www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 05 svi 2021 22:37

Vrijeme na UTC [LJV]

Započni novu temu Odgovori  [ 166 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 13, 14, 15, 16, 17
Autor Poruka
PostPostano: 25 ožu 2021 13:21 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova

Podijelio: 31 zahvala
Zahvaljeno je: 25 zahvala
Fran26 napisao:
Hrvoje Hrki napisao:
suprotnost mome je : da ti zastupaš tvrdnju da se nitko tko nije pripadnik Crkve se ne može spasiti?

Ja to zastupam?! Kak to misliš da ja zastupam?! Ništa ja ne zastupam. Crkva zastupa, citiram;

DS 1351 Čvrsto vjeruje, ispovijeda i propovijeda, nitko tko se nalazi izvan Katoličke Crkve , ne samo pogani nego niti Židovi niti krivovjernici ili odvojeni ne mogu biti sudionici vječnog života, nego će ići u oganj vječni koji je pripremljen đavlu i anđelima njegovim, [Mt 25,41], osim ako joj budu pripojeni prije kraja života; jedinstvo crkvenog tijela vrijedi toliko da crkveni sakramenti vrijede samo onima koji ostaju u njoj, kao što i postovi, milostinja i druga djela pobožnosti i vježbe kršćanske vojske postižu vječnu nagradu (samo u njoj). "Nitko se ne može spasiti osim ako ostane u krilu i u jedinstvu Katoličke crkve, koliku god on dijelio milostinju, pa za Kristovo ime prolio i krv".

Membership of the Church is necessary for all men for salvation. (De fide.) Body *and* Soul of the Church.

Ti Hrkane tvrdiš, citiram;

Hrvoje Hrki napisao:
Čovječe , ti si heretik
Ne priznaješ nauk KC! Nauk KC jasno kaže da se spasiti mogu i ljudi izvan Crkve..

Hrvoje Hrki napisao:
Samo da naglasim ovo, a rekao sam već više puta: ima spasenja izvan Crkve.

Hrvoje Hrki napisao:
ZNAČI, IMA SPASENJA iZVAN cRKVE !!

Netko laže. Lažeš ti ili laže Crkve. Druge mogućnosti ne vidim. :l30:

Hrvoje Hrki napisao:
Pa je li to točno?

Crkva kaže da jest. Šta ti misliš Hrkane - jest ili nije?! :lol:

Hrvoje Hrki napisao:
Kako se spašavaju mnogi eskimi, bušmani u ddddžunglama , i milijuni ljudi do kojih nije dok su živjeli došlo evanđelje- nauk o Isusu?

Izvan Crkve sasvim sigurno ne. :-| Ili ti tvrdiš drugačije?!

He,he...to se tvrdilo možda prije
Sada je nova teologija!
Ti daješ Denzingera kao dokaz???
Nije DS nikakav dokaz!
Nađi u važećem Katekizmu KC gdje piše da se nitko tko nije član Crkve ne može spasiti!

Svoje Preljubljene Zaručnice
amen

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 25 ožu 2021 15:01 
Odsutan

Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 71 zahvala
Hrvoje Hrki napisao:
Sada je nova teologija!
Nije DS nikakav dokaz!

Pripazi na ovakve stvari! Zbog ovog što si sad napisao bi se opet mogao naći tamo gde si do sada bio. :-|

Hrvoje Hrki napisao:
Nađi u važećem Katekizmu KC gdje piše da se nitko tko nije član Crkve ne može spasiti!

Koji je to važeći katekizam?! Zar postoje važeći katekizmi i oni koji to nisu?! Kakve su ti ovo fore Hrkane?! Ako misliš na sadašnji katekizam, onda mogu samo citirati;

"IZVAN CRKVE NEMA SPASENJA"

KKC 846 Kako valja shvatiti tu tvrdnju koju su često opetovali crkveni Oci? Iskazana pozitivno, znači da svako spasenje dolazi od Krista-Glave po Crkvi koja je njegovo Tijelo: Oslanjajući se na Sveto pismo i Predaju, Sveti sabor uči da je ta putujuća Crkva potrebna za spasenje. Jedino je naime Krist Posrednik i put spasenja, prisutan među nama u svome tijelu, koje je Crkva; a naglasavajući izričito potrebu vjere i kršenja, on je potvrdio i potrebu Crkve, u koju ljudi ulaze po krštenju kao kroz vrata.

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 25 ožu 2021 15:14 
Odsutan

Podijelio: 31 zahvala
Zahvaljeno je: 25 zahvala
Fran26 napisao:
Hrvoje Hrki napisao:
Sada je nova teologija!
Nije DS nikakav dokaz!

Pripazi na ovakve stvari! Zbog ovog što si sad napisao bi se opet mogao naći tamo gde si do sada bio. :-|

Hrvoje Hrki napisao:

Koji je to važeći katekizam?! Zar postoje važeći katekizmi i oni koji to nisu?! Kakve su ti ovo fore Hrkane?! Ako misliš na sadašnji katekizam, onda mogu samo citirati;

"IZVAN CRKVE NEMA SPASENJA"

KKC 846 Kako valja shvatiti tu tvrdnju koju su često opetovali crkveni Oci? Iskazana pozitivno, znači da svako spasenje dolazi od Krista-Glave po Crkvi koja je njegovo Tijelo: Oslanjajući se na Sveto pismo i Predaju, Sveti sabor uči da je ta putujuća Crkva potrebna za spasenje. Jedino je naime Krist Posrednik i put spasenja, prisutan među nama u svome tijelu, koje je Crkva; a naglasavajući izričito potrebu vjere i kršenja, on je potvrdio i potrebu Crkve, u koju ljudi ulaze po krštenju kao kroz vrata.

Gdje tu pišo ono što sam te pitao: da se onaj tko nije član Crkve ne može nikako spasiti???
šta filozofiraš i praviš se lud..važeći znači onak koji je na snazi , ne neki iz 19. ili 5. stoljeća
Spasenje dolazi od Krista i Crkve za one koji su u Crkvi
Za one koji su izvan Crkve spas dolazi po Isusu!..po božjoj milosti

Znači po tebi nitko tko nije član Crkve se ne može spasiti??

Svoje Preljubljene Zaručnice
amen

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 25 ožu 2021 17:26 
Odsutan

Hrvoje Hrki napisao:
Gdje tu pišo ono što sam te pitao: da se onaj tko nije član Crkve ne može nikako spasiti???
šta filozofiraš i praviš se lud..važeći znači onak koji je na snazi , ne neki iz 19. ili 5. stoljeća
Spasenje dolazi od Krista i Crkve za one koji su u Crkvi
Za one koji su izvan Crkve spas dolazi po Isusu!..po božjoj milosti

Znači po tebi nitko tko nije član Crkve se ne može spasiti??

Otkako si skinut s liste, dva puta si bio upozoren da pripaziš na pisanje.

Fran26 napisao:
Što se kaže: pamet u glavu Hrkane! Pripazi što pišeš da opet ne bi završio tamo gde si do sada bio. :-|

Fran26 napisao:

I opet te upozoravam - pripazi na pisanje. :-|

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 26 ožu 2021 11:40 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Podijelio: 27 zahvala
Zahvaljeno je: 40 zahvala
Vjeroispovjest: katolik
Status: U braku
Koji je ovo budalaš... :b101:

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 27 ožu 2021 22:28 
Odsutan

Bonifacije napisao:
Ove sezone radio sam na moru i tamo se zaljubio u jednu mladu curu.A ona se jos vise zaljubila u mene. Tako da me sad ne zanima ni jedna druga cura. Mozda mi je sunce i more udarilo u glavu. Mislio sam da cu je zaboravit kad se vratim u Zagreb,ali mi bas i ne ide. Cesto sam bio u napasti da je pozovem kod sebe u stan,ali sam se ipak suzdrzao. Bio bi to smrtni grijeh koji mi Bog mozda nikad ne bi oprostio.Nisam zelio preuzeti odgovornost za vjecnu propast jedne mlade djevojke. Stalno mi je bila na pameti ova misao:'Pravi muskarac djevojku vodi Bogu a ne u krevet.' A mislio sam i na onu misao iz Valtortinih objava:'Prava je ljubav uvijek cista. A cistoca zdruzena s ljubavlju povlaci za sobom cijeli niz drugih kreposti.' Tako da mi je i Valtorta pomogla da se suzdrzim.

Lol. Slika Slika

Vrh
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 166 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 13, 14, 15, 16, 17

Vrijeme na UTC [LJV]