www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 28 ožu 2024 18:24

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 94 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 6, 7, 8, 9, 10
Autor Poruka
PostPostano: 19 vel 2017 21:23 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 26 srp 2011 16:25
Postovi: 181
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 5 zahvala
dujam napisao:
Oooo, pa ti si adventist, jel? :)


Ne, ni slučajno. Katolik sam, aktivan u pastoralu Crkve.
Mons. Ivančić mi je bio i profesor, i puno važnije, bio mi je duhovnik. U zajednici smo ga zvali "Prezbi". U kapelici na katu, kod njega na Kaptolu, pred Presvetim nas je uvodio u iskustvo Duha Svetoga i primanje darova Duha Svetoga (npr. molitva u jezicima).


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 19 vel 2017 21:45 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 26 srp 2011 16:25
Postovi: 181
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 5 zahvala
dujam napisao:
veggietales napisao:
Pa, koga te njegove riječi mogu smetati i zašto bi njegove riječi itko brisao kad u ovoj temi ljudi pišu dio riječi iz predavanja mons. Ivančića?


Smetaš ti, ne njegove riječi. Dakle, ipak si zaposlen na nacija.hr :lol:

p.s.

evo cilo predavanje, pa da se vidi o cemu se prica

https://www.youtube.com/watch?v=WvDkBoTSP74


Ne. Zaposlen sam u svojoj struci, ne u Nacija.hr. Tko je kod njih zaposlen, pitajte njih. Nazovite ih ili kontaktirajte mailom, nađite se s urednikom (ili uredništvom? :l30:).

Ovdje je tema iznošenje dijela riječi iz predavanja mons. Ivančića, a to su upravo i ove njegove sjajne riječi: "Ali, nikada nije bilo – majmun postao čovjek! To nije bilo. Nisam još vidio da je neka mačka postala – toliko je voljena, toliko je ljubljena, kućni ljubimac – nikada nije postala čovjekom. I onda kad mi se kaže – „To razvijeno!“ – prijatelju dragi, ‘ajde napravite od psa neka postane moralan…Dakle, ne od majmuna razvoj. Darwin je davno pokopan...ne postoji vanjska evolucija. Ne da od majmuna nastaje čovjek, da od svinje nastaje konj. To još nisam vidio.
LINK: https://www.youtube.com/watch?v=8k7H4oizskg

Te riječi mons. Ivančića zaista ne bi trebale nikome smetati.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 19 vel 2017 22:37 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 26 srp 2011 16:25
Postovi: 181
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 5 zahvala
Belive napisao:
veggietales napisao:
Mons. Ivančić mi je bio i profesor, i puno važnije, bio mi je duhovnik. U zajednici smo ga zvali "Prezbi". U kapelici na katu, kod njega na Kaptolu, pred Presvetim nas je uvodio u iskustvo Duha Svetoga i primanje darova Duha Svetoga (npr. molitva u jezicima).


Onda još gore. Odakle potreba da ovako manipulirate (a ovo jest jedan vid manipulacije) njegovim riječima, a niste imali potrebu staviti/objaviti neki link iz nepresušnog izvora članaka, citata, dijelova knjiga, meditacija?

veggietales napisao:
Radi se isključivo o riječima iz predavanja mons. prof. Tomislava Ivančića: https://www.youtube.com/watch?v=8k7H4oizskg
Pa, koga te njegove riječi mogu smetati i zašto bi njegove riječi itko brisao kad u ovoj temi ljudi pišu dio riječi iz predavanja mons. Ivančića?

Da, radi se (ponavljam) o riječima koje je pok. prof. rekao u kontekstu toga da je duhovna dimenzija ono što nas čini čovjekom i da zato nijedna životinja ne može biti čovjekom iako INAČE (u razgovoru) KAŽEMO nekome ako je zločest, ako je "nečovjek": "magarče jedan, svinjo jedna, konju jedan" i stavljamo ga na razinu životinje jer osjećamo da je čovjek nemoralan, da čini krivo, čini zlo i humano u sebi razara...
Vama u videu nedostaje ni više, ni manje nego prvih 39 minuta.

Meni ne smetate vi, dapače, ali mi smeta to što insinuirate. Odnosno, na forumu se uvijek može otvoriti tema i onda možete do mile volje o tome. Osobno ću o onome što provlačite početi razmišljati onog trenutka kada evo ovdje http://hrcak.srce.hr/ utipkam ime Ivan Rusarin i dobijem na uvid pravi znanstveni članak. Do tada, sve to za mene (kako bi se u narodu reklo) „i ne drži vodu“ .
Dujam je brzoplet pa je odmah pomislio da ste adventist, ja ne mislim to (to sam čisto komentirala zbog ovoga jer adventisti obožavaju ovu „teoriju“ http://www.adventistisplit.hr/index.php ... an-rusarin ), ali zato mislim da ste previše „zabrijali“ u sve to jer znamo što kaže Crkva u svezi evolucije i kreacionizma (a to definitivno nije bit ove ovdje teme).
I da, ja isto nisam zaposlena u časopisu već u svojoj struci, a radim za njih. Stoga, izvrstan izbor riječi u svakom slučaju. 8)

Citat:
Čemu ovakva ružna reakcija i nekakav pokušaj provokacije?

Također, nemojte zamjerit, ako mislite da sam vas provocirala – to mi nije bio naum – samo mislim da je prof. Ivančić stvarno bio izniman (kako bi on rekao) vrhunski čovjek i da se na ovoj temi trebaju stavljati pravi njegovi tekstovi i misli.
Te za kraj još jedan dobronamjeran savjet, stvarno nije pametno kad stavljate link s youtube-a koji ste osobno prenijeli (s imenom i prezimenom) :-| , ako već želite biti anonimni.


Da, mons. Ivančić je zaista bio iznimna osoba, to dobro znam jer sam ga, kao što rekoh, osobno poznavao i duhovno me vodio kao i neke od mojih kolega i braće u Kristu.
Link, odnosno ime i prezime vezano za taj youtube zaista nemaju apsolutno nikakve veze s mojim imenom i prezimenom.
Samo me oduševljavaju te jednostavne, a snažne i svima vrlo jasne riječi mons. Ivančića sa tog linka i jako mi je drago i da ih je netko prenio.
Kao i sve njegove misli, lijepo je i potrebno čuti i te njegove riječi.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 04 tra 2017 18:58 
Odsutan
Novoregistrirani korisnik

Pridružen: 07 sij 2013 09:26
Postovi: 6
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 3 zahvala
na ovome youtube kanalu ima mnogo duhovnog sadržaja od tomislava ivančića

https://www.youtube.com/channel/UCpj2LQ ... JEU7_0Za6Q


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 94 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 6, 7, 8, 9, 10

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 17 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr