www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 23 ruj 2019 19:44

Vrijeme na UTC [LJV]

Započni novu temu Odgovori  [ 274 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 24, 25, 26, 27, 28  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: 27 vel 2019 17:27 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova

Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 64 zahvala
francesco1 napisao:
"O,malo,malo!O,dugo li je to malo!

:)

francesco1 napisao:
Gle,Fran kužiš koji dragulj od sveca?.

Sasvim sigurno. Ne bi postao svetac i crkveni naučitelj da je neki šarlatan.

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 02 ožu 2019 04:55 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova

Zahvaljeno je: 16 zahvala
Vjeroispovjest: Catholicus
Status: U braku
Četri su glavne muke osuđenika.
Prva je što ne mogu vidjeti Boga. I radije bi duše izabrale sva mučenja samo da mogu Boga gledati. ova muka im obnavlja drugu a to je crv savjesti koji ih stalno grize. A grize ih jer ne mogu Boga gledati, nego moraju gledati đavle.
Treća muka je što vide đavla u njegovom obliku koji je tako strašan da ga ni jedno ljudsko srce ne može predočiti. Četvrta muka je oganj koji gori a ne izgara, jer nije moguće da se bitak duše uništi. Duša nije materijalna stvar , da bi je oganj mogao poništiti nego je netjelesna.
Fali konačni sud.
Na dan posljednjeg suda kad začuju strašan glas: Ustajte, mrtvi, dođite na sud. Duša će se vratiti u tijelo koje će kod osuđenih biti vječno mučeno. Doživjet će veliku sramotu i pokaranje na pogled Isusa Krista i svih blaženika. Tada će crv savjesti gristi srčiku stabla ,a to je duša, i izvanjsku koru, a to je tijelo. Prigovor će im biti Krv koja je za njh plaćena; predbacivat će im se sva djela milosrđa, duhovna i vremenita, koja je Otac učinio po svom Sinu i ona djela koja su oni trebali učiniti svojim bližnjima kako je zapisano u Evanđelju. Bit će pokarani zbog svoje okrutnosti prema bližnjemu, zbog oholosti,samoljublja,nečistoče ,bludnosti. Videći koliko su milosrđa primili od Boga bit će to krutije Božje pokaranje. Na času smrti pokaranje prima samo duša,a na općem sudi i duša i tijelo. Jer tijelo je bilo sudionik i sredstvo duše u dobru i zlu, prema tome kako se svidjelo raditi ljudima po njihovoj slobodnoj volji.
I kad sinovi tame vide Krista Isusa u slavi i blaženike kojega su lišeni, raste u njima muka i zbunjenost, jer se na njihovim tjelesima pokazuje znak onih nepravdi koje su počinili, kao i znak okrutne muke i boli. I kad začuju one strašne riječi: "Idite prokleti u oganj vječni" otići će dušom i tijelom da se druže sa đavlima, bez ikakve pomoći i nade. Zaodjevajući se u sav smrad zemlje, svaki na svoj način kako su već bila različita njihova zla djela. Škrtac zaodjenut u smrad škrtosti i gorit će u ognju skupa s bogatstvom ovoga svijeta što ga je neuredno ljubio. Okrutnik će se zaodjenuti okrutnošću, bludnik nečistočom i bijednom požudom, nepravednik svojim nepravdama, zavidnik zavišću, koji je mrzio i radovao se zlu zaodjenut će se mržnjom. Iz njihovog neurednog sebeljublja iz kojeg su rođena sva druga njihova zla, gorjet će i zadavati nepodnosivu muku jer ono je počelo i glava svakog zla skupa s ohološću. Svi će biti kažnjeni na različite načine u duši i tijelu.

Katarina Sienska naučiteljica Crkve

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 21 ožu 2019 16:18 
Odsutan

Podijelio: 25 zahvala
Zahvaljeno je: 32 zahvala
Vjeroispovjest: katolik
Jednom smo ovdje raspravljali o grijesima,potpunom odrješenju i vremenitoj kazni u čistilištu.Netko je rekao,iako ispovjedimo grijehe,ipak moramo za njih "odrađivati"u čistilištu.
Nisam baš tog mišljenja.
Evo,danas čitam riječi najpoznatijeg ispovijednika u hrvata,patera Ramosa:"Grijesi koji su ispovjeđeni trajno se brišu,uništeni su i ne spominje ih se više ni Bog,ni itko drugi."
Sad vidim da sam bila u pravu. :r086:

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 21 ožu 2019 20:03 
Odsutan

Podijelio: 78 zahvala
Zahvaljeno je: 5 zahvala
Vjeroispovjest: Katolil
IZMEĐU NEBA I ZEMLJE napisao:
Jednom smo ovdje raspravljali o grijesima,potpunom odrješenju i vremenitoj kazni u čistilištu.Netko je rekao,iako ispovjedimo grijehe,ipak moramo za njih "odrađivati"u čistilištu.
Nisam baš tog mišljenja.
Evo,danas čitam riječi najpoznatijeg ispovijednika u hrvata,patera Ramosa:"Grijesi koji su ispovjeđeni trajno se brišu,uništeni su i ne spominje ih se više ni Bog,ni itko drugi."

" Ne raduje se što si bila u pravu nego što ti je ime upisano u knjizi života".

Molitva sufijske učiteljice iz osmog stoljeća Rabie al-Adawiyye bila je: "O Bože, ako te obožavam iz straha od pakla, tada daj neka u paklu izgorim, ako te obožavam radi nade u raj, onda mi ga ne daj. No ako te obožavam zarad Tebe samoga, ne ustegni od mene Svoju vječnu krasotu!"

Kročimo u nepoznato i nemamo nikakvu sigurnost spasenja , na kraju ostaje samo troje vjera , nada i ljubav..

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 22 ožu 2019 10:57 
Odsutan

kopitar napisao:
Nisam baš tog mišljenja.

" Ne raduje se što si bila u pravu nego što ti je ime upisano u knjizi života".

Molitva sufijske učiteljice iz osmog stoljeća Rabie al-Adawiyye bila je: "O Bože, ako te obožavam iz straha od pakla, tada daj neka u paklu izgorim, ako te obožavam radi nade u raj, onda mi ga ne daj. No ako te obožavam zarad Tebe samoga, ne ustegni od mene Svoju vječnu krasotu!"

Kročimo u nepoznato i nemamo nikakvu sigurnost spasenja , na kraju ostaje samo troje vjera , nada i ljubav..

Kopi...već ću naučiti napamet tu sufijsku učiteljicu...da nije nas,ovaj forum bi umro :b112:
P.s.valjda ću s vremenom postići to obožavanje Boga,za sada imam samo nadu u raj...kako zaobožavati Boga?

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 22 ožu 2019 20:05 
Odsutan

Zahvaljeno je: 16 zahvala
Vjeroispovjest: Catholicus
http://www.svjedocanstva.com/svjedocans ... 19-92.html

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 25 ožu 2019 13:19 
Odsutan

Peltrasius napisao:
http://www.svjedocanstva.com/svjedocanstvo/svjedocanstva/pismo-iz-pakla/3-19-92.html

Na ovo sam više puta naletjela...podsjeća me na onaj tjednik "moja sudbina",gdje su opisane neke izmišljene priče...
No,evo,čitam Gloriju Polo isto po neki put...to je možda vjerovatnije...ali,dokumentarac o Torinskom platnu,također po neki put...neprocjenjivo...iako nema veze s paklom...

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 29 ožu 2019 13:24 
Odsutan

Razumijem da možemo bit kažnjeni zbog grijeha i završiti u paklu...no,tijelo je griješno,naš mozak proizvodi loše misli,koje naše tijelo provodi u djela...ali,kako duša,ta Božja esencija,koju nam Bog daje prilikom začeća,može biti griješna??

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 29 ožu 2019 13:41 
Odsutan

Podijelio: 30 zahvala
Zahvaljeno je: 20 zahvala
Razumijem da možemo bit kažnjeni zbog grijeha i završiti u paklu...no,tijelo je griješno,naš mozak proizvodi loše misli,koje naše tijelo provodi u djela...ali,kako duša,ta Božja esencija,koju nam Bog daje prilikom začeća,može biti griješna??

prljaju je i razaraju naši grijesi
Gospa u međugorju je više pute naglašavala da treba što češće činiti sv.ispovijed/pokoru..jer da se tada duša pere ( kao što prljavu odjeću valja prati čim se isprlja, a ne nositi je 1-2 godina pa onda tek oprati)
i sami sveci i mistici KC često govore o grijehu, duši i kako grije utječe na dušu

Nitko ne govori na forumu da je duša griješna, nego kako sama kažeš...ali grijeh ranjava dušu

Svoje Preljubljene Zaručnice
amen

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 29 ožu 2019 15:03 
Odsutan

Hrvoje Hrki napisao:

prljaju je i razaraju naši grijesi
Gospa u međugorju je više pute naglašavala da treba što češće činiti sv.ispovijed/pokoru..jer da se tada duša pere ( kao što prljavu odjeću valja prati čim se isprlja, a ne nositi je 1-2 godina pa onda tek oprati)
i sami sveci i mistici KC često govore o grijehu, duši i kako grije utječe na dušu

Nitko ne govori na forumu da je duša griješna, nego kako sama kažeš...ali grijeh ranjava dušu

Tako,znači...dobro.A ići što češće na ispovijed...Hm...pa kad je,bar tu gdje sam ja,teško "uloviti"svećenika.Ako je grijeh neki,koji se mora ispovijediti,dakle,teži,onda se potrudim.Čak sam se i "riješila"nekih,jer mi više bilo neugodno uvijek isto govoriti.No,oni,ajmo reći,svakodnevni,ionako se opraštaju na misi.Meni je bitno pričestiti se,ne razumijem ljude što su redovni nedjeljom na misi,iako se ne pričešćuju.

Vrh
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 274 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 24, 25, 26, 27, 28  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]