www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 15 lis 2019 03:13

Vrijeme na UTC [LJV]

Započni novu temu Odgovori  [ 37 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4
Autor Poruka
PostPostano: 12 ožu 2019 17:24 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova

Podijelio: 25 zahvala
Zahvaljeno je: 32 zahvala
Vjeroispovjest: katolik
Status: U braku
IsuseTrebamTe napisao:
[----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

"mi" ne damo da neka sektaška ili bolji izraz je nekatolička načela truju našu crkvu poput relativizacije braka u katoličkoj crkvi što ti pokušavaš.

Opet manipuliraš. Mi ovdje ne pričamo o dobro ili lošem braku, nego o droljicama koje se upetljaju u nečiji brak i razore brak i obitelj. DAKLE, NE O DOBROM I LOŠEM BRAKU. KOPČAŠ? NE MIJENJAJ TEMU. Hoćeš i boldano?.

Koliko znam spomenuta Maja Blagdan je rasturila jedan brak.

Pusti sad slatkorječivost i smajliće i smješkiće, korizma je uvijek, ne samo pred Uskrs.

Pa tko ste to VI,postoji li neka udruga ili imaš podstanare u glavi?
Nisam nikada čula da je Maja Blagdan rasturila ikome brak?!
Ali,čak i da je istina,da se netko razveo zbog nje,nije na meni da sudim o tome...je li to bio katolički ili civilni brak,je li njega žena otjerala,je li ovo ili ono,ako je išta od toga,niti me zanima...
Vidim da tebi korizma nije nikada,kako možeš ljude zvati DROLJICAMA?
Izgleda kao da te tu nešto osobno pogađa.
A mene malo pogađa što ima ljudi koji sebe nazivaju kršćanima a daleko su svjetlosnim godinama od tog pojma...
Evo ti malo izvadaka naše vjere:
Tko će uzići na Goru Gospodnju,
tko će stajati na svetom mjestu njegovu?
Onaj u koga su ruke nedužne i srce čisto
duša mu se ne predaje ispraznosti
Pa onda:
Mjerom kojom mjerite mjerit će vam se
Pa onda:
Farizej stade te poče ovako moliti u sebi:Bože,zahvaljujem ti što nisam kao ostali ljudi:razbojnici,nepravednici,preljubnici,ili kao ovaj ovdje carinik...
Pa onda:
Ljubljeni,ljubimo jedni druge,jer ljubav je od Boga,i svak koji ljubi,od Boga je rođen i poznaje Boga.Tko ne ljubi,ne upozna Boga,jer Bog je ljubav.
Itd,itd,itd...probaj se malo time rukovoditi,jer to je naša vjera,a ne gledanje na formu i osuđivanje tuđih grijeha:Licemjere,izvadi najprije brvno iz oka svoga pa ćeš onda dobro vidjeti izvaditi trun iz oka bratova...

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 14 ožu 2019 15:22 
Odsutan

Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
Vjeroispovjest: Katolik
IZMEĐU NEBA I ZEMLJE napisao:
IsuseTrebamTe napisao:
[----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

"mi" ne damo da neka sektaška ili bolji izraz je nekatolička načela truju našu crkvu poput relativizacije braka u katoličkoj crkvi što ti pokušavaš.

Opet manipuliraš. Mi ovdje ne pričamo o dobro ili lošem braku, nego o droljicama koje se upetljaju u nečiji brak i razore brak i obitelj. DAKLE, NE O DOBROM I LOŠEM BRAKU. KOPČAŠ? NE MIJENJAJ TEMU. Hoćeš i boldano?.

Koliko znam spomenuta Maja Blagdan je rasturila jedan brak.

Pusti sad slatkorječivost i smajliće i smješkiće, korizma je uvijek, ne samo pred Uskrs.

Pa tko ste to VI,postoji li neka udruga ili imaš podstanare u glavi?
Nisam nikada čula da je Maja Blagdan rasturila ikome brak?!
Ali,čak i da je istina,da se netko razveo zbog nje,nije na meni da sudim o tome...je li to bio katolički ili civilni brak,je li njega žena otjerala,je li ovo ili ono,ako je išta od toga,niti me zanima...
Vidim da tebi korizma nije nikada,kako možeš ljude zvati DROLJICAMA?
Izgleda kao da te tu nešto osobno pogađa.
A mene malo pogađa što ima ljudi koji sebe nazivaju kršćanima a daleko su svjetlosnim godinama od tog pojma...
Evo ti malo izvadaka naše vjere:
Tko će uzići na Goru Gospodnju,
tko će stajati na svetom mjestu njegovu?
Onaj u koga su ruke nedužne i srce čisto
duša mu se ne predaje ispraznosti
Pa onda:
Mjerom kojom mjerite mjerit će vam se
Pa onda:
Farizej stade te poče ovako moliti u sebi:Bože,zahvaljujem ti što nisam kao ostali ljudi:razbojnici,nepravednici,preljubnici,ili kao ovaj ovdje carinik...
Pa onda:
Ljubljeni,ljubimo jedni druge,jer ljubav je od Boga,i svak koji ljubi,od Boga je rođen i poznaje Boga.Tko ne ljubi,ne upozna Boga,jer Bog je ljubav.
Itd,itd,itd...probaj se malo time rukovoditi,jer to je naša vjera,a ne gledanje na formu i osuđivanje tuđih grijeha:Licemjere,izvadi najprije brvno iz oka svoga pa ćeš onda dobro vidjeti izvaditi trun iz oka bratova...

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Na meni je (A I NA TEBI AKO SI KATOLIK) da kažeš da nije uredu petljati se u tuđe brakove, a ne sada prati ruke i govoriti da te se ne tiče kad stvari ne idu tebi u prilog, a kao tiče te se pričati kako su se ljudi koji su razorili tuđe brakove obratili.. Podmuklo i licemjerno.

Ako se netko droljasto ponaša onda ne vidim problem nekoga nazvati tako bila korizma ili ne, kakve veze korizma ima sad s tim.

Pogađa me iskrivljivanje vjere i uvođenje nekih neprirodnih i modernističkih novotarija i razgovaram s ljudima koji se deklariraju kao vjernici i ima i dosta s identičnim mišljenjem.

Bitno da ti možeš sudit tko se ima pravo nazivati kršćaninom, a tko nema. Blago tebi tako čistom/oj i pravednoj pa te pogađa jer si u stanju prepoznati lažne kršćane koji su svjetlosnu godinu udaljeni od "pravog" kršćanstva

A ti umjesto da citiraš radije u evanđelju pročitaj odlomak "Nerazriješivost ženidbe"..

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 22 ožu 2019 19:52 
Odsutan

Zahvaljeno je: 16 zahvala
Vjeroispovjest: Catholicus
:b112: ...da..da..mene isto zanima ksko ti novi pod navid krščani..drugačije žive

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 02 tra 2019 10:25 
Odsutan

Podijelio: 25 zahvala
Zahvaljeno je: 32 zahvala
Vjeroispovjest: katolik
Ovonedjeljno evanđelje...Isusova prispodoba...nije se klalo tele "dobrom",već "bludnom"sinu!
Podsjetilo me na forumske farizeje :roll:

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 10 srp 2019 14:28 
Odsutan

Zahvaljeno je: 1 zahvala
Vjeroispovjest: Katolik
Bludni sin nije zahtijevao, evo me oče, došao sam, zakolji tele i promoviraj me u susjedstvu da sam došao.

Ali razumijem ja da je crkvenim i katoličkim farizejima puno ugodnije "koketirati" s umiljatim ljudima poput Simone i objavljivati objave, nego malo zagrebati i vidjeti kako to naše prosječne žene, majke i bake žive koje se niti u jednom momentu nisu povele za slavom i novcem, a nisu bile baš toliko glupe da ne znaju što je to.

Što ćeš, takve su predosadne i imaju predosadnu biografiju za novopečene prozelite s "čardaka, ni na nebu ni na zemlji".

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 10 srp 2019 14:49 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Podijelio: 30 zahvala
Zahvaljeno je: 20 zahvala
IsuseTrebamTe napisao:
Bludni sin nije zahtijevao, evo me oče, došao sam, zakolji tele i promoviraj me u susjedstvu da sam došao.

Ali razumijem ja da je crkvenim i katoličkim farizejima puno ugodnije "koketirati" s umiljatim ljudima poput Simone i objavljivati objave, nego malo zagrebati i vidjeti kako to naše prosječne žene, majke i bake žive koje se niti u jednom momentu nisu povele za slavom i novcem, a nisu bile baš toliko glupe da ne znaju što je to.

Što ćeš, takve su predosadne i imaju predosadnu biografiju za novopečene prozelite s "čardaka, ni na nebu ni na zemlji".

aj , nemoj biti uskogrudna i zajedljiva
Bogu je drago kada se grešnik/-ca obrati i...kako ide ona prispodoba o 99 ovaca i jednoj izgubljenoj?
Sama kažeš da je medijima zanimljivija simona i sama shvačaš zašto...i šta ti onda nije jasno??
sa čime se ne slažeš???

Simona se definitivno obratila i trebalo je imati hrabrosti i javno o tome svjedočiti...mnogi to ne bi....shvati to!

Svoje Preljubljene Zaručnice
amen

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 11 srp 2019 22:03 
Odsutan

Podijelio: 11 zahvala
Zahvaljeno je: 2 zahvala
Status: Solo
Lijep pozdrav svima koji sudjeluju u ovoj prekrasnoj katoličkoj neosuđivalačkoj raspri pune prave ponizne kršćanske ljubavi, nadasve argumentirane.
Molim vas definiciju "ne sudi". I da li vi sudite IsuseTrebamTe ?

Vrh
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 37 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4

Vrijeme na UTC [LJV]