www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 21 svi 2019 07:36

Vrijeme na UTC [LJV]

Započni novu temu Odgovori  [ 1610 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 157, 158, 159, 160, 161
Autor Poruka
PostPostano: 26 sij 2019 12:43 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova

Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 16 zahvala
Vjeroispovjest: Catholicus
Status: U braku
No, iako je sveti Pio zapamćen kao čudotvorac, on je možda u svoje vrijeme bio najpoznatiji kao duhovni otac bezbroj duša. Davao je mudre i svete savjete ljudima koji su se borili da žive svetim životom u svijetu. Kroz svoje savjete mnoge je duše vodio u raj.

Evo pet pravila Padre Pija temeljenih na savjetima koje je davao svojoj duhovnoj djeci, a za koje je smatrao da bi ih svi katolici trebali prakticirati: 1. Tjedna ispovijed

“Ispovijed je pranje duše. Na ispovijed morate ići najmanje jednom tjedno. Ne želim da duše ostaju bez ispovijedi više od tjedan dana. Čak i čista, prazna soba skuplja prašinu - vratite se nakon tjedan dana i vidjet ćete da joj je potrebno ponovno brisanje prašine!” 2. Svakodnevna pričest

“Istina je da nismo dostojni toga dara. Međutim, pristupiti Presvetom sakramentu u stanju smrtnog grijeha je jedno, dok pričestiti se poniznim osjećajem nedostojnosti je nešto sasvim drugo. Svi smo mi nedostojni, ali On je taj koji nas poziva. On je taj koji to želi, čezne za nama. Pričestimo se ponizno, srca skrušena i puna ljubavi.” 3. Ispit savjesti svake večeri

Netko je jednom Padre Piju rekao kako misli da je večernji ispit savjesti besmislen, jer ovaj već zna što je sagriješio taj dan. Padre Pio mu je odgovorio: “To je istina. No svaki iskusan trgovac tijekom cijelog dana prati svoje trgovanje: koliko je izgubio ili dobio od svake prodaje. U večernjim satima vodi svoje financijske knjige za taj dan kako bi utvrdio gdje je pogriješio u poslovanju, to jest što bi trebao popraviti sljedeći dan. Zaključujemo da je neophodno napraviti strog ispit savjesti, kratak ali lucidan, svake večeri.” 4. Dnevno duhovno čitanje

“Naježim se od zla koje dolazi dušama zbog nečitanja svetih knjiga… Koju samo snagu duhovna literatura može imati u našem životu, da mijenja naše pravce i svjetovne ljude vodi na put savršenstva.” 5. Misaona molitva dva puta dnevno

“Ako ne uspijete meditirati dobro, nemojte odustati od svog zadatka. Ako vam mnoge stvari odvlače pažnju, nemojte se obeshrabriti; meditirajte strpljivo pa ćete i dalje biti na dobitku. Odredite si trajanje meditacije, ali ne odustajte prije vremena, čak i ako se morate žrtvovati. Zašto se toliko brinete jer ne znate meditirati onako kako biste željeli? Meditacija je sredstvo za dostizanje Boga, a ne cilj sam po sebi. Meditacija teži ljubavi prema Bogu i bližnjemu. Ljubi Boga svom dušom svojom, bezrezervno, i ljubi bližnjega svoga kao samoga sebe. I to je već polovina meditacije.”

Navedenih 5 pravila preuzeto je iz članka „Sveti Padre Pio“, fra Jeana, OFM Cap.

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 22 vel 2019 21:49 
Odsutan

Kad bi ljudi znali
koliko malo pameti
upravlja svijetom,
umrli bi od straha!

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 25 vel 2019 12:46 
Odsutan

Podijelio: 24 zahvala
Zahvaljeno je: 32 zahvala
Vjeroispovjest: katolik
"...lo thaalan il nessyoono (ulo telan I nesjuno)
elo fasson men beesho (elo fason men bišu)..."
i ne uvedi nas u napast,nego izbavi nas od zla...na aramejskom,Isusovom jeziku.

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 28 vel 2019 16:56 
Odsutan

Podijelio: 1 zahvala
Zahvaljeno je: 5 zahvala
Vjeroispovjest: Kršćanin-Katolik
[Ukazanje Gospe u Akiti 1973, s dopuštenjem biskupa]

„Mnogo ljudi u svijetu vrijeđaju Gospodina. Želim da ga duše utješe i umanje gnjev nebeskog Oca…
Kako bi svijet upoznao Njegov gnjev, nebeski Otac se priprema nanijeti veliku kaznu na cijelo čovječanstvo.
Sa svojim Sinom sam intervenirala toliko puta da utišam gnjev Oca. Spriječila sam dolazak kazne prikazujući mu patnje Sina na križu, Njegove predragocjene krvi i drage duše koje ga tješe formirajući skupinu duša žrtava.

Molitva, pokora i odvažne žrtve mogu ublažiti srdžbu Očevu. Želim to i od tvoje zajednice … da voli siromaštvo, da se posveti i moli u naknadu za nezahvalnost i uvrede toliko ljudi.“

Jer ja znam svoje naume koje s vama namjeravam, naume mira, a ne nesreće: da vam dadnem budućnost i nadu. Tada ćete me zazivati, dolaziti k meni, moliti mi se i ja ću vas uslišati. Tražit ćete me i naći me jer ćete me tražiti svim srcem svojim. Jr 29,11

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 01 ožu 2019 23:51 
Odsutan

Podijelio: 74 zahvala
Zahvaljeno je: 5 zahvala
Vjeroispovjest: Katolil
Jedini način da nam omogući život vječni je bio da on sam postane čovjek ( stvorenje) da bi to stvorenje postalo po njemu Bog po milosti.

Gledajte koliku nam je ljubav darovao Otac:
djeca se Božja zovemo, i jesmo.
A svijet nas ne poznaje zato
što ne poznaje njega.
2Ljubljeni,
sad smo djeca Božja
i još se ne očitova što ćemo biti.
Znamo:
kad se očituje, bit ćemo njemu slični
jer vidjet ćemo ga kao što jest.

Čovjek je »stvorenje komu je dana zapovijed da postane bog«. Ta misao svetoga Bazilija oslikava bit i poslanje ljudske naravi koja se takvom u punini ostvaruje po Božjoj darovanosti u Isusu Kristu, navlastito po njegovu otajstvu utjelovljenja. Združenost božanske i ljudske naravi, očitovana u Isusovoj osobi, postaje smislom čovjekova življenja i ciljem njegova poslanja. U tradiciji kršćanskoga Istoka ta je misao do te mjere srasla s poimanjem kršćanskoga puta da Pavel Evdokimov ne dvoji reći kako je ljudsko biće po svojoj iskonskoj čežnji usmjereno k otkrivanju i življenju svoje teandričke (bogočovječne) naravi te teži postati »stvoreni bog, bog po daru milosti«. Takav smioni govor, možda prestrog za naše uši – naviknute na govor o dalekome Bogu – pomno je oblikovan kako bi misli i duhovnosti kršćanskoga Zapada ukazao na zaborav dara koji je čovjeku darovan djelom stvaranja, a obnovljen Kristovim djelom otkupljenja (A. Casalegno).

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 02 ožu 2019 03:58 
Odsutan

Nebesa lete iznad tebe pokazujući ti svoju slavu, a tvoje oči su još uvijek uprte u zemlju!

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 11 ožu 2019 16:26 
Odsutan

Nakon Djevice, nema većeg sveca od Svetog Josipa. Njega Sveta Tereza zove "učiteljem duhovnog života"? Zašto? Jer je, nakon Djevice, najviše vremena provodio sa Isusom. On ga je oblačio, hranio, učio ga raditi, i uvijek: učio od njega.

Ni u jedno se vrijeme godine dragi Spasitelj ne vrijedja tako , kao u dane poklada. To su pravi dani zetve za pakao. Dok Spasitelj tiho u crkvi prebiva, mnogi ljudi uzivaju u bucnom i nepristojnom veselju i oskvrnjuju svoje tijelo, neumjerenoscu u jelu i pilu i mnogim drugim necistim grijesima. Koliko ih imade , koji upravo sada pocine prvi teski grijeh , koji u ovo vrijeme izgubi cistocu i nevinost svoga srca! Dani poklada - dani su grijeha!
2. Da dragom Spasitelju zadovolje za tolike grijehe , koje mu nezahvalni ljudi i krscani u ove dane nanose , sakupljaju se revni stovatelji Presvetog Oltarskog Sakramenta i Srca Isusova pred Svetohranistem te mu prikazuju svoje molitve i Pricesti kao zadovoljstinu za nanesene uvrede. Koliko li utjehe za dragoga Spasitelja , kad vidi mnoge sakupljene oko sebe! Medju njima moras i ti biti! I tebe to mora veseliti , sto mozes utjesiti svoga Spasitelja! Da, dragi Isuse , moja je odluka u ove dane poklada, svaka sv. Pricest neka Ti bude zadovoljstina za grijehe svijeta! Sve duse , koje se tako lakoumno bacaju u pogibelj , hocu da budu ukljucene u moje molitve!
3. Veliku utjehu mozes pripraviti Spasitelju i time , ako se osobito u ove dane cuvas svake pogreske, te u svemu nastojis biti sto revniji. Za vrijeme poklada moras vise moliti nego obicno , i osobito se boriti proti zlim navikama i cuvati se svakidasnjih pogresaka, a narocito svoje glavne pogreske. O dobri Isuse...

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 14 ožu 2019 22:10 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Podijelio: 12 zahvala
Zahvaljeno je: 29 zahvala
Vjeroispovjest: rkc
Slika

Koliko ćemo još čavala zabiti Isuse?
Što još trebaš učiniti za nas,a život si dao?
Želimo li slušati samo slatke riječi koje su uhu ugodne,
a nećemo čuti prigovor,nećemo se riještiti grijeha.
Tješimo se riječima, da si milosrdan,da nas ljubiš,
pa ćeš oprostiti,i to je istina, ali...
istina je i da si s bičem potjerao trgovce iz hrama,
istina je da si preljubnicu otpustio,ali nisi rekao da
živi svoj život kao prije,nego si rekao :"Idi i ne griješi više"
Isuse,koliko nam to puta moraš reći?

Bože,Oče nebeski,dao si nam sve.
Dao si nam Majku da brine za nas,da bude most između
neba i zemlje.
Dao si nam Sina,koji je umro za nas i naš spas.
Dao si nam svoju bezgraničnu ljubav.
Što još trebaš dati pa da shvatimo?

Magda

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 12 tra 2019 11:49 
Odsutan

Kradem potpis od nekoga prije,no,odlično:
Neka te ništa ne buni i ništa ne plaši.Sve prolazi,Bog se ne mijenja.Strpljivost postiže sve.Tko ima Boga,ništa mu ne manjka.Sam Bog dostaje.-Sv.Terezija od Isusa

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 14 svi 2019 13:48 
Odsutan

Bože moj,ja vjerujem u Te,klanjam Ti se,uzdam se u Te i ljubim Te.Molim Te da oprostiš onima koji Ti ne vjeruju,koji Ti se ne
klanjaju,koji se ne uzdaju u Te i koji Te ne ljube(Anđeo-Fatima)

Vrh
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 1610 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 157, 158, 159, 160, 161

Vrijeme na UTC [LJV]