www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 19 ožu 2024 04:57

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 10 post(ov)a ] 
Autor Poruka
PostPostano: 28 pro 2014 15:47 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 04 svi 2007 11:45
Postovi: 379
Podijelio: 64 zahvala
Zahvaljeno je: 40 zahvala
Prekrasno receno...
Blagoslivljajmo...


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 09 sij 2015 08:06 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 01 ruj 2012 14:15
Postovi: 902
Podijelio: 18 zahvala
Zahvaljeno je: 59 zahvala
Molitva za blagoslov

Bože Sveti, natopi me blagoslovom, kao što kiša natapa suhu zemlju.
Blagoslovi čas mog začeća, rođenja i sv. krštenja i sve dane djetinjstva moga.
Blagoslovi primanje sv. Potvrde i dane mladosti moje.
Blagoslovi čas sv. Ženidbe i cijelo vrijeme bračnog života.
Blagoslovi moje trudnoće rađanja i odgoja moje djece.
Blagoslovi moju djecu i potomke, obilno ih blagoslovi Gospode.
Blagoslovi moju rodbinu, prijatelje i znance i moj odnos sa njima.

Bože Sveti, natopi nas blagoslovom, kao što kiša natapa suhu zemlju.
Blagoslovi moj rad, molitve i dobra djela da budu na Tvoju slavu.
Blagoslovi molitvene zajednice kojima pripadam da rastu u milosti Tvojoj.
Blagoslovi slušanje Tvojih riječi da ih provedem u djela.
Blagoslovi moje blagovanje Euharistije da mi bude na spasenje.
Blagoslovi moja putovanja da me dovedu do određenog cilja
Blagoslovi i moj odmor da to bude vrijeme provedeno s Tobom.

Bože Sveti, natopi nas blagoslovom, kao što kiša napata suhu zemlju.
Blagoslovi moju prošlost, sadašnjost i budućnost da vršim Tvoju volju.
Blagoslovi me i onda kad Te iznevjerim i griješim i budi mi milostv.
Blagoslovi moje kušnje i križeve da me još više približe k Tebi.
Blagoslovi sve one koji su mi teški da ih ljubim od srca.
Blagoslovi i one koje sam povrijedio da mi oproste, kao ti Bože.
Blagoslovi i čas moje smrti i uvedi me u vječno prebivalište sviju svetih.
Amen!!!


MOLITVA BLAGOSLOVA

Neka te Gospodin blagoslovi.
Neka ti daruje snagu i hrabrost, da ideš svojim vlastitim putem, da tražiš i nađeš put koji je za tebe određen.
Neka te čuva i neka te štiti od svih nevolja, da se nikad ne osjećaš sam, napušteni i bespomoćan pred protivštinama.
Neka za tebe uvijek nađe jedno dobro srce, koje će stati uz tebe.
Uvijek prebivao u sjaju Njegova Lica i neka ti obilno udijeli svoje milosrđe.

Neka ti daruje otvorene oči i uši...
...da u neuglednim stvarima svakidašnjice uvijek upoznaješ njegova djela i čudesa.
Neka ti daruje unutarnju sigurnost i okrilje, da strah ne bude tvoj stalni pratilac.
Neka ti svaki dan daruje radosno srce, smiješak na tvojim usnama, smiješak koji druge smiruje i oslobađa.
U tamnim trenucima neka ti pošalje svoju zvijezdu koja će te pratiti, u žalosti ljude koji će te tješiti.
Neka ti daruje dovoljno mira i sna.
Neka bude uz tebe uvijek svojim blagoslovom.
Neka te okruži svojom prisutnošću, u kojoj možeš rasti i dozrijevati...
...i svoj put naći.
Tako neka te sačuva Gospodin, tvoj Bog, koji te je pozvao u život i koji hoće da živiš i budeš sretan!


JUTARNJI BLAGOSLOV
Milosrdni i dobri Bože,
blagoslovi ovo jutro koje si mi darovao,
da postane dan spasenja,
dan koji meni i ljudima oko mene
donosi blagoslov i rod koji ostaje.

Blagoslovi mene i sve što danas
uzimam u ruke, čega se laćam,
što dodirujem, što oblikujem.
Daj da moj rad postane blagoslov za druge.
Blagoslovi me da bih sam smio postati izvorom
za ljude koje ću danas susresti.

Blagoslovi ljude oko mene
Blagoslovi moju obitelj,
mog životnog druga,
moju djecu, moje prijatelje.

Blagoslovi prije svega ljude
kojima je teško samima sa sobom,
koji se ne osjećaju blagoslovljeni,
nego više prokleti,
koji u sebi nose toliko uvredljivih riječi
a prečuju riječi blagoslova.

Drži nad njima svoju blagoslivljajuću ruku
da bi tvoj blagoslov od njih
odagnao sva prokletstva
i podario im sigurnost
da njihov život donese rod.

Blagoslovi njihove korake
da postanu koraci mira.
Blagoslovi njihovo djelovanje i govor,
njihov rad i počinak.

Blagoslovi prostorije moga doma.
Otjeraj iz njih sve negativne osjećaje
koji ponekad u njima zaostanu
zbog nerazjašnjenih sukoba.
Blagoslovi moje radne prostore
da bismo ih uredili u prostore blagoslova.
Blagoslovi sve prostorije moga dana
da bi se svi koji ulaze
osjetili okruženi tvojim blagoslovom;
da bi otvorili svoja srca
i dopustili da ih obdariš svojim blagoslovom.

Stoga danas svojim blagoslovom prati mene
i mnoge ljude na koje sada mislim.
Amen.

VEČERNJI BLAGOSLOV
Milosrdni i dobri Bože,
u predvečerje ovoga dana
molim te blagoslov za sve ljude
koje sam danas susreo.

Kod nekih sam osjetio da im je u životu teško,
da se ne osjećaju blagoslovljeni.

Ti sada drži nad njima
svoju blagoslivljajuću ruku
i blagoslovi njihovu večer i njihovu noć.

Pošalji im snove
koji će ih ispuniti radošću i sigurnošću
da ih obavija tvoje svjetlo
i prožima tvoja ljubav.

Preobrazi spasonosnim snovima
njihove teškoće i tamu,
njihov strah i njihovu osamljenost.
Pokaži im da im ti sam govoriš u snu
i darivaš im upute za njihov život.

Na kraju ovoga dana molim te blagoslov
i za sve ono što sam danas započeo,
daj da riječi koje sam danas govorio
i odluke koje sam morao donijeti
donesu blagoslov meni
i ljudima oko mene.

Blagoslovi moj san
da bih se odmorio od tereta dana,
da bih u snu uronio
u tvoju spasonosnu nazočnost
i primio tvoje upute za slijedeći dan.

Želim dopustiti
da padnem u tvoje dobre ruke
i sve povjeriti tebi,
jer ti ćeš sve najbolje voditi.
Blagoslovi ovu večer i ovu noć,
ali i sve ljude koji se boje ove noći
i tame koja ih obavija.

Blagoslovi njihovu noć
da postane za njih ozdravljujuća i spasonosna noć,
noć u kojoj je tvoje svjetlo jače od svake tame.

Stoga, blagoslovi ovu večer i noć
koja se sada spušta na svijet
da svima donese blagoslov i mir.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 09 sij 2015 13:09 
Peltrasius svaka ti čast za ovu temu.


Vrh
  
Citiraj  
PostPostano: 09 sij 2015 19:05 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 09 lip 2014 15:14
Postovi: 132
Lokacija: Hrvatska
Podijelio: 80 zahvala
Zahvaljeno je: 45 zahvala
Blagoslovi, Dobri Bože, sve ljude, a napose one koji blagoslivljaju!
Blagoslovi i sve koji dobrohotno pišu na ovom forumu, mole i slave Boga!
Blagoslovi, Predobri Bože, i našeg Peltrasiusa!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 09 sij 2015 21:15 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 06 lis 2014 20:21
Postovi: 216
Lokacija: zd
Podijelio: 166 zahvala
Zahvaljeno je: 101 zahvala
Boze blagoslovi sve ljude na ovom forumu i nasu dragu domovinu Hrvatsku! :a1250:

Hvala ti brate Peltrasius na otvaranju ove teme,svaka cast :b112: .
Uistinu blagoslov je pravo blago koje nam je dano potpuno besplatno od dragog Boga, kao sto su besplatne sve prave i vrijedne stvari u ovoj suznoj dolini.Dragi Bog je,vjerujem,sve ovo potpuno drugacije zamislio ali smo mi u svojoj slobodi cesto Njega odbacujemo :twisted: ,tako da povratak prvoj Ljubavi bi trebao biti nas svakodnevni cilj,od kad se dignemo pa dok ne odemo leci,to je kljuc naseg zivota!
BTB Peltrasius!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 12 sij 2015 09:12 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 01 ruj 2012 14:15
Postovi: 902
Podijelio: 18 zahvala
Zahvaljeno je: 59 zahvala
VESELA TI KUCA BILA!


Žamor je, vreva, ponetko glasno izvikuje što prodaje; svatko nudi svoju robu. Dvije malo starije trgovkinje smireno razgovaraju. U naš razgovor u trenutku prolaska kraj njih upadoše riječi jedne od njih, koja je nešto onoj drugoj pripovijedala:
"Vesela ti kuća bila!"
Moj sugovornik na trenutak prekide naš razgovor riječima:
"Jesi li čuo ovu poštapalicu: - Vesela ti kuća bila?"
Nasmijali smo se i produžili svojim putom. Kasnije mi je taj simpatični događaj i taj blagoslov više puta dolazio na pamet. Može li se nešto ljepše poželjeti, nekoga bolje blagosloviti? Vesela ti kuća bila! Što sve sadrže ove jednostavne riječi? One znače: ne bilo ti u kući, u obitelji žalosti, ljutnje, svađe, brige, bolesti, nereda i svega onoga što može pomutiti životnu radost! Bila ti ona ispunjena radošću, iz nje odzvanjao smijeh!

Smisao blagoslova: Bog te blagoslovio i bio s tobom

Suvremeni čovjek kao da je izgubio smisao za blagoslov i blagoslivljanje. S druge strane slomismo se svakom prigodom željeti jedni drugima: "Sretna Nova godina!" (koliko smo to put samo noćas i jutros jedni drugima već rekli!), "Sretan rođendan!", "Sretan imendan!", "Sretan put!", "Svako dobro!", "Sve najbolje!" Ali to su ponekad samo gole fraze koje lako prelete preko naših usana, a ni na što ne obvezuju.
Poznajem svećenika koji bi na rastanku običavao kazati: "Bog te blagoslovio!" Dugo sam to shvaćao kao dio njegova pozdrava na rastanku, gotovo kao neku "svetu" frazu, dok mi nije sinulo da je to zapravo najljepši pozdrav i najljepša želja koju nekome možemo uputiti. Jer, zapravo samo Bog može blagosloviti: biskup, svećenik, roditelji i svaki drugi čovjek čine to samo u ime Božje. Blagoslov, latinski: bene-dictio, grčki: eu-logia, hrvatski: blago-sloviti, sve to u biti ima isto značenje: dobro govoriti, dobro željeti, dobro na nekoga zazivati. Tumačeći ovu riječ i njoj srodne riječi jedan naš etimologijski rječnik (Skok) kaže: "Kršćanstvo je učinilo da je u narod prodro blagoslov (Marulić) i blagosov". Autor doduše misli da je ova riječ preko kršćana i kršćanstva ušla u uporabu, ali je veoma lijepa konstatacija, koje on nije ni morao biti svjestan kako je "kršćanstvo učinilo da u narod prodre blagoslov". Kršćaninovo je blagoslivljati, donositi blagoslov. Čuo sam neke njemačke svećenike koji na koncu mise, nakon završnog blagoslova ne kažu: "Idite u miru", nego: "Idite i donosite mir!" Nije posve po liturgijskim rubrikama, ali mi se čini vrlo snažnim, slično kao da kažu: Idite i drugima donosite ovaj blagoslov koji ste sami primili!
Isus, najveći blagoslov Očev svima nama, potiče nas na blagoslivljanje svih ljudi, pa čak i neprijatelja: "Blagoslivljajte one koji vas proklinju! Molite za one koji vas ogovaraju!" (Lk 6,28). Sv. Pavao slično: "Blagoslivljajte svoje neprijatelje, blagoslivljajte a ne proklinjite!" (1 Kor 12,14).

Biblijski blagoslov

U biblijskom smislu blagosloviti znači: Božji dar od Boga primiti, nazvati ga njegovim pravim imenom i dalje ga predavati. Zato se uvijek blagoslivlja najprije živ čovjek, a tek onda predmeti, stvari. Znakovito je to u obredu blagoslova ili posvete nove crkve: najprije se blagoslovi, tj. poškropi blagoslovljenom vodom Božji narod, živa Crkva, a tek onda oltar i zidovi crkve, građevine. Blagoslov kuća koji običavamo obavljati uz božićne i bogojavljenske blagdane, najprije je blagoslov njezinih stanovnika. Za njih i s njima molimo Božju pomoć i zaštitu. Zato obrednik traži nazočnost stanovnika kuće ako je to ikako moguće; nije ispravno ostaviti ključ (i dar za svećenika) kod susjeda da on otvori kuću ili stan, pa svećenik samo onako u prolazu poškropi i blagoslovi. To je sličnije magiji nego pravoj vjeri u snagu blagoslova. Blagoslov, ali i prokletstvo počinje od živoga čovjeka! Primiti blagoslov znači na njega odgovoriti, tj. Bogu za njegov blagoslov zahvaljivati i dalje taj blagoslov prenositi i donositi, najprije u svojoj kući, "domaćima u vjeri", ali iz njega ne isključiti nikoga, čak ni neprijatelja.
Sada bolje razumijemo zašto Crkva danas, na početku nove građanske godine (i to kao prvo kratko čitanje!) uzima tekst jednog starog ali prelijepog biblijskog blagoslova. Sam Gospodin reče Mojsiju da upravo tako svećenik treba blagoslivljati njegov narod. Ponovimo ga na kraju ovoga našeg razmišljanja da nam što dublje uđe u uši i u svijest, i to neka bude moja svećenička želja i blagoslov vama i svima vašima na početku ove godine:
"Neka te blagoslovi Gospodin i neka te čuva!
Neka te Gospodin licem svojim obasja, milostiv ti bude!
Neka pogled svoj Gospodin svrati na te i mir ti donese!" (Br 6,24-26a).
I: - Vesela vam kuća bila! Amen.

Dr. Anto Orlovac


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 17 kol 2018 21:04 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 03 ruj 2015 15:48
Postovi: 31
Podijelio: 1 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Divno... Isuse molim te blagoslovi moju prijateljicu koju sam jako povrijedila svojim rijecima u napadu ljutnje. Blagoslovi njen dom, obitelj, posao, auto... I daj joj snage da mi jednom mogne oprostiti kao sto sam i ja sve oprostila. Amen. Bozji blagoslov i svim forumasima.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 17 kol 2018 21:29 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 01 ruj 2012 14:15
Postovi: 902
Podijelio: 18 zahvala
Zahvaljeno je: 59 zahvala
Marisol napisao:
Divno... Isuse molim te blagoslovi moju prijateljicu koju sam jako povrijedila svojim rijecima u napadu ljutnje. Blagoslovi njen dom, obitelj, posao, auto... I daj joj snage da mi jednom mogne oprostiti kao sto sam i ja sve oprostila. Amen. Bozji blagoslov i svim forumasima.


...a da nazoveš prijateljicu i ispričaš joj se?
Molitva za nju je divna i na dobrom si putu, ali oprosti sebi i traži nju oprost.
Svako dobro i blagoslov Božji!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 18 kol 2018 16:22 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 03 ruj 2015 15:48
Postovi: 31
Podijelio: 1 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Jesam, ali ona vise ne zeli cuti za mene, blagoslovio blokirala me je na svim mrezama i sl. Poslala sam joj i mail sa isprikom ali uzalud. I dalje suti. Jedino Bog moze sve okrenuti na dobro.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 28 ožu 2019 17:48 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 10 kol 2017 10:12
Postovi: 658
Podijelio: 27 zahvala
Zahvaljeno je: 43 zahvala
Peltrasius napisao:
BLAGOSLIVLJAJTE – JER STE NA TO POZVANI!

Narodna poslovica govori: “Bolje je u mraku upaliti jednu svijeću nego proklinjati tamu!” Mnogi ljudi proklinju i tako sebi zagorčuju život. Jakov, apostol, u svojoj poslanici kaže: “JEZIK – tako malen ud, a gledajte kakvu vatru zapali. Njime možemo blagoslivljati i proklinjati ljude. Iz istog izvora izlazi blagoslov i prokletstvo! To, braćo moja ne smije tako biti!”

Pogledajmo dvoje:
1. KAKVA je snaga blagoslova?
2. ZAŠTO je važno blagoslivljati?

Petar, apostol, piše nam u svoj poslanici da je POZIV svakog kršćanina – da BLAGOSLIVLJE: “Blagoslivljajte jer ste na to pozvani – da baštinite blagoslov”. Dakle, ako želiš primiti blagoslov, moraš najprije blagosloviti druge! Dok ti blagoslivlješ druge, taj se blagoslov vraća tebi.

Što znači riječ “blagoslivljati”?
a) Znači: blago govoriti (staroslavenski slovo = riječ), izgovarati uspjeh u nečiji život, izgovarati sreću, zdravlje, život, pobjedu u nečiji život. Kad izgovoriš riječi blagoslova, onda one žive i imaju moć utjecati na čovjekov život.

b) Blagoslivljati, nadalje, znači: svu Božju snagu, Božju ljubav i dobrotu usmjeriti na nečiji život, ili na neku osobu ili okolnost. To onda mora ispasti najbolje! Zato je jako važno blagoslivljati!

Koga sve možemo blagoslivljati?
Sve oko sebe: Boga, osobe, ljude, stvari, djelatnosti, svoju župu, općinu, gradove, svoj narod, okolnosti…

I. Najprije moramo blagoslivljati Boga! Zašto? Njemu ništa ne treba! On je savršen! Boga moramo blagoslivljati zato jer ćemo za uzvrat sami postati blagoslovljeni! Psalam 103. Govori nam o razlozima zašto trebamo blagoslivljati Boga:
“Blagoslivljaj, dušo moja, Gospodina i sve što je u meni – blagoslivljaj sveto ime Njegovo!”

II. Možemo blagoslivljati ljude, i neprijatelje, tj. one koji nam zlo čine.

Jedna je žena tako snagom blagoslova promijenila život svoga muža. On joj je bio nevjeran, a kod kuće je bio svega dva mjeseca u godini, tijekom zime. Proljeće, ljeto i jesen provodio je na gradilištima. Tamo je uglavnom potrošio i sav novac. Obitelj od njega nije imala nikakve koristi. Dugo ga je žena proklinjala. S vremenom je bivalo sve gore. Jednoga dana spoznala je Isusa Krista i njegovo Evannelje i istinski se opredijelila se nj. Čitajući Bibliju, spoznala je kako Isus želi da svoga muža blagoslivlje, a ne proklinje. Počela se toga držati: umjesto da proklinje svoga muža, blagoslivljala ga je svaki dan od jutra do večeri. Blagoslivljala je njegov posao i molila je za nj. Od dana kada je počela muža tako snažno blagoslivljati, u njemu, u njegovu duhu, počelo se nešto pokretati. Malo po malo u njegovu se životu pokazala duboka promjena. Nakon nekoliko mjeseci napisao je svojoj obitelji prijazno pismo, prvo nakon mnogih godina. Nastavio je slati pisma. U gradu u kojem je tada živio našao je bolji posao i počeo pomagati obitelj. U pismu je priložio i prvi ček. Žena je bila presretna, ohrabrena, te je još više blagoslivljala muža. Njegov je posao postajao sve uspješniji, a čekovni iznosi postajali su sve veći. Konačno se muž odlučio potražiti posao u gradu gdje je obitelj živjela, tako da bi mogao stanovati sa svojima. Vrativši se kući, postao je vjeran muž i uzoran otac svojoj djeci. Njegov se život promijenio po riječima blagoslova.

I ti možeš blagoslivljati sve ljude kojima želiš sreću i uspjeh. Možeš blagoslivljati svoga bračnog druga, svoju obitelj. Možeš blagoslivljati ljude koji su na vlasti, svoju Vladu: da Bog promijeni njihova srca, da svoju službu bavljaju na najpošteniji i najčasniji način – u korist svoga naroda.

Veoma je važno blagoslivljati neprijatelje. Zašto njih, možda se pitamo. Upravo zato da sva Božja dobrota i ljubav bude usmjerena na njih – da zlo u njima bude uništeno. Tada te oni ne mogu povrijediti. Dobro je blagoslivljati one koji ti idu na živce, ili koji rade protiv tebe, koji te žele povrijediti ili ti zagorčiti život… Blagoslivljati takve ljude jest najbolja zaštita protiv njih.


III. Možemo blagoslivljati i okolnosti, pogotovo ako su nepovoljne – da se promijene. Takomožeš blagoslivljati i svoj posao.
Brat jednog svećenika radio je u velikoj trgovini tekstila. Ispričao je svojem bratu svećeniku neobično iskustvo. Imao je običaj blagosloviti onu robu koja se loše prodavala. Te bi se stvari, ako bi ustrajao u blagoslivljanju, u pravilu, jako brzo rasprodale. Svećenik u prvi mah nije u to htio povjerovati, ali se kasnije sam u to uvjerio. Rekao je: “Od tada i ja blagoslivljem svoje nepovoljne okolnosti – i Bog po mojoj molitvi sve okreće na dobro!”
Ogromna je snaga blagoslova! To je zato jer svu Božju silu usmjerujemo na neku situaciju, ili na neke ljude – i to se mora završiti dobro. Ne može biti drukčije! I ti možeš blagoslivljati okolnosti koje su za tebe nepovoljne i koje ti donose teškoće. Ako ustraješ u blagoslivljanju, stvari će se početi mijenjati na bolje.

IV. Možeš blagoslivljati stvari – da ti dobro služe, da se ne pokvare. Možeš blagoslivljati svoju kuću da u njoj bude sreća, mir, zdravlje, razumijevanje i pomaganje. Možeš blagoslivljati svoje mjesto i župu – da funkcioniraju onako kako Bog želi, da sve ono negativno i bolesno bude uništeno, da se izgrađuje pozitivna atmosfera u kojoj će cvjetati pošten život, gdje će ljudi biti zadovoljni, razumjeti jedni druge, gdje će se ljudi poštovati i pomagati.
Možeš reći na primjer: “Bože, blagoslovi našu župu svojim mirom, napretkom (duhovnim i materijalnim), svojim zadovoljstvom i zaštitom!”

Golema je snaga blagoslivljanja! Njime okolnosti, pojedine ljude i situacije stavljaš pod moćnu silu Božju. Ma u kakvoj se god teškoj situaciji našao, nemoj dopustiti da upadneš u ogorčenje, zle misli, pesimizam, malodušnost… Nemoj proklinjati! Blagoslivljaj i očekuj da će Bog izvesti dobro iz svih situacija. On ima svemoćnu snagu. Oslobodi tu Božju snagu blagoslivljanjem!
Neka ti ne prođe dan, a da nisi bar nekoga i nešto blagoslovio!

Vlč. Dražen Radigović

Baš imam knjižicu gdje ovo piše i svidjelo mi se...Ali...počinjem od sebe...netom pročitavši,blagoslivljala u molitvi,naročito susjedu koja nam radi zlo...pa nakon nekog vremena,sve manje...
A drugi...nažalost,lako je stavljati lijepe misli i citate,ali koje koristi,ako ne zažive u čovjeku?Ponukalo me,što tu vidim i citate od osobe,koja me izvrijeđala samo tako na ovom forumu...
Tako da,nije dovoljno proglasiti se za pravovjernog i misliti o sebi da to živiš,dok već svojim izričajem,pokazuješ da si daleko od toga...
Najviše o nama govori ono što pišemo...netko je ovdje,u prošlim tekstovima,oslovljavao ljude sa "ljubljeni".To je lijepo :b112: .Takvi bi svi trebali biti,ako se držimo za katolike,i blagoslivljati i imati ljubavi za druge.
Ali,kako u realnom životu,tako i na forumu,vrlo je malo takvih.Kažem,počinjem od sebe.To vidim kao najveći problem.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 10 post(ov)a ] 

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 9 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
cron
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr