www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 28 ožu 2024 11:55

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 38 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: 05 kol 2021 12:39 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 10 lip 2008 20:55
Postovi: 3438
Lokacija: Santa Fe (New Mexico)
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 72 zahvala
Bonifacije napisao:
Zelim upozoriti sve clanove ovog foruma da se s Dujmom ne upustaju u nikakve rasprave,a osobito ne u ozbiljne rasprave. On je glavni i jedini trol na ovom forumu koji truje i kvari svaku raspravu. I onda se cudi sto ga neki nazivaju svakakvim imenima. Sa svim drugim clanovima jos bih mogao razgovarati,ali s ovim bolesnikom nema nikakve rasprave. Cak je u stanju otvoreno i besramno lagati da bi diskreditirao svoje protivnike. Bjezite od tog covjeka kao od samog vraga.

Lol. Slika Slika


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 05 kol 2021 16:36 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 17 tra 2018 20:10
Postovi: 287
Podijelio: 5 zahvala
Zahvaljeno je: 18 zahvala
Mislim da je jako dobro sto se ela bredi nije udala za frana 26 jer s tim covjekom nikako ne bi bila sretna. Bolje da ostane i cijeli zivot sama nego da se uda za nekog poput frana 26. To bi joj bila pokora za cijeli zivot. A buduci da on nikako ne moze shvatit da je bludnost i u braku opasan i sramotan porok,onda bi ju vjerovatno povukao za sobom u pakao. Hvala dragom Bogu sto je ova djevojka na vrijeme prepoznala opasnost i odlucila radije ostati sama nego zivjeti u braku s takvim covjekom.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 05 kol 2021 16:44 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 10 lip 2008 20:55
Postovi: 3438
Lokacija: Santa Fe (New Mexico)
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 72 zahvala
Bonifacije napisao:
Drago mi je Fran26 da opet pises na forumu nakon nekoliko mjeseci sutnje. Kao sto je Discipula Domini rekla: Jos uvijek ovdje filozofiras. Za nju znam da je se udala.A mogla je postati svetica. Sto bi bilo s Majkom Terezijom da je se udala i prepustila tjelesnim uzicima koji ubijaju u covjeku svaku poboznost?Zato sam uvjeren da je bolje i za tebe i za Elu Bredi sto vas je Bog postedio od 'tjelesne nevolje' kako kaze sv.Pavao. Tko zna kakve bi vi akrobacije izvodili u krevetu i to s uvjerenjem da cinite Bogu ugodno djelo.

Lol. Slika Slika


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 05 kol 2021 21:49 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 09 srp 2007 12:56
Postovi: 2335
Lokacija: Gdje je blago, tamo je i srce..
Podijelio: 7 zahvala
Zahvaljeno je: 39 zahvala
Dragi ljudi, puuno vas sve pozdravljam, osobito one članove iz davnih vremena kad sam i ja bila aktivna na Forumu.Osobito pozdravljam starog prijatelja Frana koji je na ovoj temi! Frane, ne daj se, nikad ne odustaj od života u radosti, Bog nas je zaista stvorio i za život u izobilju, a ne samo za nekakvu patnju, tugu ili samoću. Doći će bolji dani! (govorim to nakon što sam 3 godine bila u teškoj tami i praznini)

Ne mogu puno pisati, nisam više onako rječita kao prije (u pisanju), ali evo nekoliko osnovnih vijesti o meni: godine i godine sam provela u najljepšem poslu na svijetu, bila sam turistički vodič za Švicarsku i Alpe. Kad je stiglo ovo ludilo oko korone, izgubila sam posao i nakon dvije teške godine po raznim čudnovatim poslovima, sretna sam što mogu posvjedočiti da su me samo čudo, tj. milost dragoga Boga i zagovor nebeskih pomoćnika doveli do toliko čudesnog posla da me strah i napisati kojega, tek kad dođem tamo ću zaista povjerovati da sam ondje pa ću onda posvjedočiti o tome.

Nisam se još udala, bila sam jednom jako blizu, možda mi je i danas malo žao što sam tu priliku propustila, ali bila sam tad još nezrela (kao i u vrijeme pisanja na ovom Forumu). No, odžalovala sam svoju ludost i nezrelost i sada sam mirna, potpuno predana Božjoj volji kakva god ona bila.
Da, Marino Restrepo je i dalje moj dragi svjedok vjere i puno mi je pomogao u najtežim danima koji su bili otprilike prije tri godine. Nadam se da ćete ga ići poslušati ove godine. Osobito bih to voljela za Frana - pokušaj otići, nemaš što izgubiti, a dobiti itekako možeš! Frane, znam da nisi za laike svjedoke i sl., ali daj barem jednu priliku Marinu pa ako vidiš da ti se ipak ne sviđa, nema veze, nećeš izgubiti puno vremena. Ali želim da budeš radostan, a meni je Bog upravo po Marinu dao radost kad nisam mogla prestati plakati više od godinu dana zbog jedne velike tuge koju ni svakodnevna misa nije mogla smanjiti.Kad god mi je teško i kad posumnjam u sve, samo se sjetim svega što je Marinu bilo dano one noći u špilji.

Uspjela sam sačuvati vjeru, čak i radost, a nadam se da sam stekla i nešto mudrosti otkad me nije bilo ovdje. Zaista sam bila nezrela kad sam ovdje pisala, ali bolje nisam znala. Bonifacije, ne brini za moje slobodne razgovore o spolnosti ili kako si već to napisao (ne sjećam se da sam bila slobodna ikad oko toga), nema toga kod mene, Bog me sačuvao od većine toga i u mnogo toga sam još uvijek ona ista 27 godišnja djevojka koja je ovdje pisala sve što joj je bilo na srcu (često i gluposti, iz današnje perspektive).

Mladima na ovom Forumu bih savjetovala (nitko me ne pita za savjet, ali ipak...) da ne čekaju predugo sa sakramentom ženidbe i udaje jer kasnije postaje sve puno teže. Ne samo zato jer je izbor manji, nego i vi postajete još izbirljiviji, nimalo skloni na neke ustupke ili mijenjanje, tražite gotovo neko savršenstvo. U mladosti je puno lakše jer lakše prihvaćamo tuđe mane (nekad ih ni ne vidimo od zaljubljenosti). Dakle, drage djevojke i mladići, ako imate prekrasnu osobu kraj sebe, ali pitate se jer svako malo netko divan dođe u vaš život "A neće li iza nekog ugla možda doći još bolja osoba??", vrlo često takva osoba neće doći. Ako volite sadašnjeg dečka ili djevojku i sve je kako treba, stupite u brak što prije! Nikoga nisam voljela nikada više nego mladića s kojim sam bila u vezi u tim svojim 20-ima i do danas je ostao najbolji i srcu najdraži čovjek, zapravo je sve bolji čovjek kako godine idu. Tako je i s mnogim mojim prijateljicama: prekrasne žene ostale su same. Zbog svoje nezrelosti (ne zloće). 

Moj omiljeni svetac posljednjih nekoliko godina je blaženi Pier Giorgio Frassati pa ako se niste do sad susreli s njim, od srca vam ga preporučam: veeelika je moć njegova zagovora i nemojte propustiti zamoliti ga za pomoć, pogotovo jer se prikupljaju čuda i uslišane milosti za njegovu kanonizaciju.
Šaljem vam najtoplije pozdrave i obilje Božjeg blagoslova, neka sve praznine i tuge Bog preobrazi u mir i radost! 


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 06 kol 2021 10:44 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 10 lip 2008 20:55
Postovi: 3438
Lokacija: Santa Fe (New Mexico)
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 72 zahvala
ela bredi napisao:
Osobito pozdravljam starog prijatelja Frana koji je na ovoj temi!

I tebi lepi pozdrav Ela! :)


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 06 kol 2021 11:17 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 10 kol 2017 10:12
Postovi: 658
Podijelio: 27 zahvala
Zahvaljeno je: 43 zahvala
Tko zna kakve bi vi akrobacije izvodili u krevetu i to s uvjerenjem da cinite Bogu ugodno djelo

:b101:
(Zamišljam kako zamišlja akrobacije)


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 06 kol 2021 11:34 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 09 srp 2007 12:56
Postovi: 2335
Lokacija: Gdje je blago, tamo je i srce..
Podijelio: 7 zahvala
Zahvaljeno je: 39 zahvala
Dragi Admine, molim te da blokiras ovog clana "Izmedju Neba i zemlje", i misli i rjecnik su mu daleko od normalnog, a kamoli pristojnog i katolickog.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 06 kol 2021 15:52 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 10 lip 2008 20:55
Postovi: 3438
Lokacija: Santa Fe (New Mexico)
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 72 zahvala
IZMEĐU NEBA I ZEMLJE napisao:
Koga pozivaš na baniranje?Ajde lovi malo rakove.

Lol. Slika Slika


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 08 kol 2021 11:28 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 17 tra 2018 20:10
Postovi: 287
Podijelio: 5 zahvala
Zahvaljeno je: 18 zahvala
Lijepo je,ela bredi,sto si opet nesto napisala na ovom propalom forumu,ali iz onog sto si napisala cini se da ne ides dobrim putem koji vodi u Zivot. Prije bi se reklo da ides onim sirokim putem koji vodi u propast i kojim ide vecina ljudi. Odlucila si ostati u svijetu i svijet je ucinio svoje. Veoma je tesko u tako iskvarenom svijetu voditi pravi duhovni zivot. I ne treba ti biti zao sto se nisi udala,nego ti treba biti jedino zao sto nisi postala svetica kako je Bog ocekivao od tebe. Da li je taj tvoj bivsi decko stvarno tako dobar covjek i da li bi s njime bila sretna? Ne moze biti sretan covjek koji ne ide putem koji mu je Duh Sveti oznacio. Da li je on toliko pokorio svoje tijelo da ne bi od tebe zahtijevao usluge za svoju pozudu? To ne znaci da bi se vi morali odreci djece i da bi Bog od vas trazio takvu zrtvu. Mogli bi imati i desetero djece,a da pri tome ni malo ne uvrijedite Boga. Ako se ne varam,blazeni Karlo Austrijski je imao osmero djece sa svojom voljenom Zitom,a ipak je bio pravi svetac. To samo znaci da se vi u braku trebate ponasati kao ljudi,a ne kao zivotinje. Bogu ne smeta bracni cin koji se obavlja radi stvaranja potomstva,ali ako se djeca ne zele,a ipak se trazi spolni uzitak,onda je to bludnost koja Bogu jako smeta. Evo sto o tome kaze sam Bog u presavrsenim objavama M. Valtorte:'Ako bilo koji posteni razlog savjetuje da se ne umnaza potomstvo,znajte zivjeti kao cisti supruzi,a ne kao razbludni majmuni'. I kad smo vec kod Valtorte, nisi rekla sto mislis o njoj i da li si mozda sto citala od nje? To me bas zanima. Ni ona se nije udala iako je jednom bila veoma blizu. Ali je vec tada bila toliko napredovala u duhovnom zivotu da je svom zarucniku jasno dala do znanja da ga vise ne moze ljubiti kao zena. Bog je medjutim imao s njom druge planove. Trebala je postati zrtva bozanske Pravde za spasenje dusa i primati bozanske objave koje ce biti duhovna hrana za milijune katolika. Vjerujem da i tebi M.Valtorta moze mnogo pomoci i zato ti ju preporucam. Nemoj se obazirati sto o njoj kaze fran 26 i drugi pokvareni i bezbozni ljudi. Nije svima dano da to shvate. I kad bi mogli shvatiti,onda mozda ne bi bili tako pokvareni i bezbozni. I kazes da bi trebala dobiti neki cudesni posao,ali sve je to jad i bijeda. Ja poznajem samo jedan cudesni posao,a to je rad na spasavanju dusa kako je to cinila M.Valtorta i drugi sveci. Lijepo je to izrazio jedan svetac: "Osvojiti za Boga samo jednu dusu vrijedi vise nego stvoriti novi svijet" .To treba biti na srcu svakom katoliku. Sv. Ivan Bosko imao je na zidu svoje sobe ispisane ove rijeci: Da mihi animas,cetera tolle( daj mi Boze duse,a ostalo uzmi). A takvi su vise ili manje bili svi pravi sveci. I ocekujem da nam kazes sto mislis o Valtorti,ali da to bude stvarno tvoje misljenje,a ne neki clanak preuzet s interneta.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 09 kol 2021 10:20 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 10 kol 2017 10:12
Postovi: 658
Podijelio: 27 zahvala
Zahvaljeno je: 43 zahvala
ela bredi napisao:
Dragi Admine, molim te da blokiras ovog clana "Izmedju Neba i zemlje", i misli i rjecnik su mu daleko od normalnog, a kamoli pristojnog i katolickog.

A što je tebi?
Nema nijedne osnove da pišeš tako, osim ako nisi u suradnji sa Bonifacijem. Ti vidiš i moje misli? Kako se zove ta bolest?
Moja je komunikacija kao i u realityju, možda, pošto sam sangvinik, ponekad reagiram burnije, pogotovo kad vidim postove poput Bonifacijevih. I ako želiš da me netko "blokira" ima put kojim se to radi, prouči pravila.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 38 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 17 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr