www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 29 ožu 2024 08:19

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 36 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: 27 svi 2019 20:13 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 12 lip 2018 18:40
Postovi: 571
Podijelio: 88 zahvala
Zahvaljeno je: 5 zahvala
IZMEĐU NEBA I ZEMLJE napisao:
Rekla mi je prijateljica,teologinja,povezana sa visokim hrv.klerom,da je papa Benedikt abdicirao zbog masonerije u Vatikanu i da ćemo tek vidjeti što će se događati...


Nemoj se igrati sa ovakvim stvarima ....


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 28 svi 2019 14:30 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 27 ožu 2018 14:27
Postovi: 23
Podijelio: 8 zahvala
Zahvaljeno je: 4 zahvala
Kad se već dosađujete, hajde da postavim jedno praktično pitanje na koje sam inače tražila odgovor od administratora ali mi nije odgovorio.
Naime, vidjela sam na ovom forumu da neki čine nešto slično pa sam i ja htjela objaviti ovdje što više dijelova jedne knjige koja mi se učinila toliko posebna da sam je velikim dijelom prepisala za sebe. Prema zakonima o zaštiti autorskih prava to se izgleda ne smije pa ipak vidim da se često i ovdje navode citati, pa onda moje pitanje glasi: koliko veliki (recimo u broju stranica) mogu biti objavljeni "veliki citati" i da li se pri tom mora napisati boj stranice, izdavač, godina i sl.
Ili je možda ipak bolje odustati zbog mogućeg sukoba sa zakonom?


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 28 svi 2019 20:55 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 25 kol 2016 09:59
Postovi: 397
Lokacija: Dolina suza
Podijelio: 7 zahvala
Zahvaljeno je: 33 zahvala
Judita možeš nam bar reći o kojoj je knjigi riječ?
Mislim da ovdje možeš pejstati šta god želiš i koliko želiš.Admina nema javi se tek na prijavu,a ni forumaša,tako da to bilo za vlastiti gušt.
Btw mislim da su kopitar i INZ poslijednji jahači apokalipse ovog foruma :D


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 29 svi 2019 10:41 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 10 kol 2017 10:12
Postovi: 658
Podijelio: 27 zahvala
Zahvaljeno je: 43 zahvala
kopitar napisao:
IZMEĐU NEBA I ZEMLJE napisao:
Rekla mi je prijateljica,teologinja,povezana sa visokim hrv.klerom,da je papa Benedikt abdicirao zbog masonerije u Vatikanu i da ćemo tek vidjeti što će se događati...


Nemoj se igrati sa ovakvim stvarima ....


Ali kad mi je stvarno to rekla...a svih zna iz vrha klera...


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 29 svi 2019 10:50 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 10 kol 2017 10:12
Postovi: 658
Podijelio: 27 zahvala
Zahvaljeno je: 43 zahvala
francesco1 napisao:
Judita možeš nam bar reći o kojoj je knjigi riječ?
Mislim da ovdje možeš pejstati šta god želiš i koliko želiš.Admina nema javi se tek na prijavu,a ni forumaša,tako da to bilo za vlastiti gušt.
Btw mislim da su kopitar i INZ poslijednji jahači apokalipse ovog foruma :D


:lol: :lol: :lol: ...Francesco...Nisam toliko dugo tu,da bi mi dosadilo...Valjda većina"starih"misli da su rakli što su imali reći,ali ufam se u mlade snage.Judita,možeš pejstati,možda i ja kopiram sebi,bude li zanimljivo.Ali,otvorit ćeš posebnu temu za to,nadam se?
Inače,može se navesti i naziv knjige,postoje knjižnice.
Inače,zagušivanje foruma predugačkim citatima i copy-paste-ima,jedan je od razloga hiberniranja istoga.
Inače,nadam se renesansi foruma...baš vidim,Alfa i Omega se ugasio,slabi smo mi katolici...


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 01 lip 2019 06:57 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 16 ožu 2017 19:26
Postovi: 282
Podijelio: 2 zahvala
Zahvaljeno je: 29 zahvala
IZMEĐU NEBA I ZEMLJE napisao:
:lol: :lol: :lol: ...Francesco...Nisam toliko dugo tu,da bi mi dosadilo...Valjda većina"starih"misli da su rakli što su imali reći,ali ufam se u mlade snage.Judita,možeš pejstati,možda i ja kopiram sebi,bude li zanimljivo.Ali,otvorit ćeš posebnu temu za to,nadam se?
Inače,može se navesti i naziv knjige,postoje knjižnice.
Inače,zagušivanje foruma predugačkim citatima i copy-paste-ima,jedan je od razloga hiberniranja istoga.
Inače,nadam se renesansi foruma...baš vidim,Alfa i Omega se ugasio,slabi smo mi katolici...


Lol. Ako sam dobro shvatio, a ispravi me ako nisam, ti kažeš da ako netko ne baljezga ovdje po forumu, onda je on "slab" katolik. Odnosno, ti tvrdiš da postoji jasna korelacija između mlaćenja po forumu i "jačine" katoličanstva; a u toj i takovoj tvojoj, nadasve metaforičkoj predodžbi, forum predstavlja neku vrstu katolimjera (mjerača snage svakog pojedinog katolika).

IMHO, upravo je suprotno. Svi "jaki" katolici ne pišu ovdje niti će ikad i ne vidim tu nikakvu korelaciju.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 01 lip 2019 18:19 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 27 ožu 2018 14:27
Postovi: 23
Podijelio: 8 zahvala
Zahvaljeno je: 4 zahvala
Ne znam jesam li se dovoljno jasno izrazila.
Zanima me da li postoji zakonska odgovornost, odnosno mogu li biti kažnjena za tzv. "kršenje autorskih prava" ako ovdje prepišem dijelove knjige jer uz svaku knjigu piše: "Ni jedan dio ove knjige ne smije se umnožiti, fotokopirati ili na bilo koji način reproducirati
bez nakladnikova pismena dopuštenja"
Pri tom je sporedno to koliko je ovaj forum posjećen, jer tzv."zlice" "žbiri" "krtice" ili sl. mogu da se pojave "niotkud," (računam: bolje malo previše paranoje, nego bilo kakva kazna:) Kako rekoh mene ovdje zanima isključivo kako se primjenjuje u stvarnosti pravna strana te stvari pa ako netko zna bilo iz iskustva, bilo pravno a može i laički ako shvaća kako to ide bar otprilike...

A što se tiče same knjige, to je za mene najbolja knjiga koju sam pročitala: roman Huysmansa: "Katedrala" a (bez namjere da ovdje bilo koga podcjenjujem) zbog monotonosti odnosno nedostatka radnje i bez "velikih" misli i privlačnih tema kao što je: kako zgrabiti sreću u 10 koraka:) i sl. mnogima bi bilo nezanimljivo čitati ga u cijelosti pa bih ga ja ovdje sažela jer mislim da je šteta da ga što veći broj katolika ne upozna bar djelomično.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 01 lip 2019 20:46 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 12 lip 2018 18:40
Postovi: 571
Podijelio: 88 zahvala
Zahvaljeno je: 5 zahvala
El Scorpio napisao:
IZMEĐU NEBA I ZEMLJE napisao:
:lol: :lol: :lol: ...Francesco...Nisam toliko dugo tu,da bi mi dosadilo...Valjda većina"starih"misli da su rakli što su imali reći,ali ufam se u mlade snage.Judita,možeš pejstati,možda i ja kopiram sebi,bude li zanimljivo.Ali,otvorit ćeš posebnu temu za to,nadam se?
Inače,može se navesti i naziv knjige,postoje knjižnice.
Inače,zagušivanje foruma predugačkim citatima i copy-paste-ima,jedan je od razloga hiberniranja istoga.
Inače,nadam se renesansi foruma...baš vidim,Alfa i Omega se ugasio,slabi smo mi katolici...


Lol. Ako sam dobro shvatio, a ispravi me ako nisam, ti kažeš da ako netko ne baljezga ovdje po forumu, onda je on "slab" katolik. Odnosno, ti tvrdiš da postoji jasna korelacija između mlaćenja po forumu i "jačine" katoličanstva; a u toj i takovoj tvojoj, nadasve metaforičkoj predodžbi, forum predstavlja neku vrstu katolimjera (mjerača snage svakog pojedinog katolika).

IMHO, upravo je suprotno. Svi "jaki" katolici ne pišu ovdje niti će ikad i ne vidim tu nikakvu korelaciju.


Ne znam kakvim mjerilom ti mjeriš ...pusti te jake i svete neka ne pišu a ti radi ono što misliš da treba.

Ja ću pisati i pišem gdje god stignem, nema odmora dok traje obnova.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 01 lip 2019 20:49 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 12 lip 2018 18:40
Postovi: 571
Podijelio: 88 zahvala
Zahvaljeno je: 5 zahvala
https://pouke.org/forum/index.php?/topi ... -heretike/

Fra Drago Bojić: Bože, čuvaj heretike!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 02 lip 2019 07:06 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 16 ožu 2017 19:26
Postovi: 282
Podijelio: 2 zahvala
Zahvaljeno je: 29 zahvala
kopitar napisao:
Ne znam kakvim mjerilom ti mjeriš ...pusti te jake i svete neka ne pišu a ti radi ono što misliš da treba.
Ja ću pisati i pišem gdje god stignem, nema odmora dok traje obnova.


Čemu defenziva kopi? Nisam te prozvao. Naravno da nema ništa loše u pisanju i raspravljanju. Dapače, može bit na izgradnju pojedinca. No, nazvati nekog "slabim" katolikom zato što je prestao pisati po forumu jest skandalozno. Npr. papa Franjo ne piše po forumu; po toj je logici on slabiji katolik od tebe ili mene koji tu povremeno lupetamo, jelte? Ne bash.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 36 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 20 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
cron
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr