AKTIVNA U NASOJ ZUPI I KOJA ME PAR PUTA ZVALA NA KLANJANJE PRED PRESVETIM.. JA SAM ODLUCILA U SLJEDECI CETVRTAK OTICI ,JEDINI JE PROBLEM BIO DIJECA S MAMOM IH BAS I NEMOGU OSTAVITI JER STA AKO POPIJE I ZOVEM JEDNO POUZDANU DIJEVOJKU I MOLIM JE DA BUDE TU DOK JA NEDOCEM I PAZI NA NJIH IAKO SAM IH STAVILA SPAVATI JER KLANJANJE POCINJE U 21 A MENI DO CRKVICE TREBA 15MIN.. ETO DOSAO TAJ CETVRTAK OTISLA JA ..PRVO KADA SAM ISLA U CRKVU VIDIM IMA LJUDI ALI NEMA SVECENIKA I POMISLIM"AJME MAJKO MILA EVICE USTA SI SE OPET UVALILA'.. MALO PRICEKAM I MISLIM A DA POBJEGNEM KUCI I POGLEDAM PREMA IZLAZU KAD EVO NASEG DRAGOG ZUPNIKA JOJ HVALA BOGU.. I TAKO MOLILI SE PIJEVALI I KADA JE BILO PRIKAZIVANJE PRESVETOGA JA SAM SE PREKRIZILA I ZAMOLILA GA "BOZE MOLIM TE ODMAKNI SVE LOSE OD MOJE OBITELJI ,ODMAKNI SVE ZLOCESTE LJUDE OD MOJE OBITELJI,BOZE MOLIM TE ODMAKNI SVE LOSE OD MENE I MOG SUPRUGA' TU MI JE POCELO BITI MUKA A POSTO SAM KLECILA REKO JOS MALO PA KRAJ A ONDA AJME TOPLINE VRUCINA I ONDA SAM SE IZGUBILA KADA SAM DOSLA K SEBI LEZALA SAM NA PODU I NISAM IMALA SNAGE SE USTATI KODA SU MI I NOGE I RUKE BILE ODUZETE.. A JA NEKAKO CUDNO.. KADA SAM STIGLA KUCI SMIJALA SAM SE A NISAM ZNALA ZASTO... SAV ONAJ TERET KOJI SAM IMALA ,JE NESTAO.. NISU MI VISE TREBALE TABLETICE NITI ISTA .. A ZA DIJECU SAM IMALA BRDO STRPLJENJA.. PREDIVAN JE OSJECAJ TAJ KADA STE U STANJU DUHA SVETOGA.. I ZATO TI HVALA BOZE :arrow: :lol:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 13 sij 2009 10:59 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 25 tra 2007 18:26
Postovi: 2994
Podijelio: 149 zahvala
Zahvaljeno je: 118 zahvala
Evice... Bog te blagoslovio.. :grlim te: :grlim te:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 23 sij 2009 21:23 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 10 lip 2008 20:55
Postovi: 3438
Lokacija: Santa Fe (New Mexico)
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 72 zahvala
Čitam malo postove jest da se tema malo "stišala" ali eto naletih na lipe riči pa malo nešt samo dodam :D

moya napisao:
Nemam ništa protiv molitve u jezicima,niti počivanja u Duhu..
To je za starije malo kao modernizirana vjera..al sve je to ok...
Svi mi "počivamo"različito...nije bitan pad..
Ja "počivam" i dok kuham,i čistim,i hodam,i na poslu,i dok spavam..uvijek kad razgovaram sa Gospodinom,kad Mu zahvaljujem,kad Mu pjevam,kad zazivam...kad pomognem nekom,kad doživim nečiju radost,kad su ljudi sretni..ne padam..nego sam radosna..
U svakom drugačije Duh Sv. puše...
Na kraju je najbitnije..da rastemo u vjeri..i da ostanemo na Kristovom putu..
BVB


Nalazim nebo usred lonaca i metli. Sv.Stanislav Kostka

Dijelim tvoje mišljenje sestro Moya :grlim te:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 25 sij 2009 14:56 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 23 sij 2009 20:17
Postovi: 109
Lokacija: Rijeka
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
JA SAM PAO NEKOLIKO PUTA U dUHU JER SE U MOJOJ ŽUPI SVAKE SRIJEDE ODVIJE KLANJANJE PRED pRESVETIM..POSLIJE TOGA SVEĆENIK POLAŽE RUKE...TO JE PREKRASAN OSJEĆAJ,KAO DA LETIŠ,ČUJEŠ ZVUKOVE OKO SEBE ALI NEMOŽEŠ SE USTATI,NAMOŽEŠ OTVORITI OČI...OSJEĆAŠ TOPLINU,BLIZINU BOGA... :D :D :D


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 25 sij 2009 18:15 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 12 stu 2008 10:35
Postovi: 1008
Lokacija: Split
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
Najveće čudo je probratiti se, vjerovati i slijediti 10 Božijih zapovijedi.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 244 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 20, 21, 22, 23, 24, 25  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 9 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr