www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 28 ožu 2024 10:23

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 7 post(ov)a ] 
Autor Poruka
PostPostano: 27 sij 2014 16:10 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 17 svi 2013 22:53
Postovi: 451
Lokacija: Zadar
Podijelio: 1 zahvala
Zahvaljeno je: 14 zahvala
Dragi forumasi.
Kako vecina znate moju pricu, evo me nakon duzeg vremena ponovo.
Cijelo vrijeme sam bjezao od Krista, odbacivao Ga, bjezao, bjezao gurao Ga od sebe... rijecima, mislima, djelima...
Ali lomio me, lomio me svki puta kad sam pobjegao... davao dokaze da je tu da me ne namjerava napustiti.
Krenuh na odredene stranice, prijateljica mi posalje poruku, taman kad sam poceo ukucavati u trazilicu, dode mi poruka dvije rijeci i jedna poveznica.... " Ostani u Kristu "... ni sama ne zna zasto mi je bas u tu uru poslala poruku...
Odem na kateheze neokatekumena i sam se pitam zasto sam dosao ovdje? I onda recenica " moli Boga s vjerom, ne moze Bog nista ako Ga molis a ne vjerujes... " " vapi ako treba 12 000 puta Isuse sine davidov smiluj mi se " ...
Jedna osoba s foruma, jednu vecer je s menom tipkala preko fcebooka 7 sati u komadu, s istom se cujem svaki dan... ja bjezim, hulim, negodujem, vicem... i slon bi odustao ona je jos uvijek tu...
Pismo prijora karmelicana...." ti si Kristov, nema ti izlaza iz svega toga dok ne postanes njegov ili on sam u tebi... to je njegova volja "
Milijardu sitnih znakova... ali ja i dalje bjezim, trgam se, vicem u svojoj boli i patnji...
Cas sam miran, cas zelim krvnicki osvetu, krenem u osvetu pa stanem i vratim se nazad, vicem, odem na Misu, ispovjedim se pa opet okrenem Bogu leda... trcim k grijesima... trcim k bijesu, osveti... k vragu u ralje...
Samo u jednome ostajem stalan u treningu i u obratu toplno, hladno, nije me briga u vezi bivse djevojke... cas dobijem nadu, pouzdanje u Boga da ce sve okrenuti, cas me uopce nije briga, tren bi se osvetio, pa jo za dva sata sve oprastam i priznajem svoju krivicu...
U meduvremenu naisla druga djevojka, koja igra toplo hladno, oce nece...
Opet vicem urlam na Krista... trazim a zapravo sam nespreman za samog sebe kamoli za ikog drugog...

I sinoc kod frendice gledam film... ovaj:

http://www.youtube.com/watch?v=K3TZ3W7n2zw

I vidim koliko sam zapravo ja kriv u odnosu s bivsom djevojkom, koliko je ona kriva ja sam zaravo kriv duplo... jer ona se tek obratila ja sam poznavao Boga, ali okrenuo sam mu leda...
Vidim tri elementa koja su katastrofalna za mene...
OHOLOST, PONOS I SEBIČNOST
Bogu havala za ovaj dar mucanja, jer da ga nemam tko zna gdje bi bio sa svojim ponosom i oholoscu...
Budim se jutros s nado d ace Bog okrenuti stvari s bivsom djevojkom, odlucan da suprostavim oholosti i ponosu poniznost a sebicnosti darezljivost...
Ustajem se nakon dugoooo vremena sretan, pun nade, ushicen, ponovo sam s Bogom jeli moguce?!!... nesto mi nije valjalo... nesto ne valja sretan sam!!
Dolazim doma od frendice....
Ceka me na stolu zuti papiric iz poste... paket iz Rijeke... salje ga moja bivsa djevojka s kojom sam izgubio sve kontakte ( ona je sve prekinula, projenila broj, pobrisala facebook... ) od Bozica...
Pomislim ocekujem medu svarima barem pismo, rijeci dvije, ipak toliko godina skupa...
Uzimam paket hvata me tuga, jer znam da nista od svega...
Otvaram paket, osobne stvari... kopam sve manje nade ne bi li nasao makar papiric na koje pise " pozdrav "...
Zadnja stvar novi zavjet i.... i... nista....
Nisam dostojan jedne jedine rijeci na papiru, 4 godine skupa a nisam dostojan jedne jedine rijeci...
Bijes, gnjev, osveta, zasluzuje osvetu... zasluzuje da odnesem njezinom ocu ovo kao dokaz...uzasan osjecaj, ponizenja, suze, Boze sto sam napravio nista joj ruzno nisam napravio a zasluzuje ovo.... zasluzujem da budem opet zgazen, popljuvan, ponizen, unisten, ismijan...razoran bijes u meni spreman sam rusiti zidove...
Ali...
Zasto?
Unatocu tomu i ja sam kriv tu... mozda mi Bog vraca inaplacuje za grijehe, mozda me đavao želi odmah upropastiti kad sam napokon se uzdigao...
Dobijam savjet " to sve govori kakva je ona, nije te vrijedna... pusti zaboravi je Bog ima nesto bolje za tebe..."
Ali...
Zasto?
Moj Bog nije takav...
Mozda je zaista srca tvrda, mozda je zaista kamenog srca pa je nakon 7 mj prebolila vezu od 4 god??!!
Mozda ne zeli cuti za mene, mozda uziva a ja sada patim... zelio bih se osvetiti...
Ali...
Zasto?
Da se osvetim nekome koga sam volio sve te godine? Volio da svojom šugavom ljubavlju ali ipak volio...nesavrseno...
Mozda je zaista takva... ali duboko u meni osjecam da je to samo znak da nije jos pobijedila svoj strah od oca, oan se ne moze i ne zeli s menom suociti jer je strah oca, a kamoli da nastavi vezu...
Mozda sam u krivu, mozda ima drugoga, mozda sam za nju mrtav...

Kako bilo ja cujem gas " oprosti i strpljivo cekaj, ne sudi, pusti meni sve da sredim..."

I zaista ja mogu reci da iskreno molim za nju... ne svojom sugavom i ajdnom snagom vec Kristovom snagom koju mi daje besplatno...
Zaista mogu iskreno moliti za nju... da je Bog oslobodi straha i da bude sretna... s menom ili bez mene svejedno je...
U meni bila iskra žara Božjeg, iskra u pepelu... koju sam sinoc oslobodio i na koju je Bog izlio gorivo i ona se razbuktala u veliki plamen....
Nisam pljunuo na tu iskru i ugasio Boga u sebi, necu tako ni pljunuti na malenu iskru nade koju iman da ce se sve okrenuti na dobro, da ce nas Bog ipak spojiti...

Mogu samo reci da se ne drzim te nade kao pijan plota... vec da sam poceo vjerovati Isusu da moze obnoviti nasu vezu...

Ponizno sma pognuo glavu i po prvi puta zamolio Ga da obnovi moju vezu... i odlucio sam mu vjerovati i cekati...

On je vjeran Bog a ne nevjeran... i napravit ce za nju i za mene ono sto je najbolje za nas dvoje... makar bili odvojeni...

Ja sam odlucio izviniti se iskreno njoj, kad tad, kad bude, oprostiti joj za neke stvari, strpljivo čekati, biti ustrajan i vjerovati u Boga do kraja ako treba.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 27 sij 2014 18:24 
Tako treba Kartuzijanac, samo se prepusti Bogu. Drago mi je da si na dobrom putu.
:)


Vrh
  
Citiraj  
PostPostano: 27 sij 2014 19:24 
Još nešto....kako Gita kaže nemoj se ljutit na Isusa....samo znaj da su tvoj i Božji plan različiti, tako da je najbitnije imati povjerenje u Boga.


Vrh
  
Citiraj  
PostPostano: 27 sij 2014 23:10 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 17 svi 2013 22:53
Postovi: 451
Lokacija: Zadar
Podijelio: 1 zahvala
Zahvaljeno je: 14 zahvala
:grlim te:
Nema ljutnje :b112:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 27 sij 2014 23:30 
Svaka čast prijatelju. :D On sve zna,samo Ga slušaj. :b112:


Vrh
  
Citiraj  
PostPostano: 29 sij 2014 19:13 
Odsutan
Novoregistrirani korisnik

Pridružen: 16 sij 2014 14:30
Postovi: 8
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Super, bitno je ostati s Bogom. Zapelo mi je ovo s neokatekumenima. Za moj pojam su prefanatični i dosta se izdvajaju. Toliko, neželim spamati temu. BB svima.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 29 sij 2014 21:48 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 15 ožu 2011 16:49
Postovi: 1617
Lokacija: severna Bačka
Podijelio: 48 zahvala
Zahvaljeno je: 31 zahvala
daniel-vizionar napisao:
Super, bitno je ostati s Bogom. Zapelo mi je ovo s neokatekumenima. Za moj pojam su prefanatični i dosta se izdvajaju. Toliko, neželim spamati temu. BB svima.


U svemu gore navedenom se slažem s tobom,
no, to je samo osobni stav.....i malo iskustva,sa neosima, kratkog, 20-25 minuta.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 7 post(ov)a ] 

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 8 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr