www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 04 lip 2024 03:49

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 854 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 86  Sljedeće
Autor Poruka
 Naslov:
PostPostano: 21 vel 2007 09:42 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 02 tra 2006 21:52
Postovi: 1232
Lokacija: Dubrovnik
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 3 zahvala
Luki napisao:
Molitvu samo treba staviti na prvo mjesto, koliko god imali obaveza može se stići moliti ako zaista vjerujemo u važnost molitve i ono što možemo postići po njoj.


Danas, po dogovoru s jednim clanom TT-a, otpoceo sam moliti i 15 molitvi svete Brigite. Nema u mene nikakva straha, vec velike zahvale Bogu. Vjerujem da mi je iskustvo moljenja Sedam molitvi svete Brigite ulilo pouzdanje i snagu i za 15 molitvi svete Brigite.
Krenite ljudi i vi koji niste, jos danas, pa zar moze biti ista vaznije u nasim zivotima nego Boga castiti i Bogu posvecivati svaki dan jos malo minuta. A ovo je, usudio bih se reci, idealno vrijeme, Korizma...


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 16 kol 2007 09:59 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 10 stu 2006 11:26
Postovi: 249
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Evo da se i ja prijavim da sam počela moliti 15 molitava Sv. Brigite. (Velika Gospa 2007). Već sam ih kao djevojka molila, ali je to bilo davno...... Dugo sam se mislila kako ću, kad ću početi moliti.... Jer je nakon posla i troje male djece malo teško navečer..... Ali uzdam se da će mi Bog pomoći..... Namijenila sam ih za svoju obitelj (posebno za muža)....
pozdrav svima i BVB


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 31 kol 2007 21:43 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 svi 2007 16:41
Postovi: 1062
Lokacija: Vukovar
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
I ja počinjem večeras sa 15 molitava Sv. Brigite! Htjela sam i prije, ali nikako. Nedavno sam odlučila da ću od 1.9.-og početi, ali sada sam smislila da neću čekati sutra, idem odmah sad! :a1250: :a1250:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 31 kol 2007 22:48 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 17 stu 2006 11:57
Postovi: 1390
Lokacija: Velika Gorica
Podijelio: 123 zahvala
Zahvaljeno je: 121 zahvala
Slika

Bravo Leopolda i bravo teja11! Čestitam vam što ste počele moliti ovu strašno moćnu molitvu :b41:

Evo da vam samo ukratko posvjedočim moja iskustva sa ovom molitvom.
17.01.2007. sam započeo moliti 15 molitvi svete Brigite. Vrlo brzo sam osjetio moć ove molitve ali unatoč tome prestao sam da ih molim negdje u četvrtom mjesecu. Napast je bila jača od mene. Pao sam. Kad tad zlo će vas iskušati i probat će vas na sve moguće načine odvratit od molitve. Vjerujte, to se nije dogodilo samo meni, već jako puno ljudi, s dosta sam njih razgovarao i dosta ih je odustalo.
Ipak usprkos padu nastavio sam ih ponovno moliti od 15.08., shvatio sam da nije sramota pasti, već je sramota ne nastaviti sa molitvom. Pomogao mi je pri tome i razgovor sa Leom koji me je još više ohrabrio da ponovno nastavim sa molitvom. Shvatio sam da to moram napravit i zbog sebe i zbog svojih bližnjih.
Eto, morao sam to napisati, sve u želji da ne pokleknete kao što sam ja i želim vam od sveg srca da ustrajete u molitvi jer ćete na taj način dobiti velike milosti. Kada vam bude teško i ne bude vam se dalo moliti (a bit će takvih trenutaka) sjetite se da svi to prolazimo i da baš tada treba zapeti i moliti. Tada isto tako pogledajte obećanja koja nam je Gospodin dao ako ustrajemo u molitvi, a znate dobro da je Gospodin naš Isus Krist vjeran svojim obećanjima!

Bog vas blagoslovio i dao vam snage da ustrajete!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 01 ruj 2007 05:36 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 01 sij 2007 09:44
Postovi: 661
Podijelio: 75 zahvala
Zahvaljeno je: 31 zahvala
jedno kratko svjedocanstvo:

prije nekoliko godina sam molila ove molitve godinu dana i jedno od obecanja da ce se obratiti 15 gresnika koji su mi u srodstvu se obistinila, ne znam da li ih se obratilo 15 ali znam da se moja tetka obratila iako je bila nevjerojatno protiv vjere i nema tog razgovora ili agrumenta o kojem bi uopce i htjela razgovarati.

vjera u usla u nju, a zaourala duboke brazde. isla je u Lurd, naucila je moliti i preporucula je svoju djecu Bogu, a u jednom od nasih razgovora preko telefona me je zamolila da molim za nju kad umre jer nema tko drugi.


Molite, molim vas, ako imate snage, ako nemate trazite od Boga snagu da mozete moliti, ucinkovita je i donosi obilati plod.

I zelim svima vama da se istinski zahvalim za sve vase postove na ovom i drugim topicima sto na taj nacin sirite Boziju rijec i ohrabrujete jedni druge a i mene. Ja bas nema puno vremena provesti na Internetu, a i nemama duhovnu snagu, koju eto, vidim, vi imate. Ja sam pod nekim teskim teretom, i stenjem nemam snage kao prije moliti, ali imam snage vjerovati.

Blagoslov i svako dobro svima vama!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov: molitva
PostPostano: 01 ruj 2007 08:08 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 02 stu 2006 14:54
Postovi: 255
Lokacija: Stockholm
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
Evo, da se i ja malo upetljam i posvjedocim o djelotvornosti 15. molitava Sv.Brigite. Ponukan neobicnom konstatacijom brata Rajka Bundala, kada nas je na kratko posjetio ovdje na ovom duhovno smrznutom sjeveru, da molitve pored toga sto su jako, jako lijepe, snazne i djelotvorne, su njemu i malo zagonetne. Naime, on kao glumac mogao je napamet nauciti i po nekoliko stranica za relativno kratko vrijeme a ove molitve, nikako. Molio ih je godinama i nikako nije uspijevao da ih nauci napamet iako je to pokusavao. Probajte i sami. Ja sam ih molio dvije godine i u to se uvjerio. Doduse, mozda je neka greska do mene jer ja niti svoje pjesme ne mogu otpjevati bez teksta. Nije li to cudnovato. Dok pjesmu pisem, pa onda sviram i pjevam sa tekstom nemam problema. Po nekoliko stotina puta taj tekst ispjevam, ali cim pjesmu snimim tekst pjesme jednostavno zaboravim, ne mogu ga otpjevati bez papira. Razmisljao sam o tome i jedino do cega sam dosao jeste, kao sto molitve Sv. Brigite nisu samo za izgradnju molitelja vec ponajvise za duse kojima smo okruzeni tako i moje pjesme nisu samo za moju dusu nego za vas, sve duse oko mene. Ne znam koliko moje pjesme ali ove molitve zaista porucuju... NE ZABORAVITI ONU DRUGU STRANU KRIZA, SVJETLO, MILOST I SRECU KOJA NAM SE NUDI. STO JE KRIZ TAMNIJI SA JEDNE TO JE SVJETLIJI SA DRUGE STRANE. ON taj kriz nije nosio poradi sebe nego poradi nas. DAVATI SE DRUGIMA I U TOME NEMATI GRANICA. I Sv. Brigita je doista bila neiscrpna u davanju sebe drugima a to cini i danas
Molitve su na fantastican nacin djelovale na ozivljavanju i u rasvjetljavanju kalvarije nasega Gospodina u meni, u mom zivotu i doista djelovale na mnoge ljude oko mene. Gotovo je bilo smijesno i bezobrazno zakukati nad nekim svojim problemima a mnoge nisam niti primjecivao. Nekako sam zivio u svjetlu tih molitava koje su i ljude i probleme oko mene prikazivale u onom pravom svjetlu, onakvim kakvim jesu a ne onakvim kakvim sam ih obicavao vidjeti. Zbog toga sam ih najvjerovatnije i ljubio na poseban i njima vidjiv nacin a cemu se oni nisu mogli oduprijeti. Rezultiralo je to i mojom pjesmom"Oprosti Majko" u kojoj sam prenio samo djelic mojih prezivljavanja. A onaj dan kada sam prvi put krocio u crkvu Sv. Brigite i kleknuo pred njen grob bio je jedan od najljepsih dana u mom zivotu. Gotovo da nisam bio svjestan 2000 ljudi oko mene jer sam naglas plakao i molio. Eh kad bih tako mogao moliti svaki dan.
A mozda i mognem, uz njenu pomoc!
Da, ja to mogu!
Odoh moliti!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 01 ruj 2007 12:19 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 svi 2007 16:41
Postovi: 1062
Lokacija: Vukovar
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Hvala Luki i svima ostalima na svjedočenju.
Znam da će biti trenutaka kad mi se neće dati moliti, ali vjerujem da ću se oduprijeti tome, jer baš tada treba da molim!

Sinoć mi je bilo divno nakon molitve... :D :a1250:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 01 ruj 2007 13:59 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 28 tra 2007 18:29
Postovi: 25
Lokacija: jug
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
ove su molitve divne, smiješno, nagovaram majku da ih počne moliti mjesec dana, i samo mi je odgovarala, 'neka sine, na jesen ću, sad imam previše posla..', otidje u Međugorje jedan dan samo na susret mladih, i čuje kako Gospa traži da molimo svaki dan 3 sata i sad ne samo što mole Brigitinih 15 molitvi i ona i sestra, nego ih printaju i dijele svima naokolo :lol:
a i zacrtala je moliti svaki dan 3 sata, i nema više odgađanja do jeseni :lol:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 01 ruj 2007 23:20 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 30 lip 2007 11:28
Postovi: 365
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Ja sam molila brigitine molitve kad mi je bilo 10 godina.
Ni dandanas mi nije jasno kako sam ih tad uspjela izmolit, pa nisam mogla ni mirno sjedit pola sata a ne pola sata molit.

Budući da sam bila svjesna kako sam rastresena bila tjekom molitve nakon par godina pokušala sam ponovo ali sam nakon nekog vremena odustala, ne znam ni sama zašto.

Molit ću ih opet,da ih konačno jednom pošteno izmolim


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 02 ruj 2007 08:03 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 25 tra 2007 18:26
Postovi: 2995
Podijelio: 150 zahvala
Zahvaljeno je: 118 zahvala
Molila sam godinu dana.......kada mi je bilo 19 godina,,,,,,
a evo nikako ponovo da počnem


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 854 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 86  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 2 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
cron
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr