www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 10 pro 2018 05:17

Vrijeme na UTC [LJV]

Započni novu temu Odgovori  [ 308 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 27, 28, 29, 30, 31
Autor Poruka
PostPostano: 16 ožu 2018 13:02 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova

Podijelio: 144 zahvala
Zahvaljeno je: 67 zahvala
Vjeroispovjest: katolik
Status: Solo
IZMEĐU NEBA I ZEMLJE napisao:
Ne slažem se u ničemu s tobom(bar od ovog napisanog).

Ok..?

Odakle..."jedini način da ga pobijediš jest da i sam postaneš još strašnije čudovište"...mislim da to nema veze sa istinom...svijetlo pobjeđuje mrak...i David Golijata...pobjeda nema veze sa veličinom.

Svijetlo pobjeduje mrak - u duhovnoj dimenziji. Inace bi se s nacistima borili molitvom? A ne bi ni koristili silu da privedemo pljackase, ubojice, itd.. Dakle, vidimo da stvarnost bas tako i ne funkcionira, jel tako? :roll:

Neke stvari,u stvari,sve o čemu pišeš,trebao bi govoriti iz iskustva...citirati nekog drugog nije autentično.

Razmisli prije nego napises.
Ja sam ti gore rekao kako to djeluje na psihu. I sad, to djeluje na psihu, slagala se ti ili ne slagala. To je stvarnost. Probaj razmisljat o tome kao da pusis. I onda ti doktor kaze da ti pusenje steti, a ti kazes "ja se ne slazem s tim". Hoce li tvoje slaganje/neslaganje utjecat na cinjenicu da pusenje steti tvome tijelu? Naravno da nece. No, ako doktor ne pusi, ne bi trebao govorit o pusenju, jer nema iskustva u tome, zar ne? :roll:

Dokolica je lijenost prošlih vremena, a vožnja biciklom po gradu bez odredišta duboki izraz egoizma. Poduzetnička klima uništila je u čovjeku, na koncu, ono najprofinjenije, osjećaj da ima vremena – i da ne gubi vrijeme ako u danom trenutku ne radi ništa…

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 16 ožu 2018 13:05 
Odsutan

Ovo je meni ezoterija đir.Vidi se da neznam uredno napraviti komentar,neznam kako se to radi??

Na pocetku ide "[+quote="Billy"]" a na kraju "[+/quote]" (bez ovih pluseva)
Ugl, ovaj blagoslov treba bit tocno pod kutom od 90 stupnjeva. Inace, Bog odbija blagoslovit;

"Prekrižimo se, a zatim: ispruženim dlanom i prstima ravno ispruženim ispred sebe, a okomito
postavljenim prema tlu gdje stojimo zazivamo blagoslov Gospodina Boga našeg na predmet, sobu,
kuću, osobu, zemlju i dr. "

:lol:

Dokolica je lijenost prošlih vremena, a vožnja biciklom po gradu bez odredišta duboki izraz egoizma. Poduzetnička klima uništila je u čovjeku, na koncu, ono najprofinjenije, osjećaj da ima vremena – i da ne gubi vrijeme ako u danom trenutku ne radi ništa…

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 16 ožu 2018 17:17 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Podijelio: 7 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Status: U braku
dujam napisao:
Ovo je meni ezoterija đir.Vidi se da neznam uredno napraviti komentar,neznam kako se to radi??

Na pocetku ide "[+quote="Billy"]" a na kraju "[+/quote]" (bez ovih pluseva)
Ugl, ovaj blagoslov treba bit tocno pod kutom od 90 stupnjeva. Inace, Bog odbija blagoslovit;

"Prekrižimo se, a zatim: ispruženim dlanom i prstima ravno ispruženim ispred sebe, a okomito
postavljenim prema tlu gdje stojimo zazivamo blagoslov Gospodina Boga našeg na predmet, sobu,
kuću, osobu, zemlju i dr. "

:lol:

Grrr...snovi su duhovna dimenzija,valjda...za razliku od nacista...o snovima smo govorili..A ovo,na početku ide quote Billy,na kraju quote,pa tako i je u mom odgovoru.No,dok sam ono između izbrisala,ispalo je neuredno,bezveze,za razliku od ostalih,kojima to lijepo izgleda...ništa se ti i ja ne razumimo...

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 16 ožu 2018 17:35 
Odsutan

Grrr...snovi su duhovna dimenzija,valjda...za razliku od nacista...o snovima smo govorili..A ovo,na početku ide quote Billy,na kraju quote,pa tako i je u mom odgovoru.No,dok sam ono između izbrisala,ispalo je neuredno,bezveze,za razliku od ostalih,kojima to lijepo izgleda...ništa se ti i ja ne razumimo...

Ni ne moramo se mi medusobno razumit. Ono sto bi trebalo (!?) razumit je da svakodnevne aktivnosti utjecu na psihu, i da je bitno psihicki se razvit u odredenu velicinu.
No, koliko sam shvatio po tebi je gledanje tih vraceva bezopasno, a u zivotu ne treba psihicki ojacat, niti stvorit psiholoske obrambene mehanizme. Zanimljivo, jedno nijece drugo :roll:

o snovima smo govorili.

Ja sam govorio o odrastanju i o psihi. Svjetlo pobjeduje mrak. u duhovnoj dimenziji, tj u onome o cemu Bog govori. A Bog govori iz pozicije vjecnosti, totalno drugoj stvarnosti. Tako da izjavit da ne treba postat "cudoviste" o kojem sam govorio jer je David pobijedio Golijata je u najmanju ruku sablazno.

p.s. u tvom odgovoru nedostaje /quote.

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 16 ožu 2018 19:26 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Podijelio: 1 zahvala
Zahvaljeno je: 5 zahvala
francesco1 napisao:
hodocasnik napisao:
francesco1 napisao:
Nije baš da me u ovoj temi išta muči, ali dobro :)

Pretpostavljam da misliš na kršenje Saveza i onda posljedično tome posljedice ispaštanja koje traju kroz naraštaje, o čemu ima puno upozorenja u Starom Zavjetu.. ne radi se toliko o društveno-političkom uređenju koliko o shvaćanju Saveza između obećanog naroda i Boga, koji je puno dublji nego što uopće ta riječ znači kod nas.. preporučam predavanja od Scott Hahna na temu Saveza i koje posljedice onda na narod ima udaljavanje od Boga..

Koliko god je taj Savez posebnost Izraela, i u današnje vrijeme vrijedi isti princip, predavanje grijehu i udaljavanje od Boga u svakom vremenu može voditi do posljedica koje traju kroz više generacija.. činiti grijeh nije samo izolirano na osobu koja ga čini, u smislu da se poigrava sa vlastitim spasenjem, nego ima utejcaj i na njegovu bližu okolinu pa čak i na cijelu zajednicu vjernika.. to nije neobično jer naše shvaćanje Crkve nije neko sociološko-institucionalizirano nego organsko.. Crkva je mistično Tijelo Kristovo..

p.s. već sam rekao d a neću ovdje pisati o svojoj duhovnosti pa ne znam čemu ta propitivanja :l30:

Tu se s većinom slažem,ali naglašavam tu se radi o općenitom kontekstu..Evo nakon kralja Ahaba bili su kraljevi koji su i dalje bili u grijehu idolopoklonstva,ne znam sada koliko koljena,al to ne znači da u tom periodu nije bilo pojedinih duša koje su "zaslužile"spasenje..
Taj koncept nije primjenjiv na pojedince i porodice o čemu Rajko i ini propovijedaju.

Dobro, to je tvoje mišljenje.. meni se moje ne da ponavljati nego ću o tome pisati na osobnom kada nađem vremena.. pozdrav

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 16 ožu 2018 20:53 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Podijelio: 5 zahvala
Zahvaljeno je: 25 zahvala
Status: U braku
hodocasnik napisao:
Dobro, to je tvoje mišljenje.. meni se moje ne da ponavljati nego ću o tome pisati na osobnom kada nađem vremena.. pozdrav

Pa iskreno veselilo bi me kad bi iznio osobnu dimenziju svog duhovnog života. Onako na prvo "slovo"djeluješ kao kvalitetan sugovornik. S druge strane, postaš i Davidov pokajnički psalam. Sve jako dobro, jedino mi je ta privrženost Bundalu anomalija :D :D

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 02 tra 2018 15:29 
Odsutan

Čisto da se ne zaboravi, Rajkove sarlatanske misli;

Svijet je zaluđen znanošću. Sva znanost njegova oslanja se na logiku, a logika nije istina.

Mjesečnica, to je znak Abelove smrti.

Mjesečnica – to je vrijeme buđenja u duhu svih članova jedne obitelji.

Još ako se dogodi kakav teži ispad, zaraza se mjesečnice raspršuje i na šire društvene krugove. Tad mjesečnicu imaju svi kojima je srce okadio bijes. Nastanu li teži neredi, tad i u širem društvu netko nekom može prolijevati krv, jer se mjesečnica – za razliku od ostalih dana – poznaje po krvi.

On reče na samom početku: „Nije dobro da čovjek bude sam.“ Nakon toga, pretvori ga u brak pa obitelj i time ga višestruko sa Sobom sjedini. Od više njih je načinio jedno mnogo ljepše, nježnije i ranjivije (društveno) biće. Radi dara slobodne volje u ovom grubom i napasnom svijetu, i tom novom, po ljubavi uzvišenijem, ali poput zraka ranjivome biću, treba ciklus obnove i odmora u Bogu. Treba vrijeme odluke. Treba ciklus vremenski u kojem će se svi zajedno i svatko za se Njemu vraćati – kao u san i u sedmi dan, što je mnogo jednostavnije. Upravo taj ciklus se zove mjesečnica.

Ako se žena u napasti u bilo čemu iznevjeri Bogu, a potječe iz bludnoga roda, gdje joj je tijelo okaljano bludom već u roditeljskom sjemenu, ili se bludničenjem okaljala sama, a ipak bi htjela biti u Božjoj milosti, nevidljiva vojska bluda poput vučjeg čopora joj u te dane trga maternicu.

...zasto Bog dopusta mjesecnice i kako je to povezano sa sotonskim planom unistenja obitelji?

Velim da ništa od nabrojanoga nije korijen njezinoga zla. Temeljno je tvoje pitanje: Zašto nemaš blagoslova? Zašto živiš kao da Bog ne postoji i kao da nikad nikom nije dobro činio? Netko ti je oduzeo blagoslov i ostavio u baštinu svoje prokletstvo. Vjerojatno netko među precima, prema prvoj zapovijedi danoj Mojsiju, do trećeg i četvrtog koljena. Možeš li oprostiti toj duši ili tim dušama njihovo zlo? Veli: “Opraštam svima sve samo da ove muke već jednom prestanu.”
Tad sam po očinskim ovlastima sakramenta svete ženidbe molilo za oproštenje grijeha njezinih predaka i u ime Isusovo podijelio joj očinski blagoslov.

Peti dan ovako zove: “Nakon vaše molitve, dogodilo mi se nešto neobično. Po završetku slušanja vašeg CD-a sa seminara ‘Ozdravljenje kroz naraštaje’, gdje svjedočite iskustva vjere i naslijeđa, u meni je jasno odjeknula riječ: ‘Ti imaš rak dojke zato što je tvoj djed psovao sise Majke Božje i krv Kristovu.’ Ja to ni od koga nikad nisam čula. A kad sam telefonom mamu upitala, moja mama meni potvrđuje: ‘Na žalost, kćeri, to je živa istina. Moj pokojni otac je upravo tako sveg života psovao. A kad smo mu u smrtnim mukama doveli svećenika, on ga je istjerao iz sobe. Nije se htio izmiriti ni s Bogom ni s ljudima.

Zato što su začeta “Bogu iza leđa”, to jest, mimo molitve i duhovne priprave na sveti bračni stvaralački čin – u čisto ljudskoj požudi i strasno raspamećenoj pohoti, bez Duha Svetog od samog začeća, ta djeca su, poput svojih roditelja, jednako siromašna – sasvim tjelesna. Zato se u njihovim obiteljima očituju plodovi tijela: “bludnost, nečistoća, razvratnost, idolopoklonstvo, vračanje, neprijateljstva, svađa, ljubomor, srdžbe, spletkarenja, razdori, strančarenja, zavisti, pijančevanja, pijanke i tome slično.” (Gal 5, 19-21) A kad su djeca svetih roditelja začeta u Duhu Svetom i potpunom predanju Božjem roditeljstvu, onda se u takvim obiteljima jasno očituju plodovi Duha: “ljubav, radost, mir, velikodušnost, uslužnost, dobrota, vjernost, blagost, uzdržljivost.” (Gal 5, 22)

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 22 tra 2018 18:37 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 2 zahvala
Vjeroispovjest: Katolkinja
Kakve su ovo nebuloze o mjesecnici?
Srednji vijek je ultra napredan za ovaj cirkus koji je dujam citirao.

Vrh
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 308 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 27, 28, 29, 30, 31

Vrijeme na UTC [LJV]