www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 29 ožu 2024 07:32

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 87 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 9  Sljedeće
Autor Poruka
 Naslov:
PostPostano: 12 stu 2007 09:09 
Odsutan
Novoregistrirani korisnik

Pridružen: 09 stu 2007 08:35
Postovi: 3
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
hvala za sada, nešto ću pokušati!
pozdrav!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 13 ožu 2008 20:34 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 14 lis 2006 20:27
Postovi: 128
Lokacija: Slavonija
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Evo nije me bilo neko vrijeme, jučer malo pročitah, već danas ujutro neoubičajene pojave. Hvala Bogu ne u našoj kući. Uistinu, glupo j eu 21. stoljeći razgovarati o ovakivkm stvarima, ali ljudi moji to ZBILJA POSTOJI. Do sad sam samo u knjigama o tome čitao i shvaćao sam to samo teoretski, ali ovo što sam danas vidio na svoja 2 oka...I was speechless indeed,,,bez riječi.

Upravo zbog toga me zanima da li netko ima ikakvih saznanja o zakvim čarobiranjima. Naime, došla je jedna susjeda, žena u godinama, vjernica, još uvijek u pogonu, radi po vrtu i po dvorištu iako joj je skoro po 80 godina. Inače je jako dobra osoba, ali nema baš sreće sa ukućanima, tj. svojom snahom, sinom i jednom unukom. Jednostavno trpi žena i prepušta sve Božjoj volji, skriva svoje muke i patnje što sve proživaljava. Ne bih željela da svi susjedi znaju kako se njezinu ukućani odnose prema njoj. No, da ne duljim o tome, ona svakodnevno dođe do moje mame na kavu ili tako malo da popričaju jer kaže da se kod nas odmori i da joj bude lakše.

A situacija je sljedeća, koja me je danas ostavila bez riječi. Žao mi je žene. Naime, još jučer je našla u svojoj sobi maramu na kojoj su bila zavezana 2 čvora blizu jedan do drugoga i jedan na drugoj strani marame, a jedan kraj (čošak) marame je bio slobodan. Čudno je to što su to toliko savršeno zavezani čvorovi da tako ni stroj ne bih mogao zavezati tvornički, a isto tako ona je uzela drugu maramu i pokušala napraviti sličan čvor, mi isto doma, ali to ne može napraviti normalna čovjekova ruka. Ona je jednostavno znala da joj je to netko napravio i stavio pored jastuka na krevetu, no jedan dan je šutila jer ju je bilo sram i neugodno bilo kome reći, no danas je napokon skupila hrabrosti i donijela mojoj mami da pokaže i pozvala još jednu susjedu. Ja sam ih zatekao i vidio o čemu se radi. Rekao sam da to zapali i zazove Isusovu zaštitu jer to nema veze s božjim djelima. Budući da je mom tati trebao doći svećenik da ga ispovjedi, rekli smo joj da i ona dođe i da donese svećeniku i sve lijepo ispriča. No, nažalost ona nije došla, ali je hvala Bogu poslušala i zapalila maramu (koju je držala u rukama jako dugo vremena,--što mislim da nije dobro) i isto tako oprala ruke u svetoj vodi. REkli smo joj nek posveti i svoju sobu u kojoj spava.
DA sad ne prepričavam cjelokupnu situaciju i odnose u obitelji, danas me je toliko to sablaznilo da se zbilja pitam kakvi to ljudi žive oko nas. Pa zar je to moguće Bože moj?

Da li itko od vas zna o ovakvim stvarima? Što je najbolje napraviti? MIslite li da bi bilo pametno i najsigurnije pozvati svećenika da posveti kuću..ili što?

Toliko od mene za sada.

BVB


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 13 ožu 2008 20:36 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 14 lis 2006 20:27
Postovi: 128
Lokacija: Slavonija
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
..i još nešto...rekla je danas kroz suze....to mi radi netko ko mi je prije 30 godina napravio mojoj kćerkici da umre. Toliko nam je bilo žao i nismo znali kako da je utješimo. Sve do sada nije nalazila ništa, ali čula je jako puno takvih stvari, a posebice kad je još bila djevojka u svojoj rodnoj Dalmaciji.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 13 ožu 2008 20:54 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 11 vel 2008 16:08
Postovi: 969
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
brate dragi i ja sam svasta nalazio na kucnome pragu sto je mirisalo na magiju ali nista majka je to stalno odstranjala i posvetila to mjesto svetom vodom... nakon sto smo 2x presli svetom soljom i svetom vodom cijeli krug oko kuce tako da smo zatvorili krug oko kuce nisam vise nista nasao na kucnom pragu a sad da li se nalazi ista pod zemljom necu istrazivat... samo znam da mi je majka imala uzasno jake bolove u ruci pola godine i onda je nasla kost u vrtu i kada ju je uklonila bolova vise nije bilo i hvala dragom Bogu nema ih vise... ja se bas i necu previse s time opterecivati jer se uzdam u Bozju zastitu jer mi je to dovoljno...

oprostite ako sam malo skrenuo sa teme

lp i bvb


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 13 ožu 2008 22:46 
Odsutan
Novoregistrirani korisnik

Pridružen: 30 pro 2007 22:01
Postovi: 8
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Dragi Aurelije, nisam vjerovala ni ja ..ama bas niti trunku u tako što, no nedavno sam se osvjedočila da to postoji, NAŽALOST. Ne znam kako Bog to može dopustiti da se događa...to mi još nije jasno. Znam nevine ljude koji su zbog toga ispaštali. Bila sam kod jednog dobrog svećenika i rekao je da se o tome ne govori javno, jer je prije svega sramota ( A TU JE UPRAVO ZAMKA..jer kako on kaže samo sebi skrivamo sotonu i tako opravdavamo njegovo djelovanje), a kao drugo, postoji i psihološki element, a taj je da se ne smije javno govoriti o tome jer se onda tome daje važnost, a ljudi su slabi i povodljivi. No, kaže, onoga koga pričepi zlo, on će tražiti pomoć i na kraju će ipak doći do crkve ako iskreno prizna i vjeruje da je BOg jedini spasitelj. No, isto tako ima jako puno ljudi koju u svemu tome propanu i loše završe. Jednostavno smo tako društvo, iako deklarativno preko 90% formalni katolici, a prema mome poimanju možda samo 20% pravi katolici. Nažalost.
Vjerujete ima svašta i u crkvi (uplašenih i slabih u vjeri svećenika), a izvan crkve da ne govorim.
U tom smislu ne mogu ništa pametnije reći , nego zazivam Isusa Krista i sve anđele da nam stanu u obranu i zaštite nas svojim snagom, nek nam Isus bude prvi i najveći oslonac te nek pošalje Duha Svetoga na sve nas da ne zalutamo i ne oslabimo u vjeru u vječno spasenje.
Aleluja.

BVB sve


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 14 ožu 2008 20:42 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 12 stu 2008 10:35
Postovi: 1008
Lokacija: Split
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
Bog je tvoj spasitelj, tvoj jedini otac, jedini Bog.

Nitko ti nista ne može.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 15 ožu 2008 16:55 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 27 tra 2006 13:33
Postovi: 5164
Podijelio: 92 zahvala
Zahvaljeno je: 122 zahvala
Aurelius_01 napisao:
..i još nešto...rekla je danas kroz suze....to mi radi netko ko mi je prije 30 godina napravio mojoj kćerkici da umre. Toliko nam je bilo žao i nismo znali kako da je utješimo. Sve do sada nije nalazila ništa, ali čula je jako puno takvih stvari, a posebice kad je još bila djevojka u svojoj rodnoj Dalmaciji.



.."Ne boj se jer ja sam s tobom"

"Ne može vam pasti ni dlake s glave...a da..."

..itd..Nijedan ljudov suštinski nije ubio..nijednog ljudova..

..čovjek može "ubiti" samo sebe..

..vezujući se sile zla...i tako prodavajući svoju dušu...
..samo svoju..NIJEDNOJ DRUGOJ NE MOŽE NAUDITI..


..SMRT..zemaljska..nije neki Raritet..već je ..slijed zemaljski..
..a ako nam je ISUS OBEĆAO..da to nije kraj...
..da ćemo USKRSNUTI..na njegov poziv..

..svi našu usnuli u carstvo smrti..nisu mrtvi..
..jedino ako nisu pali u oganj vječni.....(druga smrt)
----------------


.Tako da mi je žao ove bakice...
..ali bojim se da je problem u SNAZI NJENJE VJERE..odavna..
..a ne o snazi ..drugih sila zla...

..JER ONA IZGLEDA NE VJERUJE U SNAGU GOSPODINA ISUSA

..pa ću reći ..kad bi ti Gospodin dao na uvid..bakinu knjigu života..
..vjerovatno bi vidio..nešto drugo...

..pa ću vam ispričati jednu prispodobu..

..selo...kuća..jedno dvorište...
Voćnjak..
..a tamo vuče sin svoga oca za kosu...kroz voćnjak..
..kad jednom se otac prodere
"Stani sine, stani"
..a sin kaže , "A što ćaća, što da stanem"
..a otac će :
"Nemoj sine dalje , dalje od ovoga drveta, jer nisam ni ja svog oca, vukao dalje od ovoga drveta"


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 15 ožu 2008 18:08 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 11 vel 2008 16:08
Postovi: 969
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
naggar napisao:
..selo...kuća..jedno dvorište...
Voćnjak..
..a tamo vuče sin svoga oca za kosu...kroz voćnjak..
..kad jednom se otac prodere
"Stani sine, stani"
..a sin kaže , "A što ćaća, što da stanem"
..a otac će :
"Nemoj sine dalje , dalje od ovoga drveta, jer nisam ni ja svog oca, vukao dalje od ovoga drveta"


ovu pricu nisam suzio... joj kako sam glup ne mogu ni skontat koja je poruka
ove price... naggar daj mi objasni he he


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 15 ožu 2008 19:10 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 27 tra 2006 13:33
Postovi: 5164
Podijelio: 92 zahvala
Zahvaljeno je: 122 zahvala
BiTLorD napisao:
naggar napisao:
..selo...kuća..jedno dvorište...
Voćnjak..
..a tamo vuče sin svoga oca za kosu...kroz voćnjak..
..kad jednom se otac prodere
"Stani sine, stani"
..a sin kaže , "A što ćaća, što da stanem"
..a otac će :
"Nemoj sine dalje , dalje od ovoga drveta, jer nisam ni ja svog oca, vukao dalje od ovoga drveta"


ovu pricu nisam suzio... joj kako sam glup ne mogu ni skontat koja je poruka
ove price... naggar daj mi objasni he he



..a to ti je skraćeno ...

.." što siješ to ćeš i žeti"

..to znači da ti se sve u životu događa..kao plodovi tvog rada...
..i djelovanja..ali i nevjere i prevara i odnosa prema drugim ljudima...

..pa tako ljudi ..u starosti..izgledaju sasvim drugačije..
..pitomo ..jadno..

..ja sam išao ..djeliti pomoć jednoj baki i njenom dedi..
...žive blizu šume...u maloj kućici...bez bunara..baka vodu nosi...
..nikad ne bi rekao da je taj čovjek..kažu ljudi..seksualno zlostavljao svoju kćer..

..neki postanu jadni..omekšaju se i promijene..
..a neki ostanu do kraja...oštri i nemilosrdni..

..pa tako ..daj milostinju..
..pomozi svakom..

..a nemoj se mučiti zašto su neke stvari kod nekih ljudi takve..
..Bog već zna...i pokušava uvijek pomoći..
..a ljudska srca nevjerovatno dugo ostaju hladna..

..mi se možemo samo moliti...i plakati nad sudbinama..
..ljudi u njihovom okruženju ..
..pogotovo djece...


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 15 ožu 2008 19:42 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 14 lis 2006 20:27
Postovi: 128
Lokacija: Slavonija
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Dragi Naggar...
Ovo što si napisao...sve stoji, slažem se. Niti jednu riječ nisi fulao, no ne treba sve niti pojednostavljivati...jer mnoge je stvari čovjek zakomplicirao sam sebi. Ipak, nije sve posljedica njegovih djela, postoje i sile izvan toga.
...slažem se i zalažem za uzimanje tako pozivnog stava...da ti nitko ništa ne može ako si čvrst u vjeri, no nisu svi čvrsti. Možeš biti čist, nevin, dobar, redovito ići u ckrvu, a opet nastradati. Karizmatici kažu da su posebno djeca osjetljiva na djelovanje takvih ''ludorija'' koje zlobnici čini, sluge sotonine.
Nijekati postojanje zla nije baš ispravno čini mi se. Nekad sam i ja život shvaćao kao matematičku funkciju, logički silogizam...no, iskustvo života donijelo je ponekad sasvim oprečne situacije..nažalost.

Osim, ovog vidljivog svijeta postoji i onaj nevidljivi, o kojem mi niti ne razmišljamo, jer niječemo stvarnost koja nije opipljiva, mjerljiva osjetilima. Čisti materijalizam, jer od njega smo sazdani u fizičkom vidljivom smislu, no nadahnjuje nas nevidljivi duh, pokretač svega...

Kaže i sam fra Linić, nemojte biti naivni jer kaže se :"Vjerujem u jednoga Boga, Oca svemogućega, stvoritelja neba i zemlje, svega vidljivoga i nevidljivoga."

Utjecaj sotone je prisutan i danas, u zabludi ne treba živjeti, stoga...jer sotona voli zabludu čovječju...za njega to je prilika da nas smota, pridobije i pošalje u oganj pakleni.

A čini mi se da i Biblija spominje vračke...zar ne..ili pred tim treba zatvoriti oči, uzeti si ono što ti treba da se bolje osjećaš, a pred nekim djelovima koji ti ne pašu jednostavno, ZATOVRITI OČI...jer to je za nas ljude svojstveno, dominantna karakteristika čovjeka slabe vjere..no, kaže ovako:

Lev 19:31 Ne obraćajte se na zazivače duhova i vračare; ne pitajte ih za savjet. Oni bi vas opoganili. Ja sam Jahve, Bog vaš!
Pnz 18:14 Narodi koje ćeš naskoro otjerati s posjeda slušaju vračare i gatare, ali tebi to Jahve, Bog tvoj, ne dopušta.
Pnz 18:10 Neka se kod tebe ne nađe nitko tko bi kroz oganj gonio svoga sina ili svoju kćer; tko bi se bavio gatanjem, čaranjem, vračanjem i čarobnjaštvom
Lev 19:26 Ništa s krvlju nemojte jesti! Ne gatajte! Ne čarajte!
Lev 20:27 Čovjek ili žena koji među vama postanu zazivači duhova ili vračari neka se kazne smrću; neka se kamenuju, i neka njihova krv padne na njih."
Izl 22:18 Ne dopuštaj da vračarica živi!

Što se tiče bakice....nije da ne vjeruje u Isusa, vjeruje itekako...samo je ostala zgrožena takvim činom....

Što se tiče da ne znam potpuno njezinu knjigu života ...to si u pravu...niti je to moj zadatak, a ni interes da prekopavam po tuđim knjigama životnim. Postoji Onaj kojemu su poznate knjige života sviju nas pa tako i njezina knjiga neće izmaći Njegovu pogledu.

Toliko...za sada o ovoj temi...
ipak, hvala naggar-e na komentaru...na ovome svijetu ima zbilja svega i svačega..

BVB


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 87 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 9  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 13 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr