www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 28 ožu 2024 12:51

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 269 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 23, 24, 25, 26, 27  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: 23 srp 2013 11:19 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 01 ruj 2012 14:15
Postovi: 902
Podijelio: 18 zahvala
Zahvaljeno je: 59 zahvala
marija-nada napisao:
nisam moder. ali začatali ste temu
iza svakog nicka stoji osoba, osoba odgovorna Ocu Nebeskom pa piše onako kako želi i što želi..što je činila ili nije..
ne liječi ni učenik, ni fra Linić ni ostali nego Isus Krist liječi..
svako ima svoj stav i mišljenje kao što je Rora napisala svoje.. a svakom opet po volji i želji ..da li će pustiti svećeniku da li laiku polaganje ruku na se..
BVB

Bilo je pitanje jel to pogrešno ili možda grijeh?
Naravno da ne liječi fra Linić, ni učenik nego Krist. Pa valjda se ne treba to stalno navodit?
Nisam na forumu ateističke mladeži, hehehe.
Ovdje smo svoji, na svome.
I meni je možda malo bizarno da neki laik polaže ruke, ali ako je to neka čestita osoba... Samo sam prenjeo kompetentan odogovor šta Glas koncila veli na to pitanje.
Kao što Krist liječi preko osobe fra Linića, može i preko nekog drugog tko nije svećenik, samo tu treba biti oprezan da se ne radi o kakvom iscjelitelju što je danas vrlo čest slučaj.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 23 srp 2013 11:40 
Odsutan
Novoregistrirani korisnik

Pridružen: 02 tra 2009 13:02
Postovi: 9
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Hvaljen Isus i Marija,
evo čitam vaše komentare, naravno da je neupitno da sve čini Isus preko svojih svećenika ili laika, ali također veliku razliku čini (barem meni) kada iza nekog laika stoji svećenik odnosno njegov duhovnik i kada to čini sa dozvolom. Svakako je pametnije ipitati o kome se radi nego srljati (govorim o svakom takvom laiku ne samo o Učeniku). Dapače Hvala Bogu na takvim ljudima koji su otvoreni za tako velike milosti koje Isus čini preko njih. pozz i BB


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 23 srp 2013 13:52 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 15 vel 2012 14:15
Postovi: 429
Lokacija: kc
Podijelio: 3 zahvala
Zahvaljeno je: 8 zahvala
Billy napisao:
Stvarno si obrnul pitanje!
Kako misliš da netko tko daje blagoslov time daje urok ili prokletstvo.
Upravo urok ili prokletstvo je dio crne magije tj. "obreda" ili čini suprotnih blagoslovu, gdje netko uz pomoć zlih sila i đavla djeluje protiv nekoga ili nečega u smislu da mu nanese štetu, zlo i napakosti.
Laik koji da blagoslov dao je blagoslov, a vjernik ga je primio. Ipak to nije sakrament kao sv. ispovijed ili sv. pričest.
Otac može sinu ili kćeri dati blagoslov za vjenčanje.

zato jer su mnogi fascinirani s raznoraznim čudima, i ljudi odma bježe kad trebaju ili neko ozdravljenje ili poboljšanje novčanog stanja ili nekaj drugo. Kak da ja znam da tamo neki xy (recimo laik), kad položi ruke na mene ne izgovara ko zna kaj. Nemremo samo zato kaj nekome piše da je katolik biti sigurni da je on zaista katolik.

evo jedan tekst s bitno.hr

Davno sam čitajući dio iz evanđelja koji govori o Isusovu razgovoru sa Samarijankom uočila ovu rečenicu, i nisam ju odmah razumjela, nije mi bila jasna i nisam vidjela što iz nje mogu iščitati, no Bog polako slaže komadiće mozaika u nama i postaje mi jasnije. Sve više uočavam kod ljudi koji me okružuju, potrebu stavljanja Boga prema kalupu koji njima odgovara, pa Isus postaje za neke trgovac, za druge ozdravitelj, za treće čudotvorac, a tako malo njih doživljava Isusa kao svoga brata, prijatelja, istinsku Ljubav. Kao da nedostaje istinskog iskustva sa živim Bogom koji nadilazi naše osjećaje.

Nije nas vjernika malo, koliko je malo onih koji doista poznaju Isusa. Prema Isusu se ponašamo kao prema trgovcu kod kojeg dolazimo kad nam nešto treba, kada nešto pođe krivo. Stanemo pred Njega i zatražimo da nam pomogne, izliječi, a ni ne pogledamo Ga, ne promotrimo crte Njegova lica, ne uočimo Njegovo držanje i emocije na Njegovu licu. Ne upitamo Ga kao prijatelji za mišljenje, ne zašutimo na trenutak pred Njim da čujemo što nam On želi reći. I tako odemo iz trgovine: zadovoljni ili nezadovoljni, s većim ili manjim zamjerkama i ponovno se vraćamo kad nam opet nešto zaškripi.


i mislim da nije zachatavanje teme, jer tema je Moj hod sa Kristom, i baš zato trebamo hoditi s Kristom. Više se pouzdati u Njega.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 24 srp 2013 10:50 
Odsutan
Novoregistrirani korisnik

Pridružen: 02 tra 2009 13:02
Postovi: 9
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Uglavnom nitko nema novije informacije o učeniku i njegovom djelovanju?!BB


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 24 srp 2013 17:28 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 15 ožu 2011 16:49
Postovi: 1617
Lokacija: severna Bačka
Podijelio: 48 zahvala
Zahvaljeno je: 31 zahvala
Imam, i svjedočenje, ali.......
otvorio sam tvoj profil, i vidio 0,
ni pp, niš, tko si, gdje si do sad bila...
i što te zanima Učenik,
čemu... ?!......
Alo, sestro, nejasna si
učenica.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 24 srp 2013 17:53 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 11 sij 2013 15:46
Postovi: 16
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
cirenac napisao:
Imam, i svjedočenje, ali.......
otvorio sam tvoj profil, i vidio 0,
ni pp, niš, tko si, gdje si do sad bila...
i što te zanima Učenik,
čemu... ?!......
Alo, sestro, nejasna si
učenica.


A jel bi se svak triba opradavat ako traži neku informaciju o običnom čovjeku? Pa jel me Bog pitao di san bio dosad kad sam se obratio? Bože sačuvaj! Ne razumin čemu misterija oko tog učenika? al dobro, evo prijatelju, i ja san gori pita ko je taj čovik a i stavio san razlog zašto me zanima, pa odgovori meni. Ako triba, ja ću navest tko sam, što sam, OIB i sl :)


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 24 srp 2013 19:42 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 15 ožu 2011 16:49
Postovi: 1617
Lokacija: severna Bačka
Podijelio: 48 zahvala
Zahvaljeno je: 31 zahvala
Prije oko 2 god...

jer se preko njega proslavlja Bog.


Zadnja izmjena: cirenac; 25 srp 2013 13:33; ukupno mijenjano 2 put/a.

Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 24 srp 2013 20:42 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 11 sij 2013 15:46
Postovi: 16
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
cirenac napisao:
Prije oko 2 god. kćerka, svi nalazi mokraćni sustav, jedan bubreg, gotovo
neupotrebljiv, telefonski dogovor, postavljanje dijagnoze, i kad je kćerka
došla iz škole, poziv, i molitva, Isusu, slušao sa drugog telefona, nije se bunio....
molio i za doktore, zazivao blagoslov , i na medicinsko osoblje, i za kćerku..
I, bi operacija, kontrole...
A, Isus je dao nov bubreg, umjesto oštećenog, doktori su ga već otpisali,
ali ne i Bog.
Učenik, pa on je samo čovjek, kome je Bog dao dar,
i baš zbog toga i treba moliti za njega,
jer se preko njega proslavlja Bog.
Telegrafsko svjedočenje, a ljudi, pa čitajte ranije postove,
ima i broj mobitela, i puno svjedočenja,
kome i čemu treba ovo?


Koliko sam razumio, da je on molio za tvoju kćer, ona imala bolestan bubreg i sad je zdrava. Bogu hvala!
a šta se tiče kome i čemu treba ovo, ja sam pitao a niko ništa nije odgovara. evo jesi ti i hvala ti. a šta je problem šta ljudi pitaju?
ja san svašta čuo pa me zanimalo. i dalje ne vidim odgovor koji meni daje mir. ali tebi hvala.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 25 srp 2013 11:03 
Odsutan
Novoregistrirani korisnik

Pridružen: 02 tra 2009 13:02
Postovi: 9
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Poštovani cirenac žao mi je što sam kod vas izazvala tako u najmanju ruku nervozan i nimalo pristojan odgovor, neznam zašto vas je moje pitanje uzrujalo. Nebih željela misliti da se na jedan katolički forum nemože javiti bilo tko, a da nije prije toga napisao sve ono što vas zanima. Moj je interes vezan za ucenika ne zato što nemam pametnijeg posla (a i da je to nikom nebi trebalo predstavljati problem), već zato što sam u potrebi o kojoj ne želim pisati na ovakav način. Budući da imam loša iskustva sa laicima koji mole za one koji su u potrebi samo sam oprezna i nepovjerljiva. Ovdje na ovakvim stranicama očekujem razumjevanje i međusobno poštivanje. Zar ste vi vrijedniji jer imate neznam koliko postova ili neznam šta jer se baš u to i nerazumijem, od onoga koji povremeno traži neke odgovore ili ga jednostavno zanimaju ovakve teme.
Toma tebi se zahvaljujem.
Pozdrav svima i želim vam mir i BB


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 25 srp 2013 13:30 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 15 ožu 2011 16:49
Postovi: 1617
Lokacija: severna Bačka
Podijelio: 48 zahvala
Zahvaljeno je: 31 zahvala
ema napisao:
Poštovani cirenac žao mi je što sam kod vas izazvala tako u najmanju ruku nervozan i nimalo pristojan odgovor, neznam zašto vas je moje pitanje uzrujalo. Nebih željela misliti da se na jedan katolički forum nemože javiti bilo tko, a da nije prije toga napisao sve ono što vas zanima. Moj je interes vezan za ucenika ne zato što nemam pametnijeg posla (a i da je to nikom nebi trebalo predstavljati problem), već zato što sam u potrebi o kojoj ne želim pisati na ovakav način. Budući da imam loša iskustva sa laicima koji mole za one koji su u potrebi samo sam oprezna i nepovjerljiva. Ovdje na ovakvim stranicama očekujem razumjevanje i međusobno poštivanje. Zar ste vi vrijedniji jer imate neznam koliko postova ili neznam šta jer se baš u to i nerazumijem, od onoga koji povremeno traži neke odgovore ili ga jednostavno zanimaju ovakve teme.
Toma tebi se zahvaljujem.
Pozdrav svima i želim vam mir i BB

Oprosti, ako sam te ičim povredio,
preterao sam....
u ishitrenoj reakciji, jer ta tema ima puno svjedočenja, i od strane članova foruma,
:oops:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 269 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 23, 24, 25, 26, 27  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 6 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr