www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 29 tra 2024 00:03

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 18 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2
Autor Poruka
 Naslov:
PostPostano: 03 lip 2010 18:50 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 01 sij 2007 09:44
Postovi: 661
Podijelio: 75 zahvala
Zahvaljeno je: 31 zahvala
1.Magda
2.Mia01
3.Z.LEKO
4.Ivica69
5.engel
6.Lyna
7. prijatelj
8. Jeronima
9. Veki


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 04 lip 2010 10:08 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 24 tra 2009 21:44
Postovi: 3250
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 15 zahvala
Zahvaljeno je: 32 zahvala
3.DAN


“Jednom je Isus na nekome mjestu molio. Čim presta, reče mu jedan od učenika: “Gospodine, nauči nas moliti.” Luka 11,1

MEDITACIJA

Isus se često udaljavao od gomile da bi molio, nekad u samoću na planine, nekad u društvu svojih učenika. U mistici molitve on je obnavljao svoje vizije, jačao put poslanja i snažio se za prihvaćanje Očeve volje. Isus moli za nas da i mi mognemo ustrajati u našoj molitvi i da budemo jednostavni u onome što govorimo Ocu.

MOLITVA

Bože, daj mi milost da Ti se mogu obratiti u mojoj molitvi svojim osobnim riječima i pričati Tebi kao prijatelj s prijateljem.
SVETO SRCE ISUSOVO, U TEBE POLAŽEM SVOJE POUZDANJE I MOLIM TE MILOST…
(ovdje navedi milost koju želiš zadobiti)

SLEDI ZLATNA KRUNICA I LITANIJE SRCU ISUSOVU!!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 05 lip 2010 15:47 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 24 tra 2009 21:44
Postovi: 3250
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 15 zahvala
Zahvaljeno je: 32 zahvala
4.DAN

“I Petar siđe s lađe te hodeći po vodi pođe k Isusu. Ali kad spazi vjetar, poplaši se počne tonuti te krikne: “Gospodine, spasi me!” Isus odmah pruži ruku i dohvati ga.” Matej 14,29

MEDITACIJA

Petar je prelazio preko vode sigurno sve do ključnog momenta, dok nije dopustio sebi da ga zbuni stvarnost žestokog vjetra i talasa. Strah ga je nadvladao i on upire svoje oči na Isusa i počinje da tone. Ne uradimo li i mi to ponekad? Dopustimo da se uplašimo talasa sekularizma koji nas pokušavaju ugroziti? Gubimo srce usred plime napadaja na Crkvu. I zaboravljamo, tako brzo, obećanja koja nam je Isus dao: “Ja sam pobijedio svijet.”

MOLITVA

Spasi me, o Bože, od svih strahova i briga koje hoće zamračiti moju viziju Tebe i odvesti nekud u stranu. Kada se vrijeme komeša, pomogni mi da moje oči držim jedino na Tebi. I kad su vremena opasna, drži me u Tvojim rukama.
SVETO SRCE ISUSOVO, U TEBE POLAŽEM SVOJE POUZDANJE I MOLIM TE MILOST…
(ovdje navedi milost koju želiš zadobiti)


SLEDI ZLATNA KRUNICA I LITANIJE SRCU ISUSOVU


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 06 lip 2010 11:58 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 24 tra 2009 21:44
Postovi: 3250
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 15 zahvala
Zahvaljeno je: 32 zahvala
5.DAN

“Nakon toga odredi Gospodin drugih sedamdesetdvojicu učenika i posla ih po dva pred sobom u svaki grad i u svako mjesto kamo je kanio ići. Evo šaljem vas kao janjce među vukove. Ne nosite sa sobom ni kese, ni torbe, ni obuće.” Luka 10,1.4

MEDITACIJA

Crkva nastavlja da donosi Radosnu Vijest udaljenim dijelovima kroz misionare. Oni su muškarci i žene koji su se velikodušno dali da šire svjetlo Evanđelja živeći Kristov život: vjerujući, iako siromašni, ustrajno u teškoćama i odbačenosti, radije da služe nego da budu služeni, adaptirajući se na mnoge neimaštine i lokalne kulture onih naroda gdje služe.

MOLITVA

Bože, pomozi nam da te velike misionarske pothvate podrži upravo i naša molitva i nek se i mi tako velikodušno i vjerno do kraja dajemo za Tebe.
SVETO SRCE ISUSOVO, U TEBE POLAŽEM SVOJE POUZDANJE I MOLIM TE MILOST…
(ovdje navedi milost koju želiš zadobiti)

SLEDI ZLATANA KRUNICA I LITANIJE SRV
CU ISUSOVU


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 07 lip 2010 20:50 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 24 tra 2009 21:44
Postovi: 3250
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 15 zahvala
Zahvaljeno je: 32 zahvala
6.DAN

“Isus upita: “Što hoćeš da ti učinim?” Slijepac mu reče: “Učitelju moj, da progledam.” Isus će mu: “Idi, vjera te tvoja spasila!” I on odmah progleda i uputi se za njim.” Marko 10,51

MEDITACIJA

I tako je slijepac progledao i pogled mu se zaustavio na Isusu. Njegovo je traganje završeno, ničeg više ne treba, vidio je Isusa i našao novi smisao svog života. Nek i mi, poput ovog slijepca, prođemo za Isusom i najprije tražimo Kraljevstvo Božje, a sve ostalo bit će nam već pridodano. Također, u konfuziji života, jako je teško ponekad vidjeti put i što je važno, a što nevažno. Razlučiti što je dobro i što je zlo. I nama je potreban taj dar vida, kako bismo vidjeli stvari u pravom svjetlu.

MOLITVA
Pozvani smo vidjeti Krista u našem bližnjem i siromasima. Bože, pomozi nam da ostanemo vjerni ovom pozivu.
SVETO SRCE ISUSOVO, U TEBE POLAŽEM SVOJE POUZDANJE I MOLIM TE MILOST…
(ovdje navedi milost koju želiš zadobiti


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 08 lip 2010 06:46 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 24 tra 2009 21:44
Postovi: 3250
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 15 zahvala
Zahvaljeno je: 32 zahvala
7.DAN

“Tko blaguje tijelo moje i pije krv moju, ima život vječni, i ja ću ga uskrisiti u posljednji dan.” Ivan 6,54-56

MEDITACIJA

Sakrament euharistije daje nam hranu za ovo putovanje našeg života i vodi nas bliže Bogu da mognemo biti u Srcu Isusa Krista. Ono nam daje milost DA VIDIMO ISUSA I LJUDE ONAKO KAKO IH JE ISUS VIDIO. Ono transformira naše vizije i vrijednosti da idemo dalje i mijenjamo svijet oko nas, donoseći mir onima koji su skrhani nasiljem, ozdravljenje onima koji ga trebaju, pravdu slomljenima od nepravde, nadu onima u očaju.

MOLITVA
Bože, daj da moja molitva prijeđe u djela, moja vjera u donošenje pravde drugima, ljubav u služenje drugih.
SVETO SRCE ISUSOVO, U TEBE POLAŽEM SVOJE POUZDANJE I MOLIM TE MILOST…
(ovdje navedi milost koju želiš zadobiti)


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 09 lip 2010 06:43 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 24 tra 2009 21:44
Postovi: 3250
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 15 zahvala
Zahvaljeno je: 32 zahvala
8.DAN

“A neka žena koja je već dvanaest godina bolovala od krvarenja, sve svoje imanje potrošila je na liječnike i nitko je nije mogao izliječiti, priđe odostrag Isusu i dotakne se skuta njegove haljine i u mah joj se zaustavi krvarenje.” Luka 8,43

MEDITACIJA


Jeste, zbilja nije lako da izbjegnemo obeshrabrenost ponekad. Trudimo se da nam duh ostane veseo, ali nas brige i bolest povuku nadalje i zasjene naše radosti za mnoge godine. Ili, upinjemo se da nešto postignemo, a ono, nema znaka napretka. Zato, mogla bi se ova evanđeoska priča odnositi i na nas. Isus je uvijek suosjećao i ovu je ženu uvjerio da njeni napori nisu uzalud, da će joj odgovoriti. I naše molitve, zato, upućene Njemu, neće ostati bez odgovora.


MOLITVA

Bože, Ti si rekao nek tražimo i Ti ćeš dati! Pomozi nam, Bože, da Ti vjerujemo i ne izgubimo srce i nadu dok čekamo Tvoju milost.
SVETO SRCE ISUSOVO, U TEBE POLAŽEM SVOJE POUZDANJE I MOLIM TE MILOST…
(ovdje navedi milost koju želiš zadobiti)


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 10 lip 2010 07:03 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 24 tra 2009 21:44
Postovi: 3250
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 15 zahvala
Zahvaljeno je: 32 zahvala
9.DAN


“Sada ste u žalosti, no ja ću vas opet vidjeti; i SRCE ĆE VAM SE RADOVATI!” Ivan 16,22



MEDITACIJA

Radost nam se ulijeva u srca dok osjećamo Božju prisutnost u našim životima i svijetu oko nas. Naša unija s Bogom je kao između trsa i loze. I usprkos našim nevoljama, bolestima, siromaštini, mi ćemo voljeti Boga i ujedinjeni ovom ljubavlju raditi za dobro. On je s nama do svršetka svijeta.

MOLITVA

Bože, pomogni mi davati bez ostatka, boriti se bez obzira na rane, raditi bez obzira na nagradu. Jedina radost da si Ti sa mnom i da sam ja s Tobom u Tvom Srcu nek mi bude utjeha.
SVETO SRCE ISUSOVO, U TEBE POLAŽEM SVOJE POUZDANJE I MOLIM TE MILOST…
(ovdje navedi milost koju želiš zadobiti)


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 18 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 9 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr