www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 25 tra 2024 13:17

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 6 post(ov)a ] 
Autor Poruka
PostPostano: 21 vel 2013 01:25 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 15 vel 2013 00:14
Postovi: 56
Lokacija: Slavonija
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
... uvjeren sam da mi je život poklonjen " ponovo " 23.11.1991.

...da vas sad nedavim o Domovinskom ratu...gdje je bilo i šta je bilo....samo dolazim iz Slavonije :)

u borbrnom dijelovanju moje satnije na taj dan, bilo je svašta na nebu od projektila.....i samo u sekundi je doletila i pala pod noge minobacačka....digla me u zrak, okrenila, pao sam, Bože bolovi....šok, adrenalin.....STRAH...suze...pojma nemam kao su se emocije mjenjale.... , mržnja, u mislima mi prolazi u glavi ubi se ( žao mi je što to pišem ali tako je ) pogledam oko sebe vodim dvojicu suboraca....jedan je u polusjedećem položaju naslonjen na kuću bez svijesti, neznam dali je živ...nevidim krv....dok je drugi ispred mene na prsima...ni za njega nisam siguran....srce počinje tući bez prestanka.....čujem tenkove neprijateljske ( ili mi se tada pričinjavalo )....STRAH, neopisivi STRAH, povo sam pomislio da se upucam........i ljudi moji neznam šta mi se desilo jednostavno se probudila borba u meni....stisnuo sam zube digao sam se u polusjedeći položaj, stisnuo zube.....vidim u dimu trče moji dečki, svi na gotovs....gledaju me....pipaju po prsima, glavi nema rane, nema krvi....tek nakon par sekundi neko je skužio da sam dobio u ljevi skočni zglob.....dečko koji je bio u polusjedećem položaju naslonjen na kuću nije mu ništa bilo samo je izgubio svijest jer ga je detonacija bacila u kuću, dok je drugi dobio gelerćić u glavu točnije u zube....i zubi su mu bili pancirka da geler neode duble u glavu....a ja sam najbolje prošao....kad vidim šta mi je došlo i palo baš pod noge, jer neki suborci su bili od mene udaljeni i po 70 do 100 metar...mislili su da sam rasturen i sad sijedim i vama pišem ovaj događaj, uvjeren sam da mi je Bog darovao život ponovo....i zato mu hvala, ali baš mu HVALA....nakon toga dosta operacija....dosta godina u bolnicama, ali nežalim....jer svi se mi rodimo kao dijamanti, ali sa vremenom nas Bog brusi i glanca da sjajimo sa najljepšim svijetlom .

Eto toliko od mene....
lp Želja :)


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 21 vel 2013 09:12 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 09 srp 2007 12:56
Postovi: 2335
Lokacija: Gdje je blago, tamo je i srce..
Podijelio: 7 zahvala
Zahvaljeno je: 39 zahvala
Prekrasno svjedočanstvo i drago mi je da ti je Bog spasio život, ipak si ti njemu još potreban ovdje na zemlji!! :D :D

I HVALA TI što si branio našu domovinu, osobito ti zahvaljujemo mi koji rat nismo ni osjetili!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 21 vel 2013 10:55 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 20 srp 2009 21:37
Postovi: 1065
Podijelio: 10 zahvala
Zahvaljeno je: 33 zahvala
Hvala ti na ovom svjedočanstvu..Ja se zbilja divim svim ljudima koji su prošli strahote rata i danas imaju snage svoje strahote svjedočiti drugima..Sama pomisao da su svi naši branitelji gledali svoje kolege kako umiru..Žene koje su silovane,ljudi koji su morali ostaviti svoje domove ostaviti sve što su stjecali mukotrpnim radom godinama,bez svega ostati,dignuti se nakon toga ponovno izgraditi novi život i još o tome svjedočiti..Ja nisam rat osjetila ali svim ovim ljudima se divim.Vjerujem da se sve to može uz čvrstu vjeru..


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 21 vel 2013 12:45 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 10 lis 2011 08:24
Postovi: 628
Lokacija: Mostar
Podijelio: 137 zahvala
Zahvaljeno je: 64 zahvala
Hvala ti na ovom svjedočanstvu...i hvala Bogu!
I sama sam osjetila strahote rata...na drugačiji način, jer sam bila puno manja..i suočavanje sa svim posljedicama osobno..i u obitelji...ali, dragi Bog sve izvodi na dobro onima koji Ga ljube!
BTB


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 26 vel 2013 14:10 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 25 tra 2007 18:26
Postovi: 2995
Podijelio: 150 zahvala
Zahvaljeno je: 118 zahvala
Citizen007 - hvala Bogu
nekako si me potaknuo da napišem jedan od mnogih meni i ružnih i sretnih događaja u to vrijeme.. :)
ja također zahvaljujem Isusu jer mi je sačuvao sina od pogiblji u noći čim sam ga rodila..
bilo je vrlo opasno voziti se oko 20-ak km do bolnice, kiše granata i čega sve ne padale su bez prestanka.. uz to sve su nas na svakom koraku zaustavljali i gledali jesam li stvarno trudna..
rodila sam u 2 sata noću i moj sin je jedini rođen tu noć.. smjestili su me u hodnik i ostala sam na tvrdim kolicima do jutra jer su svi kreveti bili zauzeti i to po dvije žene u jednom krevetu..
ujutro sam čula babicu i sestru kako razgovaraju i babica kaže da je nedostajalo samo 20-ak cm da je pogodi snajperist dok je nosila bebu iz rađaone..
ja sam ostala rekao bi čovjek van pameti.. naravno ide ono : hvala Ti Bože moj, neizmjerno ti hvala jer si ih sačuvao..


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 26 vel 2013 20:31 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 24 tra 2009 21:44
Postovi: 3250
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 15 zahvala
Zahvaljeno je: 32 zahvala
marija-nada napisao:
Citizen007 - hvala Bogu
nekako si me potaknuo da napišem jedan od mnogih meni i ružnih i sretnih događaja u to vrijeme.. :)
ja također zahvaljujem Isusu jer mi je sačuvao sina od pogiblji u noći čim sam ga rodila..
bilo je vrlo opasno voziti se oko 20-ak km do bolnice, kiše granata i čega sve ne padale su bez prestanka.. uz to sve su nas na svakom koraku zaustavljali i gledali jesam li stvarno trudna..
rodila sam u 2 sata noću i moj sin je jedini rođen tu noć.. smjestili su me u hodnik i ostala sam na tvrdim kolicima do jutra jer su svi kreveti bili zauzeti i to po dvije žene u jednom krevetu..
ujutro sam čula babicu i sestru kako razgovaraju i babica kaže da je nedostajalo samo 20-ak cm da je pogodi snajperist dok je nosila bebu iz rađaone..
ja sam ostala rekao bi čovjek van pameti.. naravno ide ono : hvala Ti Bože moj, neizmjerno ti hvala jer si ih sačuvao..


:grlim te: :grlim te: :grlim te:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 6 post(ov)a ] 

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 34 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr