www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 16 lip 2024 13:58

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 95 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Sljedeće
Autor Poruka
 Naslov:
PostPostano: 17 kol 2008 05:51 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 17 pro 2007 09:32
Postovi: 979
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
naggar napisao:
..Zaboravite svoje rane...sve naše rane su "nula"..

..vaša sjećanja na "rane" blokiraju ..spasenje te jadne duše..
..koja vam je zlo učinila..

.oslobodit ćete je tako...
..što će te je voljeti i oprostiti..
..čista srca...

.to je melem-lijek za tu dušu..

Ovo si spremam, u fajl gdje držim mudre citate. :wink:

Ispravio sam par sitnih pravopisnih greškica (hehe), ali stvarno si to napisao straight to the point. :b41:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 17 kol 2008 08:29 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 27 tra 2006 13:33
Postovi: 5164
Podijelio: 92 zahvala
Zahvaljeno je: 122 zahvala
..onda dijelimo autorska prava... :lol:

..jeee...sem dudek...za pravopis.... :lol:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov: patnja
PostPostano: 19 kol 2008 15:50 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 10 stu 2007 22:52
Postovi: 175
Lokacija: zagreb
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Dragi moji kako se postaviti i kako oprostiti kad vlastiti otac čini svađu između mene i moje sestre tako što njoj govori protv mene ameni protv nje a tim više što to radi cijeli život i sad kad mi je 50 god dolazim do te spoznaje da je manipulirao s nama da bi njemu bilo dobro ,kako oprostiti ,teško je bolestan ,dovela sam mu svećenika no on ne želi o svojim grijesima jer još neće umrijeti a on je i onako svet .Kako dalje kad mu pokušam ukazati na neke stvari tj. imati suprotno mišljenje od njega zalupi vratima i opsuje mi mater koja je njegova žena i ode ,što činiti tada kad sam potrošila svoj život njemu ugađajući a svoju obitelj mnogo puta zanemarila u ime 4. zapovijedi :Poštuj oca i majku da dugo živiš i dobro ti bude na zemlji-


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov: Re: patnja
PostPostano: 19 kol 2008 17:37 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 11 vel 2008 16:08
Postovi: 969
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
danijela napisao:
Dragi moji kako se postaviti i kako oprostiti kad vlastiti otac čini svađu između mene i moje sestre tako što njoj govori protv mene ameni protv nje a tim više što to radi cijeli život i sad kad mi je 50 god dolazim do te spoznaje da je manipulirao s nama da bi njemu bilo dobro ,kako oprostiti ,teško je bolestan ,dovela sam mu svećenika no on ne želi o svojim grijesima jer još neće umrijeti a on je i onako svet .Kako dalje kad mu pokušam ukazati na neke stvari tj. imati suprotno mišljenje od njega zalupi vratima i opsuje mi mater koja je njegova žena i ode ,što činiti tada kad sam potrošila svoj život njemu ugađajući a svoju obitelj mnogo puta zanemarila u ime 4. zapovijedi :Poštuj oca i majku da dugo živiš i dobro ti bude na zemlji-


a sto reci na ovo nego ustraj i dalje cineci mu dobro i oprastajuci mu neprestano... daj ga u zagovor Gospi i moli krunicu Bozanskog milosrda da se izlije na njega milosrde bozansko sada a posebno u casu smrti...

kada psuje blagoslovi ga i ustraj govoriti mu dobro iako je tvrda srca... moras mu pokazati sto je to Isusova ljubav jer cesto rijeci ne prolaze ali se zato djela itekako vide i osjete...

BTB i ne posustaj u borbi za njegov spas


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov: Re: patnja
PostPostano: 19 kol 2008 18:33 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 ožu 2006 15:36
Postovi: 6390
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 46 zahvala
danijela napisao:
Dragi moji kako se postaviti i kako oprostiti kad vlastiti otac čini svađu između mene i moje sestre tako što njoj govori protv mene ameni protv nje a tim više što to radi cijeli život i sad kad mi je 50 god dolazim do te spoznaje da je manipulirao s nama da bi njemu bilo dobro ,kako oprostiti ,teško je bolestan ,dovela sam mu svećenika no on ne želi o svojim grijesima jer još neće umrijeti a on je i onako svet .Kako dalje kad mu pokušam ukazati na neke stvari tj. imati suprotno mišljenje od njega zalupi vratima i opsuje mi mater koja je njegova žena i ode ,što činiti tada kad sam potrošila svoj život njemu ugađajući a svoju obitelj mnogo puta zanemarila u ime 4. zapovijedi :Poštuj oca i majku da dugo živiš i dobro ti bude na zemlji-


Draga Danijela...Tvoj otac, bez obzira kakav bio ,on je vjerojatno uvjek vas volio...Mozda je odgojen tako,da nosi deficit iz djetinjstva..
Moza je na neki nacin bio "neprihvacen",mozda dobivao kritike...a malo pohvale..Kroz zivot je vjerojatno htjeo to nekako nadoknaditi za cim je tezio..Htjeo je steci "ljubav vasu".A kako nije bio sposoban..jer drugacije nije znao..on je to ucinio na jedan ,ne bas posten nacin..
Ne vjerujem da je to ucino da mu bude dobro,nego je htjeo privuci sebi malo vise paznje,ljubavi ..postivanja,razumjevanja...i "vrijednosti roditelja" Pokusao je da "on bude netko",a sto mozda nije imao sanse,i sa drugih razina..Tvoja majka,roditelji...itd..A to sve ,nosi iz njegovog roditeljskog doma..
Citat:
kako oprostiti ,teško je bolestan ,dovela sam mu svećenika no on ne želi o svojim grijesima jer još neće umrijeti a on je i onako sve

Cesto ljudi prije smrti "odbijaju svecenika"..to nema nikakve veze sa svetosti,nego jednostavno nadju se u situaciji,kada nisu pripraviti za drugi svije,odlazak u vjecnost...Tako cesto govore,ah necu ja jos...
Budi strpljiva i pokusaj koliko god mozes da budes strpljiva,pokazi mu da si mu oprostila...Kada "on vidi da ste mu svi oprostili" lakse ce se odluciti za ispovjed...
Nemoj tako da govoris,ovo s 4 Bozjom zapovjedi...Budi ponosna da si imala tu milost,da si mogla i da si se posvetila,i to sto si ucinila...to nam je svima duznost..Sigurno da te boli,ta nesitina i to ,na taj nacin kako se poigrao s vama..ne korektno..Vjerojatno je imao razlog zasto je to cino..Mozda je bilo nesto sto ga nitko nije razumio,a on je tako malo na kukavicki nacin htjeo pridobiti vasa srca...Znaci nije uspio....
On sada pati vise nego vi..??? Nemojte mu otezavati ove zadnje trenutke zivota, nego "OPROSTI TI, TVOJA SESTRA,TVOJA MAJKA"
Nije nasa da nekome sudimo...BUDI MU KCERKA...

Dobro zapamti..da si i ti "majka",da si i ti primjer tvojoj djeci...

Mor i Bozji blagoslov tvojem ocu....da spozna, u zadnjem trenutku....sta mu je ciniti,kako bi se na valjani nacin oprostio od vas...
BTB


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov: Re: patnja
PostPostano: 30 kol 2008 13:25 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 19 svi 2008 01:27
Postovi: 67
Lokacija: Ivanec
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
ja bih željela promjeniti svoju obitelj....smiješno,zar ne? :roll:
no, znam da prvo moram promjeniti sebe..(iako mi to nije lako).
lakše je kritizirati druge, a sebe stavljati tek u drugi plan...zapravo bi mi sami trebali biti na prvom mjestu da se mjenjamo...
kad mi netko veli u čemu griješim, i što nije dobro...čudim se kak svi to znaju..kak ljudi znaju kaj mene muči i zašto se trebam promjeniti...
naravno da uvijek prihvaćam svaku kritiku i zahvalim jer me neko upućuje na moje pogreške...tada u toj osobi vidim kolko je pametna i draga i da ona želi da ja postanem bolja...a na kraju se i sama sebi smijem jer sam i ja još prije znala kaj moram promjeniti na sebi...ali lakše je čekati i ne poduzimati ništa,a drugima se žaliti...
da...prvo krećem od sebe...

Danijela....Bog će svakom dati...samo treba vjerovati! (to je meni jednom rekla jedna draga osoba)...jako moćna rečenica...


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov: promjena
PostPostano: 06 ruj 2008 21:21 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 10 stu 2007 22:52
Postovi: 175
Lokacija: zagreb
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Dragi moji a osobito se tebi Rebeka zahvaljujem što si mi uputila predivne riječi koje mi tada izgledahu tvrde ,krute ,nemoguće... ,no naš Bog je silan Bog i čini čudesa i pretvara srca od kamena u srca od krvi i mesa .Neki dan pisah post sva ogorčena i ljuta na svog oca koji leži u bolnici teško bolestan ,a moj razum se bori sa srcem i konačno proplače i isplakah svu ogorčenost i ljutnju na svog oca i plačem i plačem a kamenje se pretvara u srce koje ljubi ali još nespremna na očev odlazak i njegov nestanak iz ove suzne doline ,još nisam spremna doći mu jer mislim da bi ga moje suze ubile ,tako mi se sada čini no znam da će moj ljubljeni Isus učiniti i opet zahvat da se svi u pravoj ljubavi i miru rastanemo ovdje da bismo uskoro bili svi kod Gospodina,neka nas sve na ovom forumu prati Božji blagoslov kako bismo jedni drugima svjedočiliLjubav .


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 07 ruj 2008 10:47 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 ožu 2006 15:36
Postovi: 6390
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 46 zahvala
Da draga Danijela, svi mi ocekujemo lijepe rijeci utjehe...koje nam
daju podrzku,kada zapanemo u neku krizu..
Cinjenica je da covjek osjeca veliku bol,i dok to osjeca vidi samo sebe, a zaboravlja cesto na onoga drugoga,da je i on mozda dozivio slican bol i tugu..Znam vrlo dobro iz osobnog iskustva.da kada mi netko da podrzku,bas onakvog misljenja kao sto je moje,da mi s tim nista ne pomze...Nego pomaze mi onaj koji mi uputi,mozda i dobro namjernu kritiku...koja mi otvori oci da vidim ono sto prije nisam vidjela...
Zato ,nemojmo se zavaravati...Bog nam cesto salje poruke i govori preko ljudi,pa i ovdje itekako govori preko clanova TT, mi smo ti koji trebamo samo nauciti slusati, ali stvarno slusati onako kako pise...
Drago mije za tvoga tatu i tebe,da se srusio kamen koji je blokirao vase srce, sada jos treba sam prokrciti put...do "uspjeha"
To ti mozes, ti si shvatila...i ti si odlucila...i u tome ces uspjeti...
Bog te blagoslovio cuvao u miru i ljubavi... :grlim te:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov: Srce
PostPostano: 15 ruj 2008 06:24 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 10 stu 2007 22:52
Postovi: 175
Lokacija: zagreb
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Dragi moji ,na kratko sam doma pa da se javim.Što reći nego Gospodin se proslavlja u mom životu.Pred neki dan pisala sam o svom ocu koji je bolestan i umire a ja sam bila još uvijek na njega ogorčena i srce mi je bilo od kamena ,no ovih dana oplakah sve i srce mi je od krvi mesa i ja volm svog oca i razumijem ga i znam da ako ode i ovog časa ja sam se snjim oprostila i sada još ostaje samo bol zbog njegovog gubitka .Znate da se nisam usudila doći i vidjeti ga jer sam znala da ću pred njim previše plakati ,no sve je bilo baš kako samo ON zna uraditi .Ispratila sam oca u bolnicu bez prevelikog cmizdrenja a onda u bolnici zagrlila sam ga i plakala na njegovim grudima a istovremeno i radosna što ćemo se rastati u miru i Božjem blagoslovu,primio je i svećenika no da li se ispovijedio još ne znam .Hvala na molitvenoj podršci i ljubavi


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 15 ruj 2008 08:04 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 09 srp 2007 12:56
Postovi: 2335
Lokacija: Gdje je blago, tamo je i srce..
Podijelio: 7 zahvala
Zahvaljeno je: 39 zahvala
Draga Danijelice :grlim te: , u našim si molitvama!! I ti i tvoj tata!!!
Sve će Bog okrenuti na Dobro!
Divno je znati da niti Ljubav, a niti čovjek ne nestaju kad "umru"... Divno je znati da ćemo se svi ponovno sresti, ponovno zagrliti i tako zauvijek ostati sretni zajedno...
..I sve naše tuge i suze će nam naš Isus pomoći prebroditi i na kraju svega nas dočekati zajedno s našim najmilijima... I te nam radosti nikad nitko neće moći oduzeti!

Voljena Majko naša nebeska, preporučam pod tvoj plašt ljubavi našu Danielu, njenog oca, sestru i cijelu obitelj!!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 95 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 14 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr