www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 29 ožu 2024 16:43

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 54 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: 31 srp 2020 16:23 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 10 lip 2008 20:55
Postovi: 3438
Lokacija: Santa Fe (New Mexico)
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 72 zahvala
IZMEĐU NEBA I ZEMLJE napisao:
Jeli te okolina smatra za čudaka?

Vjerovatno smatra. Zake pitaš?! Kaj pa si tak stidljiva?! Ne želiš napisati koliki ti je EQ, odnosno ICQ. :l30:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 03 kol 2020 11:05 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 10 kol 2017 10:12
Postovi: 658
Podijelio: 27 zahvala
Zahvaljeno je: 43 zahvala
Ajme samo zatupljuješ... :oops:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 03 kol 2020 11:20 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 10 lip 2008 20:55
Postovi: 3438
Lokacija: Santa Fe (New Mexico)
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 72 zahvala
IZMEĐU NEBA I ZEMLJE napisao:
Ajme samo zatupljuješ... :oops:

Ja ne znam koliko ti i tvoja prijateljica imate visok EQ, odnosno ICQ, ali iz ovih redaka, citiram;

tratinčicamala napisao:
Sad će oni sa niskim EQ reći....

IZMEĐU NEBA I ZEMLJE napisao:
A što ti to znači, niski EQ? Možda misliš na ICQ, a sigurno si misliš da si sa višim, ha ?

Pretpostavljam da nije pretjerano visok, ak me razmeš kaj ti hoću reći. Jer ako je netko sposoban napisati ove rečenice, a jest sposoban jer piše, citiram;

tratinčicamala napisao:
Sad će oni sa niskim EQ reći....

IZMEĐU NEBA I ZEMLJE napisao:
A što ti to znači, niski EQ? Možda misliš na ICQ, a sigurno si misliš da si sa višim, ha ?

To mi sa popriličnom sigurnošću govori da nema baš pretjerano visok EQ, odnosno ICQ. Kaj ti misliš o tome?!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 03 kol 2020 11:32 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 05 pro 2018 15:23
Postovi: 638
Podijelio: 26 zahvala
Zahvaljeno je: 11 zahvala
Fran iman osjećaj da želiš nešto reći o svojoj pameti. Uvatija si se toga ka pijan plota oli ti svak se svrbi di ga češe. Ajde reci nam konačno :roll: i obogati nas duhovno :roll:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 03 kol 2020 17:29 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 10 lip 2008 20:55
Postovi: 3438
Lokacija: Santa Fe (New Mexico)
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 72 zahvala
tratinčicamala napisao:
Fran iman osjećaj da želiš nešto reći o svojoj pameti. Uvatija si se toga ka pijan plota oli ti svak se svrbi di ga češe. Ajde reci nam konačno :roll: i obogati nas duhovno :roll:

Pokušavam utvrditi koliki vam je EQ, odnosno ICQ.

tratinčicamala napisao:
Uvatija si se toga ka pijan plota..

Ti se ne bi?! Da netko napiše, citiram;

tratinčicamala napisao:
Sad će oni sa niskim EQ reći....

IZMEĐU NEBA I ZEMLJE napisao:
A što ti to znači, niski EQ? Možda misliš na ICQ, a sigurno si misliš da si sa višim, ha ?

Ti ne bi uzela te rečenice kao predmet sprdnje?! :l30:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 04 kol 2020 15:51 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 10 kol 2017 10:12
Postovi: 658
Podijelio: 27 zahvala
Zahvaljeno je: 43 zahvala
Fran26 napisao:
IZMEĐU NEBA I ZEMLJE napisao:
e]
IZMEĐU NEBA I ZEMLJE napisao:
A što ti to znači, niski EQ? Možda misliš na ICQ, a sigurno si misliš da si sa višim, ha ?

To mi sa popriličnom sigurnošću govori da nema baš pretjerano visok EQ, odnosno ICQ. Kaj ti misliš o tome?!

Mislim da si dosadna osoba koja u realityju nema prijatelja. Slažeš li se?


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 04 kol 2020 17:25 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 10 lip 2008 20:55
Postovi: 3438
Lokacija: Santa Fe (New Mexico)
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 72 zahvala
IZMEĐU NEBA I ZEMLJE napisao:
Mislim da si dosadna osoba koja u realityju nema prijatelja. Slažeš li se?

Djelomično bi se složio. Ne bi reke da sam baš dosadna osoba, nitko mi to dosad nije spomenuo. Ti si prva. Ovaj drugi dio, kako ti kažeš "osoba koja u realityju nema prijatelja" tu se slažemo. Da imam prijatelje bi li ovde u ovaj internet-žabokrečini dangubio tolike godine?! Sasvim sigurno ne bi kao što možeš pretpostaviti. :)

Znači ti kažeš ICQ. Koliki ti je ICQ?! Ali iskreno reci. Slika


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 04 kol 2020 18:05 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 09 sij 2018 21:44
Postovi: 81
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 2 zahvala
Zahvaljeno je: 11 zahvala
Meni je samo žao novih obraćenika, kao što sam bila i ja sama prije 3 godine, koji se zaljube u Krista i ostave se starog života i starih navada i požele nać sugovornike, istomišljenike, braću s kojima bi mogli podijeliti svoje oduševljenje, nove osjećaje... a sami su na tom putu. U stvarnom životu ne poznaju nikog tko je u vjeri. Staro društvo bi mislilo da su sišli s pameti da s njima podijele što im se događa. Obitelj bi pomislila da prolaze nervni slom. Onda dođu u Crkvu. A Crkva i crkva su hladni. Smrknuta lica, distanca. "Mir s tobom" pro forme, dok se gleda u pod ili u iduću osobu kojoj se treba "pružiti mir". Zajednica? Kakva zajednica? Godinu dana sam sama svakodnevno odlazila na misu i sama se vraćala, ne razgovarajući ni sa kim putem. Jedini raspoloživ za druženje bio je Uskrsli, ali njegovi sljedbenici not so much.
I onda takva osoba dođe na forum. Recimo ovaj. I pomisli... "Jel to ta Crkva?"
"Stvarno?"

Ako takva osoba i naiđe na ovaj forum i pročita ovo... Nek zna da nije sama. Da je na dobrom putu. Da će ju Duh Sveti voditi. Nek traži najprije božje kraljevstvo i pravdu njegovu, a sve drugo će joj se nadodati, i prijatelji, i netko tko će ju razumjeti i moći joj pomoći na duhovnom putu, netko tko će razumjeti njezino "ludilo" i tko će reći "hej i meni je tako bilo, i ja sam se zatelebao preko ušiju i nakon toga ništa više nije bilo isto".
A koliko smo mi ovdje zaljubljeni? Zaljubljeni u vlastitu "superiornost", sposobnost nekoga poniziti, pokazati mu koliko je "glup", poslati ga u pakao, držati uperenu ruku, osuđivati, hijenski trgati... Hej, Crkvo! Hej kršćaninu! Hej, koga ti tražiš?


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 05 kol 2020 11:25 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 05 pro 2018 15:23
Postovi: 638
Podijelio: 26 zahvala
Zahvaljeno je: 11 zahvala
Ave Maria napisao:
Meni je samo žao novih obraćenika, kao što sam bila i ja sama prije 3 godine, koji se zaljube u Krista i ostave se starog života i starih navada i požele nać sugovornike, istomišljenike, braću s kojima bi mogli podijeliti svoje oduševljenje, nove osjećaje... a sami su na tom putu. U stvarnom životu ne poznaju nikog tko je u vjeri. Staro društvo bi mislilo da su sišli s pameti da s njima podijele što im se događa. Obitelj bi pomislila da prolaze nervni slom. Onda dođu u Crkvu. A Crkva i crkva su hladni. Smrknuta lica, distanca. "Mir s tobom" pro forme, dok se gleda u pod ili u iduću osobu kojoj se treba "pružiti mir". Zajednica? Kakva zajednica? Godinu dana sam sama svakodnevno odlazila na misu i sama se vraćala, ne razgovarajući ni sa kim putem. Jedini raspoloživ za druženje bio je Uskrsli, ali njegovi sljedbenici not so much.
I onda takva osoba dođe na forum. Recimo ovaj. I pomisli... "Jel to ta Crkva?"
"Stvarno?"

Ako takva osoba i naiđe na ovaj forum i pročita ovo... Nek zna da nije sama. Da je na dobrom putu. Da će ju Duh Sveti voditi. Nek traži najprije božje kraljevstvo i pravdu njegovu, a sve drugo će joj se nadodati, i prijatelji, i netko tko će ju razumjeti i moći joj pomoći na duhovnom putu, netko tko će razumjeti njezino "ludilo" i tko će reći "hej i meni je tako bilo, i ja sam se zatelebao preko ušiju i nakon toga ništa više nije bilo isto".
A koliko smo mi ovdje zaljubljeni? Zaljubljeni u vlastitu "superiornost", sposobnost nekoga poniziti, pokazati mu koliko je "glup", poslati ga u pakao, držati uperenu ruku, osuđivati, hijenski trgati... Hej, Crkvo! Hej kršćaninu! Hej, koga ti tražiš?


smajlic22

Dobro si ovo rekla, hvala ti! Ja sam se nažalost počela pretvarat u one koje sam kritizirala, pa sam s dozom gorčine počela pisati ovde, suprotno kako su me moji odgojili - da budem mudra i zadržim dobrotu bez obzira na sve.

P.S. Odlično pišeš :)


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 05 kol 2020 16:55 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 09 sij 2018 21:44
Postovi: 81
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 2 zahvala
Zahvaljeno je: 11 zahvala
I ja u sebi to primjećujem, zato trebam stat na loptu i napravit reality check. Jesam li ja nekom drugom ono što je meni trebalo na početku puta? Jesam li na sablazan? (Jesam.) Je li mi Bog na prvom mjestu ili ego? Ili drugo stvorenje? Kako mogu s novim srcem valjati se u starim grijesima, zašto mi se nisu ogadili ili zašto barem nemam strah božji? Za sve ono što sam napisala sam i sama kriva. I zato trebam taj prst koji ukazuje na druge i njihove greške staviti u džep.
Imam privilegiju biti katolkinja i samo milošću božjom sam se obratila. Ne želim da me više bude sram pred Njim.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 54 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 18 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr