www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 17 lip 2024 09:16

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 290 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 29  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: 03 pro 2018 18:01 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 lip 2014 22:48
Postovi: 1297
Lokacija: juzno od mjest gdje sjevera nema
Podijelio: 152 zahvala
Zahvaljeno je: 76 zahvala
Billy napisao:
Popis zabranjenih knjiga je ukinut 14. lipnja 1966. godine, a ukinula ga je Kongregacija za nauk vjere na čelu s papom Pavlom VI.
Pitam se zašto si se referirao na nešto što ne postoji?


A sta mislis zasto? Jer sam, kao i uobicajeno 3 koraka ispred tebe. Lol, evo ti sto kaze kongregacija, tj perfekt kongregacije;

"Indeks čuva svoju moralnu snagu, u onoj mjeri po kojoj poučava savjesti vjernika, jer budući da to od nas zahtijeva prirodni zakon, štiti (vjernika) od spisa koji bi mogli vjeru i moral dovesti u opasnost." - kardinal Ottaviani


Billy napisao:
Hoće li biti netko proglašen svetim tebe neće pitati pa nas tvoje mišljenje ne zanima.


Boze sacuvaj da bi mene pitalo. Daleko od toga. No, meni se cini da ti i tvoj drug Boni, upravo zato sto ste oholi, uvjereni da je ona svetica. Iako Crkva sve sto je napravila, jest - osudila njen rad. Ti se dakle ponasas kao da znas bolje od Crkve i tvrdis da su njene objave tocne. Ja, i ostatak bagre, tvrdimo da Crkva zna bolje od nas. E sad, tko se tu stavlja na mjesto osobe koja procjenjuje da je netko svet? Tko se ovde izdize iznad Crkve? Tko ovdje tvrdi da je svetiji od pape? Tko je dovoljno bistar da misli da je parizer predgrade pariza? LOL :lol:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 03 pro 2018 21:12 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 01 ruj 2012 14:15
Postovi: 902
Podijelio: 18 zahvala
Zahvaljeno je: 59 zahvala
dujam napisao:
Billy napisao:
Popis zabranjenih knjiga je ukinut 14. lipnja 1966. godine, a ukinula ga je Kongregacija za nauk vjere na čelu s papom Pavlom VI.
Pitam se zašto si se referirao na nešto što ne postoji?


A sta mislis zasto? Jer sam, kao i uobicajeno 3 koraka ispred tebe. Lol, evo ti sto kaze kongregacija, tj perfekt kongregacije;

"Indeks čuva svoju moralnu snagu, u onoj mjeri po kojoj poučava savjesti vjernika, jer budući da to od nas zahtijeva prirodni zakon, štiti (vjernika) od spisa koji bi mogli vjeru i moral dovesti u opasnost." - kardinal Ottaviani


Billy napisao:
Hoće li biti netko proglašen svetim tebe neće pitati pa nas tvoje mišljenje ne zanima.


Boze sacuvaj da bi mene pitalo. Daleko od toga. No, meni se cini da ti i tvoj drug Boni, upravo zato sto ste oholi, uvjereni da je ona svetica. Iako Crkva sve sto je napravila, jest - osudila njen rad. Ti se dakle ponasas kao da znas bolje od Crkve i tvrdis da su njene objave tocne. Ja, i ostatak bagre, tvrdimo da Crkva zna bolje od nas. E sad, tko se tu stavlja na mjesto osobe koja procjenjuje da je netko svet? Tko se ovde izdize iznad Crkve? Tko ovdje tvrdi da je svetiji od pape? Tko je dovoljno bistar da misli da je parizer predgrade pariza? LOL :lol:


Samo ti budi ispred mene. Kad se spotakneš i padneš barem ću znati pa da ja ne padnem.
Indeks je ukinut. To je činjenica.

Žao mi je što nisi upoznat sa Isusovim riječima:
"Svaki koji se uzvisuje, bit će ponižen, a koji se ponizuje, bit će uzvišen.”

Tebe lijepo opisuju stihovi:
Nema lijeka bolesti oholnika, jer se opačina u njem ukorijenila“(Sir 3,28).


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 03 pro 2018 22:55 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 17 tra 2018 20:10
Postovi: 287
Podijelio: 5 zahvala
Zahvaljeno je: 18 zahvala
Nas uvazeni clan foruma,veoma postovani gospodin francesco,pita kako onda tumaciti sv. Ivana od Kriza koji smatra da je Bog sve rekao u Sinu i da vise nema razloga govoriti. Odgovaram ovako: To je samo misljenje jednog sveca,a sveci nisu nepogresivi u svom misljenju. Mogao bih navesti brojne primjere za to. Cini mi se da Toma Akvinski nije mogao prihvatit bezgresno zacece. Dakle,on u tom misljenju grijesi iako je svetac i crkveni naucitelj kao i sv.Ivan od Kriza. Brojni su razlozi radi kojih Bog zeli govoriti i stvarno govori ljudima i u postapostolskom periodu. Pokusat cu navesti neke od tih razloga:

1.Makar je Isus za vrijeme svog javnog djelovanja objavio sve sto je vazno za spasenje,ipak vecina te objave nije bila zapisana od evandjelista i pala je stoga u zaborav. Stoga postoji potreba da Bog ponovno objavi ono sto nije ostalo zapisano u evandjelju.
2. Ono sto je ipak zapisano u evandjelju cesto nije jasno zapisano ili je ostalo nedoreceno. Stoga postoji potreva da Bog pojasni ta nejasna mjesta. Evo samo jedan primjer za to: Tko otpusti svoju zenu,osim zbog bluda,cini preljub. Ne mozemo tocno znati sto se ovdje misli pod pojmom 'bluda'. Koji je to jedini opravdani razlog ta rastavu braka?
3. Objave mogu sluziti kao opomena,poticaj,nadahnuce,utjeha... Kad je Gospa u Lourdesu rekla: Pokora,pokora,pokora! to je onda bio ocito poticaj na pokoru._


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 04 pro 2018 08:01 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 01 ruj 2012 14:15
Postovi: 902
Podijelio: 18 zahvala
Zahvaljeno je: 59 zahvala
dujam napisao:
...No, meni se cini da ti i tvoj drug Boni, upravo zato sto ste oholi, uvjereni da je ona svetica. Iako Crkva sve sto je napravila, jest - osudila njen rad. Ti se dakle ponasas kao da znas bolje od Crkve i tvrdis da su njene objave tocne. Ja, i ostatak bagre, tvrdimo da Crkva zna bolje od nas. E sad, tko se tu stavlja na mjesto osobe koja procjenjuje da je netko svet? Tko se ovde izdize iznad Crkve? Tko ovdje tvrdi da je svetiji od pape? Tko je dovoljno bistar da misli da je parizer predgrade pariza? LOL :lol:


Crkva na koju se pozivaš je odobrila tiskanje knjiga. Odobrenje je dao sam papa Pio XII.
Index zabranjenih knjiga je ukinut od iste Crkve.

Kardinal Ottavini je još rekao:
Crkva vjeruje u razvijenu savjest vjernika, osobito katoličkih autora i izdavača, ali i onih koji pomažu u poučavanju mladih. Štoviše, ona stavlja najčvršću vjeru u pojedine ordinarije i biskupske konferencije, čiji su pravo i dužnost, ne samo preispitivanje, nego i predviđanje (posljedica, o.prev.), a isto tako, ako je u kojem slučaju potrebno, i kritiziranje i odbacivanje.

Boni i ja smo oholi jer mislimo drugačije.
Možda ti je promaklo djelo:
A Summa and Encyclopedia to Maria Valtorta’s Extraordinary Work
Link: https://1drv.ms/b/s!Aitxvg2kqC-ih855KSLFA3zC02fF_Q


Sada pitanje za pametnog Dujma, kako to da je jedna Faustina Kovlaska bila na indexu zabranjenih knjiga, danas svetica?
http://www.newworldencyclopedia.org/entry/Index_Librorum_Prohibitorum
Upravo ju je Pio XII stavio na listu, da bi postala svetica KC.
S druge strane Valtorta je od istog pape odobrena, da bi se kasnije našla na indexu?
Srećom pa je isti ukinut.
Ovdje su neki prigovori na objave Faustine Kovalske.
Ja se istina sa tim ne slažem da ne bi netko mislio da sam protiv, ali da se vidi i druga strana.

https://www.dropbox.com/s/4vf0hd9i7nt3vwf/Faustina.pdf?dl=0
https://www.dropbox.com/s/kf32hxg3ecqv511/Kowalska.pdf?dl=0


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 04 pro 2018 22:36 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 17 tra 2018 20:10
Postovi: 287
Podijelio: 5 zahvala
Zahvaljeno je: 18 zahvala
Postoji jos jedan razlog zasto Bog daje objave i nakon smrti sv.Ivana apostola,a to je ovaj: Svaka objava moze sluziti kao dokaz da Bog postoji. Jer ako govori,onda stvarno postoji. Cak i demonske objave mogu sluziti kao dokaz da Bog postoji. Jer ako demoni govore oponasajuci Boga,onda stvarno postoje. A ako demoni postoje,onda nuzno postoji Bog koji ih je stvorio. Ili cemo reci da su i demoni nastali putem evolucije. Osim toga svaka objava koja dolazi od Boga,moze sluziti kao dokaz za ispravnost katolicke vjere. Kad bi recimo jedan protestant prihvatio objave M.Valtorte,on bi morao postati katolik jer se u tim objavama potvrdjuju sve istine katolicke vjere. Ako i zadnji seoski zupnik moze govorit vjernicima za vrijeme nedjeljne propovijedi,tko ce onda zabraniti Bogu da govori svome narodu? Naravno da treba biti oprezan jer postoje i brojne demoske objave,ali Bog ne zeli da se radi tih demonskih objava odbace i bozanske objave. Prava je mudrost i razboritost odbaciti ono sto dolazi od Sotone,a prihvatit ono sto dolazi od Boga.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 04 pro 2018 23:58 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 01 ruj 2012 14:15
Postovi: 902
Podijelio: 18 zahvala
Zahvaljeno je: 59 zahvala
Padre Pio je živio u isto vrijeme kad i Valtorta i on je potvrdio autentičnost objava.
Kasnije i znanost jer Veronikin rubac i Torinskom platno prikazuju istu osobu.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 05 pro 2018 09:48 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 17 tra 2018 20:10
Postovi: 287
Podijelio: 5 zahvala
Zahvaljeno je: 18 zahvala
Tko poznaje objave M.Valtorte moze shvatit da jedna tesko bolesna zena i bez formalne teoloske naobrazbe nije mogla posjedovat toliko teolosko znanje i toliku mudrost. To je fenomen koji se moze objasniti samo nadnaravnim utjecajem. Neka je zena za vrijeme ispovijedi pitala padre Pija: Oce da li mi preporucate citanje Valtortinih spisa? A svetac je odgovorio: Ne samo da vam preporucam,nego vam zapovijedam da to citate.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 05 pro 2018 10:12 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 12 lip 2018 18:40
Postovi: 571
Podijelio: 88 zahvala
Zahvaljeno je: 5 zahvala
Bonifacije napisao:
Tko poznaje objave M.Valtorte moze shvatit da jedna tesko bolesna zena i bez formalne teoloske naobrazbe nije mogla posjedovat toliko teolosko znanje i toliku mudrost. To je fenomen koji se moze objasniti samo nadnaravnim utjecajem. Neka je zena za vrijeme ispovijedi pitala padre Pija: Oce da li mi preporucate citanje Valtortinih spisa? A svetac je odgovorio: Ne samo da vam preporucam,nego vam zapovijedam da to citate.



Ne samo da vam preporucam,nego vam zapovijedam da to citate.

koji argument imaš da je to svetac rekao?


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 05 pro 2018 11:13 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 01 ruj 2012 14:15
Postovi: 902
Podijelio: 18 zahvala
Zahvaljeno je: 59 zahvala
kopitar napisao:
Bonifacije napisao:
Tko poznaje objave M.Valtorte moze shvatit da jedna tesko bolesna zena i bez formalne teoloske naobrazbe nije mogla posjedovat toliko teolosko znanje i toliku mudrost. To je fenomen koji se moze objasniti samo nadnaravnim utjecajem. Neka je zena za vrijeme ispovijedi pitala padre Pija: Oce da li mi preporucate citanje Valtortinih spisa? A svetac je odgovorio: Ne samo da vam preporucam,nego vam zapovijedam da to citate.



Ne samo da vam preporucam,nego vam zapovijedam da to citate.

koji argument imaš da je to svetac rekao?



Naravno ti uvijek možeš omalovažavati izvor, ovakav ili onakav, ali gore spomenuto je dokumentirano.

https://1drv.ms/b/s!Aitxvg2kqC-ih855KSLFA3zC02fF_Q

Moraš malo znati engleskog ali to je što si tražio.

“I don’t advise you to [read Maria Valtorta’s books] – I order you to!” (Saint Padre Pio’s answer to
a long-time spiritual daughter of his, Mrs. Elisa Lucchi, in 1967, when she asked him in Confession,
“Father, I have heard mention of Maria Valtorta’s books. Do you advise me to read them?”)


Jednako tako sam papa Pio XII je rekao neka se tiska kako je. Ovo sam osobno čuo od fra Danijela preko kojeg sam i saznao za objave. On je zaređen 1940.g. i živio je u vrijeme Valtorte. Pobožan čovjek, kojeg je Bog podario dugim životom.
Osim Valtorte i pobožnost prvih petaka je zagovarao.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 05 pro 2018 13:59 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 16 ožu 2017 19:26
Postovi: 282
Podijelio: 2 zahvala
Zahvaljeno je: 29 zahvala
Bonifacije napisao:
..... Prava je mudrost i razboritost odbaciti ono sto dolazi od Sotone,a prihvatit ono sto dolazi od Boga.


Upravo to Boni, to je bit, tj. sukus svega sto ti mi govorimo. Samo, taj autoritet pripada, jedino i isključivo, Crkvi.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 290 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 29  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 5 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
cron
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr