www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 28 ožu 2024 20:38

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 91 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: 24 lis 2021 19:14 
Gospodaru Zivota,

dokad ces me zaboravljati? Sto mi je dusa ovoliko tegobna? Zasto toliki teret vucem? Zasto si okrenuo glavu od mene, iako znas da sam slab?
Zasto susjedi moji vrte price o meni, iako ne znaju tezinu mog tereta? I dok bijah prema svima dobar i tada bijah ruglo drugima. Da mogu, izasao bih iz ove koze i trazio Te, vikao bih za Tobom iscekujuci neki odgovor. Ti dobro znas moje slabosti, moje boli, moje rane. Zasto mi rane jos zasoljavaju? Previse je tame oko mene, nekad se pitam, da li je netko ugasio svijetlo koje si Ti upalio? Da li mi je ponestalo ulja? Kako hoditi ovom dolinom prepunoj tuge i laznih osmijeha, lazi i samo lazi. Sve ce jednom proci vjerujem to! I Tvoje Rijeci nece proci!
O Boze moj, kako li je tesko biti covjek okruzen tugom, ismijavanjima, i pogrdama. Covjek sam ogoljen od grijeha, izgubljen u svojim strahovima od svijeta, od ljudi. A toliko puta si mi rekao "Ne boj se"! Ne zelim bjezati, zelim poci Tebi u susret! Isuse, cekaj me! Evo me, dolazim. Neka Tvoja Rijec bude vodilja u mom zivotu! Slava Ti Gospodine Isuse Kriste moj Spasitelju!


Vrh
  
Citiraj  
PostPostano: 29 lis 2021 19:52 
Korak moj je lak kad hodim s Tobom Gospodine Isuse Kriste! Ti si sva ceznja mog srca! Ti me poznajes najbolje, sve moje misli, moje slabosti, moje pobjede, moje poraze. Kako je neobican i cudesan ovaj zivot isprepleten raznim licima koja prolaze mojim zivotom. Dijete sam, moj Gospode, dijete gresno. Zelim biti bolji, zelim Tebe vise upoznati. Ti me poznajes najbolje. To znaci da mi ti mozes reci vise o meni. Zelim provoditi vrijeme s tobom, a misli mi vrludaju s toliko informacija koje kruze i kruze. Zastanem, uhvatim misao, ona jedno vrijeme bude u fokusu, no tijelo je zaista slabo kao sto si rekao. Gospode Boze, ne mogu se vise pretvarati, zelim te slaviti u Duhu i Istini. Shvatio sam Gospode da se covjek boji Istine, pricam iz vlastitog iskustva. Dobivah batine i pogrde kad govorah istinu. Zasto laz toliko napreduje? Da li ljudi i dalje vise ljube tamu od svjetlosti?
Ponekad pozelim da se nisam ni rodio, no kad se sjetim osmijeha majke kako ljubi svoje dijete, govoreci mi njezne rijeci pozalim za svojim mislima.
Sto znaci biti sretan? Da li je to kao kad covjek ulije u sebe velike kolicine alkohola te malo izgubi razum, no barem je vesela srca? Da li je to kao kad covjek kupi novi auto te mu se divi, cisti i polira auto da se sjaji poput ogledala, a prolaznici se dive automobilu i ceznu za istim? Zasto je tako cesta rijec u mojim mislima "Zasto"? Zaboravim na Tebe Gospodine, iako znam da si ti mir koji nista ne moze zamijeniti. Kako da Te ponovno pronadjem? Da li Ti smetaju moja pitanja? Vidis, Gospodine kolika pitanja me muce! Jednom sam bio napisao da cu odgovoriti na svoja pitanja! Da li sam sam sebi lagao? To bi znacilo da hodim u tami jer lazem sebe samog. Hocu li imati posao koji nije fizicke naravi za promjenu; znas Gospodine ledja me vec bole podosta. Koliko cu snage imati do kraja? Ja sam svjestan da me Ti ljubis, svjestan sam da sam slab i gresan. Potreban mi je odmor, potreban si mi Ti Gospodine Isuse. Zasto poneki ljudi koji su patili u zivotu zele da i druge pate isto ili jos i teze? Zaista imam mnogo pitanja.
Da li su moji preci cinili teske grijehe te se kazna za iste odrazava na meni? Nitko istinu da mi kaze. Svi imaju svoje misljenje o meni kakav sam ja. Uvijek malen, koji ne zna nista...a kad sam u pravu onda se to zataji i zataska, da ne bih ispao ja u pravu. A tek price kad pocnu o meni....u prolazu, cujem, govore ljudi...."evo ide onaj"....kakav melem za moje usi.... "Onaj"...
..Pitam se, koji onaj? Sto misle pod tim onaj?
Ljudi nisu svjesni kakvu moc ima izgovorena rijec! Tako da, moj Gospodine Isuse, javit cu Ti se cim prije. Molim Te samo, nemoj me staviti na cekanje...znas....kod nas sve ide preko veze...Zamolio bih Te za Novi Pocetak, Novi Zivot, Novi Ja...
Neka umre u meni sve ono sto nije od Tebe, oslobodi me molim Te Isuse svake navezanosti koje lose utjecu na mene. Potakni moj Duh, pokreni me....I molim Te oprosti moje grijehe mnoge...nemam opravdanje...jednostavno sam covjek i zao mi je....No isto tako mi je vec dosta nosenja tudjih tereta....Molim Te, zaista Te molim oprosti grijehe ,mojih predaka....i molim Te za Svaku osobu koja Te trazi, ucini Gospodine po svojem beskrajnom milosrdju prema njima. Zelim hoditi s Tobom, Zelim biti onakav kakvog si me zelio! Budi zauvijek slavljen u mom zivotu kojeg si mi darovao. Amen


Vrh
  
Citiraj  
PostPostano: 27 stu 2021 00:30 
Gospodaru Zivota,

hvala Ti za svu milost koju mi pruzas! Tebi pripada sva slava! Molim Te, pomozi mi oprostiti samome sebi, pa cu moci oprostiti i drugima!
Ne poznajem se dovoljno. Ti me poznajes najbolje! Ti poznajes moje srce! Iscijeli me Gospodine! Probudi me iz ovog sna! Sto je to Zivot?
Kako cu moci to objasniti ikome ako nosim u sebi samo rane? Rekao bih tada da je zivot bol i da jedino sto cekam je da ti vratim ovaj dah koji si ulozio. Jesam li onda kukavica, slabic, nevjernik ili uplaseni djecak?
Sjeti me se Isuse! Zelim se druziti sa tobom! Tako sam usamljen i tuzan! Mnogo je trunja u mojim ocima, Ne vidim dobro, jedva da ista cujem osim panike i galame. A Ti mi govoris: "Ne boj se", znas da te ljubim i da sam uvijek s tobom!
Stare rane uvijek iznova peku i rugaju -mi se! Cak ni sol vise nije slana kao nekada! Postadoh kao kamen koji se runi sa svakim novim udarom vala.
Uopce se ne poznajem, ne poznajem ni susjede, osim jedne malene djevojcice koja mi se uvijek osmijehne iako tuznog pogleda koracam ulicom.
Isuse, nemoj me napustiti jer bez Tebe ne mogu. Zelio sam biti jak! Ni to vise ne zelim!
Raspadam se kao osusena smokva! Laz trci oko mene i ruga mi se! Ne znam se braniti! Napadaju me sa svih strana, mozda su to vjetrenjace kao kod Quijota. Nema veze ako sam slab, ne bojim se toga. Budi Ti Isuse jak u meni! Moja utrka jos nije gotova! Jos imam goriva, cak su mi i gume u poprilicno dobrom stanju. Mozda su mi retrovizori zamagljeni pa ne vidim dobro! Zaustavit cu se na "pit-stop", vjerovatno je neki kvar za koji nisam strucan! Hvala Ti na podrsci! Vidio sam Te dok sam vozio 17.krug, Jedino si Ti tako cist i pun ljubavi. Cim sam te ugledao, vozio sam izvan svake mogucnosti...Dvojicu sam obisao....i tada, uzbudjen od srece dok sam gledao jesi li vidio sve to ....ne vidjeh te, pobojah se i promasim zavoj...Tada je sve krenilo nizbrdo....Bez brige, decki iz pit-stopa ce sve srediti. Iako su me drugi vozaci ostavili za koji krug, uz Tebe na svojoj strani...Uvjeren sam da cu pobjediti bez obzira na okolnosti. Ucio si me da u Vjeri hodim, a ne u gledanju! Hvala Ti sto mi vjerujes! A Pehar cu pokloniti Tebi jer si mi Ti vazniji, zajedno cemo proslaviti Pobjedu!

Hvala Ti Isuse! Hvala Ti Duse Sveti! Hvala Ti Oce Nebeski!


Vrh
  
Citiraj  
PostPostano: 29 stu 2021 17:48 
Nebeski Oce Hvala ti na daru zivota! Hvala Isuse sto me toliko ljubis! Hvala Isuse sto me ucis! Hvala na svemu! Zelim Ti reci da Tebi Isuse pripada Slava, cast i hvala! Ja sam Bozje dijete koje ti se zeli vratiti!
Oce Nebeski ja te molim u Isusovo Ime da blagoslovis svako dijete koje je zeljno ljubavi! Blagoslovi Oce, molim Te sve clanove ovog foruma i potakni nas Duh da slijedimo Yvoga Ljubljenog Sina! Hvala Ti Oce Nebeski! Duse Sveti vodi nas putem Istine! Hvala Ti Duse Sveti! Aleluja


Vrh
  
Citiraj  
PostPostano: 10 pro 2021 21:36 
Danas kad sam dosao s posla, glava me toliko boljela da nisam mogao ni jesti. Legnem na stari kauc razmisljajuci o svemu i svacemu dok glava i dalje tinja od boli. Tada otvorih Sveto Pismo iliti Zivu Rijec Bozju i procitah: "Vjera je osnova onoga cemu se nadamo, dokaz stvarnosti kojih ne vidimo"
(Heb 11,1).
Nastavih dalje s Bozjom Rijecju i procitam: "Evo, na vratima stojim i kucam; posluša li tko glas moj i otvori mi vrata, unići ću k njemu i večerati s njim i on sa mnom."
(Otk. 3,20)
Te Rijeci su mi hranile "um"....prisjetih se najednom da je Gospodin moj i prijatelj moj rekao da dodjemo k Njemu svi koji smo optereceni, umorni i da ce nas On odmoriti! Ostanem u molitvi, zamolim Isusa da odnese moju bol, zahvalim sto je toliko divan i milostiv prema svima nama! Dok sam pogledao na sat, proslo je sat vremena. Bol je nestala! Isus ju je odnio. Vjerom sam prihvatio Isusove Rijeci! I bijahu uslisene molbe moje!
Draga djeco, prijatelji Isusovi, ljubljena braco i setre....Nemojte se bojati prici Isusu, On nas toliko voli i ljubi da to ne mozete ni zamisliti! Svjedocimo stalno Gospodina! U Njemu imamo sve! A On je Istina! Sve ce jednom nestati, osim Ljubavi, Istine, Svjetla!
Svako dobro zelim vama, dragi tragatelji za Istinom, za Isusom! Ne bojte se!
Gospod je toliko silan i mocan da ga se ne moze opisati potpuno....Uvijek mu mozes zahvaliti! Ako Ga i opsujes On ti oprasta, jer shvaca da to cinis iz neznanja! Stvoritelj Zivota, uvijek budno gleda na svoju djecicu! Ljubav sve pobjedjuje, Ljubav izgradjuje, Ljubav svijetli....Ljubav dise, Ljubav siri ruke, Ljubav je Zivot!
Isuse Volim biti Tvoj!


Vrh
  
Citiraj  
PostPostano: 11 pro 2021 20:22 
Isuse, opet sam usamljen, napusten, sasvim sam! Vjerujem u Tebe, no toliko boli ovaj zivot! Tolika hladnoca, pusta srca, utezi koji vuku prema dolje. Snage mi ponestaje, ispijam 3. kavu zaredom,....bol koju nosim nije fizicka vec unutrasnja koju samo Ti poznajes. Dim cigarete ispunja mi pluca, kava mi utrobu zagorcava, a misli moje vape za ljubavlju od bliznjih! Kolk'o god dublje tonem, cesce se Tebe sjetim!
Hoces li doci ako te pozovem? Zelim Ti vjerovati! Zelim,...ah te misli ...kako plove...kako teku...odlaze nekamo...Hoce li stici do tebe, moj Gospode!
Svaki dan je borba, borba sa samim sobom! Borba duha protiv tijela! Hocu li ikada moci sebe pobijediti? Isuse, hvala Ti na svemu sto si mi dao, vjerovatno imam i previse, samo patim samog sebe. Oduvijek sam htio imati djevojku, zenu....Da li bi me ona usrecila ili iskoristila kao prethodne? Istina je da covjeka najvise povrijede ljudi do kojih mu je stalo. Ti sve to znas, prosao si tim stazama! I pao si 3 puta, a opet si nastavio svojim putem!
Koliko si mocan Moj Gospode! Tvoja velicina u darivanju samog sebe svakome tko vjeruje u Tebe, ne moze se ni sa cim usporediti! Dok pisem ovaj tekst i suze su mi potekle. Znam da si samnom. Hvala ti Moj Gospode na svakom trenutku zivota, ovog daha kojeg si udahnuo u ovo skromno tijelo! Ova zivotna svjetlost koja jos tinja, nije se potpuno ugasila! Molim Te da me nikada ne napustis, i ne dopusti mi da posustanem! Ostani samnom na veceri, skuhao sam juhu koju ne mogoh ni jesti sam! Ako Ti budes samnom, bit ce ljepse! Isuse, nemoj se sakrivati kad Te budem trazio! Jednom sam Te i ugledao kao prosjaka s oduzetim nogama, ...samo sam te promatrao, a dao ti nisam nista...Oprosti mi! Jedna zena sa malim djetetom ti je dala kakav novcic, a Ti si sa blagim smjeskom dao djecaku slatkis i malenu igracku! A ja, to sve postidjen promatrah!
Kakav sam ja covjek koji toliko osudjuje druge? Nisam hodao ovim svijetom u tudjim cipelama da bih znao kako je onom do mene! Isuse, moj Gospodine, hvala Ti za ovo vece, hvala sto imas uvijek vremena za mene i moje jadikovke. Nemam se kome pojadati osim Tebi! I da se pojadam nekome, bi li me saslusao/la , ili bi se pretvarao/la i pokusavao/la sto prije pobjeci od tudjih briga! A tako je malo potrebno za biti covjek! Biti kao dijete, koje sve vjeruje i voli zivot! Hvala ti moj Gospodine Isuse, hvala na hrani koju jedem, hvala na odjeci, hvala na starom kaucu, hvala na mojoj majci koja mi je pruzila toliko ljubavi, a ja nezahvalnik smjestih je u "dom". Moj Gospodine Isuse, Ti sve to znas, nema pretvaranja kod Tebe. Nema laganja, i nema skrivanja! Hvala Ti sto me cistis moj Gospodine Isuse od mojih zabluda, mojih pretvaranja, mojih nesigurnosti!
Gospodine Isuse, nicim ne zasluzujem sve ovo sto imam...jedino Tvoja milost i Istina me drze.
Zelim biti s Tobom Isuse svaki dan, obnovi me molim Te!
A ovaj Kriz, pa....nastavit cu ga nositi....Tako ce i drugi znati da sam Tvoj...Istina oslobadja, siri ruke, i trpi do kraja!

Zauvijek Tvoj, maleni, skromni, neznatni ucenik, koji zeli i dalje biti u Tvojoj skoli!
Hvala Ti, moj dobri Ucitelju!


Vrh
  
Citiraj  
PostPostano: 12 pro 2021 21:09 
Ucitelju, Pastiru Milosrdni, Gospodaru Zivota, Junace, Svjetlo Istinsko, Sine Bozji.........Isuse Kriste!
Evo me Gospodine jos jednom za pisacom masinom. Ti si Istina, Put i Zivot! Ti si moj Gospodin i moj Spasitelj, moj Junak!
Pronaci cu Te Gospode, moram te naci. Ti si rekao: "tko trazi, nalazi". Mozda te trazim na krivim mjestima. Mozda si se sakrio u mom srcu i ocekujes da drugima kazem za Tebe sto si ucinio za sve nas i jos cinis! Ako je moje srce uplaseno, necu moci govoriti o Tebi! Pripremi me Ucitelju za ispit koji sam toliko puta pao! Sramota me vec od padova! Skloni me na sigurno mjesto negdje gdje cu moci na miru Tebe slusati bez ometanja! Aha, sad se sjetih da si rekao da nije moguce da ne dodju napasti...Gospode ne mogu sam u bitku, bez vojnika, bez opreme, bez ulja...Jedino s Tobom mogu ici naprijed, a tako mami ovaj svijet, ove igracke sto uzimaju vrijeme i kradu dane! Ucitelju, s Tobom je sve lakse! Neprijatelj me konstantno napada sa svih strana! Ne zelim se predati, vidjeh mnogo ranjenih, izgubljenih, stradalih....a ja....gledam samo na sebe! Tama mi prekrila oci, srce je promijenilo tempo kucanja, suze su presusile! Ucitelju podsjeti me da stavim ulja u lampu, da imam dovoljno do cilja.
Ulje si mi poslao, i Hvala Ti na tome! Na koju stranu svijeta da podjem Ucitelju? Gdje da moja noga kroci? Gdje su Tvoje Ovce otisle?
Potrazit cu ih, samo...molim te mi reci gdje si ih zadnji put vidio? Mozda su usamljene, gladne, zedne! Ucitelju, posalji pomoc da ih sto vise povedemo Tebi, sam ne mogu toliko nositi!
Hvala Ti moj Gospodaru sto si toliko milostiv prema svima nama! Hvala Ti za svako dijete koje darivas svojom ljubavlju, svojim zagrljajem i pjesmom!
Molim Te Lijecnice moj, nakapaj mi jos kapi za oci da bolje vidim. Ne bih htio da onaj hrast sto smo izrezali ponovno pusti korijenje! Oh, Gospode moj koliko sam Te zedan! Moje bice trazi da zivi s Tobom, a svjestan sam da moram prvo stici do odredista!
Isuse, ja Ti se zahvaljujem na svakom clanu ovog foruma! Molim te da blagoslovis svaku osobu koja te trazi, a vjerujem da su to sve osobe ovdje prisutne, inace ne bi bile ovdje. Kao sto naziv foruma glasi "Tebe Trazim" ...Svi Te traze....Moj Gospodaru, jos ima nade za sve nas!
Nahrani Gospodaru sve nas ovdje prisutne, i odmori nas na svojim poljanama gdje teku Zive Vode!

A ja Gospodine, zelim hoditi Tvojim putevima, Tvojim stazama, ciniti sve ono sto trazis od mene....Neka se Nebeski Otac proslavi, a Tebe Gospodine Isuse molim da mi budes u pomoci! Ocuvaj moje srce koje je nestalno i varljivo!
Gospodine Isuse, ma hvala Ti za sve!
Laku noc i Volim Te!

"Čvrsta je svijest njegova i trajno ćeš mu spasenje dati, jer se uzda u tebe."
(Izaija 26,3)
prijevod - Ivan Saric


Vrh
  
Citiraj  
PostPostano: 17 pro 2021 17:13 
Gospode, Kralju, Ucitelju....

U Tebi imam Zivot. Moja dusa cezne za Tobom.

Na moje pitanje: "Zasto,", Ti Gospode kazes:
"Jer misli vaše nisu moje misli i puti moji nisu vaši puti," riječ je Jahvina.
{Izaija 55,8}

Hvala Ti Gospode na Tvojoj Rijeci! Slava Ti Gospodaru Zivota u svakom trenutku moga Zivota!


Vrh
  
Citiraj  
PostPostano: 22 pro 2021 21:42 
Slava Gospodu koji stvori Nebo i Zemlju, Bogu Abrahamovu, Izakovu i Jakovljevu! Slava Njegovom Sinu Gospodinu Isusu Kristu! Slava Duhu Svetom koji je lebdio nad povrsjem voda!

Prodje jos jedan dan! Vecer je, i sve sto zivi polako ide na pocinak! Netko je sit, netko je gladan! Tijelo je umorno i trazi odmora! Ljubav Gospodnja, Milost Gospodnja se nadvila nad Zemljom sa Nebesa! Govori, doziva i jos se nije umorila! Slapovi i dalje pustaju svoju vodu koja odlazi da bi se ponovno vratila! Malena djeca jos ne zele na pocinak dok ne cuju vecernju pricu da bi uplovila u laki san u toplini svoga doma uz poljubac majke i 0ca znajuci da su voljeni. Dok je baka bila s njima i molitva je bila ziva!

Stari dedo rakiju je peko, da je popio malo
baki nije reko!
Ne bojte se djecice mala
baka vas voli, govorit je znala!
Tuzni kad se nadjete i brizi nema kraja
pomolite se Bogu tad ce doci spoznaja!
Bakine rijeci tada shvacali nismo,
sada smo odrasli i tu smo gdje jesmo!
Kafana je dedi bila kao kuca
baka je tugovala i bila bez novcica!
Krov prokisnjava i rupa u zidu,
galama u kuci, baka je u bedu!
Deda se razbolj'e i jetra mu ode,
baka je tugovala, ne zna za bolje!
Bakin teret preuzese djeca,
odrastavsi uz baku slomljenog srca!
Unucad bakina dolazit je znala jer
bakina kuhinja nije bila shala.
Mudra bjese ta malena baka,
jednog tuznog dana umrla od raka!
U strogosti zivota baka je isla,
kod Gospoda, ona sad je dosla!

Draga djecice nemojte se opijati alkoholom. Unistava zivote, obitelji kao i drugi opijati! Budite pametni i mudri i slusajte svoje roditelje, pogotovo djedove i bake!

Sjetite se Gospoda! Uvijek Ga se sjetite! Slusajte Duha Svetoga koji vam uvijek govori sto je ispravno i dobro!
Svako dobro draga djeco, budite radosni i blagoslovljeni! Dragi Gospod sve sto je stvorio bijase dobro! Tako ste i vi dobri jer ste stvoreni od Gospoda! Dobro uvijek pobjedjuje! Djecice draga,...ljubav zivi vjecno! Hvala vam djecice na svakom vasem koraku! Isus vas ljubi kao sto nitko ne moze ljubiti! Bozji blagoslov neka sidje na svakoga od vas u Isusovo mocno Ime! Amen


Vrh
  
Citiraj  
PostOvaj post je obrisan od Gost na 22 pro 2021 21:43.
Razlog: duplikat
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 91 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 11 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr