www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 28 ožu 2024 12:56

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 91 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: 25 pro 2021 22:03 
"Tako eto imaju sinovi Izraelovi držati subotu i kroz sve naraštaje svetkovati subotu kao obvezu, što vječno vrijedi."
(Izlazak 31,16)
Prijevod - Ivan Šarić

Zanimljivo! Božja Riječ, kaže vječno i dok se okreneš više nije!
Tako malo poznajem Božju Riječ! Pouči me Učitelju Života!


Vrh
  
Citiraj  
PostPostano: 28 pro 2021 22:20 
Neka je Slavljen Gospod Bog Abrahamov,Izakov i Jakovljev koji stvori Nebo i Zemlju! Neka je Slavljenn Gospodin Sin Bozji Isus Krist i Duh Sveti!

Draga braco i sestre u Kristu Gospodinu,
vrijeme u kojem trenutno zivimo se uvuklo mnogo straha. Strah nije od Gospoda vec od zloga. Kako se vremena mijenjaju, tako se izmjenjuju i ljudi koji zive na zemlji! Gospod svakog dana poziva svoju djecu da se ohrabre u Njemu, jer zaista otkupljeni smo cijenom neprocijenjivom. Svoga Ljubljenog Sina Nebeski Otac dade za svakog od nas! Ne moramo se nikoga bojati, a pogotovo ne svijeta, Priznajem i ja sam u strahu kad hodim bez Gospoda! Neprijatelj konstantno napada. No imamo oruzje vjere i molitve. Ne treba se nikada predati! Gospod nam nije darovao duha straha, vec Duha Svetoga koji nas vodi u puninu Istine koja je Gospodin Isus Krist! Gospodin Isus Krist neka svakome od vas kao i meni samome bude prva misao kad se probudite! On je pobijedio svijet, a On nije od svijeta. Ne zelim iznositi nikakve drugacije tkzv. "poluistine", Rijec Bozja je Istina koju bi svatko trebao poznavati, citati, istrazivati uz Duha Svetoga! Mnogo je ranjenih u ovim duhovnim bitkama koje se vode u citavom svijetu, no uz Bozju pomoc pobijedit cemo! Svijetlo svijetli u tami, i tama ga ne obuze! Neka Krist svijetli u svakome od vas, dragi Bozji ratnici! Ne bojte se pristupiti Gospodinu, svi smo mi gresnici, i svi smo cinili djela kojima se ne ponosimo. Jer nema pravedna nijedna, rece negdje Sveto Pismo!
Gospod okuplja svoju djecu na duhovnu borbu u ovim trenucima sirom svijeta. Imamo dvije strane na koje se mozemo odluciti: Za Gospoda ili za svijet{zloga}.
Molim Nebeskog Oca da blagoslovi svakog od vas u Isusovo Ime i da vam osnazi srce i odagna strah iz nj. Hvala vam svima, utrka nije gotova dok nije gotova! Vjerujmo Gospodu i cinimo djela za koja nas je pozvao! Amen! Aleluja!

Pogledajte video mladica spremnog za duhovni boj i poslusajte poruku! Hvala

https://www.youtube.com/watch?v=XpM5l0W0czw&t=2s


Vrh
  
Citiraj  
PostPostano: 04 sij 2022 06:25 
[bTada Isus progovori Židovima koji mu povjerovaše: "Ako ostanete u mojoj riječi, uistinu, moji ste učenici;
upoznat ćete istinu i istina će vas osloboditi.[/b]
(Ivan 8,31-32)


Vrh
  
Citiraj  
PostPostano: 09 sij 2022 21:21 
Gospodaru, Stvoritelju, Spasitelju, Gospodine Isuse Kriste!
Zaista je tesko biti covjek! Covjek u ovom svijetu boli, lazi i prevara! Kako da pobijedim sebe? Sto je to u covjeku da je toliko dragocijen u Tvojim ocima, a da covjek sam to ne vidi! Zar ne nosimo dovoljno maski preko nasih lica, pa moramo nositi jos i ove nametnute? Neke maske sami stavimo na svoja lica da budemo prihvaceniji u svijetu. Tezimo da budemo voljeni, ljubljeni od drugih...kazu da ljubav sve pobjedjuje! Ti si ljubio do samog kraja i pobijedio. Pitam se, kada ces doci ponovno u ovaj fizicki svijet da unistis neprijatelje? Rekao si da nije na nama da znamo, da to zna samo Otac Nebeski! Isuse, predajem ti sve moje, uzmi sa mene sve. Sve sto nosim. Zelim samo Tebe nositi, jer sve drugo je sama bol i muka! Hvala Ti na ovom Zivotu, na ovoj prilici! Ne znam vise nista, i sto mislim da znam i to je upitno i pretvaram se u filozofa! Sve oko mene postaje pametno...telefoni, auti, kuce, sve, bas sve. Ne ceznem za time! Mozda ponekad samo, no i ja sam dio ovog svijeta. Trenuci s Tobom su jedino dragocijeni! Moram Te vise potraziti, i kucati dok te ne nadjem! Moram se jednostavno maknuti iz ovoga grada i otici neggdje da budem u miru s Tobom. Negdje gdje nije sve toliko pametno. Molim Te da blagoslovis moju obitelj ranjenu, i sve one koji su mene ranili i sve koje sam ja ranio.
Molim Te, dodji sto prije! Boli me sve! Hvala ti sto me uvijek saslusas! Budi uvijek slavljen u mom zivotu! Amen


Vrh
  
Citiraj  
PostPostano: 12 sij 2022 16:51 
Pozdrav Tebi, moj dobri prijatelju Isuse!
Htio sam ti javiti, da sam ja dobro! Cesto budem u brigama, u mislima i brinem za mnoge stvari!
Brinu me oluje koje kruze oko mene, vihori i bujice! Sve to dolazi i odlazi!
Cim dodjem blize Tebi, sve prestaje, znam da me ljubis! Samo Ti mozes tako ljubiti!
A i sam si rekao da ne brinemo za nista, da se Nebeski Otac brine za svu svoju djecu!
Zelim se uciti poniznosti od Tebe! Ne lazne poniznosti, nego u punom smislu! Molim Te pouci me!
Filteri su mi vjerovatno prljavi, i Rijec Tvoja nekada bude tako neshvatljiva meni! Trebao bih se umiriti, skloniti na mirno mjesto
i na miru slusati sto mi govoris! Moje zelje su poplocene dobrim namjerama, no ipak Ti vidis sve i svacije srce znas, a srce je varljivo!
Volio bih da Te slijedim bez oklijevanja. Ti si neprocijenjiv i milostiv, ima toliko rijeci kojima bih mogao opisati Tebe!
Posto mi je nekako najmilije Evandjelje po Ivanu, posluzit cu se njegovim rijecima:
"I svjetlo u tami svijetli i tama ga ne obuze"
(Ivan 1, 5) - Jeruzalemska Biblija
Gospodine Isuse Kriste Bozji Sine, hvala ti na svakom trenutku ovog zivota, i molim Te ne dopusti mi da me srce prevari.
Zelim Tebe slijediti, pomozi mi! Dodji Duse Sveti i molim Te vodi me stazama pravednosti i Istine!
Moj zemaljski otac je bolestan, i moze se svasta dogoditi! Neka bude volja Nebeskog Oca! Ja predajem Tebi Isuse svog zemaljskog Oca koji nije bio uvijek uz mene, no ne zelim nikoga suditi, jer ja mnogo toga ne znam i ne razumijem! Predajem Ti Isuse i svoju majku koja je u domu, i kod nje mnogo toga ne razumijem, jedino sto razumijem je da mi je pruzila ljubavi najvise koliko je mogla i znala! Uistinu prava majka! Nelad sam bio ljut i na Tebe, vise nisam ljut na Tebe nego na sebe! Posto si mi ti darovao ovaj zivot, na meni je kako cu ga iskoristiti! Shvacam i zasto su Tebe progonili! Nekako sam oduvijek osjecao da nisam odavdje, sve mi je bilo naopako...ovaj svijet je toliko varljiv. Istina si Ti, Istina koja oslobadja, Istina koja je sam Zivot! A sto je Zivot bez Istine? Moze li se bez Istine? Tama je laz! Tama ne podnosi Istinu! I zeli se pod svaku cijenu rijesiti Istine da bi laz zivjela! Stoga su i Tebe pribili na kriz da bi opstali u svojoj Tami! No ti si to dopustio kako si i rekao u Pismu! Gospodine Isuse Kriste, Ti si moj Gospodin , moj Kralj, moj Spasitelj i moj Zivot! Zelim zivjeti zivot u punini koju samo Ti dajes! Molim Te nemoj odustati od mene, jer sam slab i malen! Ti si Velik u mom Zivotu, iako nisam uvijek svjestan toga jer povjerujem u laz!
Hvala Ti Gospodaru Zivota na svemu, budi uvijek slavljen u mom zivotu! Slava Ti Oce Nebeski, Slava Ti Gospodine Isuse Kriste, Slava Ti Duse Sveti!


Vrh
  
Citiraj  
PostPostano: 13 sij 2022 23:22 
Svaki dan je poseban, neponovljiv!
Cini se da je sve monotono, sivo i maglovito!
Zima je to, i hladna je noc!
Napaceni ratnici jos uvijek spremni na svojim polozajima!
Nada kod nekih jenjava! Mnogo je mrtvih, izudaranih!
Zapovijednik ohrabruje svoje ratnike! Poucava ih dok sjede u tisini!
Granate tutnje u blizini, probile su usi hrabre, koje jedva ista cuju.
Svijetlo o kojem su culi na pocetku sve vise im masira nerve!
Jos nije gotovo!..rece stari ratnik...bilo je i gore u moje dane!

Zbunjena omladina ga promatra trazeci tracak nade u njegovoj prici.
Slusali su kako je izgubio prijatelje u davnoj bitci. Uplasenih ociju, prica je sve teza i teza za slusanje!
Ima li nada za nas? - pomisli Goran!
Necemo prezivjeti! - slucajno rece naglas Stanko!

Zapovijednik , vidjevsi da polako gube vjeru stade medju njih. Pozove Marka i Ivana da mu donesu ruksak i stolicu.
Oni donesose, zapovijednik sjedne na stolicu...pruzi ruku u ruksak i izvadi Rijec Bozju i stade citati naglas!
Cim vojnici okusise Rijec, oci im se zasjaje i krv prostruji njihovim bicima!
Vise nisu ni culi granate koje padase u blizini njihovog polozaja!
Svijetlo je doslo medju njih i mrak se udaljio do sljedece prigode!

Laku noc djeco! Podjite na pocinak! A ja cu ostati na strazi do jutra...- zapovijednik zadovoljno rece te usput zamoli Ivana da ostane s njim i probdijese noc zajedno s Rijeci Bozjom!

Stari Ratnik je trgnio jednu rakiju te onda posao za ostalima!


Vrh
  
Citiraj  
PostPostano: 14 sij 2022 22:26 
Prekrasna si dok hodas...

Prekrasna si dok hodas
nasmijesena s rumenim obrazima...
Oci tvoje, duboke i mudre nevino gledaju u daljinu.
Tvoja kosa ima miris proljeca,
miris koji dira dubinu bica moga.
Lice tvoje je cisto poput orosenog lista
Neprijatelj napada, ide prema tebi...
Ti ne bjezis, boris se i ne odustajes
Hrabra poput lavice i nevina kao kosuta.
Tko li ce protiv tebe? Usude se jer znaju
da lava cekas dugo i govore: "Nece doci, sve cemo uzeti".
O kako su se prevarili, evo ga vec hita poput
zvijeri koja lovi plijen!
Cekaj me mila moja, cekaj me....Ne boj se...
Evo me dolazim...!!!

"dado1642"


Zadnja izmjena: dado1642; 14 sij 2022 22:42; ukupno mijenjano 1 put/a.

Vrh
  
Citiraj  
PostPostano: 14 sij 2022 22:41 
Proljece u srcu


Nestalo je proljece u mom srcu
Gladan sam
Hoce li se ikada vratiti?
Hocu li moci reci koliko mi nedostaje?

Cudno je vrijeme za sve ljude
Osjeca se napetost u zraku
Ono nepoznato,mracno obuhvaca sav zivot
Ljubavi je sve manje i manje

U srcu nosim uspomene mladosti
Smijeh, igra, nevinost; nestaju
Oci suzu vise ne pustaju
Rijeci su utihnule.

Sto se to zbilo? Gdje je proljece?
Ako nitko nece, ja cu ga pronaci!
Zelim te ponovno sresti, reci mi gdje si.
Da te vratim u srce, srce koje te zeli!


"dado1642"


Vrh
  
Citiraj  
PostPostano: 15 sij 2022 18:56 
Pusti sve i pođi za mnom! - reče učitelj
-a gdje se nalaziš Gospodaru?.. Kako da pustim sve?... Što će se dogoditi sa pvim i onim?

Već sam ti rekao da tko traži nalazi! I tko kuca, otvara mu se! - učitelj reče
-ajme meni Godpodaru, tolike zagonetke si mi zadao... A jos si rekao da moram postati kao djeca! Kakva su djeca ... Hmmmm?? Samo malo... Djeca postavljaju mnoga pitanja, djeca su jednostavna, djeca ne vole kad im se laže, djeca su čista, djeca su poslušna, djeca su iskrena!

Upravo tako! - opet će učitelj.

-Učitelju, toliko laži sam slušao da je teško prosuditi što je istina! Navikao sam na laž, na bol, na patnju i dosta mi je vec. Možda ja sam sebi stvaram bol i patnju, možda sam ja taj koji laže pa stoga to vidim kod drugih! A opet mnogo sam primio boli i izrugivanja i tesko se odvojiti od toga te mi je sama ljubav postala strasna i opasna!... Usudio bih se pitati Te, što je to ljubav?
Može li me itko poučiti o ljubavi, ili ću i dalje slušati tišinu? Može li se ljubav naučiti, ili ju treba tražiti, iskusiti? Ima li smisla postavljati sva ova pitanja?
Novac je toliko pokvaren, mora da je carev! A caru ide carevo, a Bogu Božje!
Ako sve podijelim siromašnima, meni ne ostaje ništa!... Ali, tada bih vjerovatno Tebe našao pošto Ti nisi s ovoga svijeta! I ako bih takav išao po svijetu i propovijedao o Tebi, da li bi itko slušao? Svijet prezire siromašne, sude ih i govore: "sami su si krivi". Čovjek stoga i ne voli biti siromašan, jer bi ga drugi sudili! A zaista nismo svjesni koliko toga imamo, a teško nam se odvojiti od koje kune, eura za onog do nas "bližnjeg".
Učitelju moj, maštao sam o tome da imam love, ili kako bi rekli kod nas "para". Svakog dana uviđam da te pare udaljavaju od Tebe! Ako ih nemam, ne mereš platit struju, vodu, hranu.. sve što nam je potrebno. A opet... Ti si rekao svom napasniku da ne živi čovjek samo o kruhu nego o svakoj Riječi što izlazi iz Božjih usta! Oh, Učitelju moj...ja sam tako grozan samom sebi, da se često i mrzim. Najrađe bih se popeo na planinu i ne bih silazio do zadnjeg daha. Možda bi me i tamo ©oron@ proganjala, a ja ne bih ni znao jer ne bih imao "tell a vision er". Eye sea clearly every day, but who will listen a madman?
My teacher, I want to train myself so I can defeat myself, my enemy, my nightmares! I always and alldays want to have a both eyes as a one and look Up into the heaven!
All glory goes to the Heavenly Father and his only begotten Son Jesus Christ and Holy Spirit! Amen

Your little student "dado1642"


Vrh
  
Citiraj  
PostPostano: 15 sij 2022 22:54 
Postojim i vjerujem

Gledam, ne vidim jasno, trunje je u ocima
pokusavam spavati, ne spavam nocima.
Od spaghetta za veceru boli me sudbina
otac je u bolima i samoca ga svladava

Ja imam jednu knjigu koju poklonila mi baka
Knjiga puna mudrosti, Istina u njoj, price koje
ne razumih...citam, i citam i tada se izgubih
price u toj knjizi odmarale mi um, a duh se uzdizao

Cim spomenuh Ime koje me je vodilo, koje se brinulo i
davalo mi snagu. Nista drugo nije bilo vazno, Ime me
je okovalo svojom Rijeci. Okovi tada cinili su se teski
bio sam zaveden i skinuh okove koji me drzahu cvrsto.

Ti okovi su Istiniti, nisu boljeli, nisu lagali, nisu se smijali..
Gdje god sam isao bili su samnom. Svako novo jutro
dok je sunce isplovljavalo i ciljalo metu na koju ce ispucati
svoje zrake moji okovi su sjajili jace od sunca.

Ime u okovima upisano je Ime iz bakine
knjige. Baka je bila stara, ali je svasta znala
i dok je bila ziva nije posustajala. Iz njenih usta
cesto culo se Ime dok je zahvaljivala u molitvi
za nedjeljni rucak. I uvijek je bakin rucak tako ukusan bio...mmm

Sve je proslo, ruckovi, price i znanje jedino je Ime uvijek bilo tu!
To Ime je mac, mac Istine, Rijec Istine, Svijetlo Istine.
Sada ponovno stavljam okove s Imenom iz Knjige
Iz Rijeci koja je bila u pocetku. Sacuvat cu ju za kraj!

Divno je ime, Ime nad svakim Imenom.
Ime koje cu nositi upisano u srcu.
Nitko nece moci izbrisati Ime, upisano je u srce.
Ako i iscupaju srce, opet ce gledati Ime i postidjeti se!

Kako god okrenes Ime uvijek ostaje!

Slava Ocu i Sinu i Duhu Svetom, kako bijase na pocetku, tako i sada i vazda i u vijeke vijekova! Amen!

Ime je Isus Krist!


Vrh
  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 91 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 7 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr