www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 28 ožu 2024 11:21

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 276 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: 17 stu 2018 11:42 
Odsutan
Novoregistrirani korisnik

Pridružen: 13 stu 2018 20:57
Postovi: 8
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 3 zahvala
Mada nam i nije tako brzo blagdan svetog Josipa odlucila sam moliti devetnicu za zaposlenje jer uistinu mi je potrebno. U svoje molitve cu staviti i vas ostale nezaposlene. Pa neka bude Bozja volja.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 17 stu 2018 17:12 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 01 sij 2007 09:44
Postovi: 661
Podijelio: 75 zahvala
Zahvaljeno je: 31 zahvala
Draga moja SvetaRita1,
Devetnicu obicno pocinjemo u drugoj polovini prvog mjeseca u godini. Ako zelis mozemo je moliti ja i ti umjesto devet srijeda devet dana.
I ja sada imam sada veliku potrebu u vezi mog oca. Da mu dragi Bog prosvjeti put da dode zivjeti sa nama za stalno u Canadu. Jedino nam Bog moze pomoci da prodje sve kako treba.
Ako hoces da pocnemo sutra u nedjelju?

Ako zelis da te ohrabrim u tvojoj moliti za posao evo ti jedna od MNOGIH prica kako sam ja jednom, to je bilo davno, dobila posao.
Poceo rat u mom gradu, tamo 90'ti. Ne zna se kako cemo zivu glavu izvuci, moja majka organizira nas na molitvu da nam dragi Bog pomogne, jer je situacija bila takva da jedino nam Bog moze pomoci. Molili smo cijela obitelj kako nikad nismo i to zajedno. Kaze moja mama, dodajmo i nemogucu nakanu sada, vjerojatno je to rekla da bi podigla moral. Ja dodala - Kad izadjemo sa Grbavice (sarajevsko naselje pod srpskom okupacijom '92) da nadjemo namjesten stan, dobro placen posao. Moja mama pala od sege,Ali.. Mi smo uspjeli izaci iz Grbavice, jes da su nas istjerali. Ali nema veze izvukli smo zivu glavu, ja dosla do naseg zupnika da se prijavim za Caritasovu pomoc. Mi onako jadni, nikakvi, izbjeglice, bez krova nad glavom. Nisam ga nista ni pitala za smjestaj, jer nisam bas milila da mi nesto on tu moze pomoci. On meni, neki susjedi napustili su stan jer su imali malu djecu, hoce te li vi da im sacuvate stan samo budite u njemu. Da ga neko ne bi opljackao, a i vama treba sjestaj, zar ne? I dade mi kljuceve. (napomena: Zupa sv. Josipa) Ali cijeloj prici nije kraj tu. Kaze meni zupnik a da ga nisam ni pitala, hoces li ti da radis? Jedan nas zupljanin trazi tajnicu. Ja rekla hocu. I tako dobijem i posao. Eto tako smo mi izvukli zive glave, dobili smjestaj u granatiranom i bombardiranom ratnom Sarajevu i ja posao. hahaha

Ma kad si s Bogom nemoze da ne dobijes.

Evo jos jedna prica za ohrabrenje.
Ovo mi se nedavo dogodilo. Radim za jednu veliku osiguravajucu company. I sada ovaj department gdje radim se zatvara i sad zena sa kojom radim poduzela sve moguce veze i vezice za drugo radno mjesto. Ime ljubavnu vezu sa jednim sefom. I sad njih dvoje kriomice od mene kroje planove. Ja sve, pa cak i bez neke posebne molitve prepustila Bogu, onako samo dala svo povjerenje Bogu mom, dobrom Isusu, pa sta bude. I ne misleci bas previse o cijeloj situaciji nazovem glavni ured i kazem ovaj department se zatvara imate li sta drugo za mene. Kazu nema problema i daju mi bolje radno mjesto i bolje placeno. Ona nije mogla vjerovati da ja odlazim prije nje a ona se upela ko puska. Mislim se u sebi kasnije, ja imam najbolju vezu, glavnog Bossa, mog Kralja i spasitelja, mog Isusa.

E sada ja bih ti mogla jos svasta nesto ispricati, cijeli jedan roman o cudesima koja su mi se dogadala kroz cijeli moj zivot. A tek mojoj mami.

Sto se tice devetnice, hoces li da ja postam svaki dan Litanije sv. Josipu ili hoce ti, sve jedno.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 17 stu 2018 19:34 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 lip 2014 22:48
Postovi: 1297
Lokacija: juzno od mjest gdje sjevera nema
Podijelio: 152 zahvala
Zahvaljeno je: 76 zahvala
Ej Veki. Isao bi ja u Kanadu....kad bi me zvali?


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 17 stu 2018 19:44 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 01 sij 2007 09:44
Postovi: 661
Podijelio: 75 zahvala
Zahvaljeno je: 31 zahvala
dujam napisao:
Ej Veki. Isao bi ja u Kanadu....kad bi me zvali?


hahaha....
Hajd ne treba te niko zvati, imas hrvatsku putovnicu i put pod noge. Predaj molbu za work visa.
https://www.canada.ca/en/immigration-re ... anada.html (na ovom linku ti je sve sto trebas znati a niko ti nije rekao do sada).

Ako znas imalo engleskog napisi resume predaj online, ionako ti se sve predaju online.
And go...

I ne zaboravi se pomoliti sv. Josipu on sigurno pomaze.

Na zapadnoj strani posla ima puno, vecina je slabo placena ali ima.
Eto jedino sto se ocekuje velika kriza pocetkom drugog mjeseca. Pa ti sad vidi.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 17 stu 2018 20:27 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 lip 2014 22:48
Postovi: 1297
Lokacija: juzno od mjest gdje sjevera nema
Podijelio: 152 zahvala
Zahvaljeno je: 76 zahvala
Bio sam na istoku. Na zapadu pricaju francuski mislim. Ugl, prozvalo grad chinacouver, pa ti sad vidi :roll:
Neka, ako to zelis bas mi je drago!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 17 stu 2018 20:31 
Odsutan
Novoregistrirani korisnik

Pridružen: 13 stu 2018 20:57
Postovi: 8
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 3 zahvala
Prekrasna svjedocanstva. Zivi dokaz da se Bog za sve pobrine. Cijeli nas zivot je jedan veliki Bozji plan. Tako si me razveselila sto cemo zajedno moliti
I naravno da moze. Kad uspijem objavit cu i ja neka svjedocanstva. Za nase ohrabrenje za molitvu, a na Bozju slavu.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 17 stu 2018 20:47 
Odsutan
Novoregistrirani korisnik

Pridružen: 13 stu 2018 20:57
Postovi: 8
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 3 zahvala
Sto se rice Litamija sv.Josipu ako bi ti mogla. Podosta bi mi nezgodno bilo radi djeteta.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 17 stu 2018 22:00 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 01 sij 2007 09:44
Postovi: 661
Podijelio: 75 zahvala
Zahvaljeno je: 31 zahvala
SvetaRita1 napisao:
Sto se rice Litamija sv.Josipu ako bi ti mogla. Podosta bi mi nezgodno bilo radi djeteta.



Moze


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 18 stu 2018 00:41 
Odsutan
Novoregistrirani korisnik

Pridružen: 13 stu 2018 20:57
Postovi: 8
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 3 zahvala
Napokon sam nasla vremena. Veki nadam se da ce sve biti u redu s ocem i da ce uspjeti doci u Kanadu. Ta Bogu nista nije nemoguce
I da pocnem sa svojim svjedocanstvom...
Jos prije dosta godina kad sam zavrsila faks, vec sam mislila kako moram hitno naci posao. Usavsi u Crkvu na misu, odmah su mi se urezale rijeci koje sam procitala, a to je da idemo k Josipu. Do tog dana Josip je za mene bio nepoznanica, ali onda sam pocela intenzivnije razmisljati o njemu, kako je nasoj majci Mariji pomogao, nije ju ostavio, pruzio joj je zastitu i toplinu kad je najvise trebala, prvi je koji je uzeo naseg Isusa u narucje, mucio se za svetu Obitelj i izucio i Isusa svome zanatu.Razmisljavsi tako o svetoj Obitelji odmah sam se sjetila jedne propovijedi gdje je jedan svecenik rekao da se trebamo Bogu moliti za svog buduceg supruga. Iako sam vec bila u dugogodisnjoj vezi, rekla sam sveto
Josipu da mi izmoli od Isusa jednog dobrog i postenog covjeka, kojeg cu voljeti, koji ce me voljeti kao i ja njega i da nam da djecu, da ih mozemo odgajati onako kako Bog zeli (i udala sam za tog decka naposljetku). Nedugo nakon toga, dobila sam posao, u mojoj struci i jako zadovoljna. Onda slijedi trudnoca Bog nam je podario dijete. Ta trudnoca za mene je bilo stanje kad sam se najvise udaljila od Boga. Mislim da nijedan dan nisam izmolila ni Ocenas, na misu uopce nisam isla. Tek bih ponekad zamolila Isusa da mi dijete cuva. Bila sam kao prazna ploca. Tuzna i depresivna uglavnom. I tako je prosla cijela trudnoca. Ni u tuzi ni i veselju, nego u cistoj indiferentnosti.
Termin poroda sam debelo presla, i vise nisam mogla izdrzati to iscekivanje
Ali trudovi su zapoceli..i to na blagdan svetog Josipa, ipak rodila sam dan kasnije. Zdravog i prekrasnog anđela. Odmah po porodu vratila sam se vjeri. Tek dugo nakon poroda shvatila sam sto je sve sveti Josip izmolio za mene. Trazila sam ga posao, a on mi je dao jos puno vise od toga. I nijednu moju molbu nije izostavio. Zbilja je mocan svetac. Negdje sam procitala kako je on svetac koji sve radi u tisini, bez neke pompe. I uistinu je.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 18 stu 2018 06:04 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 01 sij 2007 09:44
Postovi: 661
Podijelio: 75 zahvala
Zahvaljeno je: 31 zahvala
SvetaRita1 napisao:
Napokon sam nasla vremena. Veki nadam se da ce sve biti u redu s ocem i da ce uspjeti doci u Kanadu. Ta Bogu nista nije nemoguce
I da pocnem sa svojim svjedocanstvom...
Jos prije dosta godina kad sam zavrsila faks, vec sam mislila kako moram hitno naci posao. Usavsi u Crkvu na misu, odmah su mi se urezale rijeci koje sam procitala, a to je da idemo k Josipu. Do tog dana Josip je za mene bio nepoznanica, ali onda sam pocela intenzivnije razmisljati o njemu, kako je nasoj majci Mariji pomogao, nije ju ostavio, pruzio joj je zastitu i toplinu kad je najvise trebala, prvi je koji je uzeo naseg Isusa u narucje, mucio se za svetu Obitelj i izucio i Isusa svome zanatu.Razmisljavsi tako o svetoj Obitelji odmah sam se sjetila jedne propovijedi gdje je jedan svecenik rekao da se trebamo Bogu moliti za svog buduceg supruga. Iako sam vec bila u dugogodisnjoj vezi, rekla sam sveto
Josipu da mi izmoli od Isusa jednog dobrog i postenog covjeka, kojeg cu voljeti, koji ce me voljeti kao i ja njega i da nam da djecu, da ih mozemo odgajati onako kako Bog zeli (i udala sam za tog decka naposljetku). Nedugo nakon toga, dobila sam posao, u mojoj struci i jako zadovoljna. Onda slijedi trudnoca Bog nam je podario dijete. Ta trudnoca za mene je bilo stanje kad sam se najvise udaljila od Boga. Mislim da nijedan dan nisam izmolila ni Ocenas, na misu uopce nisam isla. Tek bih ponekad zamolila Isusa da mi dijete cuva. Bila sam kao prazna ploca. Tuzna i depresivna uglavnom. I tako je prosla cijela trudnoca. Ni u tuzi ni i veselju, nego u cistoj indiferentnosti.
Termin poroda sam debelo presla, i vise nisam mogla izdrzati to iscekivanje
Ali trudovi su zapoceli..i to na blagdan svetog Josipa, ipak rodila sam dan kasnije. Zdravog i prekrasnog anđela. Odmah po porodu vratila sam se vjeri. Tek dugo nakon poroda shvatila sam sto je sve sveti Josip izmolio za mene. Trazila sam ga posao, a on mi je dao jos puno vise od toga. I nijednu moju molbu nije izostavio. Zbilja je mocan svetac. Negdje sam procitala kako je on svetac koji sve radi u tisini, bez neke pompe. I uistinu je.


Hvala draga moja sestro u Kristu za svjedocanstvo. Trebamo jedni druge ohrabrivati. Cuvaj svoju bebicu, uzivaj u svakom trenutnu majcinstva jer to je prekrasni dar od Boga.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 276 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 6 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr