www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 16 lip 2024 07:04

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 85 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: 17 vel 2014 12:00 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 28 kol 2009 11:42
Postovi: 1552
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 12 zahvala
Zahvaljeno je: 62 zahvala
Kartuzijanac napisao:
Sto mislite, i da li mozda poznajete slucaj, covjeka koji je bio bas full duhovan ono sto se kaze uz Boga... drzao se zapovjedi... i odjedanputa preko noci... postao je nevjernik.
Ja sam poznavao momka koji je full bio uz Boga, trudio se radio je mucio se, svaki dan u Crkvu... i dosla mu je djevojka u zivot... nastavio je dolaziti i dalje u Crkvu ali u njemu se stvorio jedan bunt protiv Boga, postavljao je pitanja na koja nitko nije mogao dati odgovor... zasto ga je Bog razocarao? A toliko mu je odan bio.
Danas vidim tog momka tada je bio u kasnim dvadesetima mozda cak trideset godina je imao... danas ga vidim bez Boga ima obitelj...zenu djecu i placu od preko 7500 kuna... gospodin covjek.
A dok je bio uz Boga sirotinja jedva je imao za prezivjeti... kad sma ga pitao zasto si Bogu okrenuo leđa... rekao mi je pokazavsi na svoje dvije ruke... vidis? ovo je moj Bog i zato imam sada pristojan zivot... a pouzdavajuci se u nekakvog Boga i am si svjedok mucio sam se kao pas nisam imao nekada sto za pojesti.
Mora da se nesto u zivotu tog covjeka dogadalo kao i meni... on je izgleda odlucio stati na kraju nadi koja je ubojica covjeka... i preuzeti stvari u svoje ruke... i uspio je bez Boga.
Ima netko da je sposoban objasniti ovakav slucaj? Konkretno?


Nije mi jasan primjer tog čovjeka kog znaš, jel on sad šverca oružje il dila po cesti??? Jel postao makro???

Hoću reć ako ne radi ništa protiv vjere kako ga je to vjera ometala da prije ima plaću od 7500 kn, pa nitko u Crkvi ti ne govori da će pare padati s Neba. Uostalom i Isus je bio tesar.

Dakle ja ne kužim o čem ti pričaš i kakav ti je to primjer. :roll: :roll:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 17 vel 2014 12:01 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 13 kol 2011 08:26
Postovi: 706
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 2 zahvala
Kartuzijanac napisao:
Ako cemo realno prijatelju... zivi ti s duhovnim napretkom bez para :a1490:

nisam to rekao, dapače smatram da treba imati dovoljno novaca da se živi dostojanstveno ali isto tako ne bi napustio Boga ako bi imao samo za goli život jer znam da mi nema budućnosti izvan Boga. Ne mislim na budućnost unaprijed nekoliko godina nego na čitav život i ono što slijedi nakon ovozemaljskog života


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 17 vel 2014 12:02 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 17 svi 2013 22:53
Postovi: 451
Lokacija: Zadar
Podijelio: 1 zahvala
Zahvaljeno je: 14 zahvala
Covjek je pitao, da ne razumije da je vec toliko godina u Crkvi, Moli se Bogu, trudi se zivjeti Bozije zapovjedi... a ne mice se s mrtve

Žena iz mog mjesta imala je troje djece, dvije kćeri i sina. Novaca, blaga, dukata..što god hoćeš..ništa im nije nedostajalo. Sin joj je živio 20 godina i onda umro. Čemu će joj novci i dukati i sva zemlja i sve što ima. Ne treba joj ništa.
Ako nemam svom sinu danas dati kruha pokucat ću na nečija vrata i tražiti. Što ne?
(urezala mi se u pamćenje jedna stara žena - (išla sam na pregled kod doktora u Zagreb i usput jela kiflu) a ona je stajala kraj stepenica, bila je mirna, dosta iscrpljena i sigurno jako gladna.. ali bila je mirna..tražila me je ako imam što za pojesti..malo kifle ili bilo što :( )[/quote][/quote][/quote]
U redu.
I ti mislis da je to život?
Realno bolje da umre sto prije.

To nije zivot.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 17 vel 2014 12:03 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 21 sij 2014 19:52
Postovi: 84
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Naravno da je moguć i duhovni napredak i napredak u materijalnom svetu...ako nam nisu pare na prvom mestu, nego težnja da učinimo nešto sa svojim životom, jer svako je talentovan u nečemu, pa treba to da razvija...i to će kad tad doneti i novac i društveno priznanje...jedno drugo ne isključuju...dapače...Samo ta osoba će kasnije, u kasnijem periodu života da se vrati Bogu (a i sad ubire plodove svoje privrženosti crkvi i svoje duhovnosti...Nešto će ga "skinuti s visina" i dragi Bog će ga vratiti veri....mislim na osobu iz primera kartuzijanca, koji je uspeh postigao kad je navodno otišao od vere...jer onog ko je bio veran Bog ne zaboravlja...i on će se kad tad pokajati...Ovo je moje mišljenje o tome... :)


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 17 vel 2014 12:04 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 25 tra 2007 18:26
Postovi: 2995
Podijelio: 150 zahvala
Zahvaljeno je: 118 zahvala
Kartuzijanac napisao:
Covjek je pitao, da ne razumije da je vec toliko godina u Crkvi, Moli se Bogu, trudi se zivjeti Bozije zapovjedi... a ne mice se s mrtve

Žena iz mog mjesta imala je troje djece, dvije kćeri i sina. Novaca, blaga, dukata..što god hoćeš..ništa im nije nedostajalo. Sin joj je živio 20 godina i onda umro. Čemu će joj novci i dukati i sva zemlja i sve što ima. Ne treba joj ništa.
Ako nemam svom sinu danas dati kruha pokucat ću na nečija vrata i tražiti. Što ne?
(urezala mi se u pamćenje jedna stara žena - (išla sam na pregled kod doktora u Zagreb i usput jela kiflu) a ona je stajala kraj stepenica, bila je mirna, dosta iscrpljena i sigurno jako gladna.. ali bila je mirna..tražila me je ako imam što za pojesti..malo kifle ili bilo što :( )
[/quote][/quote]
U redu.
I ti mislis da je to život?
Realno bolje da umre sto prije.

To nije zivot.[/quote]
a što kažeš na ovu što "spava" na groblju .. ona nezna koliko novaca ima..


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 17 vel 2014 12:09 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 17 svi 2013 22:53
Postovi: 451
Lokacija: Zadar
Podijelio: 1 zahvala
Zahvaljeno je: 14 zahvala
johnny 5 napisao:
Kartuzijanac napisao:
Sto mislite, i da li mozda poznajete slucaj, covjeka koji je bio bas full duhovan ono sto se kaze uz Boga... drzao se zapovjedi... i odjedanputa preko noci... postao je nevjernik.
Ja sam poznavao momka koji je full bio uz Boga, trudio se radio je mucio se, svaki dan u Crkvu... i dosla mu je djevojka u zivot... nastavio je dolaziti i dalje u Crkvu ali u njemu se stvorio jedan bunt protiv Boga, postavljao je pitanja na koja nitko nije mogao dati odgovor... zasto ga je Bog razocarao? A toliko mu je odan bio.
Danas vidim tog momka tada je bio u kasnim dvadesetima mozda cak trideset godina je imao... danas ga vidim bez Boga ima obitelj...zenu djecu i placu od preko 7500 kuna... gospodin covjek.
A dok je bio uz Boga sirotinja jedva je imao za prezivjeti... kad sma ga pitao zasto si Bogu okrenuo leđa... rekao mi je pokazavsi na svoje dvije ruke... vidis? ovo je moj Bog i zato imam sada pristojan zivot... a pouzdavajuci se u nekakvog Boga i am si svjedok mucio sam se kao pas nisam imao nekada sto za pojesti.
Mora da se nesto u zivotu tog covjeka dogadalo kao i meni... on je izgleda odlucio stati na kraju nadi koja je ubojica covjeka... i preuzeti stvari u svoje ruke... i uspio je bez Boga.
Ima netko da je sposoban objasniti ovakav slucaj? Konkretno?


Nije mi jasan primjer tog čovjeka kog znaš, jel on sad šverca oružje il dila po cesti??? Jel postao makro???

Hoću reć ako ne radi ništa protiv vjere kako ga je to vjera ometala da prije ima plaću od 7500 kn, pa nitko u Crkvi ti ne govori da će pare padati s Neba. Uostalom i Isus je bio tesar.

Dakle ja ne kužim o čem ti pričaš i kakav ti je to primjer. :roll: :roll:


Kuzio ti ili ne.... covjek nije nista ni slicno sto si nabrojao... vec se kanio gluposti i molitvi i zavrnuo rukave, nasao posao trudio se i napredovao... nea potrebe govoriti da mu je nekakv Bog dao posao.
Sto pokusavas izvrnuti?


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 17 vel 2014 12:13 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 27 tra 2006 13:33
Postovi: 5164
Podijelio: 92 zahvala
Zahvaljeno je: 122 zahvala
Kartuzijanac napisao:
Sto mislite, i da li mozda poznajete slucaj, covjeka koji je bio bas full duhovan ono sto se kaze uz Boga... drzao se zapovjedi... i odjedanputa preko noci... postao je nevjernik.
Ja sam poznavao momka koji je full bio uz Boga, trudio se radio je mucio se, svaki dan u Crkvu... i dosla mu je djevojka u zivot... nastavio je dolaziti i dalje u Crkvu ali u njemu se stvorio jedan bunt protiv Boga, postavljao je pitanja na koja nitko nije mogao dati odgovor... zasto ga je Bog razocarao? A toliko mu je odan bio.
Danas vidim tog momka tada je bio u kasnim dvadesetima mozda cak trideset godina je imao... danas ga vidim bez Boga ima obitelj...zenu djecu i placu od preko 7500 kuna... gospodin covjek.
A dok je bio uz Boga sirotinja jedva je imao za prezivjeti... kad sma ga pitao zasto si Bogu okrenuo leđa... rekao mi je pokazavsi na svoje dvije ruke... vidis? ovo je moj Bog i zato imam sada pristojan zivot... a pouzdavajuci se u nekakvog Boga i am si svjedok mucio sam se kao pas nisam imao nekada sto za pojesti.
Mora da se nesto u zivotu tog covjeka dogadalo kao i meni... on je izgleda odlucio stati na kraju nadi koja je ubojica covjeka... i preuzeti stvari u svoje ruke... i uspio je bez Boga.
Ima netko da je sposoban objasniti ovakav slucaj? Konkretno?


..čovjek život na zemlji je samo dio...čovjekovog puta...koji se nastavlja u vječnosti..

..zato NE PROCIJENJUJ nikoga...dok ne vidiš Kraj njegovog puta..zemaljskog..

..mi zaboravljamo da smo mi PROGNANICI...iz raja... i da je knez ovog svijeta ..sotona..

..i da je naš start...od propasti...pa ovaj život živimo..kao kvalifikacije za VJEČNI NEBESKI ŽIVOT..

..to je sve zbog pada čovjeka ..u kojeg se nastanjuje zlo...tu je jedino mjesto gdje su pobunjeni demoni sigurni...kad se nastane u čovjeku..i kad ih on prihvati..

..zemaljski uspjeh je često vezan ..sa ...klanjanjem sotoni kao ...zamjena za uspjeh u život
..tj ...zgrtanje zemaljskih blaga...
..život brzo prođe...blaga propadaju... i što onda čovjeku ostane...samo prah..prolazni..
..a on je zbog njega riskirao Vječni život...

..i onda što ti vrijeda SVA ZEMALJSKA BLAGA...ako IZGUBIŠ DUŠU..

..pa kroz taj kontekst...treba gledati uspjeh u životu..
..u onih KOJI SU U ZAVADI S BOGOM...pa su potražili ..demonsku pomoć


..no čovjek može biti uspješan u životu...ako LJUBI BOGA...
..samo je ...kvaliteta njegoovog uspjeha....potpuno drugačije od "demonske"

..čovjek se u ovom slučaju ...naslanja na Bogu..i radi i moli...i predaje se BOGU..
..i priznaje ga kao jedinog gospodara i spasitelja..

..svoja blaga...nije stekao preko ..krivi i suza...drugih bića..
..i svoja blaga dijeli sa drugima...


..no ima i dobrih bogataša,,,

..kao što ima i zločestih siromaha..


no SVI SE U SMRTI PORAVNAJU ...PRED BOGOM.... BEZ PRIVILEGIJA..

..samo BOG i nasuprot njega....čovjek...i njegova djela što je učinio u životu...
..JEDINO SE VREDNUJU DJELA LJUBAVI..

..pa eto tko želi...USPJETI U ŽIVOTU...bez obzira dal je siromašna ili bogat...
..njegov život mora biti protkan dijelima ljubavi..

..AMEN 8)


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 17 vel 2014 12:13 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 28 kol 2009 11:42
Postovi: 1552
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 12 zahvala
Zahvaljeno je: 62 zahvala
Kartuzijanac napisao:

Kuzio ti ili ne.... covjek nije nista ni slicno sto si nabrojao... vec se kanio gluposti i molitvi i zavrnuo rukave, nasao posao trudio se i napredovao... nea potrebe govoriti da mu je nekakv Bog dao posao.
Sto pokusavas izvrnuti?


My point exactly, a u Crkvi ti niko ne govori da ne treba zavrnut rukave i bacit se na posao. Ora et labora. A molitva te sigurno ne ometa u radu, nije ko da moliš 8 sati dnevno.

Dakle nije mi jasno o čemu ti pričaš. :roll: :roll:


Zadnja izmjena: johnny 5; 17 vel 2014 12:15; ukupno mijenjano 1 put/a.

Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 17 vel 2014 12:14 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 21 sij 2014 19:52
Postovi: 84
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Kartuzijanac napisao:
johnny 5 napisao:
Kartuzijanac napisao:
Sto mislite, i da li mozda poznajete slucaj, covjeka koji je bio bas full duhovan ono sto se kaze uz Boga... drzao se zapovjedi... i odjedanputa preko noci... postao je nevjernik.
Ja sam poznavao momka koji je full bio uz Boga, trudio se radio je mucio se, svaki dan u Crkvu... i dosla mu je djevojka u zivot... nastavio je dolaziti i dalje u Crkvu ali u njemu se stvorio jedan bunt protiv Boga, postavljao je pitanja na koja nitko nije mogao dati odgovor... zasto ga je Bog razocarao? A toliko mu je odan bio.
Danas vidim tog momka tada je bio u kasnim dvadesetima mozda cak trideset godina je imao... danas ga vidim bez Boga ima obitelj...zenu djecu i placu od preko 7500 kuna... gospodin covjek.
A dok je bio uz Boga sirotinja jedva je imao za prezivjeti... kad sma ga pitao zasto si Bogu okrenuo leđa... rekao mi je pokazavsi na svoje dvije ruke... vidis? ovo je moj Bog i zato imam sada pristojan zivot... a pouzdavajuci se u nekakvog Boga i am si svjedok mucio sam se kao pas nisam imao nekada sto za pojesti.
Mora da se nesto u zivotu tog covjeka dogadalo kao i meni... on je izgleda odlucio stati na kraju nadi koja je ubojica covjeka... i preuzeti stvari u svoje ruke... i uspio je bez Boga.
Ima netko da je sposoban objasniti ovakav slucaj? Konkretno?


Nije mi jasan primjer tog čovjeka kog znaš, jel on sad šverca oružje il dila po cesti??? Jel postao makro???

Hoću reć ako ne radi ništa protiv vjere kako ga je to vjera ometala da prije ima plaću od 7500 kn, pa nitko u Crkvi ti ne govori da će pare padati s Neba. Uostalom i Isus je bio tesar.

Dakle ja ne kužim o čem ti pričaš i kakav ti je to primjer. :roll: :roll:


Kuzio ti ili ne.... covjek nije nista ni slicno sto si nabrojao... vec se kanio gluposti i molitvi i zavrnuo rukave, nasao posao trudio se i napredovao... nea potrebe govoriti da mu je nekakv Bog dao posao.
Sto pokusavas izvrnuti?


Kao što je "preterivao u molitvi" (ovo je u šali rečeno, ali...), sad preteruje u poslu, tek je napola čovek; tek kada spoji molitvu i rad biće ceo čovek....Moramo se svakako pomeriti s mrtve točke; rad je bogom dan, i postoji vreme za rad i vreme za molitvu...


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 17 vel 2014 12:19 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 17 svi 2013 22:53
Postovi: 451
Lokacija: Zadar
Podijelio: 1 zahvala
Zahvaljeno je: 14 zahvala
Ohohoh varate se moguc je materijalana napredak... i to kakav... a da osobu za koju ni ne znas da moli za tebe, da osobu za koju ni ne znas da ti je slala stranke u tvoju firmu, osobu koja je spasila ti zivot a da ni ne znas... popljuvas u facu samo tako... i nakon toga nastavis mirno spavati i stjecati jos veci materijalni napredak.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 85 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 26 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr