www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 19 tra 2024 16:12

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 33 post(ov)a ]  Idi na stranu 1, 2, 3, 4  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: 26 vel 2009 10:43 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 ožu 2006 15:36
Postovi: 6388
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 46 zahvala
Slika



DEVETNICA SV.ANI

1.DAN MOLI ZA MUDROST

Sv.Ano,majko Djevice premudre,isorosi mi od vječne mudrosti dar mudrosti,taj veliki dar Duha Svetoga.Pošalji mudrost,koja stoji uz prijestolje Božje,k meni,da bude uza me i da samnom djeluje u svako doba,da svagda znam što imam činiti i što propustiti i da me vodi kod vršenja mojih dužnosti.Od sebe neznam ništa i nevidim pravo.Rasvjetljena božanskim svjetlom neću nikada zalutati.Pokaži mi,sveta zaštitnice,uvijek pravi put,kojim trebam da idem i daj mi sredstva da vazda učinim što je pravo.Daj mi mudrost,koja je potrebna kršćanskoj ženi i kao supruzi i kao majci.Amen

OČE NAŠ,ZDRAVO MARIJO,SLAVA OCU

2.DAN MOLI ZA JAKOST


Sveta Ano,majko Djevice moguće,daj mi svetu jakost da ne podlegnem teškoćama svoga teškog staleža,nego da čvrsto stojim u svim borbama i da junački podnesem sve tegobe.Od sebe sam slaba a milošću Božjom mogu sve.Izmoli mi je po Mariji od Isusa da po uzoru jake žene budem potpora svome mužu i palica djeci svojoj i tako izvojujem krunu života vječnoga.Amen

OČE NAŠ,.....

3.DAN MOLI ZA KROTKOST I STRPLJIVOST

Sveta Ano,majko Djevice milostive molim te za duh krotkosti,koji je toliko potreban u obiteljskom životu,i za svetu strpljivostkojoj je u različitim nevoljama bračnog života i materinskog zvanja obećano blaženstvo.Isposluj mi kod božanskog Srca Isusova krotko srce koje će svladati sklonost k srditosti i nestrpljivost,te će biti uzor prave krotkosti.Nauči me da nosim teret bližnjega i da tako ispunim zapovijed Kristovu,koji je krotkima obećao zemlju.Amen

OČE NAŠ.........

4.DAN MOLI ZA MIR I SLOGU

Sveta Ano,koja si ženidbenom vezom bila vezana s bogobojaznim Jaokimom poveži nas kršćanske ženidbene drugove tim svetm vezom,koji proizlazi iz tog velikog sakramenta,otajstva puna milosti i blagoslova.Uzdrži u nama duh sloge da kao miroljubivi drugovi budemo djeca Božija.Otkloni od nas sve što bi moglo pomutiti tu svetu slogu.Osobito odagnaj daleko sve strasti i poroke,ponajprije opasnu ljubomoru.Daj da sačuvamo ženidbenu vjarnostsve do smrti,daj mi smisao i ljubav za kuću i upravisav moj posao prema svetoj volji i želji Božjoj.Amen

OČE NAŠ,.....

5.DAN MOLI ZA PRAVU NADNARAVNU LJUBAV

Sveta Ano,majko Marije,Majke krasne ljubavi,podari mi pravu bračnu ljubav,nauči me muža ljubiti,jer to Bog hoće i kako on hoće,da u mužu ljubim Boga koji mi ga je dao kao svog nasljednika.Umnoži u meni svetu ljubav da godinama biva sve veća sve čišća i svetija i da u starosti postane savršena.Podari mi majčinsku ljubav k djeci mojoj,daj da u njima uvijek gledamdjecu i sliku Božiju,što ih moramo odgojiti za život vječni.Amen

OČE NAŠ.....

6.DAN MOLI ZA POSLUŠNOST

Sveta Ano,zaručnice svetog Jaokima,koja si mužu svojem bila pokorna radi Boga,daj mi krepost poslušnosti.Daj da uvijek vjerno vršim tu prvu i najnužniju dužnost žene i da slušam muža u svemu što dolikuje pred Gospodinom kao što je Crkva poslušna Kristu.Ne daj da ikada zaboravim da je muž po Božjoj ustanovi glava ženi.Daj da slušam u ljubavi i iz ljubavi,koja pravu poslušnost olakšava i zaslađuje.Isprosi mi kod Isusa milost da po bračnoj poslušnosti obogatim zaslugama za nebo i dospijem u vječno blaženstvo. Amen

OČE NAŠ,....

7.DAN MOLI ZA STALEŠKU ČISTOĆU

Sveta Anomajko Prečiste majke Marije,isprosi mi po svojoj prečistoj kćerki kod njezina božanskoga sina Isusa dragocjenu i za bračnu sreću toliko potrebnu krepost staleške čistoće.Nauči me da brak držim svetim i čistim.Uvijek me pravo nadahni da vršeći naređene dužnosti uvijek samo ono činim,što je dopušteno i Bogu milo.Daj da moj brak bude doista prilika tajanstvenog svetog veza Krista sa Crkvom,u čemu i jest najveće dostojanstvo kršćanske ženidbe,njezin blagoslov i njezina vrhunaravna zaslužnost. Amen

OČE NAŠ....

8.DAN MOLI ZA SVOJE POSVEĆENJE

Sveta Ano,majko Majke Božje milostiizmoli mi moćnim zagovorom tvoje presvete kćerke kod Isusa milost za pobožan,bogobojazan,krepostan život u bračnom staležu,da postignem blaženstvo obećano ženama,ako ustraju u vjeri i posvećenju.Posveti mene korijen da i grane,djeca moja postanu svetima.Daj mi jakost za vjerno,svjesno i bogumilo vršenje svih dužnosti svoga zvanja da svojim zvanjem po Božijoj volji postanem sretna i blažena. Amen

OČE NAŠ .........

9.DAN MOLI ZA DOBAR ODGOJ DJECE

Sveta Ano,majko Kraljice svih svetih,isposluj mi kod Isusa po Mariji milost dobra odgoja djece o čemu ovisi i moja cijela vječnost.Kao što si ti svoje djete Mariju u najnježnijoj dobi donijela u hram i prikazala Gospodinu,nauči i mene,kako ću svoju djecu od najranije mladosti za vječni život odgajati zajedno s njihovim ocem a svojim mužem.Daj ada ne marim manje za duh i srce svoje djece,nego za njihovo tjelesno dobro,daj mi razum i snagu,da kod teškog tog posla dječjeg odgoja,uvijek upoznam pravi način i to svom snagom provedem.Daj da djecu odgojim uputama i opomenama po potrebi i kaznama ali prije svega dobrim primjerom riječju i činom.Pomozi mi,dobra majko,da odgojim svoju djecu za sluge Božje i svetce koji su pozvani da zauzmu u nebu prazna mjesta palih anđela.Daj da sa svojom djecom i po njima dođem jednom uz svog muža u vječno blaženstvo.Amen

OČE NAŠ,....


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 27 vel 2009 23:11 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 27 lis 2008 02:25
Postovi: 34
Lokacija: bih
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Ja se pridruzujem molitvi Sv.Ani :a1250: :a1250: :a1250:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 07 stu 2009 00:56 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 31 lis 2009 22:35
Postovi: 87
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 2 zahvala
DEVETNICA SVETOJ ANI

1.DAN : Početna molitva sv. Alfonsa Lig.

Slavna majko Bogorodičina, koja si mnoge godine u najvećoj poniznosti podnosila sav prezir i poruge, jer te smatraše neplodnom i zabačenom od Boga, no Bog te napokon utješi neizmjerno više davši ti za kćerku Majku Božju.
Ti si se velikodušnom pokazala i onda kada si se rastajala sa svojom najmilijom kćerkom prikazujući je u hramu.
Tebi se dakle preporučujem, o velika svetice, da mi od Boga isprosiš milost strpljivosti u svim tugama, progonstvima i napadajima, koji mogu snaći svakog čovjeka za ovoga života pokore, a napose onoga koji neće da izgubi nagrade, kojom Bog ražalošćene nagrađuje u raju.

Moli za nas, sv. Ano!
Da dostojni postanemo obećanja Kristovih.

Pomolimo se:

Bože koji si se udostojao blaženoj Ani dati milost da zavrijedi biti mati roditeljice jedinog Sina Tvojega, podaj milostivo da nam kod tebe pomogne zaštita one koje svetkovinu slavimo.
Po tom Gospodinu našem Isusu Kristu, Sinu Tvojem, koji s Tobom živi i kraljuje u jedinstvu Duha Svetoga Bog, po sve vijeke vjekova.
Amen.

2. DAN:

Zdravo sv. Ano, milosti puna i blagoslovljena među ženama Izraela!
Radujem se tvojoj velikoj časti, što te Bog odabrao za majku preblažene Djevice Marije.
Radi te velike časti i prve tvoje radosti molim te, isprosi mi u Sinka tvoje Prečiste kćeri iskrenu bol radi svih grijeha, milosti potpunog oproštenja, te da ustrajem u milosti Božjoj.

Moli za nas, sv. Ano!
Da dostojni postanemo obećanja Kristovih.

Pomolimo se:

Bože koji si se udostojao blaženoj Ani dati milost da zavrijedi biti mati roditeljice jedinog Sina Tvojega, podaj milostivo da nam kod tebe pomogne zaštita one koje svetkovinu slavimo.
Po tom Gospodinu našem Isusu Kristu, Sinu Tvojem, koji s Tobom živi i kraljuje u jedinstvu Duha Svetoga Bog, po sve vijeke vjekova.
Amen.


3. DAN:

Zdravo sv. Ano, milosti ouna i blagoslovljena među ženama Izraela.
Radujem se s tobom radi vijesti anđelove, da ćeš postati majkom kćeri, što će poroditi Gospodina, Spasitelja svijeta.
Radi te blage vijesti i druge tvoje radosti izmoli mi milost da rado slušam glas Božji, slijedim rasvjetljenja Duha Svetoga i savjete svoga svetoga anđela čuvara i tako zavrijedim biti dionikom spasenja.

Moli za nas, sv. Ano!
Da dostojni postanemo obećanja Kristovih.

Pomolimo se:

Bože koji si se udostojao blaženoj Ani dati milost da zavrijedi biti mati roditeljice jedinog Sina Tvojega, podaj milostivo da nam kod tebe pomogne zaštita one koje svetkovinu slavimo.
Po tom Gospodinu našem Isusu Kristu, Sinu Tvojem, koji s Tobom živi i kraljuje u jedinstvu Duha Svetoga Bog, po sve vijeke vjekova.
Amen.


4. DAN:

Zdravo sv. Ano milosti puna i blagoslovljena među ženama Izraela!
Radujem se s tobom radi tvoje radosti, što si je osjetila davši život Djevici, koja će poroditi Onoga, što će biti Put, Istina i Život.
Radi porođenja blažene Djevice Marije i treće tvoje radosti molim te, sveta majko, isprosi mi milost da odano i žarko ljubim Prečistu Djevicu i da po njoj dođem k sinu njezinu u vječni život.

Moli za nas, sv. Ano!
Da dostojni postanemo obećanja Kristovih.

Pomolimo se:

Bože koji si se udostojao blaženoj Ani dati milost da zavrijedi biti mati roditeljice jedinog Sina Tvojega, podaj milostivo da nam kod tebe pomogne zaštita one koje svetkovinu slavimo.
Po tom Gospodinu našem Isusu Kristu, Sinu Tvojem, koji s Tobom živi i kraljuje u jedinstvu Duha Svetoga Bog, po sve vijeke vjekova.
Amen.





5. DAN:

Zdravo sv. Ano milosti puna i blagoslovljena među ženama Izraela.
Radujem se s tobom onom radosti, koju si osjetila dajući djetetu svome ime od Boga izabrano.
Radi preslatkoga imena Marijina i četvrte tvoje radosti molim te budi mi svojim zagovorom u pomoći, da uvijek častim to sveto ime i druga sveta imena, da ga ne pogrdim ni hotimice ni nehotice.
Daj, velika svetice, da i u našem narodu nestane psovke, koja toliko vrijeđa svete i drage nam osobe.

Moli za nas, sv. Ano!
Da dostojni postanemo obećanja Kristovih.

Pomolimo se:

Bože koji si se udostojao blaženoj Ani dati milost da zavrijedi biti mati roditeljice jedinog Sina Tvojega, podaj milostivo da nam kod tebe pomogne zaštita one koje svetkovinu slavimo.
Po tom Gospodinu našem Isusu Kristu, Sinu Tvojem, koji s Tobom živi i kraljuje u jedinstvu Duha Svetoga Bog, po sve vijeke vjekova.
Amen.


6. DAN:

Zdravo sv. Ano milosti puna i blagoslovljena među ženama Izraela!
Radujem se s tobom, koja si prikazivala svoje dijete Bogu u hramu jeruzalemskom i za sebe molila milost potrebitu tebi kao majci.
Radi svetoga čina prikazivanja Marijina i pete tvoje radosti molim te, učini mi srce takvim, da ne žali žrtvovati nešto vremenitih dobara za širenje slave Božje i milosti mi isprosi, da vjerno vršim dužnosti svoga staleža.

Moli za nas, sv. Ano!
Da dostojni postanemo obećanja Kristovih.

Pomolimo se:

Bože koji si se udostojao blaženoj Ani dati milost da zavrijedi biti mati roditeljice jedinog Sina Tvojega, podaj milostivo da nam kod tebe pomogne zaštita one koje svetkovinu slavimo.
Po tom Gospodinu našem Isusu Kristu, Sinu Tvojem, koji s Tobom živi i kraljuje u jedinstvu Duha Svetoga Bog, po sve vijeke vjekova.
Amen.


7. DAN:

Zdravo sv. Ano milosti puna i blagoslovljena među ženama Izraela!
Radujem se s tobom onom radosti, koju si osjetila ostavljajući ovu dolinu suza u prisustvu svoje prečiste i preblažene kćeri i predajući dušu svoju Stvoritelju, da je nagradi slavom vječnom.
Radi tvoje preblažene smrti i šeste tvoje radosti molim te isprosi i meni milost, da se i uz moju samrtnu postelju nađu Blažena Djevica Marija, sveti Mihovil arhanđeo i sveti Josip, a da me Isus dragi posjeti u Presvetom Sakramentu.

Moli za nas, sv. Ano!
Da dostojni postanemo obećanja Kristovih.

Pomolimo se:

Bože koji si se udostojao blaženoj Ani dati milost da zavrijedi biti mati roditeljice jedinog Sina Tvojega, podaj milostivo da nam kod tebe pomogne zaštita one koje svetkovinu slavimo.
Po tom Gospodinu našem Isusu Kristu, Sinu Tvojem, koji s Tobom živi i kraljuje u jedinstvu Duha Svetoga Bog, po sve vijeke vjekova.
Amen.


8.DAN:

Zdravo sv.Ano milosti puna i blagoslovljena među ženama Izraela!
Radujem se velika svetice radi tvoje radosti i slave, koju ti je svemoćni udijelio u rajskom naselju.
Radi tvoje slave nebeske i sedme tvoje radosti molim te, da mi preko kćeri svoje izmoliš kod Isusa sve one milosti, koje su mi potrebite, da mognem jednom doći u slavu nebesku, da te tamo na vijeke slavim i dičim.


Moli za nas, sv. Ano!
Da dostojni postanemo obećanja Kristovih.

Pomolimo se:

Bože koji si se udostojao blaženoj Ani dati milost da zavrijedi biti mati roditeljice jedinog Sina Tvojega, podaj milostivo da nam kod tebe pomogne zaštita one koje svetkovinu slavimo.
Po tom Gospodinu našem Isusu Kristu, Sinu Tvojem, koji s Tobom živi i kraljuje u jedinstvu Duha Svetoga Bog, po sve vijeke vjekova.
Amen.

9. DAN

Zdravo sv.Ano milosti puna i blagoslovljena među ženama Izraela!
Radujem se promatrajući tvoj prolazni, ali sveti život na zemlji i tvoj slavni i vječni život na nebu.
Radi svoje slave među ljudima i časti među anđelima i svecima molim tebe, sv. Ano, po tebi Blaženu Djevicu Mariju, a po njoj Sina njezina Isusa Krista, primite milostivo ovu moju devetodnevnu pobožnost, koju prinosih preko svog anđela čuvara i prikazah na spomen sedam radosti svete Ane i njezine slave na nebu.
Primite milostivo ovu moju pobožnost i budite mi u pomoći u svim mojim potrebama, a osobito na času moje smrti.
Amen.

Moli za nas, sv. Ano!
Da dostojni postanemo obećanja Kristovih.

Pomolimo se:

Bože koji si se udostojao blaženoj Ani dati milost da zavrijedi biti mati roditeljice jedinog Sina Tvojega, podaj milostivo da nam kod tebe pomogne zaštita one koje svetkovinu slavimo.
Po tom Gospodinu našem Isusu Kristu, Sinu Tvojem, koji s Tobom živi i kraljuje u jedinstvu Duha Svetoga Bog, po sve vijeke vjekova.
Amen.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 05 srp 2012 21:38 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 28 lis 2007 20:13
Postovi: 971
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
Draga braco i sestre u Kristu
ako neko zeli pridruziti se moljenju devetnice Svetoj Ani od 17.07.- 25. 07.12
nakana bi bila za sve one bracne parove koji zele imati djecu , a i za nase osobne nakane.
Neka nas Bog dragi blagoslovi i cuva.

1. engel

______________________
VJERU IMAJTE VJERU.
BOG JE LIJEK I LIJECNIK.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 05 srp 2012 21:54 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 04 ožu 2012 22:34
Postovi: 313
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
1. engel
2. leelaa


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 12 srp 2012 17:51 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 28 lis 2007 20:13
Postovi: 971
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
U utorak zapocinjemo devetnicu .
________________________
VJERU IMAJTE VJERU.
BOG JE LIJEK I LIJECNIK.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 12 srp 2012 18:44 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 30 lip 2012 13:58
Postovi: 38
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
1. engel
2. leelaa
3. zalosna


Znaci od utorka :b112:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 13 srp 2012 09:42 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 12 ožu 2011 23:52
Postovi: 585
Podijelio: 1 zahvala
Zahvaljeno je: 7 zahvala
pridružujem se, između ostalog jer osobno znam nekolicinu koji ne mogu začeti. :(


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 14 srp 2012 07:42 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 22 lip 2010 19:38
Postovi: 175
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
i ja bi se pridruzila! :a1250: :a1250: :a1250:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 14 srp 2012 08:29 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 03 pro 2011 16:27
Postovi: 172
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
1. engel
2. leelaa
3. zalosna
4. courage
5. mala alex
6. jesen77

:a1250: :a1250: :a1250:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 33 post(ov)a ]  Idi na stranu 1, 2, 3, 4  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 7 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr