www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 28 ožu 2024 10:21

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 17 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2
Autor Poruka
PostPostano: 31 srp 2013 20:42 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 15 ožu 2011 16:49
Postovi: 1617
Lokacija: severna Bačka
Podijelio: 48 zahvala
Zahvaljeno je: 31 zahvala
zdravo djevo napisao:
Samo mali podsjetnik na 2. kolovoz kada se slavi stara franjevačka svetkovina, Gospa od Anđela. Svetkovina potječe iz prvih franjevačkih dana. Na ovaj dan vjernici se prisjećaju obraćenja svetog oca Franje koje se dogodilo 1208. godine u malenoj crkvici svete Marije od Anđela, podno grada Asiza. U franjevačkoj povijesti, ta crkva je poznata kao Porcijunkula. U povodu blagdana Gospe od Anđela, u svim franjevačkim crkvama diljem svijeta vjernici mogu dobiti porcijunkulski ili potpuni oprost …. o tome sve detaljno piše u prethodnim postovima.

Bravo djevo, i zdravo djevo,
pametno , podsjetiti..... :D


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 02 kol 2013 21:30 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 20 stu 2012 13:21
Postovi: 81
Lokacija: Hercegovina
Podijelio: 31 zahvala
Zahvaljeno je: 7 zahvala
Nije mi baš najjasnije. Npr ispovijedio sam se i pričestio prije 2 dana (31.7) a danas sam na misi izmolio Vjerovanje, Očenaš i nakanu za Svetog Oca Papu i pričestio se. Jel važi ovo iako ispovijed nije bila 1 ili 2 kolovoza kao što je propisano??


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 03 kol 2013 05:16 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 15 ožu 2011 16:49
Postovi: 1617
Lokacija: severna Bačka
Podijelio: 48 zahvala
Zahvaljeno je: 31 zahvala
02.08. GOSPA OD ANĐELA
viewtopic.php?f=31&t=6190
Autor: Mia01 [ Uto kol 02, 2011 3:55 pm ]
Naslov: 02.08. GOSPA OD ANĐELA


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 03 kol 2013 08:39 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 01 ruj 2012 14:15
Postovi: 902
Podijelio: 18 zahvala
Zahvaljeno je: 59 zahvala
angel777 napisao:
Nije mi baš najjasnije. Npr ispovijedio sam se i pričestio prije 2 dana (31.7) a danas sam na misi izmolio Vjerovanje, Očenaš i nakanu za Svetog Oca Papu i pričestio se. Jel važi ovo iako ispovijed nije bila 1 ili 2 kolovoza kao što je propisano??

Nije bitna taj dan ispovijed nego pricest. No kako na duši ne bi trebao biti ni laki grijeh preporuka je ispovijed taj dan. Inače može biti i 8 dana ranije. Pričest mora biti od 1.8. u podne do 2.8. u 24sata. I najbitnije vrijedi samo u franjevačkim crkvama a kako smo ove godine u godini vjeri vrijedi u svim crkvama. Uvijek treba izmoli za sv. Oca. Ja molim Oče naš i Vjerovanje.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 03 kol 2013 11:15 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 04 sij 2013 03:10
Postovi: 26
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Ja sam jucer otisla na ispovjed. Nama je pater i na misi u nedjelju najavio i rekao da se treba izmoliti Vjerovanje, Oce nas, Zdravo Marijo i Slava Ocu.
Nakon mise i proicesti sam se osjecala kao da su mi sva tezina i sve brige otisle od mene i kao da se mir uvlaci u mene. Moram priznati da se nisam dugo ispovjedila i da me bas vuklo da odem, ukratko samo da kazem kad sam usla u ispovjedaonicu nisam se ni prekrizila, u meni se nesto slomilo i pocela sam plakati ako mala beba. Velik teret je bio na meni, ne jer sam imala neki veliki grijh nego eto valjda zbog tog vremenskog perioda koji je prosao od zadnje ispovjedi. Poslje sam se osjecala sto moj tata kaze kao da lebdim i sve mi je lako.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 03 kol 2013 11:30 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 01 ruj 2012 14:15
Postovi: 902
Podijelio: 18 zahvala
Zahvaljeno je: 59 zahvala
Mirela30 napisao:
Ja sam jucer otisla na ispovjed. Nama je pater i na misi u nedjelju najavio i rekao da se treba izmoliti Vjerovanje, Oce nas, Zdravo Marijo i Slava Ocu.
Nakon mise i proicesti sam se osjecala kao da su mi sva tezina i sve brige otisle od mene i kao da se mir uvlaci u mene. Moram priznati da se nisam dugo ispovjedila i da me bas vuklo da odem, ukratko samo da kazem kad sam usla u ispovjedaonicu nisam se ni prekrizila, u meni se nesto slomilo i pocela sam plakati ako mala beba. Velik teret je bio na meni, ne jer sam imala neki veliki grijh nego eto valjda zbog tog vremenskog perioda koji je prosao od zadnje ispovjedi. Poslje sam se osjecala sto moj tata kaze kao da lebdim i sve mi je lako.

Divno iskustvo.
Tako je bilo meni kada sam prvi puta, a to je bilo na dan izbora pape. Odmah drugi dan po papinom blagoslovu sam isao na pricest.
Ako se zbog kakvog sitnog grijeha ne dobije potpun oprost dobiva se djelomičan. Što se molitava za papu tiče treba najmanje dvije izmolit. Znam to da neki svećenici vele da i osim Očenaša i Vjerovanja treba i Slava Ocu i Zdravo Marijo, al to nije problem.
Iduća prilika za potpun oprost su Svi Sveti, a mislim da i na Veliku Gospu? Zna li tko jel tako?
Osim oprosta meni je jučer bio deveti prvi petak redovite pričesti.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 02 kol 2015 09:29 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 27 kol 2010 15:09
Postovi: 155
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
ispovijed, sv. pričest, vjerovanje, oče naš, zdravo marijo, slava ocu........


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 17 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 6 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr