www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 28 ožu 2024 10:44

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 3 post(ov)a ] 
Autor Poruka
PostPostano: 05 ožu 2015 20:54 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 27 vel 2015 07:45
Postovi: 27
Lokacija: Požega
Podijelio: 4 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Hvaljen Isus i Marija.
Napokon sam našao nešto vremena da otvorim ovu temu :)

Dakle imam nekoliko pitanja.

Tehnička sam škola (smjer tehničar za mehatroniku), te pošto je mehatronika mješavina mehanike, elektrotehnike i računalstva, povijest i geografiju imam samo prve dvije godine, a predmete poput biologije / kemije nemam uopće, kao ni brdo normalnih nekih predmeta.

Ukratko, poziv nisam dobio sada naglo, da je nešto prolazno. Poziv osjetim od osnovne škole. No kod upisa u srednju školu, razgovarao sam s ocem o tome. Rekao je da bolje upišem nešto što ću moći raditi ako se predomislim / pronađem djevojku, no sada stvarno želim to, više nego do sada. 3. Sam razred srednje škole, tako da ne trebam žuriti i raspitivati se okolo.

Samo me zanima nekoliko stvari:
Što točno i gdje upisujem? Pošto sam iz Požege, ciljam na KBF Zagreb ili u krajnjem slučaju Đakovo. Na KBF se ide jel da?
Što je sve potrebno?
Koliko sam pročitao, motivacijski razgovori se znaju zakomplicirati, znate li što o tome?
Za maturu, koliko sam doznao je potrebna slijedeća matura - Hrvatski i Engleski viša, a matematika niža i predmet po izboru za Zagreb, a za Đakovo Engleski niža. Engleski mi ide, te ću to svakako ići na višu, no ipak me zanima.
Također, čuo sam da dosta drilaju s povijesti, vjeronaukom i hrvatskim... Jel to istina i jel samo to? U tom slučaju, trebao bih malo poratiti na hrvatskom te učiti povijest dok bi mi vjeronauk mogao ići :D

Što mi treba od, nadređenog (valjda župnika) - poruka neka? To od sadašnjeg župnika ili može i bivši župnik? Pošto me stari župnik na to poticao, i s njime sam bio dosta blizak, on je bio super s nama mladima... Dok je ovaj novi više s ostalima i ima više posla te je malo teško razgovarati s njime... Jako je ozbiljan i nema toliko vremena da mogu normalno razgovarati s njime :)


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 06 ožu 2015 11:14 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 09 lip 2014 15:14
Postovi: 132
Lokacija: Hrvatska
Podijelio: 80 zahvala
Zahvaljeno je: 45 zahvala
Dragi prijatelju!

Lijepo je što tako osjećaš i razmišljaš! Čestitam!
Kao neovisna osoba, i ne znam te osim s ovog foruma, želim ti dati neke smjernice, savjete, nazovi to kako god želiš, no sve se to temelji na životnom iskustvu.

1. Moli! To je najvažnije, moli Duha Svetoga da ti prosvijetli pamet, moli za svoju obitelj, za učitelje, za sve oko sebe, za nas ovdje. Moli i za mene i moju obitelj! :wink:
2. Uči! Uči sve, o svemu trebaš znati nešto, a društveni su predmeti važni, ako želiš na KBF.
3. Nabavi knjigu Ivana Goluba: Običan čovjek, možeš je i posuditi negdje. To je autobiografija jednog genijalnog svećenika, pjesnika, dobrog čovjeka prožeta duhom. Pročitaj makar prvih 100-200 stranica.
4. Ne prestani moliti i učiti!
5. Razmišljaj svojom glavom, no pouzdaj se samo u Boga!
6. Moli i uči! Ne odbacuj savjete dosljednih ljudi i drži se tih savjeta!
7. Nađi nekog redovnika svećenika i pričaj s njime.
8. Nađi nekog dijecezanskog svećenika i pričaj s njime.
9. Moli i uči!

Zapamti da ništa ne znači što si ka mladi čovjek učio, ta neki od najboljih svećenika koje znam su kasnija zvanja, završavali si neke fakultete, a poslije postajali svećenici. Imaš primjer našeg pape Franje, patra Ike Mandurića, patra Ivice Radeljaka...

Ako te Bog zove, slušaj ga, no budi siguran ako se odazoveš!
Mi laici u obiteljima imamo jedno poslanje, a svi koje je Bog pozvao da mu se posvete drugo.
I jedno i drugo je dobro!

Želim ti sve dobro u tvome životu, a Blagoslov Boga Svemogućega neka bude uvijek s tobom!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 06 ožu 2015 15:08 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 27 vel 2015 07:45
Postovi: 27
Lokacija: Požega
Podijelio: 4 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Hvala, ali nisi baš odgovorio na moja pitanja... :)
Ono što si rekao već znam ;)

Za knjigu: probat ću ako nađem vremena... Ni za lektiru ga nemam... :D


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 3 post(ov)a ] 

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 5 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr