www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 28 ožu 2024 16:55

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 53 post(ov)a ]  Idi na stranu 1, 2, 3, 4, 5, 6  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: 21 sij 2019 17:34 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 12 ožu 2011 23:52
Postovi: 585
Podijelio: 1 zahvala
Zahvaljeno je: 7 zahvala
Pišem ovo da pomognem makar jednoj duši, a ponajviše za roditelje čija djeca imaju razne negativne reakcije kojima ne znaju uzrok, jer je uistinu teška duhovna borba, osobito za duše malenih. A čovjek ako hoće biti dokraja Božji, u bitci je neprestano protiv zlih duhova/nadahnuća koji napadaju preko osoba (koje su prijevarom oborili u neposluh Bogu po grijehu).

A u bitku se nenaoružan ne može...
Pa predajem svakoj dobronamjernoj duši svoje iskustvo u borbi s demonima koji neumoljivo nasrću na čovjeka, kroz razne načine- preko misli, zdrav.tegoba, psihe itd, drugih osoba. Sve da bi ga odvojili od istinske sreće i slobode na koju je pozvan kao krštena duša i dijete Božje, i na koncu da bi ga zavodljivim i lakim rješenjima oborili u vječni pakao jer đavao ne želi da se duša spasi.

Gotovo stalno putujući javnim prijevozom samo čujem kako ljudi jedni druge kleveću, ogovaraju, "ovaj mi je ovo napravio"... sve je to djelo zlih duhova koji međusobno ljude zavađa. Pa kad vas i netko okleveće, napadne bez razloga ili ima neku reakciju na vas, to zlo čini po njemu, jer je zarobljen nekim grijehom.

A zlo se ne može drugačije izgoniti nego Imenom Isusovim, jer mi kršćani ne vraćamo milo za drago.
Iskusila sam MOĆ I SNAGU zaziva Imena Isus kad god sam napadnuta ili netko od mojih. Doista kada sa VJEROM koristim to Ime, demoni odstupaju. Ali oprez, da ne bi netko tko je u teškom grijehu, bez Milosti, išao u borbu s sotonom, neće se dobro provesti, ne samo da će ga izrugati nego će mu grdno napakostiti.

Iz neposredne blizine iskustvo;
moje kumče je nažalost od rođenja predano zlom duhu(roditelji su ga začeli bez blagoslova sakramenta braka) napadaju ga često razni strahovi ( zlodusi), tjeskobe, nemiri,sram od ljudi, agresije i slično.... pa često ne želi u svijet, jer je pun opakosti tj. zlih duhova koji ga imaju pravo napadati preko ljudi jer nije zaštićeno svetim bračnim savezom (koji se sklapa između muškarca, žene i Boga).
No nije rješenje zatvoriti se u kuću, jer moramo ići van, mi smo djeca Božja i koji smo u blagoslovu začeti i koji nismo, za slobodu smo pozvani. Kad se dogodi takav duhovni napad gdje dijete ima negativne reakcije (a svjetina koja ne mari za dječje srce će reći: neodgojen je, zločest) lijepo odem u drugu sobu, zatvorim se i izmolim iz srca molitvu kojom naredim zlom duhu koji sapinje to dijete da odstupi u Ime Isusovo. Za par sekundi dijete biva transformirano. Da čovjek ne povjeruje. Ali to je Božje obećanje nama dano, da možemo izgoniti zle duhove u Imenu Isusovu.
Sila Duha Svetoga se tako spusti da nestane muka, sapetost, strah tj demoni koji to čine odlaze jer ne podnose to ime. Dolazi unutarnja sloboda, radost, vedrina. Zlo se više ne spominje. To treba opetovano činiti, jer đavao neće otići od te duše tako skoro, bar dok mu se roditelji ne obrate jer zbog njihova grijeha tako teško pati. Ali u mome slučaju, ja imam krsni autoritet moliti za to dijete da svaki put kad je pod napadom da đavao odstupi. I doista odlazi. Pa će barem dijete početi prihvaćati zdrav nauk vjere, kad vidi snagu Imena Božjeg !

Svjedočim vam ovo da znate i sami svoju djecu koja su pod strašnim udarom zloga koji radi preko medija, interneta, ovog svijeta ( i ako ste u MIlosti Božjoj) blagoslivljati i oslobađati od utjecaja zloga jer kao roditelji imate taj autoritet!!!!Ali samo ako ste pred Bogom čista srca.
Mnogi nepoučeni,mlaki kršćani i u osobnim zabludama krivo govore da laik tako ne smije moliti. Na njih se neću puno osvrtati, jer sam Gospodin Isus ih demantira u Evanđelju svojim učenicima (a to smo svi koji smo primili Riječ Evanđelja i slijedimo Njegov put) kaže da imaju vlast u Njegovo Ime zloduhe izganjati. Sapienti sat. Ne mislim da molimo molitve egzorcizma dakako, jer za to nemamo autoritet, ali razne molitve oslobođenja možemo i moramo moliti. I Gabriele Amorth, je to za života naglašavao. Kršćanin se ne treba bojati sotone, već samo grijeha (kojim pada pod njegov utjecaj) i koji je najveća tragedija u životu osobe.

Pravednik samo može od vjere živjeti, tj samo od Božje pomoći i snage, jer knez ovog svijeta je jači od nas malih crva koji ništa sami ne možemo od sebe. Ali pomoć je naša u Imenu onog koji je stvorio nebo i zemlju.
Kad sa vjerom zapovijedite zloduhu da odstupi od vas ili članova vaše obitelji, on mora otići. Sakramentalan život po Božjim zapovijedima, post, dakako je imperativ i bez toga ne možemo opstati, i bilo bi suludo ulaziti u bitku s tako moćnim neprijateljem.
Ili ćemo dokraja s Bogom ili s đavlom, dvostruko nikako. Priznajem dugo me plašio đavao i mislila sam da nemam autoritet pred njime,pogotovo jer su mi tako ljudi iz crkve znali reći, no to je bila laž kojom me on sam držao u strahu. Da ne spoznam istinu, a ta je da on drhti pred istinitim kršćaninom!
Pa stoga upotrijebite moć koju vam je Isus dao i obranite se od zla po Njegovom imenu.
Unatoč neprestanim napadima i progonu, kad sam s Kristom neprestano pobjeđujem nevolje tako da evo to je moje svjedočanstvo i ako jednoj osobi bude od koristi hvala Bogu!Jer biti Božji zahtijeva hrabrost i ustrajnost, ali isplati se.
_________________________________
***
Utjecaj zla na naše živote je dakako vrlo mnogostruk i nije ga lako objasniti niti se može generalizirati, ali ukoliko nam se stalno dešava da nemamo blagoslova a živimo po Božjim zapovijedima, želimo biti pravedni, onda to znači da nosimo teret grijeha naših predaka koji se nisu raskajali za zlo koje su počinili za života. Te grijehe netko treba okajavati, jer grijeh koji nije okajan jest živ. I posljedice će snositi potomci tih ljudi. Ali posljedice(!) a ne krivnju.

Toliko od mene. Blagoslov vam svima u Kristu.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 21 sij 2019 17:47 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 10 lip 2008 20:55
Postovi: 3438
Lokacija: Santa Fe (New Mexico)
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 72 zahvala
Kaj pišeš?! :l30:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 12 vel 2019 12:50 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 12 vel 2019 12:45
Postovi: 16
Podijelio: 1 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Možeš li se pomoliti za mene, za oslobođenje?


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 13 vel 2019 20:59 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 01 ruj 2012 14:15
Postovi: 902
Podijelio: 18 zahvala
Zahvaljeno je: 59 zahvala
Peltrasius napisao:
Fran26 napisao:
Kaj pišeš?! :l30:



Žena napiše istinu a ti ju ismijavaš?!


Bitno da ono što on copy-paste nitko ne čita.
Da ima svoj blog nitko ga ne bi posjetio pa se ovdje šverca.
Jedino se drži postkoncilskih teologa Ratzingera i Rahnera. Ovaj drugi pun hereza i ništkorist teolog, vjerojatno mason.
No svatko ima svog idola.
Nauči nabubano, automatizmom i ne misliti svojom glavom. Treba biti fah idiot.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 13 vel 2019 21:05 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 10 lip 2008 20:55
Postovi: 3438
Lokacija: Santa Fe (New Mexico)
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 72 zahvala
Peltrasius napisao:
Žena napiše istinu a ti ju ismijavaš?!

Idemo se bavit ozbiljnim stvarima a ne bajkama, ta odrasli smo ljudi Peltrasius. Evo dajem ti prednost da biraš temu: teologija ili filozofija. Toliko ozbiljnih tema za riješit, nema smisla da gubimo vrijeme na bajke. Drage volje ulazim u raspravu. Kaj nije ni čudno. Svi manje-više pod kaznom. Slika U nedostatku boljeg, i ti Peltrasius bi mogao poslužit. Osim ako nisi na razini: bitno.hr., katolik.hr., mojasudbina.hr., Dinko Bradvica i te fore. Ajd ajd Peltrasius! Nemaš se čega bojati. Sam ni ja tak pametni kak se predstavljam. To ja samo da "zastrašim" sugovornika. Onda?! Prihvaćaš izazov?! :lol:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 13 vel 2019 21:08 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 01 ruj 2012 14:15
Postovi: 902
Podijelio: 18 zahvala
Zahvaljeno je: 59 zahvala
Fran26 napisao:
Peltrasius napisao:
Žena napiše istinu a ti ju ismijavaš?!

Idemo se bavit ozbiljnim stvarima a ne bajkama, ta odrasli smo ljudi Peltrasius. Evo dajem ti prednost da biraš temu: teologija ili filozofija. Toliko ozbiljnih tema za riješit, nema smisla da gubimo vrijeme na bajke. Drage volje ulazim u raspravu. Kaj nije ni čudno. Svi manje-više pod kaznom. Slika U nedostatku boljeg, i ti Peltrasius bi mogao poslužit. Osim ako nisi na razini: bitno.hr., katolik.hr., mojasudbina.hr., Dinko Bradvica i te fore. Ajd ajd Peltrasius! Nemaš se čega bojati. Sam ni ja tak pametni kak se predstavljam. To ja samo da "zastrašim" sugovornika. Onda?! Prihvaćaš izazov?! :lol:


Izazov koji bude završio na ignor listi.
Koji lik.
Nit si teolog ni filozof.
Šarlatan si Fran.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 13 vel 2019 21:18 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 01 ruj 2012 14:15
Postovi: 902
Podijelio: 18 zahvala
Zahvaljeno je: 59 zahvala
Ovu knjigu pročitaj Fran pa onda se javi:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 17 vel 2019 16:36 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 12 ožu 2011 23:52
Postovi: 585
Podijelio: 1 zahvala
Zahvaljeno je: 7 zahvala
Fran26 napisao:
Idemo se bavit ozbiljnim stvarima a ne bajkama, ta odrasli smo ljudi Peltrasius. Evo dajem ti prednost da biraš temu: teologija ili filozofija. Toliko ozbiljnih tema za riješit, nema smisla da gubimo vrijeme na bajke. Drage volje ulazim u raspravu. Kaj nije ni čudno. Svi manje-više pod kaznom.


**Svrha i smisao moga posta bila je pomoći ljudima dobre volje (ne, oholim i nepopravljivim racionalistima jer njima nema pomoći, jer takvi ne žele čuti Kristovo Evanđelje već ono po mjeri njihovih požuda skrojeno, barem dok ne dožive gadan pad i krizu svih vlastitih vjerovanja u koje ih je đavao zaveo, pa da onda prazni i ponizni dođu pred Gospodina koji želi svačije obraćenje). Meni je osobno žao svih duša koje su ovdje došle (i otišle) gladne, tražeći Boga, a naišle na Frana &co., hrpu besposlenih ljudi kojima je jedini cilj prosipati svoje filozofsko-teološke priče koje su same sebi svrha, a ne spasenje nečije duše, te pritome često nekoga uvrijediti, uniziti,otjerati kako bi sebe uzdigao. Mene osobno to nimalo ne dira, žao mi je da netko ima potrebu tuđe mišljenje gaziti, ali kad već druge ideš blatiti bez argumenata i to činiš godinama, onda ne zaslužuješ ništa drugo nego da te se prokaže i ignorira. A izgleda da si ostao usamljen pa si zalutao ČAK i na moj post. Uglavnom, neka ti Gospodin podari prosvjetljenje i oslobođenje od tog bezbožnog racionalizma kojemu robuješ te ne vidiš istinu „koja se daje jednostavnima“, a sve poradi oholosti koja je vjerojatno plod neke duboke rane, srdžbe koju nosiš u duši. Poniznima Gospodin daje, a oholima oduzima i ono što misle da imaju. Neka te Gospodin blagoslovi da što skorije shvatiš svoje zablude i učiniš javnu pokoru zbog svih duša koje su ovdje došle i otišle zahvaljujući tebi. Sve najbolje.

Zrno napisao:
Možeš li se pomoliti za mene, za oslobođenje?

:)
Molim se za sve ljude svaki dan. Imam potrebu moliti tako jer očito tako želi Gospodin, pa i da ovo svjedočim što sam počela, jer sotona je toliko lukav, a istodobno glup, on ništa novo ne zna izmisliti. Želi nas uvjeriti kako smo bespomoćni, kako je sve izgubljeno,pokazati kako je sve crno, onesposobiti...a sve kako ne bismo saznali Istinu- naše vjere, spasenja koje nam je darovano u Isusu Kristu, alata ako hoćete kojima se možemo obraniti od njegovih zamki! Mi moramo upoznati našeg neprijatelja. Što je to što vas muči u životu? Tu je trag sotone koji je nekako dobio ulaz. To je ono protiv čega se trebate moliti , vapiti Bogu Ocu za oslobođenje. Vi sami morate uzeti „duhovne tablete“, a ne ja, ili netko drugi umjesto vas, jer ste Dijete Božje i možete si sami pomoći, niste slabi kako vas đavao želi uvjeriti. Slabi ste jedino kad robujete grijehu, tj kad ste se predali zlome.
Isus kaže: „Ne boj se, samo vjeruj“. Zar ćemo reći da On laže kad nam je to rekao?
Nema problema koji se ne može riješiti ustrajnom molitvom. Moli Duha Svetoga da te nadahne kako bi znao što i kako trebaš moliti, a koji prebiva u dubokim tišinama, dakle uđi u sebe i počni ragovorati s Bogom. Božji blagoslov :grlim te:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 17 vel 2019 16:39 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 12 ožu 2011 23:52
Postovi: 585
Podijelio: 1 zahvala
Zahvaljeno je: 7 zahvala
Što je Krist činio za vrijeme svoga života?
Liječio je ljude!
Duhovno i fizički. Oslobađao ih je od zloduha, (danas to zovemo problemi) za koje mnogi nisu ni znali da ih imaju. Mi smo svi dužni (po vlastitim molitvenim otkrićima, talentima, spoznajama) sudjelovati u Božjem planu spasenja za svakog čovjeka, raskrinkavati djela zloga( jer on želi ostati sakriven), tamo gdje smo postavljeni. A Božji plan je da se ČOVJEK SPASI. Da bude slobodan, da prodiše novim plućima, životom koji je izvana možda često pun prepreka (jer ovdje nam nije obećano med i mlijeko, već nerijetko borba do krvi za spasenje) ali iznutra pun MIRA,i duševne slobode koju ovaj svijet ne poznaje.
A čovjek se ne može spasiti ako ne zna kako, ako ne zna koja sredstva ima, i da su ta sredstva djelotvorna, ako ne zna da ĐAVO STREPI pred vjernom dušom.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 17 vel 2019 16:41 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 12 ožu 2011 23:52
Postovi: 585
Podijelio: 1 zahvala
Zahvaljeno je: 7 zahvala
Znači sredstva u obrani zloga:

- posvećen, sakramentalan život, biti „lud za ovaj svijet“, biti spreman na porugu, na odbacivanje, progon (da,znam ne zvuči popularno....ali što je malo poruge i protivština ovog kratkog života, za steći Vječni raj u Nebu s Bogom, da nam Isus kaže: Dođite, blagoslovljeni Oca mojega! Primite u baštinu Kraljevstvo pripravljeno za vas od postanka svijeta!Mt 25 )
- Vjera u Isusa Krista koji je živ i čeka na svakoga da ga iskreno zazove!Znači čeka tvoju osobnu vjeru, tvoj osobni, intimni:Da Gospodine vjerujem da si živ, da me ljubiš, da sve možeš u mome životu iscijeliti, iznova urediti. Meni je tako učinio. I mnogima drugima.
- Obrana od zlih duhova zazivima Imena Isus jer oni to Ime ne podnose i moraju otići kada je prisutna jaka vjera. Kad bi barem naši očevi ovo shvatili, postali duhovne utvrde i svakodnevno svoju obitelj posvećivali i štitili u Imenu našega Gospodina, ne bi bilo toliko svađa, problema, ratova u obitelji, među djecom.
- Svakodnevna zašttita i posveta Predragocjenoj Krvi Kristovoj, naše djece, obitelji, poslova, domovine kako bi smo bili očuvani od zla koje se sve otvorenije i jače manifestira jer su zadnja vremena ljudske povijesti
- posveta Prežalosnome i Bezgrešnome srcu Marijinom svaki dan


....ima toliko toga što se može moliti, no za mene osobno ovo je nešto bez čega ne započinjem svoje jutro, to su sve kratke, strelovite molitve ali sigurna sam da Bog po njima čuva mene, i moje najdraže u ovom svijetu koji je pun mržnje za kršćanina, to mi je svojevrsni zaštitni duhovni omotač.


Toliki misle da nemaju problema i njih najviše žalim, jer su jednom nogom u paklu, jer žive za prolazne stvari ovoga svijeta, jer ako ne vidiš da si bolestan, da si slijep, ubog....onda ti i ne treba Isus, jer On je došao radi nas koji smo bolesni, koji smo grešni. Jao onima koji misle da su zdravi i da ne trebaju liječnika. Bog kaže da je lažac svaki onaj koji kaže za sebe da je bez grijeha.

Kad bismo svi samo slušali Božju riječ...Sv.Pavao s razlogom kaže: ispovijedajte jedni drugima grijehe- drugim riječima, priznajte svoje slabosti jedni drugima, nemojte glumiti svece, ljude bez problema jer to niste. Svi smo dužni uzajamno se jačati, i ljubiti pravom kršćanskom ljubavlju. :b112:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 53 post(ov)a ]  Idi na stranu 1, 2, 3, 4, 5, 6  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 10 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr