www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 28 ožu 2024 21:56

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 132 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 10, 11, 12, 13, 14
Autor Poruka
PostPostano: 12 pro 2015 20:59 
Odsutan
Novoregistrirani korisnik

Pridružen: 20 srp 2014 13:34
Postovi: 1
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Hvaljen Isus dragi ljudi,

moram se odmah prvo ispricati svima, sto ovako upadam u forum i sto nisam nista procitala.

Ovo je moj prvi post/komentar u forumu uopce. Nisam znala kako otvoriti novu temu, pa sam izabrala temu koja najvise odgovara mojem pitanju/dilemi/problemu.

Svoje svjedocanstvo cu uskoro utipkati na forumu i podijeliti s vama. No sada moram s vama podjeliti nesto sto me veoma muci. Nadam sa da postoji netko tko mi moze pomoci- tj poprilicno sam siguran, da cu ovdje dobiti odgovor.

Naime,ja sam vam s Gospodino tek dvije godine August 2013...moze se reci nanovorodjena iliti mladunce :lol: :lol:

eh sad problema, dvije osobe "karizmatici" mi govore da niposto ne smijem moliti za druge ljude, samo za sebe.

Vec godinu dana ja tako izbjegavam moliti za druge, polako postajem egocentricna i sebicna i napacena i preplaena, zato sto se bojim pomoliti za osobe bliske meni koje pate. Gdje je tu smisao ? Ja znam tko je stvorio svijet i kome pripada,ali me malo mori ta religioznost koja zahtjeva formule i ucenja i razglabanja , iako je Isus rekao da kraljevstvo Njegovo pripada malima i manje umnima.

Trenutno prolazim kroz veliku emotivno-psiholosku krizu i pokusavam razumjeti da li su neke osobe oko mene u pravu i da li ja trebam prestati moliti odredjenje molitve.

Hvala svima unaprijed na odgovoru


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 14 pro 2015 19:44 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 23 ožu 2011 19:11
Postovi: 409
Podijelio: 320 zahvala
Zahvaljeno je: 103 zahvala
zana86 napisao:
Hvaljen Isus dragi ljudi,

moram se odmah prvo ispricati svima, sto ovako upadam u forum i sto nisam nista procitala.

Ovo je moj prvi post/komentar u forumu uopce. Nisam znala kako otvoriti novu temu, pa sam izabrala temu koja najvise odgovara mojem pitanju/dilemi/problemu.

Svoje svjedocanstvo cu uskoro utipkati na forumu i podijeliti s vama. No sada moram s vama podjeliti nesto sto me veoma muci. Nadam sa da postoji netko tko mi moze pomoci- tj poprilicno sam siguran, da cu ovdje dobiti odgovor.

Naime,ja sam vam s Gospodino tek dvije godine August 2013...moze se reci nanovorodjena iliti mladunce :lol: :lol:

eh sad problema, dvije osobe "karizmatici" mi govore da niposto ne smijem moliti za druge ljude, samo za sebe.

Vec godinu dana ja tako izbjegavam moliti za druge, polako postajem egocentricna i sebicna i napacena i preplaena, zato sto se bojim pomoliti za osobe bliske meni koje pate. Gdje je tu smisao ? Ja znam tko je stvorio svijet i kome pripada,ali me malo mori ta religioznost koja zahtjeva formule i ucenja i razglabanja , iako je Isus rekao da kraljevstvo Njegovo pripada malima i manje umnima.

Trenutno prolazim kroz veliku emotivno-psiholosku krizu i pokusavam razumjeti da li su neke osobe oko mene u pravu i da li ja trebam prestati moliti odredjenje molitve.

Hvala svima unaprijed na odgovoru



Zašto nitko nije odgovorio na ovo zanimljivo pitanje, o nekim temama su se razvile rasprave na 100 stranica a sve se vrti u krug oko istih osoba...

Ja nisam stručna, ali mogu samo reći moje mišljenje. Ne znam zašto bi bilo loše moliti za druge, dapače mislim da je još veći blasoslov moliti za druge. Jedino nekad mi se učini da sam nedostojna moliti za nekoga kad pogledam svoj život i grijehe ali onda se sjetim koliko je Bog milosrdan i koliko nam oprašta.
A tek kad moliš za nekog tko ti je nanio zlo e to je pravi blagoslov, al ne molit po formulama kako ti kažeš nego iz srca, zaista mu želiš dobro. To je moguće jedino po milosti Božjoj, do toga sama ne možeš doći.
Religioznost ne zahtjeva formule, učenja i razglabanja nego samo jedno VJEROVANJE.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 132 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 10, 11, 12, 13, 14

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 6 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr