www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 17 lip 2024 19:16

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 244 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21 ... 25  Sljedeće
Autor Poruka
 Naslov:
PostPostano: 27 pro 2007 09:25 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 10 kol 2007 20:16
Postovi: 237
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
zozy poslala sam ti privatnu porukicu!!!Bog te blagoslovio!!!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 20 sij 2008 08:34 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 ožu 2006 15:36
Postovi: 6390
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 46 zahvala
http://izaija95.lolbb.com/teologija-f10 ... u.t429.htm

Pod temom "pocivanje(padanje) u duhu"

Clan: inliner(Da bi pomogao neukima razjasniti o cemu se radi navesti cu..

"jedan primjer s interneta"..tu trebas kliknuti..


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 20 sij 2008 13:21 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 24 lis 2006 19:46
Postovi: 2079
Lokacija: dalmacija
Podijelio: 13 zahvala
Zahvaljeno je: 9 zahvala
na ovom linku se više piše protiv padanja u Duhu..nego za... :?


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 20 sij 2008 15:01 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 09 tra 2007 23:28
Postovi: 337
Lokacija: na putu Kući..
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Tezite za ljubavlju! Vruce ceznite za duhovnim darovima, posebno za prorokovanjem!( I Kor.14,2)

U zakonu stoji pisano :"Tuđim cu jezicima i tuđim usnama govoriti ovom narodu, ali ni tako me, -veli Gospodin- nece poslusati." Zato dar jezika nije za one koji vjeruju, nego za nevjernike, a dar prorokovanja nije za nevjernike, nego za one koji vjeruju.(I Kor. 14,21-22)


znam da je ovdje tema "padanje u Duhu"..i neznam otkud vise ikakve polemike..o cemu raspravljate..ta pisano je u Svetom pismu..i ovo gore navedeno mogu i s tim usporediti..
..jer kao sto pod djelovanjem Duha Svetoga govorimo tuđim jezicma,prorokujemo,tumacimo..itd. ...tako isto pod tim istim Duhom mozemo padati..odnosno pocivati..i to je nesto predivno..i neznam zasto to nijekati a Boze mi moj oprosti kaol i osuđivati..

..budite mi blagoslovljeni i radosna srca..ispunjeni Duhom Svetim uvijek pa kako god da se manifestira!! :a1430:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 20 sij 2008 15:07 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 ožu 2006 15:36
Postovi: 6390
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 46 zahvala
Nisam htjela da polemiziram,nego sam htjela pokazati,kako nas i drugi citaju,i koriste se nasim tekstom...
Neka Bog izlije rosu Bozjeg blagoslova na svakog clana,
i da se jednog dana budemo jedna Crkva i jedan narod..


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 20 sij 2008 22:40 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 09 sij 2008 09:17
Postovi: 257
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Dragi moji!počivanje u Duhu...vjerujte da nije bilko skeptičnije osobe od mene...Prije no što sam prvi puta bila kod p. Zvjezdana pokušavala sam zamišljati ma kakvo je to padanje pa šta ako se izudaram, ma daj pa ja sada zatvorim oči zamislim da mi netko polaže ruke i već se počnem ljuljatzi naprijed nazad-ma to si sve ljudi umišlljaju, Bog nas ljubi i ako mi stojimo. ...i tako ja gospođica došla u tabor, a racio moje vjere je bio na zavidnoj razini, to padanje; ma ne zbilja sam bila gotovo sigurna da neću pasti...i tako išla ja na polaganje ruku...i pater moli i moli, a ja slušam njegov šapat, a oči mi počnu treptati jako ,jako i ja se malo zaljuljam i ništa cijelo vrijeme si govorim ma ne to se tebi samo čini...a pater moli i moli....i u jednom trenu divnooooo lagano se opustim i za neko vrijeme ustajem s poda....Divno iskustvo koje sam kasnije doživjela i u molitvi pred Presvetim...smatram da je iskustvo dobro za vlastitu izgradnju, Bog mi je zbilja pokazao kako je jak njogov Duh, no ipak ne treba se uzuholit pa sada mi nešto kao vrijedimo, dotako nas Duh...mislim da zbilja nije nužno pasti....al je lijepo iskustvo i mislim da ljudi neznaju previše o tome!Evo kada smo bili u Taboru jedan je mladi svećenik na p. Zvjezdana polagao ruke i pater je pao počivao....I nakon molitve išla ja malo na zrak kad meni dodje jedna tetica i kaže kako ona misli da naš paster ima nekih problema čim se onako srušio na polaganju-naime mislila je da se nečega oslobodio...no onda je pater sve pojasnio i svi su bili sretni!i da iznad svega bez obzira što se piše toliko o tome mislim da je to jedna iznimno intimna stvar i da ljudi mogu doživjeti iznimna iskustva u tim prilikama, no naravno nikako se ne smije težiti samo tome pa hrliti na karizmatske susrete zbog padanja i pričanja u jezicima i ostalih senzacija......Euharistija je najsvečanije i najljepše iskustov na ovome svijetu i po njoj sve dolazi....Ondje je naš živi Isus .....pusice svima :grlim te: :grlim te: :D malo se raspisala :oops:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 20 sij 2008 23:21 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 18 tra 2007 12:33
Postovi: 390
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
sunasce i neka si se raspisala! :D
nadovezat cu se na tebe, jer doista se slazem kako je iskustvo pocivanja u duhu iznimno intimno vezano za svakog ponaosob. ne zelim sada pisati o onome negativnome sto se govori, pogotovo o senzacionalizmu koji se redovito pojavljuje tamo gdje mu nije mjesto.

zelim posvjedociti jedno svoje intimno iskustvo:
bila sam u Taboru sa kceri, taman prije njene prve pricesti. dosao je red i na polaganje ruku o kojem nisam previse razmisljala, cak ni toliko kako ce moja kcer na to reagirati, pustila sam da sve ide svojim tokom. stale smo skupa u red i istovremeno je pater Zvjezdan polozio ruke na nas, pa smo jednako tako skupa i istovremeno i "pale". to iskustvo mi je neprocjenjivo, jos radosnija sam bila stoga sto smo nas dvije dobile novu zajednicku uspomenu, sasvim posebnu.
nakon sto sam se digla vidjela sam da ona jos uvijek lezi i place. pomogli su joj da ustane, i otisle smo na svoje mjesto, obje okupane suzama. kasnije sam ju pitala da zasto je tako snazno plakala? a ona me samo ozbiljno pogledala i rekla tocno ovo: "pa mama, ne gleda se Isus svaki dan oci u oci!". nista vise nisam pitala....


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 20 sij 2008 23:57 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 24 lis 2006 19:46
Postovi: 2079
Lokacija: dalmacija
Podijelio: 13 zahvala
Zahvaljeno je: 9 zahvala
Ja imam jedno iskustvo...koje sam svjedočila na chatu TT..dok je bio..

Bila sam išla na duhovnu obnovu kod Zvjezdana Linića..
Jutri je bio susret sa njim osobno..a popodne Sv.Misa..
Ja sam pošla na susret sa njim..imala sam žarku želju..
Kad sam stigla tamo..bio je već dugačak red...sjedila sam ispred...i odjednom sam osjetila taki poziv da odem u crkvu da se pomolim...crkva je bila prazna..
Nikada nisan bila sama u crkvi..
Ušla sam unutra..to je bio poseban doživljaj..osjećala sam kao da me čeka..
Sjela sam u prvu klupu..i počeo je moj razgovor sa Isusom...molitva..zahvala..slavljenje..i odjednom more suza...jecaji na glas..vikala sam -Isuse zagrli me..zagrli me..zagrli me...
I to je trajalo jedno vrime..i kad sam se smirila vratila sam se u red na čekanje..
Kad je nakon tri sata došao red na mene..čim sam ušla fra Zvjezdanu,odma su suze počele letiti..
On me uhvatio za ruke..i pitao za moje ime..zašto sam došla..šta želim od Isusa...koga imam doma..i dal ih sve jednako ljubim...
Rekla sam da se zovem Daniela..a u glavi mi je zvonilo-Bog je moj sudac-,želim da naučim istinski ljubiti,opraštati i moliti,nabrojila sam koga imam doma,od bliže obitelji do šire...i rekla sam_NE..ne ljubim isto..to je moj problem...
Tada je fra Zvjezdan položio ruku na moju glavu..i počeo moliti...Ja se uopće ne sjećam šta je molio..
Ja sam tada bila ispunjena nekim mirom...i počela sam se ljuljat..cibat-tamo amo..osjećala sam se kao da lebdim..
I tada me je fra Zvjezdan povukao za ruku.. i tako me čvrsto zagrlio..ja sam se zbunila i trznila iz tog stanja i pogledala ga u oči...
Taj pogled nikada neću zaboraviti..to nisu bile njegove oči...
Te oči su bile jedinstvene..krvave,suzne,pune ljubavi...
Ja sam tada zaplakala,naslonila glavu na njegovo rame..i još jače ga zagrlila...
Tada mi je rekao..Bog ti daje polako..onoliko koliko možeš primiti...
I moram ti još reć-Isus te je sad pohodio...
Idi u miru...
Taj susret..te osjećaje..taj doživljaj nikada neće izaći iz mog sjećanja..
Izletila sam iz prostorije..radosna sa suzama..sve bih ljubila oko sebe..poskakivala od radosti..
Eto mog svjedočanstva...
Ne znan dal sam već pisala,osim na chatu live..al nije na štetu opet..
BVB :D


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 21 sij 2008 01:08 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 30 pro 2007 14:23
Postovi: 193
Lokacija: negdje u oblacima...
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
moya ovo je predivno... rasplakala sam se ko mala beba :twisted:

Neka te dragi Bogo blagoslovi i neka te uvijek prati na tvome životnom putu :b206:


cijeli dan sam na ovo forumu i cijeli dan lijem suze čitajući ga.... ne znam što me je spopalo...


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 21 sij 2008 09:22 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 09 sij 2008 09:17
Postovi: 257
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Moya predivno iskustvo, pater je divan Isus izvire iz njegova pogleda i riječi i ja sam imala priliku biti nasamo s njim par minuta i zbilja je predivno iskustvo Božje ljubavi koja se kroz njega tako obilno slijeva na nas!BVB :grlim te:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 244 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21 ... 25  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 25 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr