www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 28 ožu 2024 09:51

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 124 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 9, 10, 11, 12, 13
Autor Poruka
PostPostano: 04 lip 2017 19:15 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 28 kol 2009 11:42
Postovi: 1552
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 12 zahvala
Zahvaljeno je: 62 zahvala
ninfea napisao:


Pozdrav Lalelu!
Nije mi lako čitati tvoje postove, jer su prepuni boli. Mislim da je jako dobro što ideš psihijatru. Ipak, željela bih nešto dodati - svakako da trebamo moliti, bez molitve nema niti našeg duhovnog života. No jednako tako trebamo i djelovati. Doslovno - možeš moliti 24 sata na dan da ti Dragi Bog pošalje nekog mladića, no ako ćeš cijelo vrijeme sjediti u kući, taj mladić se neće pojaviti nekim čudom pred tvojim vratima. U tom smislu, da, molitva će se pokazati neuspješna. Mislim da je bolje da Dragog Boga zamoliš da otvori tvoje srce da primi ljubav. No prvo moraš voljeti sebe i sebi oprostiti. pa što onda što si sama već 15 godina, što je u tome sramota? sramota je ubijati, krasti, varati i lagati, nije sramota biti solo. Ne koncentriraj se samo na tu svoju želju, jer onda ti se čini da ništa drugo u tvojem životu nije vrijedno. Sigurno nije tako. prestani opsesivno pokušavati pronaći dečka, i to "intenzivno" željeti, i probaj si ispuniti život nrkim novim sadržajima. Nađi neki novi hobi, i počni se kretati među ljudima. I ako se pruži prigoda da nekog novog upoznaš, daj toj osobi šansu (pa i ako dečko nije zgodan ili ne ispunjava tvoje želje, probaj). A btw, danas majčinstvo možeš ostvariti i posvajanjem, i single žene mogu posvojiti dijete. znači, ne moraš ostati bez djeteta, raspitaj se malo. I mislim da nije potrebno da sebi zadaješ da stalno i stalno moliš sad ovu sad onu devetnicu, sad ovu pa onu pobožnost. Bog vidi što ti treba. Smiri se, počni se koncentrirati na lijepe stvari u životu, ne uspoređuj se s frendicama, rođakinjama i sl. koje imaju svaka petero djece i po tri braka iza sebe, i otvori srce za promjene. I istinita priča za kraj - jedna moja draga frendica bila je solo čitav život, i na koncu mislila ništa od djece, braka, obitelji - a onda je s 42 godine upoznala jednog tipa, udala se i danas ima troje djece!


Zanimljivo.
A jel imala ta prijateljica kakve komplikacije u trudnoći s obzirom da je u kasnim godinama krenula rađati? Šta je onda treće dijete rodila u 45. godini?


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 04 lip 2017 20:41 
Odsutan
Novoregistrirani korisnik

Pridružen: 03 lip 2017 21:14
Postovi: 8
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
johnny 5 napisao:
ninfea napisao:

Zanimljivo.
A jel imala ta prijateljica kakve komplikacije u trudnoći s obzirom da je u kasnim godinama krenula rađati? Šta je onda treće dijete rodila u 45. godini?


Nije imala nikakvih problema, kako je uspjelo s prvim klincem, s drugo dvoje je prošlo kao od šale, a ona se potrudila da "uhvati vlak" s obzirom na godine. No, uvijek je zdravo živjela, bez cigareta, alkohola,bavila se fizičkom aktivnošću, tako da joj je tijelo uzvratilo uslugu :-)


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 22 srp 2017 22:08 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 08 tra 2015 14:53
Postovi: 395
Podijelio: 1 zahvala
Zahvaljeno je: 11 zahvala
Koliko je takvih koji s 45 rode? 1 od 1000 000?
I sti dijete ima id tako stare majke?
Zasto Bog jednostavno neda brak i djecu onima koji to zele. A onima koji ne zele neda. Tako nema onda neueljene djece i nema ubojstvo nad djecom. A s druge strane nema patnji onih koje pate sto nemaku brak i djecu


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 27 srp 2017 17:43 
Odsutan
Novoregistrirani korisnik

Pridružen: 03 lip 2017 21:14
Postovi: 8
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
lalelu napisao:
Koliko je takvih koji s 45 rode? 1 od 1000 000?
I sti dijete ima id tako stare majke?
Zasto Bog jednostavno neda brak i djecu onima koji to zele. A onima koji ne zele neda. Tako nema onda neueljene djece i nema ubojstvo nad djecom. A s druge strane nema patnji onih koje pate sto nemaku brak i djecu


Nemamo uvijek odgovore na sve što nas u životu muči, i ne možemo spoznati zašto se događaju nepravde, zlo, i zašto nam ne ide u životu. Posebno kad nam izgleda da ljudima oko nas sve polazi za rukom, od posla, veze,majčinstva,dobrog izgleda, financija...biraj. No znam jedno: tuđi život je tuđi život a moj život je moj život. Ogorčenost radi toga što drugima u svemu cvatu ruže neće meni ni na koji način popraviti vlastitu situaciju. Dakle, moram preuzeti odgovornost za svoj život ali i za svoje osjećaje. Na koncu ja sam ta koja biram hoću li na svoj život gledati kao na promašaj ili ću ga prihvatiti i cijeniti. Sigurno postoji nešto dobro i lijepo u tvom životu, no ti biraš svojevoljno vidjeti samo loše i crno u njemu. Izgradila si čitav svoj identitet i vrednuješ samu sebe samo po ove dvije činjenice: da si solo i da nisi rodila. I nema dalje. To nisi ostvarila i - katastrofa. Pa šta? Trebala bi voljeti i cijeniti sebe bez obzira na to, i prihvatiti svoj život i živjeti ga svaki dan sa svime što on nosi. Ako je to samoća, prihvati to, jer biti sam ne znači biti osamljen. A ako STVARNO želiš postati majka - baci se u akciju i pokušaj posvojiti dijete. Poduzmi konkretne korake - raspitaj se u udrugama za posvajanje što trebaš učiniti i učini to. Nemoj samo trunuti u ljutnji na Boga. Trgni se i počni malo uživati u životu, po onoj izreci - ako ti život da limune, napravi limunadu. Ne obaziri se na očekivanja okoline i na svoje fantazije (tipa: do 30-e moram imati muža, dvoje djece, kuću, 50 000 eura ušteđevine, Kelly Hermes torbicu i sl.) nego prihvati svoj život i postignuća takva kakva jesu i idi dalje.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 124 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 9, 10, 11, 12, 13

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 17 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr