www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 27 tra 2024 20:19

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 37 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4  Sljedeće
Autor Poruka
 Naslov:
PostPostano: 26 pro 2007 08:05 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 25 tra 2007 18:26
Postovi: 2995
Podijelio: 150 zahvala
Zahvaljeno je: 118 zahvala
Slika

Hvala Joakime...kako neko reče "neumorni"...BTB


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 27 pro 2007 00:47 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 13 vel 2006 13:38
Postovi: 1753
Lokacija: Ljubi i čini što hoćeš!
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=A9LvkUzWc7Q[/youtube]


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 28 pro 2007 08:46 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 13 vel 2006 13:38
Postovi: 1753
Lokacija: Ljubi i čini što hoćeš!
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=WuW9ovDiTo4[/youtube]


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 30 pro 2007 22:32 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 22 lis 2007 10:34
Postovi: 73
Lokacija: na krilima anđela
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
SRETAN VAM BOŽIĆ I SVI SVECI KOJI GA SLIJEDE!!BUDITE TO ŠTO JESTE I BUDITE ŠTO VIŠE B O Ž I J I !!!!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 03 pro 2008 21:42 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 ožu 2006 15:36
Postovi: 6388
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 46 zahvala
Isusov rođendan
Kao što znaš, ponovno se približava dan mojega rođendana. Vjerujem da će se i ove godine po cijelom svijetu priređivati slavlje tome u čast.
Vidim da ljudi puno kupuju. Na radiju, televiziji i u novinama ni o čemu drugom se niti ne govori, nego samo o tome, koliko još dana nedostaje do moga rođendana.
Ugodno je znati, da neki ljudi barem jedan dan u godini, misle na mene.
Kao što znaš, rođendan su mi počeli slaviti prije mnogo godina. U početku je izgledalo da razumiju i zahvaljuju na onomu što sam učinio za njih. Ali, danas je malo onih koji razumiju što slave. Ljudi se okupljaju i slave, ali ne znaju o čemu se radi.
Sjećam se, prošle godine kada je stigao moj rođendan, ljudi su naveliko slavili u moju čast. Stolovi su bili puni, sve okićeno, puno poklona...ali znaš jednu stvar? Mene nisu pozvali. Slavlje je bilo upriličeno u moju čast, ali kad je došao taj dan, mene su ostavili vani, vrata su za me bila zatvorena... makar sam žarko želio slaviti s njima...
Istinu govoreći, nisam se iznenadio, jer u zadnje vrijeme mnogi mi zatvaraju vrata. Kako me nisu pozvali, bez buke i smetnje, ušao sam tiho i sjeo u jedan kut. Svi su nazdravljali i veselili se. U jednom trenutku unutra je ušao jedan starac, duge bijele brade, obučen u crveno. Izgledao je malo pripit. Umorno je sjeo na fotelju, i svi su potrčali k njemu, veseleći se, kao da je veselje priređeno njemu u čast.
Točno u 24 sata, svi su počeli nazdravljati, grliti se i čestitati. Ja sam, također, ispružio ruke, očekujući da će me netko zagrliti... Ali nitko me nije zagrlio.
Počeli su jedni drugima davati poklone. Približio sam se da vidim, da slučajno nemaju kakav poklon i za mene. Ali, za mene nije bilo ništa.
Kako bi se ti osjećao, kad bi na tvoj rođendan, jedni druge darivali, a tebi ne bi dali ništa? Shvatio sam da sam suvišan na ovom rođendanu, stoga iziđoh bez buke i za sobom zatvorih vrata.
Svake godine je sve gore. Ljudi se samo sjećaju hrane, poklona i slavlja a mene se nitko ne sjeća.
Želio bih da mi dopustiš da ovaj Božić uđem u tvoj život, da shvatiš da sam prije 2000 godina došao u ovaj svijet i da sam dao soj život na križu i za tebe. Danas jedino što želim jest, da to vjeruješ cijelim srcem.
Nešto ću ti reći: mislio sam, kako me mnogi ne pozvaše na svoje slavlje, učinit ću sam svoje veličanstveno slavlje, kakvo još nikad nije viđeno. Priređujem sve što je za to potrebno; šaljem mnoge pozivnice, među kojima je jedna posebna i za tebe. Želio bih znati, hoćeš li sudjelovati, da mogu za tebe rezervirati mjesto i napisati tvoje ime ne mojoj velikoj listi uzvanika. Vani će ostati svi oni koji se ne odazovu mom pozivu.
Pripremi se jer u dan kad se najmanje nadaš slavit ću svoje velebno slavlje.
p.s. znaj da te neizmjerno volim.

(Isus Krist, rođen na Božić u Betlehemu )



Slika


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 07 pro 2008 09:23 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 ožu 2006 15:36
Postovi: 6388
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 46 zahvala
Božić nam svima i ove godine dolazi. Želi doći u svako naše ljudsko srce, dušu i obitelj, čak i kod onih koji to ne žele ili sprečavaju. Stoga se bezbrojni milijuni ljudi diljem svijeta pripremaju za slavlje i doživljaj Božića – Kristova rođendana. Istinskiji i pravi vjernici sigurno će nastojati da Božić dočekaju, slave i dožive u skrušenosti, pobožnosti, poniznosti, ljubavi i čistoći srca i duše, što i sam Isus želi i hoće.
Božić ne doživljavaju kao da se Svevišnji Stvoritelj svega stvorenoga nije ni rodio a ni došao svakom čovjeku u ljudskoj povijesti da svi ljudi budu djeca Božja, braća i sestre u Kristu, uvijek sretni i osmišljeni da u svome djelovanju i životu žive radost što su u Kristovu rođenju imali sreću zadobiti Spasitelja – Otkupitelja, kako navijestiše u svetoj noći Božji glasnici: „Ne bojte se! Evo javljam vam blagovijest, veliku radost za sav narod! Danas vam se u gradu Davidovu rodio Spasitelj – Krist Gospodin“ (Lk 2, 10-11). U svetoj božićnoj noći za svakog čovjeka nebesko se svjetlo susrelo sa zemaljskim, a božanski život s ljudskim. Zaobilaziti tu istinu i ne dozvoliti da se Isus rodi u našem srcu, duši i obitelji (po otajstvima vjere koje je sam Isus Krist ustanovio) znači suprotstaviti se Božiću ili ga ignorirati bez imalo vjere ili s nikakvim duhovnim, kršćanskim i vjerničkim doživljajem.

Ipak svaki čovjek može i treba - makar neki i ne prihvaćali otajstvo Božića, tj. Božje rođenje u Isusu Kristu – priznati da ga svake godine Božić dodiruje, čak i bez njegove volje, pa i u njegovoj nezainteresiranosti za duhovne vrednote vjere, nade i ljubavi, jer Božić je svakom čovjeku ne samo nebeski dar, nego i Božji i ljudski naš zadatak. Naime svaka naša ljudska duša, narav i cijela naša nutrina traži da se susretne s Bogom koji se rodio i došao u liku betlehemskog Djetešca svim ljudima. U svakom ljudskom srcu – po silasku Božjem u ljudsku povijest i svakidašnjicu, među ljude – uvijek se Bog rađa otvoreno ili tiho, moguće kod nekih i skriveno i podsvjesno, uz ozbiljno pitanje: prihvatiti ili ne prihvatiti (odbaciti) novi život koji je Krist donio svim ljudima dobre volje. Tako je Sin Božji, naš Gospodin, Emanuel - Bog s nama, svima postao dar, zadatak; naš Život u dolini suza. On je po svome rođenju prihvatio sav i svaki naš ljudski život, naše rođenje, trpljenje, umiranje i smrt, pa je zato pošao na križ, umro i treći dan uskrsnuo, da ga svi vjerom prihvatimo, uzljubimo kako bi nam postao dar, darivanje Božje ljudima, zadatak i uskrsnuće našega života. Stoga nam je svima naše kršćansko slavljenje Božića i božićnih blagdana uvijek Kristov dar, darivanje, zadatak i uskrsnuće na novi život naše duše, a ne nekakvo naše društveno sjećanje, ponavljanje ili falsificiranje Božića po okićenom božićnom drvcu, jaslicama, štalici i po jelu i piću… Božić je Božja aktualizacija u dolasku Boga u naš život. Božić je stvarni novi Božji život koji nam po Isusu želi doći ili dolazi, silazi i dariva se za naše duše, srca, obitelji, društvo – u sav svijet sakramentalnim euharistijskim načinom i putem. On je Mir naš – radost svakoga ljudskog stvorenja.

Slika


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 09 pro 2008 20:48 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 ožu 2006 15:36
Postovi: 6388
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 46 zahvala
Ti si jedini Otkupitelj čovjeka!

2. Pred jaslicama u koje si, slabašan, položen, neka prestanu toliki oblici nasilja koje uzima maha, te uzrokuje neopisive patnje. Neka se ugase tolika žarišta napetosti, koja bi se mogla pretočiti u otvorene sukobe. Neka ojača želja da se traže miroljubiva rješenja, koja će poštivati zakonite težnje ljudi i naroda.

3. Betlehemsko Djetešce, Proroče mira, ohrabri nastojanja oko dijaloga i pomirenja, podrži napore oko mira, još u začecima ali pune nade, koji se poduzimaju u cilju bolje sadašnjosti i budućnosti

tolike naše braće i sestara u svijetu. Mislim na Afriku, na tragediju Darfura u Sudanu, na Obalu Bjelokosti i na područje Velikih jezera. S velikom zebnjom pratim događanja u Iraku. A kako ne i s osobitom skrbi, ali s neugasivim pouzdanjem, svratiti pogled na Zemlju čiji si Ti Sin?

4. Posvuda je potreban mir!
Ti, koji si Knez istinskoga mira, pomozi nam da shvatimo kako je jedini način da se dođe do mira, taj da s užasom zaziremo od zla, te uvijek i odvažno tražimo dobro.
Ljudi dobre volje iz svakoga naroda zemlje,
s pouzdanjem pristupite jaslicama Spasiteljevim!
"Ne, prijestolja ne otima tko rajski prijesto dariva" (Himan večernje Bogojavljenja). Pohitite ususret Onomu koji nas dolazi poučiti putu istine, mira i ljubavi.

Slika


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 17 pro 2008 20:46 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 13 vel 2006 13:38
Postovi: 1753
Lokacija: Ljubi i čini što hoćeš!
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
dragi moji prijatelji..mislim na sve vas :grlim te: svi vi koji imate po Božjem planu i promislu darovan život koji morate odgajati za njihova Tvorca,vidite što vam Isus poručuje,preporučuje,predlaže... :D



[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=NJsDdpUNcR0[/youtube]


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 20 pro 2008 21:19 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 ožu 2006 15:36
Postovi: 6388
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 46 zahvala
Zašto sam se rodio?

Slika


Rodio sam se gol, kaže Bog,
da se ti možeš odreći samog sebe.

Rodio sam se kao siromah,
da ti u meni možeš naći sve svoje bogatstvo.

Rodio sam se malen,
da ti ne težiš vladati nad drugima.

Rodio sam se u staji,
da ti naučiš posvećivati svaki prostor.

Rodio sam se u špilji,
da svaki čovjek dobre volje
ima pristup k meni.
Rodio sam se slabašan,
da me se nikada ne bojiš.

Rodio sam se bez oružja,
da ti imaš povjerenje u moju dobrotu.

Rodio sam se iz ljubavi,
da ti nikada ne posumnjaš u moju ljubav.

Rodio sam se noću,
da povjeruješ kako mogu
prosvijetliti svaku stvarnost.

Rodio sam se kao čovjek,
da se ti nikada ne sramiš biti ono što jesi.

Rodio sam se kao čovjek,
da ti možeš postati «Bog».

Rodio sam se kao Marijin sin,
da i ti možeš imati majku.

Rodio sam se kao sin
kojeg je Josip prihvatio,
da ti razumiješ kako je pravi otac
onaj koji daruje ljubav i zaštitu.

Rodio sam se u jednostavnosti,
da ti ne budeš kompliciran.

Rodio sam se ponižen,
da ti možeš izbjeći svaku oholost.

Rodio sam se u skrovitosti,
da ti možeš izbjegavati svako isticanje.
Rodio sam se kao dijete,
da ti naučiš biti jednostavan kao dijete.

Rodio sam se zbog tebe,
da svi možemo poći u kuću Očevu.
(L. Noben)



Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 22 pro 2008 15:59 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 13 vel 2006 13:38
Postovi: 1753
Lokacija: Ljubi i čini što hoćeš!
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=29eLajMG674&feature=channel_page[/youtube]


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 37 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 68 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr