www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 21 sij 2019 06:23

Vrijeme na UTC [LJV]

Započni novu temu Odgovori  [ 176 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 14, 15, 16, 17, 18
Autor Poruka
PostPostano: 11 sij 2019 17:36 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova

Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 60 zahvala
tratinčicamala napisao:
Ali zašto vas pakao plaši? Samo se redovno ispovjedajte...ne bih ni ja mogla živjeti u strahu..tko bi normalan mogao...

Strah od pakla može biti koristan. Nemerem ne primjetiti Mala Tratinčice, ali nisi ni jednom rečenicom komentirala šta sam ti odgovorio na post. Citirao sam ti Joseph Ratzingera, Hansjürgen Verweyena, Karl Rahnera, Joachim Gnilku i Sv. Edith Stein. Jel su oni u krivu, slažeš se sa time šta oni pišu ili kak?! Nemaš baš nikakav komentar na ovo šta oni govore?! :l30:

tratinčicamala napisao:
ali to je zato što se ne shvaća stvar kako treba..u Pakao se ide svjesno..

Da, moglo bi se to tak reći.

tratinčicamala napisao:
Pa dajte jeste vi muški...jeste borci...

Ovde te nekak ne razmem. Kakve veze ima jel netko muško il žensko u ovom pitanju?!

tratinčicamala napisao:
Čemu strah od istine? istina oslobađa.

A i ovde te ne razmem. Strah od koje istine?! :l30:

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 11 sij 2019 17:40 
Odsutan

Podijelio: 145 zahvala
Zahvaljeno je: 73 zahvala
Vjeroispovjest: katolik
Status: Solo
Fran26 napisao:
tratinčicamala napisao:
Čemu strah od istine? istina oslobađa.

A i ovde te ne razmem. Strah od koje istine?! :l30:

O odnosu slobodne volje i bozije milosti :lol: Objave Marije Valtorte. Istina o Novus ordo, i te, tj takove istine. islim da ona implicira na to. Zaista trebalo bi otvorit temu; istina oslobada, pa malo pisat o tome. Imas li koje dobre citate o tome? Ja imam nesto o tome od onog Petersona, no on nije teolog, vec psiholoski pristupa tim problemima.

Dokolica je lijenost prošlih vremena, a vožnja biciklom po gradu bez odredišta duboki izraz egoizma. Poduzetnička klima uništila je u čovjeku, na koncu, ono najprofinjenije, osjećaj da ima vremena – i da ne gubi vrijeme ako u danom trenutku ne radi ništa…

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 17 sij 2019 19:00 
Odsutan

dujam napisao:
O odnosu slobodne volje i bozije milosti :lol: Objave Marije Valtorte. Istina o Novus ordo, i te, tj takove istine. islim da ona implicira na to. Zaista trebalo bi otvorit temu; istina oslobada, pa malo pisat o tome. Imas li koje dobre citate o tome? Ja imam nesto o tome od onog Petersona, no on nije teolog, vec psiholoski pristupa tim problemima.

Odnos slobodne volje i Božje milosti, pitanje o istini. Teške su to teme, da ti mozak stane od takvih stvari. Možemo samo naklapati i mlatiti praznu slamu. Nemeremo to znati.

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 18 sij 2019 19:47 
Odsutan

Ljudi! Ako je nekom dosadno u životu i nema pemetnijeg posla od čitanja mlaćenja prazne slame, ili, ako mu je samo trenutno dosadno, neka pročita ovu temu od prve do šesnaeste stranice. Ovo je možda najbolja rasprava ikad. Je to moguće?! :lol: Bolje komedije dugo nisam gledao, pardon - čitao. Slika

Sve sam pročitao u "jednom dahu". Sve postove od prve do šesnaeste stranice. Nisam ni znao za tu raspravu, valjda je to bilo u vrijeme dok sam ni baš bil prisutan na forumu. Svakako se isplati pročitati, sigurno vam ne žal. Slika

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 19 sij 2019 19:44 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova

Zahvaljeno je: 14 zahvala
Vjeroispovjest: Catholicus
Status: U braku
običan momak napisao:
imaš pobožnost 9 Prvih petaka tj.ko se na 9 prvih petaka u mjesecu za redom ispovjedi i pričesti kao naknadu za uvrede koje se nanose Presvetom Srcu Isusovu,tomu će Isus udijeliti milost sigurne ispovijedi prije smrti.Čitao sam jedno svjedočanstvo o tome kako je neki mafijaš u mladost obavio tu pobožnost.Kasnije je krenuo zlim putem kriminala sve dok jednog dana nije doživio tešku nesreću.U velikim mukama tražio je svećenika i kad se ispovijedio umro je u miru

http://www.molitve.info/index.php/20090 ... etaka.html

I ja sam imao strah sličan tvom strahu ali ovo mi je definitivno ulilo mir i nadu

SLAŽEM SE po 10i puta.. :b112: :b112: :b112:

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 19 sij 2019 19:49 
Odsutan

Zahvaljeno je: 14 zahvala
Vjeroispovjest: Catholicus
Status: U braku
tonii napisao:
Četri su glavne muke osuđenika.
Prva je što ne mogu vidjeti Boga. I radije bi duše izabrale sva mučenja samo da mogu Boga gledati. ova muka im obnavlja drugu a to je crv savjesti koji ih stalno grize. A grize ih jer ne mogu Boga gledati, nego moraju gledati đavle. Treća muka je što vide đavla u njegovom obliku koji je tako strašan da ga ni jedno ljudsko srce ne može predočiti. Četvrta muka je oganj koji gori a ne izgara, jer nije moguće da se bitak duše uništi. Duša nije materijalna stvar , da bi je oganj mogao poništiti nego je netjelesna.
Fali konačni sud.
Na dan posljednjeg suda kad začuju strašan glas: Ustajte, mrtvi, dođite na sud. Duša će se vratiti u tijelo koje će kod osuđenih biti vječno mučeno. Doživjet će veliku sramotu i pokaranje na pogled Isusa Krista i svih blaženika. Tada će crv savjesti gristi srčiku stabla ,a to je duša, i izvanjsku koru, a to je tijelo. Prigovor će im biti Krv koja je za njh plaćena; predbacivat će im se sva djela milosrđa, duhovna i vremenita, koja je Otac učinio po svom Sinu i ona djela koja su oni trebali učiniti svojim bližnjima kako je zapisano u Evanđelju. Bit će pokarani zbog svoje okrutnosti prema bližnjemu, zbog oholosti,samoljublja,nečistoče ,bludnosti. Videći koliko su milosrđa primili od Boga bit će to krutije Božje pokaranje. Na času smrti pokaranje prima samo duša,a na općem sudi i duša i tijelo. Jer tijelo je bilo sudionik i sredstvo duše u dobru i zlu, prema tome kako se svidjelo raditi ljudima po njihovoj slobodnoj volji.
I kad sinovi tame vide Krista Isusa u slavi i blaženike kojega su lišeni, raste u njima muka i zbunjenost, jer se na njihovim tjelesima pokazuje znak onih nepravdi koje su počinili, kao i znak okrutne muke i boli. I kad začuju one strašne riječi: "Idite prokleti u oganj vječni" otići će dušom i tijelom da se druže sa đavlima, bez ikakve pomoći i nade. Zaodjevajući se u sav smrad zemlje, svaki na svoj način kako su već bila različita njihova zla djela. Škrtac zaodjenut u smrad škrtosti i gorit će u ognju skupa s bogatstvom ovoga svijeta što ga je neuredno ljubio. Okrutnik će se zaodjenuti okrutnošću, bludnik nečistočom i bijednom požudom, nepravednik svojim nepravdama, zavidnik zavišću, koji je mrzio i radovao se zlu zaodjenut će se mržnjom. Iz njihovog neurednog sebeljublja iz kojeg su rođena sva druga njihova zla, gorjet će i zadavati nepodnosivu muku jer ono je počelo i glava svakog zla skupa s ohološću. Svi će biti kažnjeni na različite načine u duši i tijelu.
Katarina Sienska naučiteljica Crkve

:b112: ..eto...to je istina!

Vrh
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 176 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 14, 15, 16, 17, 18

Vrijeme na UTC [LJV]