www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 16 lip 2024 11:20

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 133 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14  Sljedeće
Autor Poruka
 Naslov:
PostPostano: 21 ožu 2008 09:04 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 ožu 2006 15:36
Postovi: 6390
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 46 zahvala
ISUSA PRIBIJAJU NA KRIŽ

IZVORE RADOSTI S TOBOM JEDRIM SREĆI,
TO JE ZADNJE SADA ŠTO NA PAMET PADA.
SJETIM LI SE KADA SVIH DARA, NAGRADA,
I PONIZNU HVALU ZBOG TOGA MU REĆI?
UZLJUBIO ON ME S KOLIKO DOBARA?
I KAKO JE DIVNO MOĆI GLEDAT, HODIT;
ČUDA PUNA ZEMLJA, AL SE TREBA RODIT
IZ VODE I DUHA - TO JE PJESMA STARA.

DAJ NAM SVOJ BLAGOSLOV, VODI NAS SVANUĆU,
KRIŽ NIJE ZBOG KRIVNJE VEĆ RADI SPASENJA,
ON NE VODI SMRTI NEGO USKRSNUĆU,
TO JE PUT STRPLJENJA I PATNJE I ZRENJA.
DARUJ OTKUPLJENJE NAVIJEŠTAT NAM SMJELO;
VODO ŽIVOTVORNA LJUBAVI SI VRELO.

(Nebojsa Gunjevic)
Slika


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 21 ožu 2008 09:04 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 11 ruj 2006 07:42
Postovi: 355
Lokacija: ...Daljina Tvoje Ljubavi cini me jakom...
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Tvoj hod za mene

Sutke ides, sutis
Ljubis u padanju
sagibas se do poda
ne predajes se ustajes
bol podnosis
i njezno gledas
ne odustajes ni onda
kad pribijen stopljen s drvom jecas
Ti Oprastas
Ti ne mjeris svoju Ljubav
svojim krizem Ljubis
svojim me krizem ucis
sa kriza me u toj boli grlis
rukama i nogama koje su prikovane
sve sto su mogli su Ti oduzeli
i srce Ti proboli
i bas zato sve me do kraja Ljubis
moj Gospodine
uci me hodati Tvojim putem
da i ja do kraj Ljubim
da dopustim biti prikovana
da imam udjela u Tvojem zagrljaju
da se u Vjecnosti Uskrsnuca oci u oci gledamo
da Te u ovom hodu do kraja Ljubim!

21.3.2008.g. Tvojamisao


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 21 ožu 2008 09:16 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 13 kol 2007 14:29
Postovi: 1099
Lokacija: sunčana strana
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 4 zahvala
Danas želim:
Za svaku pogrdu koju su ti nanosili reći: "Isuse volim te!"
Za svaki udarac bičem spustiti po 1000 poljubaca na tvoje rane,
Umjesto krunjenja trnovom krunom, okruniti Te za Kralja moga srce, moje duše, mog života i moje smrti,
Za odbačenost i tjeskobu duše koju si osjećao jer si bio ostavljen i izdan od svojih najmilijih, bdjeti s tobom i moliti Te da mi daš snage da uvijek vjerno stojim uz Tebe, da te nikada ne zatajim i da me nikad grijeh ne odvoji od tvojih skuta.
Za teški križ koji si nosio, da prikažem svoje križeve i tako se suobličim s Tobom bar na ovaj dan.
Za razapinjanje i pribijanje na križ, da suzama operem rane tvoje koje si trpio zbog moga grijeha.
Za žuč i ocat koji ti dadoše da piješ, da te napojim ljubavlju iz srca moga, koja samo zbog tebe više nije samo povremeni gost u mom srcu.
Za Majku koju si ostavio meni i mene Majčici dao , da ti zahvalim štujući i proslavljajući tvoje ime, štujući Tvoju i moju majku.

Oprosti mili moj za sve boli i muke tvoje.

Danas te želim još moliti da budem tvoj učenik, da se privinem na prsa tvoja i da me zagrliš.
Kako je divno nasloniti glavu na rame tvoje, slušati kako mi na uho pjevaš najljepšu uspavanku: "Ne boj se jer Ja sam s tobom..." i usnuti ufajući se da će moje srce biti uvijek tamo gdje si ti.
Jer rekao si: "Doista, gdje ti je blago, ondje će ti biti i srce.", a moje jedino blago, moj Put, moja Istina i Život si Ti, samo Ti.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 21 ožu 2008 09:17 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 28 lis 2007 20:13
Postovi: 971
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
DESETA POSTAJA
ISUSA SVLACE

Klanjamo ti se Kriste i blagoslivljamo te,
jer si pi svojem svetom Krizu otkupio svijet.

I one skromne haljine koje si imao, ne ostaju na tebi. Pohlepni neprijatelj grabi i tvoju odjecu. Zeli te do krajnjih mjera izrugati, poniziti i posramiti. Vojnici uzimaju haljine i dijele ih medju sobom. Na tebi, Isuse, ostvaruju se sva prorocanstva. Ti rasvjetljujes sve spise Starog zavjeta.
Tako se i ovom prilikom ispunjavaju rijeci Proroka, koje govore: "Razdijelise medju se haljine moje; za odjecu moju bacise kocku". Skinuvsi sa sebe svoju skromnu odjecu, Spasitelj je spreman da uskoro obuce novu i vjecnu blistavu haljinu uskrsne proslave. Ostavlja sve zemaljsko da bi stekao sve vjecno. Odrice se prolaznog, da i ja po Njemu i s Njim udjem u neprolazno.
Kod ove postaje, dolazi mi u misao razmisljanje sv. Ivana od Kriza, o uskim vratima koja vode u nebo. Isus je svega zemaljskog oslobodjen. Oslobadja se i svoje neznatne i krajnje siromasne odjece, da Duhom, potpuno usmjeren prema Ocu, prinese najsvetiju i nednamasivu zrtvu na krizu za moje spasenje. Uska su vrata koja vode u nebo... Ponizeni Isuse, moja je dusa odebljala u pohlepi i navezanostima na stvorene stvari u svijetu. Odebljala je u komociji, u biranju dobre odjece, u prebiranju hrane i svakovrsne ugodnosti u ovome svijetu. Obuzima me pomalo strah za dusu... Kako li ce ona moci uci kroz uska vrata u nebo zasicena prolaznim stvarima? Pomozi mi, Isuse dobri ! Oslobodi moju dusu od suvisnih nadovezanosti. Daj da se danomice oslobadjam od zemaljskog, da bi mogao stici cist i slobodan u vjecni zivot. Pospjeci moju volju i moju aktivnost. Pomozi mi da odbacim sve prolazn, sve nisko, sve sto pritisce prema zemlji, ako me to od tebe udaljuje.
Umnozi, Isuse, moju vjeru i potakni me da sve ostavim, da bi sve primio- da bih tebe primoi.
SLAVA OCU...
POMOLIMO SE: Daj mi, premili Isuse, jakosti i snage da se odrecem i skinem sa sebe sve ono sto me nepotrebno veze za ovaj prolazni svijet. Najvise mi budi u pomoci da svucem sa sebe svoje grijehe, gresne navike i svako zlo kako bi mogao cist i oslobodjen slijediti tebe.
Koji zivis i kraljujes u vijeke vjekova. Amen.
OCE NAS...
SMILUJ NAM SE, GOSPODINE! SMILUJ NAM SE !

RANE DRAGE, MAJKO SVETA,
SPASA ZA ME RAZAPETA
TISNI POSRED SRCA MOG.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 21 ožu 2008 09:44 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 02 lip 2006 12:46
Postovi: 1079
Lokacija: ZAGREB
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
http://www.youtube.com/watch?v=_2zc0wTORSI&feature=related


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 21 ožu 2008 10:26 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 28 lis 2007 20:13
Postovi: 971
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
JEDANAESTA POSTAJA
ISUSA PRIBIJAJU NA KRIZ

Klanjamo ti se Kriste i blagoslivljamo te,
jer si po svojem svetom Krizu otkupio svijet.

Udarcima cekica zapocinju najteze muke koje za mene podnosi Spasitelj. Grubo izradjeni kovacki cavli sve vise pritiscu tvoje ruke i noge uz tvrdo drvo zivota.Predragocjena krv prolijeva se na sve strane. Sire se tvoje ruke koje su toliko dobra cinile i bozanski blagoslov dijelile. Prikovane su tvoje noge koje su hodale ovom zemljom navjescujuci radost, spasenje, mir i vjecnost. Narod je ocito zaboravio na Boga... ubija darivatelja Zivota...
U svojim varljivim zemaljskim ugodnostima, i danas covjek ubija i razapinje Proroka koji trazi promjenu zivota. Tesko je covjeku koji je odvec zalijepljen za svijet poslusati Bozji glas. Covjek zeli postati gospodar neba i zemlje. Covjek koji je nepravedno stekao dobre uvjete zivota zeli trajno ostati na zemlji, zivjeci na ledjima robova i gazeci osnovna ljudska prava, samo da sacuva svoju zemaljsku sigurnosti egzistenciju.
Isuse, prosvijetli moje srce da prepozna i shvati ove rijeci: "Ne zivi covjek samo o kruhu, nego o svakoj rijeci koja izlazi iz Bozji usta".
Pomozi mi da povjerujem tvojim rijecima: "Niste od ovoga svijeta, kao sto ni ja nisam od ovoga svijeta..." Daj da shvatim, Isuse, da u svijetu imamo samo muku te da me jedino samo ti oslobadjas svijeta, jer ti si pobijedio svijet.
Isuse, ostrim cavlima izranjenim, dok promisljam tvoju tesku muku, priznajem svoju slabost. Kako se samo cesto tuzim na povjerene duznosti, kao da su neizdrzivo teske... Kako li sam samo cesto sklon prigovaranju, ogovaranju i klevetama... Kako li se samo volim izvuci od nekog posla, ako ikako mogu. Tuzim se na svaku sitnicu...
Isuse mocni ! Ojacaj moju ljudsku slabost svojom Bozanskom jakoscu. Daj da se u svim svojim poteskocama prisjetim tvoje muke za mene podnesene. Kruti i grubi cavli, koji su prosli kroz tvoje Precisto Tijelo, neka u meni probiju i uniste gresne misli, rijeci i djela. Neka svaki moj grijeh u precistoj zrtvi tvoga Presvetog Tijela bude unisten i zauvjek zaboravljen.
SLAVA OCU...
POMOLOMO SE: Svemoguci Vjecni Boze ! M oj zivot dar je tvoje ljubavi. Od tebe dolazim i k tebi se vracam. Daj da zivom na ovome svijetu puneci ruke dobrim djelima i sluzeci tebi u braci ljudima. Po Kristu Gospodinu nasemu.Amen.
OCE NAS ...
SMILUJ NAM SE GOSPODINE ! SMILUJ NAM SE !

NEKA DODJU I NA MENE
PATNJE ZA ME PODNESENE
SINA TVOJEG RANJENOG.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 21 ožu 2008 11:12 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 28 lis 2007 20:13
Postovi: 971
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
DVANAESTA POSTAJA
ISUS UMIRE NA KRIZU

Klanjamo ti se Kriste i blagoslivljamo te,
jer si po svojem svetom Krizu otkupio svijet.

O, Isuse moj! Nisam dostojan niti razmisljati o gorkom, ali ujedno slavnom i spasonosnom prizoru kojeg imam pred ocima. Visis na krizu. Ti nisi svezan na kriz, ti nemas uporista ili oslonca na krizu. Ti visis. Ponavljam opet: Ne visis svezan, vec visis ziv i svjestan prikovan cavlima koji razdiru, rastezu i peku tvoje otvorene rane. U tom teskom stanju i najgorim mukama, dajes svoju Majku i meni za Majku. I dok teska muka ide prema slavnom dovrsenju, snaga Duha podize tvoje oci prema nebu, i tvoja usta vape jakim glasom. Skriza oprastas svima muciteljima svoji i molis im od oca oprostenje. Opravdavas ih rijecima: "Ne znaju sto cine..."
O, neizmjerne li i neusporediveljubavi, koja s kriza progovara toliko dubokim rijecima... Nakon teske iscrpljenosti umire tvoje izmuceno tijelo, izvrsivsi djelo ljudskog spasenja.
Zemlja se potresla, sunce se zamracilo, grobovi se otvorise, a hramska se zavjesa razdere na dvoje, odozgo do dolje... Razbojnik se vraca kuci, udarajuci se u prsa i ispovijedajuci svoju vjeru rijecima: " Zaista, ovaj covjek bijase Sin Bozji..."
Marija u svome srcu osjeca mac, koji joj je od starca Simuna u hramu prorecen. No, ona ne ocajava. Isusovo Presveto Srce, prestade kucati, ali Marijino Srce kuca jace. U njezinom srcu kuca i Isusovi Srce. U njezinom Srcu ne nestaje vjere i nade. Marijo! Budi mi uciteljica strpljivosti u teskocama zivota. Budi nada koja se ne gasi i sunce koje nema zalaza, jer ti, kao supatnica, " znades i najbolje i sve moje nevolje".
Velika tuga obuzela je srce ucenika i vjernih zena. Njihov Ucitelj, koji ih je pozivao i ucio uz Galilejsko more, koji je cinio cudesa, koji je bio silan Prorok na rijeci i na djelu, sada je mrtav...
Uz svu tu tugu, tracak nade i svjetla donosili su spomenuti cudesni dogadjaji potresa i zamracenja sunca usred dana. Ucenici i pobozne zene zasigurno su te dogadjaje prihvatili kao zraku nade, kao znakove koji oznacavaju smrt onoga koji gospodari nebeskim i zemaljskim silama. Vidjevsi sve ovo, mnogi vojnici, zlocinci i oni koji su Isusa optuzivali, razbjezase se prestraseni i pcese drugacije o Isusu misliti.
Isuse na Krizu za mene umrli ! Ti me poznajes. Poznajes me svega. Zelim biti uvjek tvoj. Pomozi mi svojom miloscu, po zaslugama svoje smrti na krizu. Jacaj neprestano nebeskom snagom sve one koji i danas sirom svijeta umiru u teskim mukama zbog nepravde i ljudske mrznje.
SLAVA OCU...
POMOLIMO SE: Oce Nebeski ! Tvoj Sin Isus Krist, na krizu umiruci, uci me oprastati. Neka me tvoja milost pomaze da sve dublje shvacam, da je velicina covjekova u oprastanju i gradjenju zdravih medjuljudskih odnosa. Po njemu koji zivi i kraljuje u vijeke vjekova . Amen.
OCE NAS...
SMILUJ NAM SE, GOSPODINE! SMILUJ NAM SE !

DAJ MI STOBOM SUZE LIVAT,
RASPETOGA OPLAKIVAT,
DOKLE DISO BUDEM JA


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 21 ožu 2008 12:02 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 28 lis 2007 20:13
Postovi: 971
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
TRINAESTA POSTAJA
ISUSA SKIDAJU S KRIZA

Klanjamo ti se Kriste i blagoslivljamo te,
jer si po svojem svetom Krizu otkupio svijet.

Josip Arimatejac i Nikodem, svjerom prilaze Isusovom krizu, s Pilatovim dopustanjem. Tu je i Marija, Majka Isusova. Tu je i sveti Ivan Apostol, tu su i neke pobozne zene i neki od ucenika. Svi promatraju prizor mrtvog i hladnog tijela koje visi na krizu.Ruke Isusovih prijatelja spustaju njegovo mrtvo tijelo u narucaj Majke. O, bolnog li prizora! Tijelo koje je nekoc u betlehemskoj stalici rodila i skojim je bjezala pred onima koji su ga vec odavno htjeli ubiti, sada mrtvo prima u svoje krilo. Ima li boli vece od ove? Majka Bozja Zalosna... Ona, koja je uzor majke i vjernice promatra mrtvo tijelo, promatra rane na njemu, osjeca hladnocu tijela koje je izgubilo krv i prestalo zivjeti... No, unatoc svemu, Marija i dalje ostaje vjernica. Ostaje uzor i primjer povjerenja u Boga. Marija i meni s Kalvarije porucuje, drzeci u rukama mrtvog Sina: " Sinko, kceri! Pusti smijehe... Placi grijehe... Gledaj rane Isusa ..."
ISUSE ! Od vremena gorke muke tvoj kriz postao je vjernicima svetim znakom. Sramotni znak kriza svojom si smrcu pretvorio u simbol i stablo zivota,u sredstvo naseg spasenja. U tajni kriza ocituje se velicina tvoje ljubavi prema meni.
Tvoje tijelo zavili su u bijelo platno. Pobozne zene s tugom u srcu promatraju ove mucne dogadjaje. Nije cudo sto su zene preplasene i duboko potresene. One su svjedokinje tvojih cudesa i javnog djelovanja, a ujedno su svjedokinje i tvoje unistenja muke i smrti. Nije im to lako shvatiti... Nije lako vjerovati da vise medju njima nema Ucitelja koji je dan za danom okupljao toliki narod po svoj okolici, i navjescivao Kraljevstvo Nebesko. Bio je onaj za kojim je narod zedjao i ceznuo...
Isuse, za mene na krizu umrli ! Oprosti mi sve trenutke u mom zivotu kada sam u tebe posumljao, kada sam posumljao u tvoje Bozanstvo i u tvoju prisutnost u Presvetoj Euharistiji. Oboruzaj me svojim zivotvornim Duhom. Ojacaj moju vjeru u tvoju prisutnost osobito onda kada mi se cini da si izceznuo iz mog zivota. Pomozi mi Spasitelju, pomozi mojoj nevjeri! Znam samo jedno, a to je ovo: Ziv i mrtav zelim biti posve tvoj. Tvoj zelim biti sada i zauvjek. Ti mi budi cilj i smisao zivota.
SLAVA OCU...
POMOLIMO SE: Oce Svemoguci! Po vlastitim zaslugama ne mogu se spasiti niti mogu pronaci pravi smisao zivota. Stoga molim tvoje milosrdje i milost da bih mogao jednom po tvojoj dobroti u punini ostvariti vjecnu radost u nebu. Po Kristu Gospodinu nasemu. Amen.
OCE NAS ...
SMILUJ NAM SE, GOSPODINE! SMILUJ NAM SE !

U TVOM DRUSTVU UZ KRIZ STATI,
S TOBOM JADE JADOVATI
ZELJA MI JE JEDINA.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 21 ožu 2008 12:45 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 13 vel 2006 13:38
Postovi: 1753
Lokacija: Ljubi i čini što hoćeš!
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
Hvala dragoj engel na trudu i lijepim tekstovima za razmatranje i vikici za video i svima koji na bilo koji način sudjeluju...

Dragi moji,u ovom vremenu,od 12-15 h po izvješčima evanđelja događale su se slijedeće stvari...

Mk 15
22I dovuku ga na mjesto Golgotu, što znači Lubanjsko mjesto. 23I nuđahu mu piti namirisana vina, ali on ne uze. 24Kad ga razapeše, razdijele među se haljine njegove bacivši za njih kocku - što će tko uzeti. 25A bijaše treća ura kad ga razapeše. 26Bijaše napisan i natpis o njegovoj krivici: "Kralj židovski." 27A zajedno s njime razapnu i dva razbojnika, jednoga njemu zdesna, drugoga slijeva. 28# 29Prolaznici su ga pogrđivali mašući glavama: "Ej, ti, koji razvaljuješ Hram i sagradiš ga za tri dana, 30spasi sam sebe, siđi s križa!" 31Slično i glavari svećenički s pismoznancima rugajući se govorahu jedni drugima: "Druge je spasio, sebe ne može spasiti! 32Krist, kralj Izraelov! Neka sad siđe s križa da vidimo i povjerujemo!" Vrijeđahu ga i oni koji bijahu s njim raspeti. 33A o šestoj uri tama nasta po svoj zemlji - sve do ure devete.



Iv 19
19A napisa Pilat i natpis te ga postavi na križ. Bilo je napisano: "Isus Nazarećanin, kralj židovski." 20Taj su natpis čitali mnogi Židovi jer mjesto gdje je Isus bio raspet bijaše blizu grada, a bilo je napisano hebrejski, latinski i grčki. 21Nato glavari svećenički rekoše Pilatu: "Nemoj pisati: 'Kralj židovski', nego da je on rekao: 'Kralj sam židovski.'" 22Pilat odgovori: "Što napisah, napisah!"

Iv 19
23Vojnici pak, pošto razapeše Isusa, uzeše njegove haljine i razdijeliše ih na četiri dijela - svakom vojniku po dio. A uzeše i donju haljinu, koja bijaše nešivena, otkana u komadu odozgor dodolje. 24Rekoše zato među sobom: "Ne derimo je, nego bacimo za nju kocku pa komu dopane" - da se ispuni Pismo koje veli: Razdijeliše među se haljine moje, za odjeću moju baciše kocku. I vojnici učiniše tako.

Mt 27
36I sjedeći ondje, čuvahu ga. 39A prolaznici su ga pogrđivali mašući glavama: 40"Ti koji razvaljuješ Hram i za tri ga dana sagradiš, spasi sam sebe! Ako si Sin Božji, siđi s križa!" 41Slično i glavari svećenički s pismoznancima i starješinama, rugajući se, govorahu: 42"Druge je spasio, sebe ne može spasiti! Kralj je Izraelov! Neka sada siđe s križa pa ćemo povjerovati u nj! 43Uzdao se u Boga! Neka ga sad izbavi ako mu omilje! Ta govorio je: 'Sin sam Božji!'" 44Tako ga vrijeđahu i s njim raspeti razbojnici.

Lk 23
39Jedan ga je od obješenih zločinaca pogrđivao: "Nisi li ti Krist? Spasi sebe i nas!" 40A drugi ovoga prekoravaše: "Zar se ne bojiš Boga ni ti, koji si pod istom osudom? 41Ali mi po pravdi jer primamo što smo djelima zaslužili, a on - on ništa opako ne učini." 42Onda reče: "Isuse, sjeti me se kada dođeš u kraljevstvo svoje." 43A on će mu: "Zaista ti kažem: danas ćeš biti sa mnom u raju!"

Iv 19
25Uz križ su Isusov stajale majka njegova, zatim sestra njegove majke, Marija Kleofina, i Marija Magdalena. 26Kad Isus vidje majku i kraj nje učenika kojega je ljubio, reče majci: "Ženo! Evo ti sina!" Zatim reče učeniku: "Evo ti majke!" 27I od toga časa uze je učenik k sebi.


Slika


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 21 ožu 2008 13:08 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 28 lis 2007 20:13
Postovi: 971
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
CETRNAESTA POSTAJA
ISUSA POLAZU U GROB

Klanjamo ti se Kriste i blagoslivljamo te,
jer si po svojem svetom Krizu otkupio svijet.

Dosao je trenutak kada Josip iz Arimateja i Nikodem nose tvoje mrtvo tijelo u grob. Tamo te polozise i grob zatvorise. Grob je cuvala straza.
Na zemlji se osjeca mucna tisina2 " jer Spasitelj spava ". Marija, Majka Isusova, koja je i meni s Kriza darovana za Majku, zajedno sa zenama promatrala je suznih ociju mjesto u koje je Isusovo tijelo polozeno.
Isuse, svojim silaskom u grob posvetio si nase grobove. Hvala ti sto si u svemu postao nama slican, osim u grijehu. Uzimas moje smrtno tijelo da ga obuces besmrtnoscu.
Dok mislima stojim kod tvoga groba, razmisljam o tolikim ljudima koji su kroz povijest nepravedno liseni svojih zivota i nitko im za grobove ne zna, do li ti jedini. Kolike li grobove kriju nase njive, sume, neotkrivene masovne grobnice, rijeke, mora? Kosti mnogih ljudi razasute su nepravedno sirom svijeta. Smiluj se svima, Isuse, i nek se obraduju kosti satrvene".
Razmisljam kod tvog groba i o onim osobama koje na svaki nacin zele izbjeci smrt. Ne vole ici na sprovode, boje se groblja, boje se pogledati ili dodirnuti mrtvo tijelo... Koliki li su koji se radije zaokupljaju svim drugim poslovima i razmisljanjima, samo da ne trebaju misliti na svoju vlastitu smrt.
Podaj mi, Isuse, pobjednice nad smrcu, milost da se ne bojim smrti, vec da uvjek pripravan bdijem i spreman u dusi cekam svoje novo rodjenje za nebo. Daj mi milost molitve za sretnu smrt. Neka i moje tijelo jednog dana otpocine pod zemljom, a besmrtna dusa neka u nebo primljena bude, sve do onog slavnog dana, kada ce po nedokucivom promislu Presvetog Drojstva ponovno tijelo s dusom zdruziti slavlju sudnjega dana. Zato, da mi snage da bez straha posjecujem grobove svojih pokojnika i tako prihvacam svetu i radosnu istinu da se preko svete smrti ulazi u vjecno blazenstvo. Hvali ti Isuse, sto si svojom smrcu unistio nasu smrt. Udjeli mi radost i zahvalnost zbog tjelesne smrti, jer onima koji po tvojoj svetoj volji zive nakakva smrt nauditi ne moze.
Slana ocu...
POMOLIMO SE: Boze, darovatelje vjecnoga zivota! Udjeli mi svetu smrt. DAj da spremen odem sa ovoga svijeta i da radostan odum u nebesko domovinu, gdje ti sa Sinom tvojim i Duhom Svetim zivis i kraljujes u vijeke vijekova.
OCE NAS...
SMILIH NAM SE, GOSPODINE! SMILUJNAM SE!

KADA DOCU SMRTNI CASI,
KRISTE BOZE NEK ME SPASI
MAJKE TVOJE ZAGOVOR.
KAD MI ZEMLJA TIJELO PRIMI;
DUSU ONDA UZMI TI MI
U NEBESKI BLAZEN DVOR.

Molimo sada za nasu pokujnu bracu i sestre:
OCE NAS...

POKOJ VJECNI DARUJ IM, GOSPODINE;
I SVJETLOST VJECNA SVIJETLILA IM.
POCIVALI U MIRU BOZJEM AMEN.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 133 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 20 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
cron
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr