www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 19 ožu 2024 05:16

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 91 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: 07 ožu 2023 21:32 
11
1 IV. VJERA I USTRAJNOST1. VJERA PRAOTACAA vjera je već neko imanje onoga čemu se nadamo, uvjerenost u zbiljnosti kojih ne vidimo. 2 Zbog nje stari primiše svjedočanstvo.
3 Vjerom spoznajemo da su svjetovi uređeni riječju Božjom tako te ovo vidljivo ne posta od nečega pojavnoga.
4 Vjerom Abel prinese Bogu bolju žrtvu nego Kain. Po njoj primi svjedočanstvo da je pravedan – Bog nad njegovim darovima posvjedoči – po njoj i mrtav još govori.
5 Vjerom Henok bî prenesen da ne vidi smrti te iščeznu jer ga je prenio Bog. Doista, prije prijenosa primio je svjedočanstvo da omilje Bogu. 6 A bez vjere nemoguće je omiljeti Bogu jer tko mu pristupa, vjerovati mora da postoji i da je platac onima koji ga traže.
7 Vjerom Noa, upućen u ono što još ne bijaše vidljivo, predano sagradi korablju na spasenje svoga doma. Time osudi svijet i postade baštinikom vjerničke pravednosti.
8 Vjerom pozvan, Abraham posluša i zaputi se u kraj koji je imao primiti u baštinu, zaputi se ne znajući kamo ide. 9 Vjerom se kao pridošlica naseli u obećanoj zemlji kao u tuđini, prebivajući pod šatorima s Izakom i Jakovom, subaštinicima istog obećanja, 10 jer iščekivaše onaj utemeljeni Grad kojemu je graditelj i tvorac Bog.
11 Vjerom i Sara unatoč svojoj dobi zadobi moć da začne jer vjernim smatraše Onoga koji joj dade obećanje. 12 Zato od jednoga, i to obamrla, nasta mnoštvo poput zvijezda na nebu i pijeska nebrojena na obali morskoj.
13 U vjeri svi su oni umrli, a da nisu zadobili obećanjâ, već su ih samo izdaleka vidjeli i pozdravili priznavši da su stranci i pridošlice na zemlji. 14 Doista, koji tako govore, jasno očituju da domovinu traže. 15 Dakako, da su mislili na onu iz koje su izišli, imali bi još prilike vratiti se u nju. 16 Ali sada oni čeznu za boljom, to jest nebeskom. Stoga se Bog ne stidi zvati se Bogom njihovim: ta pripravio im je Grad.
17 Vjerom Abraham, kušan, prikaza Izaka. Jedinca prikazivaše on koji je primio obećanje, 18 kome bî rečeno: Po Izaku će ti se nazivati potomstvo! – 19 uvjeren da Bog može i od mrtvih uskrisiti. Zato ga u predslici i ponovno zadobi.
20 Vjerom baš u pogledu budućnosti Izak blagoslovi Jakova i Ezava. 21 Vjerom Jakov, umirući, blagoslovi oba sina Josipova i duboko se prignu oslonjen na vrh svojega štapa. 22 Vjerom Josip na umoru napomenu ono o izlasku sinova Izraelovih i dade zapovijed o svojim kostima.
23 Vjerom su Mojsija netom rođena tri mjeseca krili njegovi roditelji jer vidješe da je djetešce lijepo i nisu se bojali kraljeve naredbe. 24 Vjerom Mojsije, već odrastao, odbi zvati se sinom kćeri faraonove. 25 Radije izabra biti zlostavljan zajedno s Božjim narodom, nego se časovito okoristiti grijehom. 26 Većim je bogatstvom od blaga egipatskih smatrao muku Kristovu jer je gledao na plaću. 27 Vjerom napusti Egipat, ne bojeći se bijesa kraljeva, postojan kao da Nevidljivoga vidi. 28 Vjerom je obavio pashu i škropljenje krvlju da Zatornik ne dotakne prvenaca Izraelovih.
29 Vjerom prođoše Crvenim morem kao po suhu, što i Egipćani pokušaše, ali se potopiše. 30 Vjerom zidine jerihonske padoše nakon sedmodnevnoga ophoda. 31 Vjerom Rahaba, bludnica, ne propade zajedno s nepokornicima jer s mirom primi uhode.
32 I što još da kažem? Ta ponestat će mi vremena, počnem li raspredati o Gideonu, Baraku, Samsonu, Jiftahu, Davidu, pa Samuelu i prorocima, 33 koji su po vjeri osvojili kraljevstva, odjelotvorili pravednost, zadobili obećano, začepili ralje lavovima, 34 pogasili žestinu ognja, umakli oštrici mača, oporavili se od slabosti, ojačali u boju, odbili navale tuđinaca. 35 Žene su po uskrsnuću ponovno zadobile svoje pokojne. Drugi pak, stavljeni na muke, ne prihvatiše oslobođenja da bi ih zapalo bolje uskrsnuće. 36 Drugi su opet iskusili izrugivanja i bičeve, pa i okove i tamnicu. 37 Kamenovani su, piljeni, poubijani oštricom mača, potucali se u runima, u kozjim kožusima, u oskudici, potlačeni, zlostavljani – 38 svijet ih ne bijaše dostojan – vrludali po pustinjama, gorama, pećinama i pukotinama zemaljskim.
39 I svi oni po vjeri, istina, primiše svjedočanstvo, ali ne zadobiše obećano 40 jer Bog je za nas predvidio nešto bolje da oni bez nas ne dođu do savršenstva.

Poslanica Hebrejima 11
(Biblija, Kršćanska Sadašnjost)


Vrh
  
Citiraj  
PostPostano: 09 ožu 2023 21:47 
Vječni Gospodaru Svemogući Vječni Oče Svjetla Istinskog, hvala Ti za svaki trenutak kada se Tebe sjetim.
Hvala Ti što toliko ljubiš svoju djecu, i sva stvorenja.
Hvala Ti Jedinorođeni Sine Boga Živoga, što nam pokaza put. Hvala na svakom prijestupu kojeg uklanjaš svojom krvlju. Hvala Ti Gospodine Isuse Kriste na milosti.
Budi zauvijek slavljen u mom srcu, u mom biću.
Hvala Ti Duše Sveti za sve što činiš.
Amen


Vrh
  
Citiraj  
PostPostano: 12 ožu 2023 20:33 
Psalam 91

Psalam 23

Psalam 119


Vrh
  
Citiraj  
PostPostano: 14 ožu 2023 20:58 
Vječni Oče koji si na Nebesima hvala za svaku milost kojom nas još uvijek darivaš.

Oluje su oko mene Gospodine Isuse Kriste...
-Ne boj se, Ja zapovijedam olujnim vjetrovima

Ali ljudi me mrze i lažu o meni.
-I mene su mrzili, i govorili laži o meni... Prošao sam tim putem, i znam kako ti je. Samo znaj da sam uvijek s tobom i uvijek ostani u mojoj Riječi.

Oh' Učitelju života, čim Tebe nemam u fokusu sve se ruši.
Jedno znam, Tvoju Riječ nitko i ništa neće moći srušiti.
Istina si Ti, Tvoja Riječ je Istina, Tvoj Put je Istina.
Put Istine u Život

Hvala Ti Gospodine Isuse Kriste na svako životnom dahu. Hvala ti na svakom djetetu Božjem, na svakom bratu, sestri. I molim te upiši mi Tvoje Ime u moje srce maleno jer bez Tebe ne ide nikako.
Hvala Ti Oče Nebeski na Duhu Svetom.
Tješitelj i Učitelj moga srca.

Gospodine Isuse Kriste, dođi brzo molim Te.


Vrh
  
Citiraj  
PostPostano: 17 ožu 2023 21:00 
Pi = 3.14

"Ja sam koji jesam", reče Bog Mojsiju. Onda nastavi: "Ovako kaži Izraelcima: `Ja jesam` posla me k vama.
(Knjiga Izlaska 3,14)

Gospodnje Ime je neizrecivo i beskonačno.
Kao što je i vidljivo iz stiha iznad.
Moglo bi se reći da je jedno od od Gospodnjih Imena
" JA JESAM " iliti matematički broj Pi.
Može li se itko ili išta mjeriti s Božjom mudrošću?
Može li itko izreći "Pi" u potpunosti?
Kažem vam da je Riječ Božja živa i uvijek nešto novo otkriješ ako tražiš.

Slava Gospodu Svemogućemu, Ocu Svjetla Istinskog.


Vrh
  
Citiraj  
PostPostano: 22 ožu 2023 20:57 
Hej ti koji ovo čitaš...

Želim ti reći da si ljubljeno dijete Božje.
Znaj da si dragocijen u Božjim očima.
Zar ne znaš da te Gospod Bog uzljubio prije nego si izašao/la iz majčine utrobe.
On te svaki dan doziva da mu se obratiš. Ne boj se.
Sjeti se da je Gospodin Isus Krist rekao da On daje mir koji svijet ne može dati.
Što god da te muči, uvijek mu se možeš obratiti, jer te najbolje poznaje i On je tvoj Stvoritelj.
Potraži Ga već danas. Ne boj se.

On nikada nije lagao i ne može lagati jer je On sam Istina.
Mogu pisati o Njemu nebrojeno mnogo stihova i to ne bi bilo dovoljno da se opiše Njegova veličina.
Što možeš izgubiti ako ga pokušaš potražiti u jednostavnosti srca.

I još nešto, znaj da si jedinstven/a, i ne moraš se uspoređivati s drugima.

Molim Nebeskog Oca da tebe koji ovo čitaš blagoslovi u Ime Isusa Krista i podari ti mir. Amen

U Bibliji možeš pronaći Riječ koja je bila U Početku.


Vrh
  
Citiraj  
PostPostano: 27 ožu 2023 11:54 
Sada, upravo sada je pravi trenutak da potražiš Gospodara nad svim Gospodarima, Kralja nad svim Kraljevima Gospodina Isusa Krista.


Vrh
  
Citiraj  
PostPostano: 27 ožu 2023 21:06 
Pokušavam pronaći riječi kojima bih ohrabrio tebe koji ovo čitaš. Znam da ti je možda teško i ne vidiš izlaza gdje god da se okreneš. Možda si toliko slomljen/a da ti je dosta svega. Nitko te možda ne razumije.

Želim ti reći da te Gospod Bog Svemogući ljubi i neće dopustiti da ti vlas s glave padne. Božja Riječ liječi... Božja Riječ daje mir..
Božja Riječ daje snagu...
Božja Riječ daje utjehu...

Božja Riječ ti daje sve...

Riječ je Gospodin Isus Krist

Gospodin Isus Krist je govorio da dođemo k njemu svi koji smo umorni i opterećeni.

"Ja sam Vrata"
"Ja sam Put"
"Ja sam Istina"
"Ja sam Život" - Gospodin Isus Krist
"Ja Jesam"
"Ja sam Dobri Pastir"
"Ja sam Istinski Trs"

Ohrabri se u Bogu.

Njegova Riječ je Istina.

Ljudi mogu lagati i činiti mnoge stvari ali znaj da Gospodin Isus Krist ti nikada neće lagati jer je On sam Istina.

Ako su bure i oluje oko tebe znaj da Gospodin Isus Krist
zapovijeda i vjetrovima.
Apsolutno ništa te ne može udaljiti od Ljubavi Božje prema tebi brate, sestro.
Jedino grijeh će uvijek vrebati na tebe, ali oduprijeti se grijehu treba svatko. (čitaj Efežanima 6)


Vrh
  
Citiraj  
PostPostano: 29 ožu 2023 19:05 
Sva Slava pripada Nebeskom Ocu i Njegovom Jedinorođenom Sinu Gospodinu Isusu Kristu i Duhu Svetom.

Gospodin Isus Krist uskoro dolazi.
Pokajte se za svoje grijehe i vjerujte evanđelju.
Nemojmo olako shvaćati milost spasenja koju nam je darovao Gospodin Isus Krist na križu.

Štogod da je netko zgriješio, ako se pokaje od srca, Bog će mu oprostiti, no isto tako nas poziva da više ne griješimo.

Ljubljena braćo i sestre u Kristu Isusu, ne morate meni vjerovati, ali sve možete provjeriti u Svetom Pismu Bibliji.

Vjerujte Bogu. Njegova Riječ je Istina.

Trijezni budite. Čitajte Riječ Božju i hranite se.


Vrh
  
Citiraj  
PostPostano: 13 tra 2023 16:31 
Slava Nebeskom Ocu i Njegovom Jedinorođenom Sinu Gospodinu Isusu Kristu i Duhu Svetom.

Želim ti reći da kroz štogod da prolaziš da će Nebeski Otac okrenuti na dobro u Ime Gospodina Isusa Krista. Amen

Drži svoj pogled (fokus) na Gospodinu Isusu Kristu.
Ne boj se.


Vrh
  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 91 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 3 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
cron
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr