www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 28 ožu 2024 23:18

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 26 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: 21 stu 2015 19:02 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 19 lis 2013 16:08
Postovi: 232
Lokacija: split
Podijelio: 1 zahvala
Zahvaljeno je: 9 zahvala
Samuel napisao:
Prije će žena slušati Ratzingera i ostale briljantne umove kako na teološkom tako i na filozofskom području nego nekog nadobudnog mlatimudana koji se naziva Why, koji ima čestu potrebu se javljati po katoličkim forumima, ne zato da bi nama nešto dokazivao, nego sebi!!
Nesiguran si u svoju vjeru u nešto što nemaš pojma u što vjeruješ i u što bi vjerovao, samo se jednostavno bojiš besmisla u svome smislu koji nema nikakav smisao, nego pokušavaš opovrgnuti naš smisao, i to tako da budEmo još žešći vjernici u nešto u što je puno teže vjeovati, a to je tvoja vjera ili nevjera, uzmi kako želiš!
Ako tebe tvoji roditelji nisu upozorili da govno nije jestivo prije degustacije, mene jesu!!

Toplo se nadam da ovdje postoje i moderatori koji će ovakve bljuvotine u komentarima skinuti sa stranice.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 21 stu 2015 20:01 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 09 tra 2009 20:57
Postovi: 2401
Podijelio: 5 zahvala
Zahvaljeno je: 68 zahvala
Citat:
Toplo se nadam da ovdje postoje i moderatori koji će ovakve bljuvotine u komentarima skinuti sa stranice.


Naravno, znaš i sam da to nije rečeno na način na koji ti prezentiraš, i kao i obično, dođeš ovdje izrigaš neku svoju glupost i onda glumiš žrtvu kad netko pljune na tvoju bljuvotinu! E moj frende, te fore prodavaj po Špičkovini!! :wink: :wink:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 21 stu 2015 20:48 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 19 lis 2013 16:08
Postovi: 232
Lokacija: split
Podijelio: 1 zahvala
Zahvaljeno je: 9 zahvala
Pia napisao:

Apsolutno se slazem! Shodno tomu, dizem svoj glas i apeliram da se djecu ne uci teoriji relativnosti (ajd dokazi ak si pametan? Aha, nemos, dakle ne moram u to ni vjerovati), teoriji velikog praska (whaaaat??!!), pa ni psihologiji, psihoanalizi (sve je to trla baba lan - ajd dokazi postojanje Edipovog kompleksa), a da ne spominjem astrofiziku (crne rupe, ma molim te - pih). U krajnjem slucaju, tko kaze da je 1+1=2? Ja sam, naime, svojim propitivanjem nekad znala doci i do drugacijeg rezultata (btw, postoji jednostavno matematicka formula po kojoj 1 i 1 na kraju ne daju rezultat 2 - stas sad?). Neka djeca sama razmisljaju, neka propituju, ispituju i sta ti ja znam sta sve ne, i ako dokazu, nek vjeruju. U suprotnom, who cares, svima nam je ionako umrijet.

I na kraju, sto ti treba da se pravis pametan? Ili ti po onoj "Bolje ispast glup nego iz aviona"... ajd, barem nisi ispao iz aviona

Ignorirat ću ti ovaj zadnji dio - tko je glup i tko se pravi pametan - jer to nije razina komunikacije.
Odgovorit ću ti na onaj prvi dio.
Zaletjela si se u kritici bez da si razmislila, jer da si razmislila uvidjela bi da ti odgovor ne vrijedi. Ni jedna od tih teorija kojima se braniš nije dogma u koju se treba vjerovati. Poučava se takva na današnjem stupnju razvoja znanosti i vrlo je uvjerljiva. Kada dobijemo bolju ćemo je testirati i ovu odbaciti ili dopuniti. Ehe, u tome je kvaka! Znanost nema ograničenja za nova znanja niti pretendira da itko ima konačne istine. Zato i jest u opoziciji prema vjeri koja tvrdi da su istine konačne i da ih trebamo takvima priznati.
Banaliziraš naravno da djeca sama trebaju nešto nova dokazivati. Netko će se u životu od njih znanošću baviti, a netko neće. No škola uči djecu da je novo uvijek ispred njih i da nema nikoga tko im može i smije reći da se o nečemu sve zna.
Ali ti ćeš ipak i unatoč tome, svojoj djeci utuviti u glavu da su vjerske istine takve i nikada neće biti drukčije. Kakav rascjep ubacuješ u njihov sustav mišljenja.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostOvaj post je obrisan od why na 21 stu 2015 20:56.
Razlog: greškom isti post upisan dvostruko
PostPostano: 21 stu 2015 22:17 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 01 ožu 2011 14:29
Postovi: 1350
Lokacija: Istra-Istria
Podijelio: 185 zahvala
Zahvaljeno je: 170 zahvala
Meni se čini Why da ti nešto jako zamjeraš svojim roditeljima? Da su te uveli u vjeru? Što su trebali pustiti te da jednog dana možda odlučiš biti vjernik?
Svaki roditelj bilo vjernik ili ne uči djecu nečemu. Bilo to dogme, vrijednosti ili nešto treće.
Tebe koliko vidim uvijek i iznova smeta to što se dijete vjernika uvede u vjeru bez njegove volje, recimo tako. Ti smatraš da im tako "peremo mozak" da nemaju tu neku slobodu izbora. Da i?
Šta misliš da će onda i dalje ići putem vjere bez propitivanja? Aha da baš tako...
Koliko je samo djece kršteno, primilo sakramente i onda se izgubilo u svjetovne vode. Puno, moglo bi se reći čak i velika većina.
Pa gdje je to onda njima opran mozak? :roll:
U jednom trenutku takvi su okrenuli leđa crkvi (ti bi možda rekao super, a ja ću ti reći koja šteta :( ).
Ne trebaš ići baš jako daleko da vidiš kuda svijet ide bez vjere, sa tom toliko traženom slobodom misli...


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostOvaj post je obrisan od Rora na 21 stu 2015 22:19.
PostPostano: 22 stu 2015 01:17 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 lip 2014 22:48
Postovi: 1297
Lokacija: juzno od mjest gdje sjevera nema
Podijelio: 152 zahvala
Zahvaljeno je: 76 zahvala
Wow. Ovaj tip why je sasvim novi level, u rangu veggia.
znaci kruznim argumentima je zakljucio da (na kraju cele price) da roditelj svojoj djeci nesmije prenosit svoje zivotno iskustvo(odabir religije/svjetonazora) vec da djete kroz svoj zivot mora iskljucivo donosit odluke koje su produkt "slobodnog razmisljanja".
Prvo to je glupo iz vise razloga, drugo, bilo bi smijesno, svakako zanimljivo kako taj isti doktor definira slobodu, te da pokusa prikazat smisao zivota kao cjeline, jer tek ako imamo cilj, mozemo pricat o nacinu na koji ga postic.
treca stvar jest, sto bi isto bilo zanimljivo procitat, jest, da nam svima ovdje objasni, po svojim slobodnoumnim prsticima da nam istipka odgovor na pitNje; tko ce bit blize ludilu; umjetnik ili matematicar/izri ito racionalan covjek, i zasto?

a ja odo slusat severinu, acu lukasa, sandru afriku.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 22 stu 2015 19:55 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 29 vel 2012 11:31
Postovi: 763
Podijelio: 22 zahvala
Zahvaljeno je: 19 zahvala
why napisao:
Pia napisao:

Apsolutno se slazem! Shodno tomu, dizem svoj glas i apeliram da se djecu ne uci teoriji relativnosti (ajd dokazi ak si pametan? Aha, nemos, dakle ne moram u to ni vjerovati), teoriji velikog praska (whaaaat??!!), pa ni psihologiji, psihoanalizi (sve je to trla baba lan - ajd dokazi postojanje Edipovog kompleksa), a da ne spominjem astrofiziku (crne rupe, ma molim te - pih). U krajnjem slucaju, tko kaze da je 1+1=2? Ja sam, naime, svojim propitivanjem nekad znala doci i do drugacijeg rezultata (btw, postoji jednostavno matematicka formula po kojoj 1 i 1 na kraju ne daju rezultat 2 - stas sad?). Neka djeca sama razmisljaju, neka propituju, ispituju i sta ti ja znam sta sve ne, i ako dokazu, nek vjeruju. U suprotnom, who cares, svima nam je ionako umrijet.

I na kraju, sto ti treba da se pravis pametan? Ili ti po onoj "Bolje ispast glup nego iz aviona"... ajd, barem nisi ispao iz aviona

Ignorirat ću ti ovaj zadnji dio - tko je glup i tko se pravi pametan - jer to nije razina komunikacije.
Odgovorit ću ti na onaj prvi dio.
Zaletjela si se u kritici bez da si razmislila, jer da si razmislila uvidjela bi da ti odgovor ne vrijedi. Ni jedna od tih teorija kojima se braniš nije dogma u koju se treba vjerovati. Poučava se takva na današnjem stupnju razvoja znanosti i vrlo je uvjerljiva. Kada dobijemo bolju ćemo je testirati i ovu odbaciti ili dopuniti. Ehe, u tome je kvaka! Znanost nema ograničenja za nova znanja niti pretendira da itko ima konačne istine. Zato i jest u opoziciji prema vjeri koja tvrdi da su istine konačne i da ih trebamo takvima priznati.
Banaliziraš naravno da djeca sama trebaju nešto nova dokazivati. Netko će se u životu od njih znanošću baviti, a netko neće. No škola uči djecu da je novo uvijek ispred njih i da nema nikoga tko im može i smije reći da se o nečemu sve zna.
Ali ti ćeš ipak i unatoč tome, svojoj djeci utuviti u glavu da su vjerske istine takve i nikada neće biti drukčije. Kakav rascjep ubacuješ u njihov sustav mišljenja.


O pa nemas se prava ljutiti. Upadnes ovdje kao moralno-filozofska verikala i da to zaista i jesi, nitko ti se ne bi drugacije ni obracao niti te drugacije tretirao. Medjutim tebe nitko takvim ne smatra jer vecina kuzi da si zapravo balon - dovoljan je jedan ubod necim tako bijednim kao sto je igla i nema te vise; vertikala gone with the wind.

Ne, nisam se zaletila.sto je novoga u filozofiji, psihologiji, fizici? sto je novoga u povijesti, biologiji, matematici? nista!! sad lijepo ponovno procitaj moj prethodni post pa mizda skuzis sto sam rekla. A mozda i ne skuzis, jer ti nisi ovdje da bi netko tebi nesto rekao nego da bi ti nama pokazao kako si pametan i napredan. Mos mislit..


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 22 stu 2015 21:48 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 19 lis 2013 16:08
Postovi: 232
Lokacija: split
Podijelio: 1 zahvala
Zahvaljeno je: 9 zahvala
Rora napisao:
Koliko je samo djece kršteno, primilo sakramente i onda se izgubilo u svjetovne vode. Puno, moglo bi se reći čak i velika većina.

Nažalost ti si ovo napisala prema osobnoj impresiji: "Koliko je samo djece..."; "pa se izgubilo ... puno".
Međutim za to „koliko“ i „puno“ poznati su podaci i oni izgledaju malo drukčije nego ih ti navodiš.

Dominantan broj mladih vjernika u srednješkolskoj dobi je naslijedio vjeru od roditelja. Natpolovičan broj vjernika monoteističkih religija imaju barem jednoga roditelja iste vjere… Kod protestanata taj je postotak manji nego kod ostalih kršćana (oko 60%), kod katolika je nešto veći, a kod muslimana najveći: preko 80% vjernika je iste vjere kao što je vjera jednoga od njegovih roditelja.
To nam je zapravo kao podatak poznato, vidimo to čim pogledamo geografiju rasprostranjenosti vjera.

Dosta je pogledati recimo područje bivše Jugoslavije i kako su koncentrirani krajevi s katolicima, pravoslavnima i islamistima. Što nam to govori: da vjera u mnogome nije odabrana nego najčešće naslijeđena od roditelja. Dakle, daleko je tu načelo „mišljenja svojom glavom“.
Eto to su činjenice, a drugo su vlastite impresije glede prihvaćanja ili odbacivanja vjere.

No ono što štetno rade roditelji kada ulijevaju djeci svoju vjeru, je sljedeće: Njihova djeca nikad neće moći tvrditi da je njihova vjera ispravna. Jer kako za ono što si naslijedio tvrditi da je ispravno? Ispravnost se zasniva na izboru, a ne na naslijeđu. Naslijedio si kovrčavu kosu, ili plave oči, ili hrvatski jezik, ili natprosječni visinu, ili što god. Ali to nije tvoj izbor za koji bi bio odgovoran, pa niti se može reći da je ispravno nositi kovrčavu kosu, imati prčasti nos ili govoriti mađarski. To je tvoje naslijeđe, a ono ne može biti niti ispravno niti neispravno.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 23 stu 2015 08:08 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 01 ožu 2011 14:29
Postovi: 1350
Lokacija: Istra-Istria
Podijelio: 185 zahvala
Zahvaljeno je: 170 zahvala
Why, ti izabireš iz postova što tebi paše i okrećeš onako kako tebi paše.
Prihvati to da su tebe roditelji uveli u vjeru jer su mislili da je tako najbolje, a kako ti sada živiš u tom nekom svijetu "mislitisvojomglavom" je tvoj izbor koji je tebi možda super, ali nama vjernicima i nije baš najbolji.
Ponavljam, a što bi trebali roditelji pustiti ovako dijete na vjetrometini i onda da se u jednom trenutku svojega života odluči hoće li biti katolik, pravoslavac, protestant, musliman, budist..... nadodaj jer ima toga na biranje i krajnje ateist... pa za to mu ne bi bio dovoljno 10 života da izabere...
I ono što si napisao nije osobna impresija nego to je činjenica ( i ne nemam statističke podatke da ti ih mogu prezentirat :roll: jer ionako su statistike uglavnom krive...). Da malo realnije sagledavaš stvari vidio bi da imam pravo. Dovoljno je da odeš na bilo koju nedjeljnu Misu pa čak i većim blagdanom pa da vidiš koliki je postotak mladih i male djece to bi ti mogao biti dokaz da to tvoje "pranje mozga" ipak i nije uspjelo u toj mjeri kako se ti pribojavaš.

Čemu ovo tvoje propitivanje odgoja djece u kršćanskom duhu i vjeri? Što je toliko loše u tome? Čega te strah? Da se jednostavno jednog jutra probudiš i da shvatiš da su ipak tvoji roditelji imali pravo ili?
Ako želiš vjerovati vjeruj, ako ne nemoj...
Uzaludno je ovo tvoje propitivanje, ako ono nema neku svrhu. Ukoliko je njegova svrha da nama vjernicima otvoriš oči ili pamet nema smisla baš nema smisla.

Naše je poslanje kao roditelja da usadimo vjeru u našu djecu kako najbolje znamo, a to nam sam Isus govori, a ako nam je on Gospodin i Kralj nema šanse da nam riječi nekog drugog promijene mišljenje!
Ovi tvoji upisi mogli bi imati smisla kod nekog ateiste ili usaditi nedoumice kod nekoga tko se traži i tko nije postojan u vjeri i ne daj Bože da te taj netko i posluša.

Sad ćeš ti izvući ovaj citat jer kao dobro je da se taj netko i propituje ako se traži, ali nije dobro da netko tko je jači argumentima odvuče na svoju stranu onoga tko je slabiji jer time pokazuješ svoje pravo lice.
Uvijek i iznova moramo dopustiti drugome slobodnu volju i mi kao kršćani i ti kao "....." (ne znam što bih napisala jer ateist nisi).

Mi vjernici smo pozvani svojim životom svjedočiti našu vjeru kako djeci tako i ostalima i naravno odgovarati na pitanja i upućivati na Isusa Krista i našu crkvu, ali nikako ne nasilno.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 26 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 12 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr