www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 17 tra 2024 00:04

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 47 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: 28 sij 2021 19:54 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 10 lip 2008 20:55
Postovi: 3438
Lokacija: Santa Fe (New Mexico)
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 72 zahvala
El Scorpio napisao:
Ona valjda dok pije čaj, u pauzi između Ljubavi na selu i Šeherezade, razmišlja malo o Ratzingeru pa joj to zapelo za oko.

Lol. Slika Slika


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 28 sij 2021 20:11 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 17 tra 2018 20:10
Postovi: 287
Podijelio: 5 zahvala
Zahvaljeno je: 18 zahvala
Nitko se ne treba cuditi ako Ratzinger odbacuje i dogmu o cistilistu jer ta dogma pretpostavlja vjeru u besrmrtnost duse. U cistilistu se nalaze duse odvojene od tijela i zato ako se odbaci istina o besmrtnosti duse,automatski pada i nauk o cistilistu. U jednom svom pismu Karl Rahner se zali da konzervativni francuski biskupi nazivaju Ratzingera 'heretikom koji porice pakao.' Isto je tako zanimljivo da je Ratzingerova doktorska dizertacija bila odbacena od njegovog mentora kao 'opasni modernizam.' A 1970. godine Ratzinger je bio jedan od 9 teologa koji su potpisali zahtjev za ukidanje celibata iako je kao papa bio za zadrzavanje celibata. Ali za mene je posebno znakovito sto je mladi Ratzinger bitno utjecao na smjer Drugog vat. sabora. Naime,kad je njemacki biskup procitao na Saboru govor kojeg mu je sastavio Ratzinger,doslo je do prave pobune medju saborskim ocima. Oni su,nahuskani tim govorom, odbacili sve pripremljene nacrte za saborske dokumente, iako je papa te nacrte proucio i odobrio za saborske diskusije,pa su morali biti napisani novi nacrti jer su ovi stari biskupima izgledali kao dosadna skolska teologija. I ako je netko napisao mnogo teoloskih knjiga,to ne znaci automatski da je on veliki teolog jer Bog vise gleda na kvalitetu tih knjiga,a manje na njihov broj. Jer je i Martin Luther napisao mnogo teoloskih knjiga,ali to ga nije opravdalo pred Bogom.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 28 sij 2021 20:29 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 17 tra 2018 20:10
Postovi: 287
Podijelio: 5 zahvala
Zahvaljeno je: 18 zahvala
Tko zna engleski,moze procitati vise o ovoj temi na stranici 'The Unrepentant Revolutionary'. Mislim da i ova slika puno toga govori. Rahner i Ratzinger sjede u svjetovnim odijelima a na stolu se nalaze boce piva.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 28 sij 2021 22:06 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 16 ožu 2017 19:26
Postovi: 282
Podijelio: 2 zahvala
Zahvaljeno je: 29 zahvala
tratinčicamala napisao:
El Scorpio ti ne znas ni definiciju papine nepogresivosti prema tome aj prvo je procitaj pa se onda vrati u razgovor. Ovako nema smisla ti ista odgovarat.


Ja niti ne moram znati. No evo tko zna;

(DH 3073) I tako Mi, vjerno se držeći predaje katoličke vjere prihvaćene od početka, na slavu Boga našega Spasitelja, na uzvišenje katoličke religije i na spas kršćanskih naroda, uz suglasnost svetog sabora, naučavamo i definiramo daje od Boga objavljena dogma:

(DH 3074) da se rimski prvosvećenik, kada govori sa Stolice (ex cathedra), to jest, kada vrši službu pastira i učitelja svih kršćana, i kada svojim vrhovnim apostolskim autoritetom definira učenje o vjeri i ćudoređu koje treba držati čitava Crkva, odlikuje onom nezabludivošću, koja mu je obećana u blaženom Petru, i kojom je božanski Otkupitelj želio da bude opremljena njegova Crkva kod definiranja učenja o vjeri i ćudoređu; zbog toga su takve definicije rimskog prvosvećenika nepromjenjive po sebi, a ne po suglasnosti Crkve.

(DH 3075) [Kanon] Ako bi se pak netko usudio proturiječiti ovoj našoj definiciji, čega neka nas Bog oslobodi, neka bude kažnjen anatemom.


No ovdje se uopće ne radi o papinoj nezabludivosti, nego vašoj oholosti, ali nema veze.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 28 sij 2021 23:21 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 05 pro 2018 15:23
Postovi: 638
Podijelio: 26 zahvala
Zahvaljeno je: 11 zahvala
El Scorpio napisao:
tratinčicamala napisao:
El Scorpio ti ne znas ni definiciju papine nepogresivosti prema tome aj prvo je procitaj pa se onda vrati u razgovor. Ovako nema smisla ti ista odgovarat.


Ja niti ne moram znati. No evo tko zna;

(DH 3073) I tako Mi, vjerno se držeći predaje katoličke vjere prihvaćene od početka, na slavu Boga našega Spasitelja, na uzvišenje katoličke religije i na spas kršćanskih naroda, uz suglasnost svetog sabora, naučavamo i definiramo daje od Boga objavljena dogma:

(DH 3074) da se rimski prvosvećenik, kada govori sa Stolice (ex cathedra), to jest, kada vrši službu pastira i učitelja svih kršćana, i kada svojim vrhovnim apostolskim autoritetom definira učenje o vjeri i ćudoređu koje treba držati čitava Crkva, odlikuje onom nezabludivošću, koja mu je obećana u blaženom Petru, i kojom je božanski Otkupitelj želio da bude opremljena njegova Crkva kod definiranja učenja o vjeri i ćudoređu; zbog toga su takve definicije rimskog prvosvećenika nepromjenjive po sebi, a ne po suglasnosti Crkve.

(DH 3075) [Kanon] Ako bi se pak netko usudio proturiječiti ovoj našoj definiciji, čega neka nas Bog oslobodi, neka bude kažnjen anatemom.


No ovdje se uopće ne radi o papinoj nezabludivosti, nego vašoj oholosti, ali nema veze.



Radi se upravo o tome. Pa što papa ne bi moga falit u nečemu? Ja ne preispitivam neku dogmu nego nešto šta je čovik izjavio. Normalno da to može i mora bit podvrgnuto našoj analizi, pa nismo mi ovce doslovno. Sad da papa kaže ajte svi pištolju ruke i upucajte prvog čovika koji vam naiđe.. i ja to ne smin preispitat? Ma nemoj. Kakav je to majke ti bog u kojega mi virujemo?


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 28 sij 2021 23:30 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 16 ožu 2017 19:26
Postovi: 282
Podijelio: 2 zahvala
Zahvaljeno je: 29 zahvala
tratinčicamala napisao:
Radi se upravo o tome. Pa što papa ne bi moga falit u nečemu? Ja ne preispitivam neku dogmu nego nešto šta je čovik izjavio. Normalno da to može i mora bit podvrgnuto našoj analizi, pa nismo mi ovce doslovno. Sad da papa kaže ajte svi pištolju ruke i upucajte prvog čovika koji vam naiđe.. i ja to ne smin preispitat? Ma nemoj. Kakav je to majke ti bog u kojega mi virujemo?


Može papa falit, ali ovdje se ne radi o tome, nego o pitanju autoriteta i legitimiteta. Tebi je jasno da govorimo o nekom tko je doktorirao na području teologoije, izdao N znanstvenih radova, napisao nekoliko knjiga itd. i jedan je od najvećih, ako ne i najveći autoritet na području Eshatologije, tj. zagrobnog života.

I onda ti izjaviš citiram;


tratinčicamala napisao:
Hvala što si otvorio zasebnu temu.
Ja se sjećam i da je Ratzinger rekao još dok je bio papa da se čistilište ne nalazi nigdje nego je ko fol metafora. Još mi je to u glavi i pokušavam ga sama prid sobom opravdat jer ga volim. Ako mi može neko to pojasnit, što je točno rekao i što je mislio pod tim što je rekao, ako se ko slučajno toga sjeća... ljubim ga. Ne mogu sad izvući citat mislim nema šanse da naletim na to, ali ako se netko sjeća njegove izjave o čistilištu, molim da mi napiše.


kao da se Ratzinger mora pravdat tebi i Bonyiju lol. Čovjek koji je život posvetio ovim pitanjima da se pravda kome? Vama? Nope.

To je kao da ja pročitam par članaka iz fizike, pogledam koji yt video i onda idem propitat malo Maxwellovu teoriju Elektromagnetizma jerbo mi se učini da je on to malo falio. Ne bu išlo.

Postoji nešto što se zove autoritet, tj. hijerarhija, koja je dodijeljena na temelju određenih postignuća i doprinosa. I nije isto da npr. Bony sutra napiše i izda knjigu ili ja i kad Ratzinger izda knjigu; i nikad neće biti isto.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 29 sij 2021 07:07 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 lip 2014 22:48
Postovi: 1297
Lokacija: juzno od mjest gdje sjevera nema
Podijelio: 152 zahvala
Zahvaljeno je: 76 zahvala
tratinčicamala napisao:
Radi se upravo o tome. Pa što papa ne bi moga falit u nečemu? Ja ne preispitivam neku dogmu nego nešto šta je čovik izjavio. Normalno da to može i mora bit podvrgnuto našoj analizi, pa nismo mi ovce doslovno. Sad da papa kaže ajte svi pištolju ruke i upucajte prvog čovika koji vam naiđe.. i ja to ne smin preispitat? Ma nemoj. Kakav je to majke ti bog u kojega mi virujemo?


Bog u kojeg mi vjerujemo je Bog koji je ostavio Crkvu koju vodi Duh Sveti, a na celo te Crkve je stavio papu, a ne tebe, ili mene, ili nekog s foruma.
Ovde se uopce ne radi o papinoj nepogrijesivosti, vec o poslusnosti, sto je zapravo uvijek mjera necijeg ponosa. Nebitno je sasvim, grijesi li papa ili ne. Poanta je da mi to ne mozemo znat, vec moramo ostat u cvrstoj vjeri da Crkvu vodi Duh Sveti i da nam radi na spasenje. I ako slijedis Crlvu, makar i u odlukama koje ce kasnije neko promijenit i tagirat pogresnim, tvoja vjera se produbljuje. Zna Bog koga je stavio i koje odluke ce on donijet. Poslusnost tratincice.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 29 sij 2021 07:08 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 lip 2014 22:48
Postovi: 1297
Lokacija: juzno od mjest gdje sjevera nema
Podijelio: 152 zahvala
Zahvaljeno je: 76 zahvala
Da uvijek ostanemo pri istini, treba da za ono što nam se čini bijelim uvijek smatramo i vjerujemo da je crno ako tako izrekne Crkveno Poglavarstvo, u tvrdoj vjeri da je između Krista, našega Gospodina, Zaručnika, i sv. Crkve, Zaručnice njegove, isti Duh, koji nama ravna i upravlja na spasenje naših duša. Sv. Ignacije Lojolski "Duhovne vježbe"

Odloživši posve svoj vlastiti sud, valja da držimo svoj duh spremnim i pripravnim da u svemu slušamo pravu Zaručnicu Krista, našega Gospodina, a to je sveta naša Mati Crkva hijerarhijska. Sv. Ignacije Lojolski "Duhovne vježbe"

Upitate li me koje je najbolje i najučinkovitije sredstvo po kojemu naša poslušnost stječe zaslugu pred Bogom, odgovaram ovako: "Budite potpuno uvjereni da slušajući svoga poglavara slušate Boga i da prezirući zapovijedi svoga poglavara prezirete samoga božanskog Otkupitelja." Sv. Alfonz Liguori "Vježbanje u savršenosti"


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 29 sij 2021 08:59 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 19 srp 2006 14:41
Postovi: 1412
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 36 zahvala
Zahvaljeno je: 26 zahvala
El Scorpio napisao:
Hrvoje Hrki napisao:
Ja neznam točno na što Bonifacije misliO, NIJE NAM DAO NEKE CITATE, linkove, točne izvore , PA NEZNAM JELI Raz to rekao?...ali moguće je da je i Ratzinger rekao neke heretične misli...kad vidim koliko je puta papa Franjo morao biti ispravljan od PR službe Vaticanske uprave ,da nije nešto rekao, pa onda da je rekao ali nije misli tako isl!...a i on je papa!
znači, to što je netko papa ili vodeći teolog ne znači da ne govori ponekad hereze ili barem granične, suspektne tvrdnje blizu herezama!

Ne bi Rtzinger otresao na ispitu kod mene jer više zna...samo je zanimljivo kada neki papa ili teolog nešto krivo kaže to se onda ne uzima tako jako...ono, može on pogriješiti..ili mu se ne važe i ne secira svaka riječ...pogriješio je možda zbog umora , zbog ovog zbog onog, nađu se uvijek opravdanja ili razlog da se to ne uzima tako jako važno, odnosno da se samo pređe preko greške i zaboravi

A vidiocima u međugorju, valtoriti se svim silama pokušava naći neka teološka netočnost, krivo izgovorena riječ pa da ih se pobije
Da se papi Franji išlo zapisivati sve teološke netočnosti , pa čak i hereze , imao bi ih on više nego zajedno valtorta i 6 vidioca iz međugorja

Jarane, postavio sam ti pitanje načistoći...pa sukni koju pametnu ako možeš


Jarane, ja sam tebi odgovorio sve sto sam mislio; izvan Crkve nema spasenja, a dio Crkve postaje se krštenjem.

Ali znaš što je problem - ne to što se nekom secira sve što kaže, a nekom ne, nego nešto drugo. Što vas par ovdje prije uzimate Rajka Bundala, Elvisa Dusparu, Valtortu, Vidioce znane i neznane, itd. dočim su Ratzinger, Rahner, Devčić, Golub itd. za vas heretici. Sve to pravdate maglom kako ovi potonji nemaju dovoljan praktičan uvid.

Pazi šta izjavi tratinčica;

tratinčicamala napisao:
Hvala što si otvorio zasebnu temu.
Ja se sjećam i da je Ratzinger rekao još dok je bio papa da se čistilište ne nalazi nigdje nego je ko fol metafora. Još mi je to u glavi i pokušavam ga sama prid sobom opravdat jer ga volim. Ako mi može neko to pojasnit, što je točno rekao i što je mislio pod tim što je rekao, ako se ko slučajno toga sjeća... ljubim ga. Ne mogu sad izvući citat mislim nema šanse da naletim na to, ali ako se netko sjeća njegove izjave o čistilištu, molim da mi napiše.


Ona valjda dok pije čaj, u pauzi između Ljubavi na selu i Šeherezade, razmišlja malo o Ratzingeru pa joj to zapelo za oko. Pazi ona je zaključila da je to što je on izjavio problematično, pa je on stoga heretik. O tome se radi; nemaš ti šta propitivat; tko si ti srce. Morate shvatit da vaše mišljenje, kao i moje, pa tako i vaše i moje sumnje i propitivanja, nemaju nikakvu težinu i legitimitet.

Čudno da ne propitujete Valtortu, Bundala, Miju Baradu, Dusparu i ostale; njih pijete kao vodu jerbo praktičan uvid. Tako ti je to.


Čovječe , ti si heretik
Ne priznaješ nauk KC! Nauk KC jasno kaže da se spasiti mogu i ljudi izvan Crkve - više puta je navedeno tko:oni koji su u neskrivljenom neznanju ...( ti tvrdiš da ne -pogledaj gore boldano šta si rekao!
Hertiče :lol:
Valtorta nije heretik...napisala je možda najmonumentalnije laičko djelo o životu svete obitelji...preko 5000 stranica...možemo otvoriti posebnu temu o valtorti ako je već nema?
To što je tebi mišljenje nekih teologa presudno da taj monumentalni spjev ne pročitaš tvoja stvar...Baradu niti čitam, ne znam tko je to?


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 29 sij 2021 09:43 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 lip 2014 22:48
Postovi: 1297
Lokacija: juzno od mjest gdje sjevera nema
Podijelio: 152 zahvala
Zahvaljeno je: 76 zahvala
Hrki prestani pricat gluposti. Izvan Crkve nema spasenja je dogma, i Crkva nikad nije tvrdila drugacije. Shvatia covjece da ne shvacas dogmu! Pomiri se s tim


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 47 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 8 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr