www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 04 lip 2024 22:27

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 42 post(ov)a ]  Idi na stranu 1, 2, 3, 4, 5  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: 25 lip 2012 13:53 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 17 stu 2006 11:57
Postovi: 1390
Lokacija: Velika Gorica
Podijelio: 123 zahvala
Zahvaljeno je: 121 zahvala
Dragi moji,

potaknut prelijepim svjedočanstvom naše drage sestre Višnje i zahtjevima nekih forumaša pokrećem ovu Devetnicu za Hrvatske karizmatike.
Odabrao sam ovu devetnicu Blaženoj Djevici Mariji jer mi je ona prva izašla na tražilici na google-u a i mislim da je prigodna. Molitva je preuzeta s stranica Vojske Bezgrešne.
U nastavku je cijela molitva, a ja ću na forumu od petka objavljivati svaki dan ono što molimo taj dan.

Svi zainteresirani molim da se prijave za devetnicu u nastavku.....

DEVETNICA BLAŽENOJ DJEVICI MARIJI OD «ČUDOTVORNE MEDALJICE» - namjena: za Hrvatske Karizmatike od 29.06.2012. - 07.07.2012.

POČETNA MOLITVA: Znak Križa - pokajati se za počinjene grijehe i izmoliti tri puta zaziv:«O, Marijo bez grijeha začeta, moli za nas koji se Tebi utječemo!»

ZAVRŠNA MOLITVA: Presveta Djevice, vjerujem u Tvoje sveto i neokaljano Bezgrešno Začeće. Po tom slavnom odlikovanju postala si Majkom Sina Božjega. Isprosi mi od Tvoga ljubljenoga Sina pravu poniznost, čistu ljubav, vjernu poslušnost i potpuno predanje Bogu. Izmoli mi milost da spoznam i vršim u svim okolnostima svoga života Božju volju, jer samo tako mogu Boga častiti i Njegovo ime slaviti. A Ti, moja dobra Majko izmoli mi ove božanske milosti u vremenu i vječnosti. Tebi neka je slava i hvala uvijeke. Amen.

Tri put Zdravo Marijo sa zazivom: «O, Marijo bez grijeha...»

Ovu početnu i završnu molitvu molimo svakog dana devetnice.

Prvi dan: Prvo ukazanje

Promatrajmo Presvetu Djevicu kako se prvi puta ukazuje sv. Katarini Laboure. Anđeo čuvar vodi pobožnu novakinju i predstavlja je Presvetoj Djevici. Promatrajmo njezinu neizrecivu radost! Jednom ćemo i mi biti sretni, budemo li kao sv. Katarina Laboure vjerno radili na svom posveće­nju. Radovat ćemo se nebeskoj sreći, budemo li iz­bjegavali isprazne radosti.

(slijedi završna molitva)

Drugi dan: Marijine suze

Promatrajmo Mariju, plače zbog zala koja će snaći svijet; zbog teških uvreda nanesenih Srcu Isusovu, njezinom Sinu; zbog prezira Križa, kao i progona njezine drage djece na Zemlji. Uzdajmo se u samilosno Srce Majke Marije, molimo i surađujmo na obraćenju svijeta i budimo sudionici njezinih suza!

Treći dan: Marija, naša zaštita.

Promatrajmo našu Nebesku Majku

kako, ukazujući se govori sv. Katarini: «Uvijek ću biti sa vama. neću vas zaboraviti i izmolit ću za vas puninu milosti Srca Isusova, moga Sina.» Budi i meni, neokaljana Djevice, štit i pomoć u svim nevoljama!

Četvrti dan: Drugo ukazanje

Dok sestra Katarina 27. studenog 1830.g. moli, ukaže joj se Djevica Marija u neizrecivoj ljepoti, stojeći na zemljinoj kugli satire glavu paklenoj Zmiji. U tom ukazanju vidimo njezinu želju da nas svagda štiti od paklenog nepri­jatelja. Zazivajmo Bezgrešnu s pouzdanjem i ljubavlju!

Peti dan: Marijine ruke

Promatrajmo danas sjajne zrake što izlaze iz Marijinih ruku, te govori: «Ove su zrake slika milosti, njima ću obasipati one koji moju medaljicu s pouzdanjem nose!» Ne propustimo da nam izmaknu tolike milosti! Vapimo gorljivo, ponizno i ustrajno: «O, Marijo bez grijeha zače­ta moli za nas koji se Tebi utječemo!»

Šesti dan: Treeće ukazanje

Promatrajmo Mariju u predivnom sjaju, okružena s dvanaest zvijezda, smješka se pre­puna dobrote, nalaže izradu medaljice, te daje obećanje svima koji će je s ljubavlju, blagoslovljenu nositi, velike milosti. Nosimo s pouzdanjem Čudotvornu medaljicu, a Blažena Djevica će nas štititi u svim opasnostima naše­ga života.

Sedmi dan : Zagovornica i Zaštitnica

O, predivna Djevice, uzvišena Kraljice, Gospodarice bez ljage, budi moja Odvjetnica, moja Zaštita u životu i smrti! Ti si Radost moga srca i moja Slava na nebu! Štiti me u kušnjama i napastima, da stignem k Isusu, Tvojem božanskom Sinu.

Osmi dan: Posrednica svih milosti

O, neokaljana Djevice, daj da sjajne zrake koje izlaze iz Tvojih djevičanskih ruku, rasvije­tli moj razum, kako bih bolje spoznao dobro, te da moje srce oživi u vjeri, ufanju i ljubavi.

Deveti dan: Marija pod Križem svoga Sina.

O, Bezgrešna Djevice i Majko Božja Marijo, učini da Križ, kao znak pobjede, bude i u mojem životu uzdignut i bude s Tobom i tvojim božanskim Sinom najuže povezan. Daj mi Milost i snagu, da pod Križem Tvoga Sina stojim s Tobom i ustrajem, dok se moj zadatak na Zemlji ne ispuni.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 25 lip 2012 13:54 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 17 stu 2006 11:57
Postovi: 1390
Lokacija: Velika Gorica
Podijelio: 123 zahvala
Zahvaljeno je: 121 zahvala
DEVETNICA BLAŽENOJ DJEVICI MARIJI OD «ČUDOTVORNE MEDALJICE» - namjena: za Hrvatske Karizmatike od 29.06.2012. - 07.07.2012.

1. Luki
2.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 25 lip 2012 14:20 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 09 srp 2009 11:29
Postovi: 476
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
DEVETNICA BLAŽENOJ DJEVICI MARIJI OD «ČUDOTVORNE MEDALJICE» - namjena: za Hrvatske Karizmatike od 29.06.2012. - 07.07.2012.[/b]

1. Luki
2. Dorothea


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 25 lip 2012 14:26 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 10 lis 2011 08:24
Postovi: 628
Lokacija: Mostar
Podijelio: 137 zahvala
Zahvaljeno je: 64 zahvala
DEVETNICA BLAŽENOJ DJEVICI MARIJI OD «ČUDOTVORNE MEDALJICE» - namjena: za Hrvatske Karizmatike od 29.06.2012. - 07.07.2012.

1. Luki
2. Dorothea
3. Ivona


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 25 lip 2012 14:58 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 04 ožu 2012 22:34
Postovi: 313
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
DEVETNICA BLAŽENOJ DJEVICI MARIJI OD «ČUDOTVORNE MEDALJICE» - namjena: za Hrvatske Karizmatike od 29.06.2012. - 07.07.2012.

1. Luki
2. Dorothea
3. Ivona
4. leelaa

:D


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 25 lip 2012 15:18 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 21 tra 2012 13:03
Postovi: 181
Lokacija: Sinj
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
DEVETNICA BLAŽENOJ DJEVICI MARIJI OD «ČUDOTVORNE MEDALJICE» - namjena: za Hrvatske Karizmatike od 29.06.2012. - 07.07.2012.

1. Luki
2. Dorothea
3. Ivona
4. leelaa
5. hofnung


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 25 lip 2012 15:33 
DEVETNICA BLAŽENOJ DJEVICI MARIJI OD «ČUDOTVORNE MEDALJICE» - namjena: za Hrvatske Karizmatike od 29.06.2012. - 07.07.2012.

1. Luki
2. Dorothea
3. Ivona
4. leelaa
5. hofnung
6. lyrical


Vrh
  
Citiraj  
PostPostano: 25 lip 2012 15:39 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 17 vel 2012 14:53
Postovi: 50
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
DEVETNICA BLAŽENOJ DJEVICI MARIJI OD «ČUDOTVORNE MEDALJICE» - namjena: za Hrvatske Karizmatike od 29.06.2012. - 07.07.2012.

1. Luki
2. Dorothea
3. Ivona
4. leelaa
5. hofnung
6. lyrical
7. Porcijunkula

Lyrical me preduhitrio...i morala sve ispocetka :)


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 25 lip 2012 15:56 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 24 vel 2011 11:32
Postovi: 215
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
1. Luki
2. Dorothea
3. Ivona
4. leelaa
5. hofnung
6. lyrical
7. Porcijunkula
8. Trn


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 25 lip 2012 19:12 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 12 svi 2011 07:29
Postovi: 307
Podijelio: 8 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
1. Luki
2. Dorothea
3. Ivona
4. leelaa
5. hofnung
6. lyrical
7. Porcijunkula
8. Trn
9. Mare


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 42 post(ov)a ]  Idi na stranu 1, 2, 3, 4, 5  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 15 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr