www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 29 ožu 2024 14:13

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 191 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 20  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: 05 vel 2021 10:38 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 lip 2014 22:48
Postovi: 1297
Lokacija: juzno od mjest gdje sjevera nema
Podijelio: 152 zahvala
Zahvaljeno je: 76 zahvala
Puno puta se spominjalo, i puno puta je Crkva govorila o tom hereticnom djelu...nisam citao, niti cu, upravo zbog ove gore cinjenice.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 05 vel 2021 10:58 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 19 srp 2006 14:41
Postovi: 1412
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 36 zahvala
Zahvaljeno je: 26 zahvala
dujam napisao:
Puno puta se spominjalo, i puno puta je Crkva govorila o tom hereticnom djelu...nisam citao, niti cu, upravo zbog ove gore cinjenice.


JES,JES
Jesi čito ikoje heretično djelo od sv. Faustine Kowalske.i njen Dnevnik je bio na indexu pa je sada ista svetica KC ,a djelo jedno od najčitanijeg katoličkoh štiva??
Da o sv. padri Pio iz Piatralcene ne govorim...i on bio osuđen od apostolskog suda u vatikanu,a sada je svetac i pišu se tisuće knjiga o njemu!

Šta da ti više pišem...ove slučajeve a i druge "heretike" KC koji su postali nakon 50 gidina sveci KC SAM VIŠE puta spominjao tebi isličnima
Zato nemoj ljude strašiti kvati heretičnim djelima, nego pusti da čitaju ono što sve katoličke knjižnice u RH tiskaju i daju da se slobodno kupuje!
Šta glumiš da se veći i svetiji od pape ili valtorte?


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 05 vel 2021 11:08 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 lip 2014 22:48
Postovi: 1297
Lokacija: juzno od mjest gdje sjevera nema
Podijelio: 152 zahvala
Zahvaljeno je: 76 zahvala
Ali djela od sv Faustine su skinuta sa indexa, i ona je proglasena sveticom. Djela od Giordani Bruna i Valtrote nisu skinuta i nitko ih nije proglasio svecima.

Ako nam papa ne da citat ta djela - u redu. Kako onda ja glumin da sam svetiji ako sam poslusan papi? Ako papa kaze da citamo to, ja cu citat, bas kao i svi ostali Katolici. Do tada, to djelo je hereticno i objave nisu od Krista, po rijecima svete Crkve...

Kako ti Hrki, s obzirom da si bio drugi na testu logike u osnovnoj skoli, i da si uspjesno savladavao naprednu matematiku, ne shvacas te osnovne stvari? Kako??


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 05 vel 2021 11:54 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 19 srp 2006 14:41
Postovi: 1412
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 36 zahvala
Zahvaljeno je: 26 zahvala
dujam napisao:
Ali djela od sv Faustine su skinuta sa indexa, i ona je proglasena sveticom. Djela od Giordani Bruna i Valtrote nisu skinuta i nitko ih nije proglasio svecima.

Ako nam papa ne da citat ta djela - u redu. Kako onda ja glumin da sam svetiji ako sam poslusan papi? Ako papa kaze da citamo to, ja cu citat, bas kao i svi ostali Katolici. Do tada, to djelo je hereticno i objave nisu od Krista, po rijecima svete Crkve...

Kako ti Hrki, s obzirom da si bio drugi na testu logike u osnovnoj skoli, i da si uspjesno savladavao naprednu matematiku, ne shvacas te osnovne stvari? Kako??


Npr. kazna apostolskog suda nikada nije povučena i padre pio nije nikada FORMALNO rehebilitiran!Po tvom načinu tumačenja i krutom formalizmu, on nikada nije smio biti proglašen svetim, dok mu se ne skine kazna i ne rehabilitira se!
Znači, taj formalizam na kojem ti inzistiraš nije ključan argument i uvjet
Poslije 2.VK se više ne traži Imprimatur za vjerska djela...tako da se više oko djela valtorte nije trebla davati FORMALNA promjena mišljenja
Drugo , o Epu sve najbolje govori papa Pio XII... on je bio papa kada je to velebno djelo napisano
Tko je iznad pape ...nije valjda neka niži rangirani farizejčić i pismoznanac koji nije imao duha da spozna odličnost objava Mariji Valtorti i dao je jado negativan sud
A ti samo glumi nekog prepametnog farizeja i pismoznanca ...i čitaj dalje filozofe i druge palamudatore...onaj tko ima duha čitat će Ep o Bogočovjeku!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 05 vel 2021 11:56 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 lip 2014 22:48
Postovi: 1297
Lokacija: juzno od mjest gdje sjevera nema
Podijelio: 152 zahvala
Zahvaljeno je: 76 zahvala
Naravno da je mogao bit proglasen svetim, jer je proglasen svetim. Svet je jer je Crkva rekla...za m Valtrotu nisu nista rekli


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 05 vel 2021 12:05 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 19 srp 2006 14:41
Postovi: 1412
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 36 zahvala
Zahvaljeno je: 26 zahvala
dujam napisao:
Naravno da je mogao bit proglasen svetim, jer je proglasen svetim. Svet je jer je Crkva rekla...za m Valtrotu nisu nista rekli



pa i ne treba biti sveta...ona je svoje veliko poslanje izvršila...napisala je velebno djelo, najveće koje je ikada ijedan laik KC napisao!
Takvo djelo nikada nebi mogli napisati da se saberu na kupu sve filozofi, teolozi ili kvaziteolozi koji pišu ili palamude o vjeri!
Ona svoju svetost nije tražila niti ju traže oni koji čitaju njeno epohalno djelo..ona je bila mali bijedni crvić koji je samo marljivo pisao ono što je čula od Isusa i BDMarije :)
Poklon do zemlje i hvala Bogu na tom odličnom epu koje nam je dao preko marije valtorte
Hvala i slava z ti Isuse! :a1250:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 05 vel 2021 12:15 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 lip 2014 22:48
Postovi: 1297
Lokacija: juzno od mjest gdje sjevera nema
Podijelio: 152 zahvala
Zahvaljeno je: 76 zahvala
Crkva je ne gleda ocima kakvima je ti gledas..Ona nije dio Crkve..


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 05 vel 2021 13:41 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 17 tra 2018 20:10
Postovi: 287
Podijelio: 5 zahvala
Zahvaljeno je: 18 zahvala
Mislim Hrki da si ovo dobro rekao da ni svi teolozi zajedno ne bi mogli napisati takvo Djelo. To je nadnaravna mudrost. A neki hoce reci da je jedna obicna vjernica,bez teoloskog fakulteta, to sastavila. Neshvatljiva je ta duhovna sljepoca. Ali mislim da mi mozemo slobodno vjerovati i da je M.Valtorta bila prava svetica i to iz dva razloga:
1.Bog takve nadnaravne objave daje iskljucivo veoma svetim osobama. Ako netko tko nije svet prima objave,to su onda demonske objave.
2. Ako se cita njezina Autobiografija,koju je napisala na zahtjev svog duhovnog oca,jasno se vidi da je to pisala veoma sveta osoba. Takve uzvisene i nadahnute misli, takva ljubav prema Bogu,takva poniznost,takva spremnost na zrtvu...moze se naci samo kod pravih svetaca.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 05 vel 2021 14:02 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 05 pro 2018 15:23
Postovi: 638
Podijelio: 26 zahvala
Zahvaljeno je: 11 zahvala
Hrvoje Hrki napisao:
tratinčicamala napisao:
Naprosto ne želim printat sve knjige jer ih ima 10ak a puno mi je sumnjivo.
Ja ne odbacivam objave dapače, ali ovo je bojim se zamka, di je 99 posto istina da se pari da je od Boga, i onda onih 1 posto ključnih, laž.

Evo stranica, odlična stvar, pa se može prislušat pojedine djelove.

https://www.youtube.com/user/wwuki5/videos


Ne boj se nije nikakava zamka , ne plaši se sa tom famoznom pričom od 99% ispravnog i 1% lažnog šta bi rušilo neke bitne katoličke dogme!
Djelo je dano od Boga , ne od sotone...nebi sotona na 5000 strana glorificirao život svete obitelji i pojašnjavao nam mnoge stvari koje nisu detaljno napisane u NZ!
Čitaj slobodno...znam da imaš duha za ovakve stvari i slobodno čitaj ili slušaj one YT uratke kojise odnose na Vidjeh u viđenjima noćnim...


To je nažalost činjenica nije priča, to se upravo tako radi i kod psiholoških programiranja, jer se naprosto računa na ljudsku površnost.
To je dio znanosti.

Neće se lopov najaviti. Tako i ovdje. Ustvari vrlo je jednostavno za shvatiti.. tko želi.

Evo išla sam preslušavati, i nisam mislila da ću tako brzlo naletiti na problem. Znači bojim se da bi čak bila i očita varka a ne niti prikrivena.

Volila bih da svi ovo prislušaju dapače zamolila bih pa neka mi kažu je li i oni imaju jednak zaključak. U ovom dijelu se naprosto poriče Bezgrješno Začeće i daje joj se nekakvu zbrkanu ulogu pomahnitale žene koja se borila sa napastima na duhu, duši i tijelu, a ujedno Isus nije dovršio djelo Otkupljenja nego Gospa sa trpljenjem tih napasti.

Gospa NIJE imala nikakvih napasti. Gospa je imala težak život, najbolniji od svih ljudi. Ali nije trpjela napasti. Ona nije imala istočnog grijeha. E sad meni nije jasno što tu nije jasno.

Meni se ovo čini kao čisto ruganje i nije mi jasno ko iti malo pozna katoličku vjeru, kako tj. u što je točno (ne mislim neki dio nego fenomen kao takav) povirova što se tiče ovih objava.

Apsolutno je moguće da osoba sastavi nešto ovakvo dapače da ima sva ova priviđenja, čak i kada nije upleten sotona, nego njen um to proizvodi. Um pod utjecajem teških droga ili bolesti. Neozbiljno je na temelju "nadnaravnosti" poklanjati povjerenje u ovo, koliko god to nekome romantično sjedalo.

"Marijo ja sam otkupila ženu"

https://www.youtube.com/watch?v=9OVOJ08Of34


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 05 vel 2021 14:12 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 19 srp 2006 14:41
Postovi: 1412
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 36 zahvala
Zahvaljeno je: 26 zahvala
Npr iz: 9. IVAN I JAKOV GOVORE PETRU O MESIJI , dočje niže je link za cijelo poglavlje...Hvala i slava Isusu

Ali nakon
što smo ustrajali, kazao je: "Bog vam ih vratio u blagoslovima siromaha”.
‘Dođite sa Mnom’ i odmah ih je razdijelio siromašnima za koje je znao gdje
stanuju i nama koji smo ga pitali: "A za Sebe, Učitelju, ne ostavljaš ništa ?",
odgovorio je: "Radost je činiti volju Božju i služiti njegovoj slavi".
Mi smo još kazali:"Ti nas pozivaš, Učitelju. Ali mi smo svi siromašni.
Što ti trebamo donijeti ?" - Odgovorio je sa smiješkom po kojemu upravo
kao da smo okusili Raj: "Jedno veliko blago želim od vas"; a mi: "Ali ako
ničega nemamo ?", a On: "Jedno blago sa sedam imena, koje i najkukavniji
može imati, a najbogatiji kralj ne može posjedovati, a vi ga imate i hoću ga.

Čujte mu imena: ljubav, vjera, dobra volja, prava nakana, uzdržljivost, iskrenost,
duh žrtve. Ovo želim od onoga koji hoće za Mnom, samo to, a u vama to jest.

Spava kao sjeme pod zimskom brazdom, ali će sunce moga proljeća učiniti da
uzrodi sedmerostrukim klasom". Tako je rekao.«

»Ah ! To me uvjerava da je pravi Rabboni, obećani Mesija.
Nije tvrd prema siromašnima, ne traži novca ...
Dosta da ga se nazove Svecem Božjim. Pođimo sigurni.«

I sve završava.

https://sites.google.com/site/jeshuahdi ... r-o-mesiji


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 191 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 20  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 8 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr