www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 28 ožu 2024 14:41

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 1 post ] 
Autor Poruka
PostPostano: 19 ožu 2008 18:31 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 ožu 2006 15:36
Postovi: 6385
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 44 zahvala
SVEOPĆA MOLITVA
POZNATA POD IMENOM PAPE KLEMENTA XI



Vjerujem, Gospodine, ojačaj mi vjeru; nadam se, učvrsti mi nadu; ljubim te, ražari mi ljubav;kajem se, probudi mi kajanje.


Klanjam ti se kao prvom počelu; čeznem za tobom kao za posljednjim ciljem; hvalim te kao vječnog dobrotvora; zazivam te kao branitelja i pomoćnika. Svojom me mudrošću vodi, pravednošću uzdrži, dobrotom tješi, moću štiti

Prinosim ti svoje misli da budu upravljene k tebi; riječi da govore o tebi; djela da budu po tebi; trpljenja da budu za tebe. Hoću što god ti hoćeš i zato jer hoćeš hoću kako ti hoćeš i dotle dok ti hoces..

Molim te, Gospodine, prosvijetli mi razum, zagrij volju, očisti srce i posveti dušu. Daj da oplačem dosadašnja bezakonja, odbijem buduće napasti, ispravim krive navike, uzgojim prikladne kreposti.

Dobri Bože, daj mi ljubav za te, mržnju na me, revnost za bližnjega, prezir svijeta. Da se trudim biti poslušan pretpostavljenima, služiti podložnicima, pomagati prijateljima, praštati neprijateljim .

Da požudu svladam strogošću, lakomost darežljivošću, srdžbu blagošću, mlakost revnošću. Da u odluci budem mudar, u pogibli postojan, u nevolji strpljiv, u sreći ponizan.

Uči me, Gospodine, sabranim u molitvi, trijeznim u jelu i piću, marljivim u službi, ustrajnim u odluci.Nadahni mi brigu za unutarnju neokaljanost, izvanjsku čednost, Nadahni mi brigu za unutarnju neokaljanost, izvanjsku čednost,

Da ustrajno i budno krotim svoju narav, gajim milost, opslužujem zakon, zaslužujem spasenje. Nauči me, kako je neznatno sve zemaljsko, uzvišeno sve božansko, kratko sve vremenito, trajno sve vječno.

Daj da se pripravim na smrt, uplašim suda, izbjegnem pakao, postignem raj.Po Kristu Gospodinu našem. AME


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 1 post ] 

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 7 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr