www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 19 ožu 2024 03:42

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 191 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 ... 20  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: 24 vel 2021 14:37 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 10 lip 2008 20:55
Postovi: 3438
Lokacija: Santa Fe (New Mexico)
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 72 zahvala
IZMEĐU NEBA I ZEMLJE napisao:
Dosadan si s tim pričicama...




Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 25 vel 2021 07:02 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 19 srp 2006 14:41
Postovi: 1412
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 36 zahvala
Zahvaljeno je: 26 zahvala
Fran26 napisao:
IZMEĐU NEBA I ZEMLJE napisao:
Dosadan si s tim pričicama...



Da,moguće da su njoj puno draže pričice ovakvih šarlatan li koje nemaju veze s kršćanstvom
Je li to gđa Bučević?


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 25 vel 2021 08:56 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 19 srp 2006 14:41
Postovi: 1412
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 36 zahvala
Zahvaljeno je: 26 zahvala
https://sites.google.com/site/jeshuahdi ... etsemaniju

ISUS OBJAŠNJAVA KAKO SU ON I BOG OTAC JEDNO

Isus raširi ruke na molitvu po svom običaju i započne: »Oče naš, koji jesi na nebesima.«
Prekine se i tumači: »Da vam je Otac, dao vam je dokaz jer vam je oprostio.
Koji vas to Gospodin, koji vam ne bi bio Otac, ne bi bio kaznio, vas koji ste više od sviju
bili dužni biti savršeni, vas tako obasute dobročinstvima i tako, kako vi kažete,
nesposobne za poslanje ? Ja vas nisam kaznio. Otac vas nije kaznio. Jer ono što
čini Otac, čini Sin, jer ono što čini Sin, čini Otac, jer smo mi samo jedno Božanstvo
sjedinjeno u Ljubavi. Ja sam u Ocu i Otac je sa Mnom. Riječ je uvijek kod Boga koji
je bez početka. I Riječ je od prije svih stvari, oduvijek, od vječnosti koja ima ime
uvijek, od vječne sadašnjosti kod Boga i Bog je kao Bog, jer je Riječ božanske Misli.

Kad Ja dakle otiđem, moleći ovako Oca našega, moga i vašega, zbog čega smo braća,
Ja prvorodeni, vi mlađi, nastojte gledati uvijek i Mene u Ocu mome i vašemu. Gledajte
Riječ koja vam je bila "Učitelj" i koja vas je ljubila sve do smrti i preko smrti ostavljajući
vam samu Sebe za hranu i piće da biste vi bili u Meni i Ja u vama dok traje progonstvo,
a zatim Ja i vi u Kraljevstvu za koje sam vas naučio da molite: "Dodi kraljevstvo tvoje",
nakon što ste molili da vaša djela svete Ime Gospodinovo dajući mu slavu na zemlji i
u Nebu. Da. Ne bi za vas bilo Kraljevstva u Nebu, Kraljevstva koje je za one što će
vjerovati kao i vi, ako prije ne biste htjeli kraljevstva Božjega u vama po stvarnom
vršenju Zakona Božjega i moje riječi koja je usavršenje Zakona; jer sam dao u
vrijeme Milosti, Zakon izabranih, tj. zakon onih koji su, preko građanskih, moralnih
i vjerskih ustanova mojsijevskog vremena, već u duhovnom Zakonu Kristova vremena.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 25 vel 2021 09:01 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 19 srp 2006 14:41
Postovi: 1412
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 36 zahvala
Zahvaljeno je: 26 zahvala
https://sites.google.com/site/jeshuahdi ... edocanstvo


Isus se Isti dan ukazuje na preko 20 mjesta( mislim da je to bilo 12. dan nakon uskrsnuća), time dokazuje da je svemogući Bog koji čini čuda i ima moć multilokacije ( bilokacije)
Imate svjedočanstva ukazaja na mnogim mjestima i mnogim ljudima ( ženama)
Većinu ovih pokazivanja polsije uskrsnuća nemamo u NZ

Edit:
evo gdje to i eksplicite kaže...o bilokaciji!:
https://sites.google.com/site/jeshuahdi ... -na-taboru

Svima vama dao sam iste stvari. Ali ono što je vas učinilo boljima Judu je upropastilo.
Zar je dar dakle bio_neko zlo ? Ne. Nego je opaka bila volja one duše … Tako i sada. Ukazao sam se mnogima. Ne samo zato da utješim i koristim, nego da vam udovoljim.
Jer molili ste Me da uvjerim o svome uskrsnuću narod što ga oni od Sinedrija nastoje uvjeriti o svojoj misli. Ukazao sam se djeci i odraslima u isti dan, na mjestima koja su tako daleko jedno od drugoga da bi trebalo mnogo dana hoda da se dođe do njih.
Ali za Mene nema više ropstva daljina. I to istoyremeno ukazivanje zbunilo je i vas. Rekli_ste_sebi: “oni su vidjeli utvaru". Dakle, zaboravili ste jedan dio mojih riječi, tj.
da ću Ja odsada unaprijed biti na istoku i na zapadu, na sjeveru i na jugu, gdje
budem smatrao pravedhim da budem i da me nista u tom ne sprečava i brzo kao
munja koja para nebom
.

Pravi Čovjek sam. Evo mojih udova i moga Tijela tvrda, topla, sposobna da se kreće, da diše, da govori kao i vaše. Ali sam i pravi Bog. I ako je tridesetitri godine, iz vrhunskog razloga, Božanstvo bilo sakriveno u Čovještvu, sada je Božanstvo, iako sjedinjeno s Čovještvom, postalo nadmoćno i Čovještvo uživa savršenu slobodu slavnih tijela. Kao Kralj s Božanstvom više nije podložno bilo čemu što je ograničenje za Čovještvo. Evo me. Ovdje sam s vama, a mogao bih, kad bih htio, za trenutak biti na kraju svijeta da privučem k sebi dušu koja me traži. I koji plod će imati
to što sam bio kod Cezareje primorske i u Cezareji, kao i na Karitu i u Engaddiju i kod Pelle
i u Jutti i u drugim mjestima Judeje i u Bosri i na velikom Hermonu i u Sidonu i na galilejskim granicama ? I kakav plod to što sam izliječio dijete i uskrisio jednoga koji je maloprije bio izdahnuo i utješio jednu tjeskobu i pozvao u svoju službu jednoga koji se trapio oštrom pokorom i pozvao k Bogu jednoga pravednika koji me je za to molio i što sam dao svoju poruku nevinima i svoje naredbe jednome vjernome srcu ? Hoće li to
svijet uvjeriti ? Ne. Oni koji vjeruju nastavit će vjerovati, u većem miru, ali ne većom snagom jer su već znali uistinu vjerovati. Oni koji nisu znali vjerovati pravom vjerom ostat će u dvojbi, a opaki će reći da su ukazanja ludovanja i laži i da mrtvac nije bio mrtav, nego da je spavao ... Sjećate li se kad sam vam rekao prispodobu o bogatom gavanu ? Rekao sam da je Abraham odgovorio osudeniku: "Ako ne slušaju Mojsija i proroke, neće vjerovati ni nekome tko bi uskrsnuo od mrtvih da im kaže što moraju činiti". Jesu li možda
vjerovali Meni, Učitelju i mojim čudesima ?
Što je postiglo čudo nad Lazarom ? Moju požurenu osudu. Što moje uskrsnuće ?
Povećanje njihove mržnje. Ni čudesa ovoga mojega posljednjeg vremena među vama neće uvjeriti svijet, nego jedino one koji više nisu od svijeta jer su odabrali kraljevstvo Božje s njegovim naporima i sadašnjim mukama i s njegovom budućom slavom. Ali mi je
drago da ste vi bili utvrđeni u vjeri i da ste bili vjerni mojoj naredbi ostajući na ovom brdu
u isčekivanju, a da se niste na ljudsku žurili da uživate stvari koje su i dobre, ali su različite od onih što sam vam ih naznačio. Neposluh daje jednu desetinu, a oduzima devet desetina. Oni su otišli i čut će riječi ljudske, svakako samo njih. Vi ste ostali i čuli ste moju riječ koja iako podsjeća na stvari koje su već bile rečene, uvijek je dobra i korisna. Pouka će sluziti za primjer vama svima, pa i njima, za budućnost«


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 25 vel 2021 20:45 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 lip 2014 22:48
Postovi: 1297
Lokacija: juzno od mjest gdje sjevera nema
Podijelio: 152 zahvala
Zahvaljeno je: 76 zahvala
Prekini protestantu


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 26 vel 2021 10:20 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 19 srp 2006 14:41
Postovi: 1412
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 36 zahvala
Zahvaljeno je: 26 zahvala
dujam napisao:
Prekini protestantu


Takva ljepota ...takva milina ...tolika svjedočanstva iz života cijele svete obitelji
Pročitaj malo ...vidjeti ćeš sva čuda i ljepote svijeta u tom djelu
ostavi se filozofa :b112:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 26 vel 2021 12:24 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 10 kol 2017 10:12
Postovi: 658
Podijelio: 27 zahvala
Zahvaljeno je: 43 zahvala
Malo ružno stavljati Isusu ovakve gluparije u usta.
Stvarno moraš biti tupav za popiti...
Neka, pokazuješ zorno zašto nikada Crkva to neće priznati i zašto će Valtorta uvijek ostati sf spisateljica. :b112:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 26 vel 2021 13:33 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 19 srp 2006 14:41
Postovi: 1412
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 36 zahvala
Zahvaljeno je: 26 zahvala
https://sites.google.com/site/jeshuahdi ... -na-taboru

ZAŠTO ISUS ČINI ČUDESA POLSIJE USKRSNUĆA...VIDI OVDJE

Možete činiti ono što sam Ja činio. I čudesa. Da. I njih. Da svijet upozna da vas ja šaljem i da onaj koji trpi ne plače u svojoj bezutješnoj misli: “Njega više nema među nama da liječi naše bolesnike i da nas tješi u našim bolima”. Ovih dana činio sam čudesa da utješim srca i da uvjerim da Krist nije uništen stoga što je bio ubijen, nego da je jači, vječno jak i moćan. A kad Mene više ne bude među vama, vi ćete činiti ono što sam Ja činio dosada i što ću još činiti. Ali ljubav prema novoj vjeri neće rasti toliko zbog toga što se može učiniti čudo, nego zbog vaše svetosti. I morate ljubomorno paziti na svoju svetost, a ne na dar što vam ga predajem. Što više budete sveti, to ćete biti draži mome srcu i Duh Božji će vas rasvjetljivati, a dobrota Božja i njegova moć puniti će vaše ruke nebeskim darovima. Čudo nije općeniti čin i neophodan za
život u vjeri.
Dapače ! Blago onima koji budu znali ostati u vjeri bez izvanrednih sredstava za pomoć u vjerovanju ! Ipak ni čudo nije čin tako isključivo zadržan za osobita vremena da bi morao prestati kad prestanu ta vremena.

ČUDA OD BOGA ĆE BITI UVIJEK U POVIJESTI
KADA IH NE BUDE SVIJET SE TREBA PRIUPITATI KAKVA NAM JE VJERA , GDJE SU NAM SVECI ...

Čudo će biti u svijetu. Uvijek. I uvijek sve brojnije što
budu brojniji pravednici u svijetu. Kad se bude vidjelo da se čini vrlo malo pravih čudesa,
neka se onda kaže da je vjera i pravednost malaksala. J
er sam rekao: "Ako budete imali vjere, moći ćete micati gore" Jer sam rekao: "Znakovi koji će pratiti one koji budu imali pravu vjeru u Mene bit će pobjeda nad zlodusima i bolestima, nad elementima i zasjedama".
Bog je s onim koji ga ljubi. Znak kako će moji vjenici biti u Meni bit će broj i snaga čudesnih djela što će činiti u moje Ime, a da proslave Boga. Svijetu bez pravih čudesa moći će se reći bez klevete: "Izgubio si vjeru i pravednost. Svijet si bez svetaca".

Dakle, vratimo se na početak, dobro ste činili što ste nastojali zadržati one koji, poput djece koju ‘mami’ glas glazbe ili neobično svjetlucanje, trče rastreseni daleko od sigurnih stvari. Ali vidite li ? Imaju svoju kaznu jer gube moju riječ. Ali i vi ste imali svoju krivnju. Sjećali ste se da sam rekao da ne smijete trčati ‘amo-tamo’ na svaki glas koji bi govorio da sam na nekom mjestu. Ali se niste sjećali da sam rekao također da će o drugom dolasku Krist biti kao munja koja izađe na istoku i zasvijetli do zapada u vremenu koje je kraće od treptaja očnog kapka.


ISUS KAŽE DA ĆE NAM SE ČESTO U POVIJESTI UKAZIVATI PRIJE KONAČNOG DOLASKA-SUDA!
MALOBROJNO ČOVJEČANSTVO ĆE VJERIVATI U ISUSA

Taj pak drugi dolazak započeo je u času mog uskrsnuća. Bit će na svom vrhuncu kad
se Krist sudac pokaže svima uskrsnulima. Ali koliko puta ću se Ja prije toga ukazati da obratim, da izliječim, da utješim, poučim, dadem naredbe ! Uistinu, kažem vam, Ja se vraćam svome Ocu. Ali zemlja neće izgubiti moju Nazočnost. Bit ću, kao čuvar i prijatelj, Učitelj i Liječnik ondje gdje Me tijela ili duše, grješnici ili sveci budu trebali ili ih izaberem da prenesu moje riječi drugima.
Jer, i ovo je istina, jer će Čovječanstvu neprestano trebati djelo moje ljubavi, budući da se tako teško savija, lako ohladi, da je spremno zaboraviti, željno silaziti mjesto uzlaziti, da kad ga ne bih zadržao nadnaravnim sredstvima, ne bi koristio zakon, Evandelje, božanske pomoći što će ih moja Crkva dijeliti, da sačuvaju Čovjecanstvo u spoznaji Istine i u volji da stigne u nebo. A govorim o Čovjecanstvu koje će vjerovati u Mene ... Uvijek malobrojno u odnosu na ogromnu masu stanovnika zemlje.

Dolazit ću. Tko me bude imao, nek’ ostane ponizan. Tko me ne bude imao, nek’ ne bude lakom da me vidi kako bi stoga bio hvaljen. Nitko neka ne želi ono što je izvanredno. Bog zna kada i gdje to dati. Nije potrebno imati ono što je izvanredno da bi ušli u Nebo. Štoviše, ono je oružje koje ako se zlo upotrijebi, može otvoriti pakao mjesto Neba. A sad ću vam reći kako: jer može iskrsnuti oholost, jer može nastati duševno stanje koje je Bogu odvratno i jer je slično duhovnoj lijenosti kojoj se čovjek prilagodi da ‘mazi’ primljeno blago smatrajući sebe već u Nebu, stoga što je primio taj dar. Ne. U tom slučaju namjesto ‘vatre’ i ‘krila’ on postane ‘led’ i ‘kamen’ pa duša propada i umire.
A također dar zlo upotrebljen može pobuditi pohlepu da se dobije još više kako bi imali više hvale zbog njih. Tada, u tom slučaju, mogao bi se na mjesto Gospodina staviti duh zloće
da s nečistim čudesima zavede nerazborite. Uvijek se držite daleko od zavođenja bilo koje vrste. Izbjegavajte ih. Budite zadovoljni s onim što vam Bog udjeli. On zna što vam je korisno i na koji način. I uvijek mislite da je svaki dar kušnja, a ne samo dar, provjera


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 26 vel 2021 14:56 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 19 srp 2006 14:41
Postovi: 1412
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 36 zahvala
Zahvaljeno je: 26 zahvala
dujam napisao:
Prekini protestantu


alo ,

đorđ majkl...si uskrsnul?


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 26 vel 2021 21:27 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 16 ožu 2017 19:26
Postovi: 282
Podijelio: 2 zahvala
Zahvaljeno je: 29 zahvala
Ajde Hrki priznaj; zarađuješ pare na Valtortinim spisima.....prodajes ih za finu svotu? Koliko?


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 191 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 ... 20  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 4 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
cron
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr