www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 19 ožu 2024 05:37

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 10 post(ov)a ] 
Autor Poruka
PostPostano: 16 vel 2009 01:16 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 11 vel 2009 23:13
Postovi: 32
Lokacija: Cista Provo
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
OVo svjedočanstvo želim podijeliti sa svima Vama koji niste bili u Molvama ,jer već 2 godine,na 2 nacionalna hodočašća svjedočim o tome.
Neka se zna kako je počelo kod nas , a milosti po njenom zagovoru ima već dosta ,sve je spremljeno i u Mugnani a kod nas u bratovštini imamo kopije.

Započeti pisati o Sv.Filomeni ,malo je teško, jer se trebamo vratiti na početak IV stoljeća,kad su kršćani bili progonjeni,i za Isusa su svjedočili svojom ljubavlju,vjerom, sve do davanja života za Njega.U svim mučenjima koja je tada upotrebljavao car Dioklecijan, da im slomi vjeru ,pa do pogubljenja glavosjekom,ti hrabri mučenici zaslužili su da ponesu vijenac slave,među njima je bila i Sv.Filomena koja je tada imala 13 god. Nakon 40 dana tamnice i strašnih mučenja preselila je u vječni život,odsijecanjem glave, 10.08.302 god.mlada duša,sa puno snage i vjere pošla je svome Zaručniku.Njeno tijelo pokopano je u katakombama Sv.Prisile u Rimu.Punih 1500 god,bila je u tami,a onda 09.08.1802 izlazi na svjetlo.Župnik župe mjesta Mugnano dell Cardinale,u blizini Napulja,krenuo je u Rim po relikvije jednog sveca,da bi ih stavio u oltar crkve koja je trebala biti blagoslovljena i posvećena,jer je tad trebalo imati relikvije sveca u oltaru.Kad je stigao u Rim,gdje su se čuvale relikvije zastao je kod jednih i baš njih tražio.O relikvijama nisu puno znali osim da je ranokršćanska mučenica.Uzeo je relikvije i krenuo prema Mugnanu.Molio se da bar nešto dozna o toj mučenici.Trebao je stići 08.08 u Mugnano,al to nije bio i Božji plan.Uz probleme na putu,stigao je 09.08.1805 navečer.Ujutro je trebalo da počne slavlje i posveta.U toj noći tri osobe na tri različita mjesta imaju objavu mučenice.Objavila je svoj život,ime kao i način mučenja i smrti.Objasnila je i zašto je baš tad stigla u Mugnano,jer je 10.08 bio njen dan prelaska u Nebo.Od tada su počela čuda,ozdravljenja,obraćenja na njenom oltaru.Za sva sad pisati bilo bi predugo,al se nadam da će biti objavljen i njen cijeli životopis kao i štovanje sa svim onim što ide kad sa vjerom zazivamo svete da se proslavi Isus.Mogu samo reći da je u to vrijeme bila jako potrebna ,kao i u vrijeme njena života,I tad su bili progoni kršćana,vjere a posebno svećenika.Tih godina kad se vratila u svjetlo dana na zemlji živio je i djelovao Ivan Maria Vieney,poznatiji kao Sveti Arški Župnik,koji je Sv.Filomenu jako štovao,i kako je zapisano u njegovim spisima sva čuda je pripisivao njenom zagovoru,i poticao narod na njeno štovanje.Mnogi tadašnji svećenici,a danas sveti i blaženi su po njegovom poticanju u problemima zazivali njen zagovor.Samo neke ćemo nabrojati,papa Lav XII koji je posvetio crkvu u njenu čast,papa Grgur XVI koji je imenuje zaštitnicom živuće krunice,papa Pio IX,zahvaljuje na njenom zagovoru prilikom izbora za papu,i kao zahvalu proglašava je zaštitnicom Marijine Djece,papa Lav XIII njenu bratovštinu u svijetu uzdiže u nadbratovštinu,odobrava pojas i daje oproste,15.12 uz obične uvjete kao i za sve potpune oproste, za one koji ga nose kao i one koji su u bratovštini,Papa Pio X nadbratovštinu uzdiže u Univerzalna nadbratovština Sv.Filomene i kao zaštitnika imenuje Arškog župnika,kao i zaštitnikom svih župnika,a Filomenu proglašava suzaštitnicom .Sveti koji su je štovali,osim Arškog župnika, Sv. Anthony Mary Claret, Sv. Euphrasia Pelletier, Sv. Francis Xavier Cabrini, Sv. John Nepomucene Neumann, Sv.Madeline Sophie Barat, Sv. Peter Chanel, Sv. Peter Julian Eymard, Blažena Anna Maria Taigi, BlaženaPauline Jaricot,Blaženi Damian Devasteur-apostol gubavaca,kao i mnogi drugi.Mnoge su crkve i oltari podignuti u njenu čast.Kod nas 1912 kapucini iz Rijeke izdali molitvenik AVE MARIJA u kojem imaju misu u njenu čast.Sluga božji bis Stadler za Uskrs piše njenu poslanicu,a poljanu kod Sarajeva i u Bos.Posavini naziva poljana Sv.Filomena gdje se izgrađuju samostani Služavki Malog Isusa.Njeno štovanje raste sve do 1961,kad se upliću sile zloga koji je usmjeren da to uništi,a nakratko i uspijeva.Dovodi se u pitanje i njena vjerodostojnost.Slavila se 10.08.,a od 1969 je ispisana iz kalendara što je stvorilo pomutnju među vjernicima.Neki sklanjaju njene oltare,neki su ih zazidali,u crkvama,pogotovo u komunističkim zemljama.Međutim Sv.Padre Pio je rekao za nju da je ona Svetica Svjetla trećeg tisućljeća,a papa Ivan Pavao II je na pitanje o njoj rekao“ Zbrka je djelo Sotone,a Filomena je u raju“nastavite moliti i štovati ne unosite zbrku među pukom.Kao što je rekao Padre Pio,Sv.Filomena se opet vraća.sad ide moje svjedočanstvo o Maloj Moćnoj Svetici.Nakon rutinskih pregleda za operaciju žući,kod anesteziologa na pitanje na što sam alergična,a bilo je puno toga,liječnik mi daje uputnicu za posebne nalaze.tad se po riječima ,a i nalazima otkriva nešto gdje su oni bili nemoćni.U krvi pronalaze veliku koncentraciju bakra,cinka,magnezija,olova,željeza i kalcija.Prolazim kao zamorčić sve pretrage a uzrok gdje i kako je do toga došlo ne nalaze.Tako skoro dvije godine,biopsija,punkcija,kronografija i svih ostalih modernih pretraga, 21.12.2003 padam u stanje neke kako su je liječnici nazvali polusvjesne kome,gdje liječnici govore da je to najvjerovatnije kraj.To je bilo po ljudskom,međutim Bog je imao drugi plan.06.01.2004 probudila sam se,iz te polusvjesne kome i rekla da idem Sv.Filomeni u Italiju.O njoj je malo ko znao,a onda dolazi svećenik koji je znao o njoj ,jer je čitao životopis Arškog Župnika.Mojoj želji i vjeri da mi je dole po njenom zagovoru Isus pripremio put nije se moglo boriti.Na sva upozorenja da neću stići živa do Italije,bez infuzija i liječničke pomoći ostala sam nepokolebljiva. Četvrtak 08.01.2004.navečer u 21h iz Splitske luke sa trajektom nas četvero je krenulo na put prema Napulju. Tu večer na trajektu nakon 1,5 god,jedem hranu i to srdelu iz konzerve ,jer je već petak.Ujutro smo svratili do svetišta Padre Pia i Sv.Mihaela Arkanđela i nastavili.U večernjim satima smo stigli u Mugnano dell Cardinale,mjesto gdje je crkva i oltar groba Sv.Filomene.Pozvonivši na vrata samostana izašao je upravitelj samostana,i svetišta kao i župnik crkve,a o dočeku ne mogu pisati,jer sve riječi ne mogu opisati naše a i njegove emocije.Tu noć nismo spavali,provela sam cijelu noć na njenom oltaru.Znala sam da Bog ozdravlja,pa sam zahvaljivala na tolikoj milosti a i na tome što mi je Filomenu spremio u život kao zaštitnicu i zagovornicu.Sutra smo saznali zašto je župnik bio radostan i ganut našim dolaskom.Nedjelja 11.01 je bio poseban blagdan,blagoslov ulja na njenom oltaru,po kome se desilo i prvo čudo ozdravljenja slijepog djeteta od rođenja.DošlI smo i donijeli ulje kao prinos Hrvatske za mlade i obitelji.Drugo,bila je radost što smo upravo iz Splita došli,grada gdje je Dioklecijanova palača,spomenik caru koji je tolike kršćane pogubio.Cijela crkva je molila za Hrvatsku,za obraćenje,za obitelji,za mlade.Ostali smo još dva dana i krenuli natrag u domovinu.Cijelo vrijeme ja sam normalno jela,čak sam na čuđenje mojih suputnika vozila auto 1300 km.Čudo,ne samo tjelesno nego i u mom duhovnom životu.Glavni oltar je posvećen Mariji,Majci svih Milost,i znala sam da je Marija opet imala najvažniju ulogu u svemu,davne 1990 kad mi je umrla majka,otišla sam u Međugorje i rekla sam Gospi,sad mi ti budi Majka,što je ona prihvatila.Cijeli moj život od tada pa sve do ovog znam da je bila tu uz mene,pa i kad ja nisam bila uz nju.Majka ne ostavlja svoju djecu.Po povratku u Hrvatsku nakon mjesec dana izvadila sam nove nalaze i naravno sve je bilo u redu.Tad smo odlučili osnovati molitvenu zajednicu Sv.Filomene.Kako ništa što je vezano uz nju ne ide lako,tako je i sad bilo.U razgovoru sa našim župnikom,koji je sve to prihvatio,na prvu subotu ispričao o njenom životu,mučeništvu,molili krunicu,pojedini mještani su se pobunili,tako da smo se mi,radi mira u župi,u dogovoru sa župnikom povukli i nastavili moliti u kućama.Pisali smo i našem biskupu,odobrenje dobili,a pojedini vjernici ne dopuštaju molitvu u crkvi.Ostali smo u skrovitosti,a onda opet stupa Filomena na djelo.Na jednom hodočašću upoznajemo svećenika pater Marko Glogović, koji se zauzima za pregled,lekturu,štampanje kao i širenje pobožnosti.Polako se vraća njeno štovanje,javljaju se ljudi iz cijele Hrvatske.U međuvremenu smo opet išli u Italiju,pa župnik crkve i biskup iz Nole daju odobrenje za centar štovanja Sv.Filomene u Hrvatskoj.Kao direktora centra imenuju mene.Tad zapravo počinje borba sa Zlim za povratak njenog štovanja.Prvi mi na put dolazi fra,Bogdan Cvetković,koji je 1968 preveo njen životopis i molitve,zatim pater Marko Glogović koji po milosti dobiva nadahnuće za napisati molitve 13 dana sa Sv.Filomenom za čistoću.Tad počinju problemi,mislimo da su opet sva vrata zatvorena,a sa druge strane iz svih krajeva dolaze pismene zahvale,za uslišane molbe.Tako prolazi vrijeme do ljeta 2005 kad idemo na duhovnu obnovu u Paray le Monial,a usput svraćamo u Ars,mjesto gdje je djelovao,živio i umro Arški Župnik.Napravljena je nova velika bazilika i cijeli svod te bazilike je ukrašen prekrasnim freskama iz života svete Filomene ,kao i njezin ulazak u nebo,gdje prima vijenac mučeništva i slave.Arški župnik je zvao „ Miljenice Isusova i Marijina“ pa je glavna freska oslikana Sv.Filomena u krilu Isusa i Marije.Tu sam se posebno molila Arškom župniku da moli Isusa i Mariju,da nam pomognu oko Filomene.Na povratku smo svratili u La Salette,Marijino svetište u Francuskim Alpama, i opet veliki kip Sv.Filomene koji je par dana prije svoje smrti Arški župnik dao postaviti.Tad sam se počela pitati,zašto se svugdje u svijetu štuje,grade se kapele i crkve u njenu čast,čak i u Indiji,Australiji,Filipinima,dalekom Holokaiju, otok gubavaca, Americi a kod nas čak ni spomen njenog imena ne dozvoljavaju.Mislim da čeka da nam pomogne u najtežim vremenima.Pune dvije godine smo nastavili moliti,pripremili drugu knjižicu,a ona se pobrinula da nađemo ko će je štampati.Tad se pobrinula da do mene dođe i jedna njena sličica,Okrenuvši je,otraga su bila imena 16 svećenika –mladomisnici đakovačke biskupije 1965 koji su je izabrali za zaštitnicu.Počela sam tražiti te svećenike,uzdajući se da ih ima živih.uz njenu pomoć došla sam do podataka o svima.Dvanaest ih je živih,devet je još aktivno i na župama su,jedan je u mirovini,četvorica su preminula,a dvojica su napustila i žive u svijetu sa obitelji.U traženju svećenika saznala sam da i u Hrvatskoj u Molvama ima njen veliki oltar.Nazvala sam župnika u Molve i pitala da li je to istina.Prvo je šutio a onda je pitao kao znamo jer da je taj oltar već skoro 40 god.zazidan.Zamolili smo ga da dođemo bar ispred oltara da se pomolimo za njenu pomoć.Pater Martin tadašnji župnik je rekao vrlo rado,samo da ga nazovemo u petak pa da dođemo.Nismo mogli čekati u Cisti Provo pa smo krenuli do Zagreba,u srijedu.Došao je i petak,nazvali smo a župnik je rekao da dođemo.Krenuli smo odmah nas četvero.Župnik nas je lijepo dočekao,ispričao nam i o Majci Čudotvornoj Molvanskoj.Tad smo ušli u crkvu,i doživjeli prelijepo iznenađenje.Oltar Sv.Filomene je bio odzidan i ukrašen.Pater Martin,veliki štovatelj Arškog župnika,rekao nam je da je i to njemu bio znak,da on za desetak dana ide u novu župu,i da su njih dvoje htjeli da on otkrije njen oltar.Sadašnji župnik pater Ivan dodatno je obnovio oltar,vraća štovanje za mještane,kao i za sve hodočasnike, tako Mala Moćna Svetica ponovo i u Hrvatskoj izlazi na svjetlo.Mislim da je čekala vrijeme,jer će nam u ovim vremenima trebati njen zagovor,za mlade,kršćanske obitelji,za čistoću,a prije svega uputimo joj molbe da čuva i vodi naše svećenike,redovnike i redovnice u njihovom poslanju.

Drage sestre i braćo ,svi koji se javljate na ovim stranicama ostanite u ISTINI, budimo jedni drugima na rast ,na pomoći, zajedno u molitvi.
Moja velika molitvena nakana Svetoj Filomeni ,već godinu dana je da oslobodi ljude licemerja ,pridružite se
Bog vas blagoslovio , čuvao po zagovoru Sv.Filomene


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 16 vel 2009 07:56 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 21 pro 2007 09:22
Postovi: 8104
Lokacija: münchen
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
:grlim te: :twisted: Zaista ti hvala za ovako dirljivo svjedocanstvo.Bogu hvala na tebi i svetoj Filomeni. :grlim te:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 17 vel 2009 09:03 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 13 lip 2007 13:01
Postovi: 784
Lokacija: na litici spremna da poletim visoko visoko
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
hvala na svjedočanstvu! Slava Isusu da ti je dao te obilne milosti! I ja sam nedavno izmolila devetnicu sv. Filomeni, sigurno je uslišena, hvala sv. Filomeni!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 17 vel 2009 12:08 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 20 sij 2009 10:44
Postovi: 28
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Prelijepo svjedočanstvo! Mirela neka te prati Božji blagoslov!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 17 vel 2009 19:12 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 11 vel 2009 23:13
Postovi: 32
Lokacija: Cista Provo
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Slika
Slika
Slika Sv.Filomene - kip u Molvama


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 23 vel 2009 18:07 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 10 kol 2007 20:16
Postovi: 237
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
prelijepo draga, Bog te blagoslovio..ja sam se njoj jedno vrijeme molila jer sam čula da je dobra zagovornica i u neplodnosti..Super kada upoznajemo i svece o kojima se općenito malo priča i malo zna.Hvala ti.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 23 vel 2009 18:32 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 ožu 2006 15:36
Postovi: 6381
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 43 zahvala
Slika

Hvala -mamy8

Da,li mozda znas ovu Devetnicu Sv.FILOMENE,prevedenu na hrvatskom...

Novene zur heiligen Philomena


Gespeichert unter: Novenen, hl. Philomena — peripsum @ 8:36
(Gebet für jeden Tag der Novene)Treue Jungfrau und glorreiche Märtyrerin, heilige Philomena, ich freue mich über deinen Ruhm, und ich frohlocke für die Ehre, die du Gott durch deine Wunder erweisest, besonders für die Armen und die Schwachen. Ich bete zur göttlichen Majestät, deinen Namen immer mehr bekannt zu machen, deine Macht zu stärken, und deine Diener zu vermehren. O gute und liebe heilige Philomena, siehe mich hier zu deinen Füßen in meinem Elend, aber auch voll Vertrauen zu dir. Ich bitte dich um Barmherzigkeit. Segne mich, stehe mir bei in allen meinen Nöten, und verlasse mich nie. O große und liebliche Heilige, schütze mich gegen die Feinde meines Heiles und bitte unablässig den Herrn Jesus für mich, damit er mir die Gnade erweist, Ihm in dieser Welt zu dienen, und ihn in der Ewigkeit zu besitzen. Amen.Vater unser…

Gegrüßet seist du Maria …Heilige Philomena, bitte für uns! (3mal).


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 23 vel 2009 19:08 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 02 stu 2008 20:12
Postovi: 1091
Lokacija: Na putu ka domovini
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 3 zahvala
Draga mamy8, hvala ti za ovo divno svjedočanstvo. Neka nas Gospod po zagovoru sv. Filomene blagoslovi i čuva.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 03 ožu 2009 09:06 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 17 vel 2009 10:10
Postovi: 28
Lokacija: Novi Sad
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Darga sestrice hvala na ovom divnom svedocanstvu
GOSPODINE VELIKA SU DELA TVOJA HALELUJA !!!
HvalA Gospodinu na svim Svetima i njihovim zagovorima.

O VELIK JE BOG ....


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 03 ožu 2009 09:44 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 15 pro 2008 11:36
Postovi: 170
Lokacija: dalmacija
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Hvala ti mamy8, moram priznati da ništa nisam znala o ovoj svetici. Rado bih htjela znati nešto više o njenom životu. Hvala ti još jenom što si mi približila svetu Filomenu.

BOG TE BLAGOSLOVIO


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 10 post(ov)a ] 

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 4 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr