www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 19 tra 2024 13:32

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 854 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 86  Sljedeće
Autor Poruka
 Naslov:
PostPostano: 01 sij 2007 18:01 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 22 ožu 2006 13:01
Postovi: 274
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Zahvaljujuci Letiziji koja je stavila 7 molitvi tu na forum, i po milosrdju Bozjem, vec je proslo 7 mjeseci otkad molim tih 7 molitvi. Bas su korisne za dusu. Toplo ih preporucam svima.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 13 sij 2007 23:21 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 25 ruj 2006 11:42
Postovi: 55
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
evo, ja sam prije par dana pocela moliti 7 molitava sv. Brigite, koje se mole 12 godina, pa neka mi dobri Bog pomogne da ustrajem! :D


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 18 sij 2007 22:18 
Odsutan
Novoregistrirani korisnik

Pridružen: 17 sij 2007 00:36
Postovi: 9
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Kako mi je drago da ima ovaj topic, htjela bih posvjedočiti nešto u vezi 15 molitva sv.Brigite.

1.1.2000. god. sam počela moliti „15 molitva sv. Brigite „ prvih dana sam oduševljeno molila, a kasnije je bilo sve teže i teže, bilo je i pravih kušnji, skoro bih odustala...ali nekako bih uz pomoć Božju ipak izmolila do kraja.
Kroz te molitve sam se približila Isusovoj patnji i uronula u „duboko razmišljanje srcem“ o Njegovim ranama i veličini Njegovog darivanja za nas, o smislu križa, trpljenja...
Te godine intezivno sam živjela vjeru, između ostalog i kroz brojna hodočašća (Međugorje, Rim...), kršćanske seminare, klanjanje, a skoro svaki dan sam išla na sv.misu i otkrila ljepotu koju nam Bog u njoj daje.
Mislim da je takva vjera oblikovana kroz te molitve urodila plodom, a to se očituje u slijedećem: moleći te molitve svaki dan, ništa mi više nije bilo teško učiniti, pogotovo za druge, stalno mi je u mislima i srcu bila urezano Isusovo trpljenje za nas, pa sam razmišljala da nikakva zemaljska ili moja patnja ne može nadmašiti Njegovu , ako je On to mogao učiniti za nas, zašto i ja ne bi za druge...
Iste godine moj sadašnji muž ( a tada dečko ) se obratio i primio krštenje te ostale sakramente, naime, u njegovoj obitelji nitko nije vjernik, a neki nisu ni kršteni.
Napominjem i to da nisam ja ta koja ga je obratila nego je njega Bog vodio istim putem kao i mene, zajedno smo otkrivali vjeru kroz sve gore navedeno.
Krajem iste godine on je počeo moliti te molitve i ustrajao godinu dana, slijedeće godine smo se oženili, prvu bebu smo izgubili (spontanim pobačajem), ali zato krajem iste godine bili smo kao mladenci u Rimu gdje nas je osobno blagoslovio, polažući ruke na nas, papa Ivan Pavao II.
Mi smo i opet žarko molili uz Isusa, bl. Djevicu Mariju i sv.Brigitu da prihvatim trudnoću...i već za pola godine ostala sam trudna, termin poroda bio je 15.7., a ja rodila djevojčicu 23. 7. na sv. Brigitu! Naravno, da se zove Brigita i ona je njezina zaštitnica na nebu, malena to sve zna i zaista je posebno dijete...eto toliko.
S mlađom kćeri dogodilo se nešto slično ali to drugom prilikom...
Pozdrav! Neka božji blagoslov bude s vama!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 18 sij 2007 23:09 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 02 tra 2006 21:52
Postovi: 1232
Lokacija: Dubrovnik
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 3 zahvala
maranata napisao:
Kako mi je drago da ima ovaj topic, htjela bih posvjedočiti nešto u vezi 15 molitva sv.Brigite.

1.1.2000. god. sam počela moliti „15 molitva sv. Brigite „ prvih dana sam oduševljeno molila, a kasnije je bilo sve teže i teže, bilo je i pravih kušnji, skoro bih odustala...ali nekako bih uz pomoć Božju ipak izmolila do kraja.
Kroz te molitve sam se približila Isusovoj patnji i uronula u „duboko razmišljanje srcem“ o Njegovim ranama i veličini Njegovog darivanja za nas, o smislu križa, trpljenja...
Te godine intezivno sam živjela vjeru, između ostalog i kroz brojna hodočašća (Međugorje, Rim...), kršćanske seminare, klanjanje, a skoro svaki dan sam išla na sv.misu i otkrila ljepotu koju nam Bog u njoj daje.
Mislim da je takva vjera oblikovana kroz te molitve urodila plodom, a to se očituje u slijedećem: moleći te molitve svaki dan, ništa mi više nije bilo teško učiniti, pogotovo za druge, stalno mi je u mislima i srcu bila urezano Isusovo trpljenje za nas, pa sam razmišljala da nikakva zemaljska ili moja patnja ne može nadmašiti Njegovu , ako je On to mogao učiniti za nas, zašto i ja ne bi za druge...
Iste godine moj sadašnji muž ( a tada dečko ) se obratio i primio krštenje te ostale sakramente, naime, u njegovoj obitelji nitko nije vjernik, a neki nisu ni kršteni.
Napominjem i to da nisam ja ta koja ga je obratila nego je njega Bog vodio istim putem kao i mene, zajedno smo otkrivali vjeru kroz sve gore navedeno.
Krajem iste godine on je počeo moliti te molitve i ustrajao godinu dana, slijedeće godine smo se oženili, prvu bebu smo izgubili (spontanim pobačajem), ali zato krajem iste godine bili smo kao mladenci u Rimu gdje nas je osobno blagoslovio, polažući ruke na nas, papa Ivan Pavao II.
Mi smo i opet žarko molili uz Isusa, bl. Djevicu Mariju i sv.Brigitu da prihvatim trudnoću...i već za pola godine ostala sam trudna, termin poroda bio je 15.7., a ja rodila djevojčicu 23. 7. na sv. Brigitu! Naravno, da se zove Brigita i ona je njezina zaštitnica na nebu, malena to sve zna i zaista je posebno dijete...eto toliko.
S mlađom kćeri dogodilo se nešto slično ali to drugom prilikom...
Pozdrav! Neka božji blagoslov bude s vama!


Bog vas blagoslovio!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 19 sij 2007 13:56 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 02 stu 2006 14:54
Postovi: 255
Lokacija: Stockholm
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
Joakim je napisao
Citat:
Sv. Brigita je u prisutnosti svoje kćerke Katarine i svoga ispovjednika umr­la u Rimu 23.07.godine 1373. Njezini zemni ostaci preneseni su u Švedsku te ondje sahranjeni u crkvi u Vadsteni.
Ne znam koliko je vazno ali spomenuo bih da se radi o Samostanskoj crkvi ili Plavoj crkvi( Blå kyrka) u Vadsteni, veoma lijepom, malom i veoma starom gradicu na obali jezera Vättern. Nasa misija svake godine organizira hodocasce ovoj dragoj nam svetici, omiljenoj ne samo nama vjernicima Skandinavije nego i brojnim vjernicima ostalih evropskih zemalja. Ove godine hodocastit cemo 20. svibnja pa sve vas koji biste mogli doci pozivam, DOBRO NAM DOSLI!

PS:Jedna od meni najdrazih, mojih pjesama "Oprosti Majko" kao i mnogo drugoga lijepoga u mome zivotu dato mi je za vrijeme i nakon dvogodisnjeg obracanja ovoj divnoj Svetici.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 29 sij 2007 15:02 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 17 stu 2006 11:57
Postovi: 1390
Lokacija: Velika Gorica
Podijelio: 123 zahvala
Zahvaljeno je: 121 zahvala
Hvala Marijančici koja je pokrenula ovu temu i svima koji pišu svoja iskustva sa molitvama od sv. Brigite.
Ja sam nedavno počeo moliti 15 molitvi sv. Brigite, (17.01.). Počeo sam slučajno, kažem idem pokušat. I evo, krenulo je, Bogu hvala, isprintao sam molitve i nastojim svaki dan odvojiti tih pola sata za molitvu. Jako su snažne ove molitve jer je u njima sve sadržano; Oče naš, Zdravo Marija, vjerovanje i što je jako bitno svaki dan moleći razmišljam o muci Gospodina našega Isusa Krista.
Moram isto tako priznati da kako sam ih naglo počeo moliti tako sam ih naglo zamalo i prestao moliti. Već drugi ili treći dan sam zapao u nekakvu depresiju i to bez ikakvog razloga. Mislio sam odustati, razmišljao sam da sam možda pretjerao što sam to počeo ali onda sam pročitao vaša razmišljanja i iskustva o ovoj molitvi i postavio sam sebi pitanje; ako ne možeš odvojit tih pola sata dnevno za Isusa, onda kakav sam ja to vjernik?
Znam da sam tek na početku, molim ove molitve tek 13 dana ali želim ustrajati i nadam se da ću ih uspjet izmolit.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 29 sij 2007 20:12 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 02 tra 2006 21:52
Postovi: 1232
Lokacija: Dubrovnik
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 3 zahvala
I ja sam, razmisljajuci da pocnem moliti Sedam molitvi svete Brigite Svedske, jednostavno ih poceo moliti.
Malo je drugacija 'stvar' s 15 molitvi svete Brigite Svedske, jer smo jedna jako draga osoba i ja odredili datum i, ako Bog da, pocinjemo pred kraj sljedeceg mjeseca i s tim molitvama. Moja sreca je neopisiva, a milost i snaga Bozja, snaga za nositi kriz svoj, neocekivana meni ni u najboljim nadanjima.
Budi blagoslovljen Boze u vjecne vjekove!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 03 vel 2007 23:53 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 22 ožu 2006 13:01
Postovi: 274
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Luki napisao:

Znam da sam tek na početku, molim ove molitve tek 13 dana ali želim ustrajati i nadam se da ću ih uspjet izmolit.


Zelim ti puno ustrajnosti. Ako opet padnes u depresiju, ili pocnes razmisljati da li da nastavis moliti, nemoj zaboraviti da djavo pokusava napraviti stetu, pogotovu onima koji ustrajno mole. Nemoj se obazirati na male prepreke, budi jaci. Sjeti se nas, koji smo ih izmolili, pa nam se pridruzi.

Nadam se da cemo i u nebu biti zajedno, imati ces dobro drustvo u nebu, ako ustrajes i izmolis te molitve do kraja.

Sve najbolje ti zelim :grlim te:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 04 vel 2007 00:10 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 17 stu 2006 11:57
Postovi: 1390
Lokacija: Velika Gorica
Podijelio: 123 zahvala
Zahvaljeno je: 121 zahvala
Marijancica napisao:

Sve najbolje ti zelim :grlim te:


Hvala ti. :grlim te:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 20 vel 2007 23:20 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 17 stu 2006 11:57
Postovi: 1390
Lokacija: Velika Gorica
Podijelio: 123 zahvala
Zahvaljeno je: 121 zahvala
Evo prošlo je nešto više od mjesec dana od kako molim 15 molitvi sv. Brigite i moram priznati da osjećam veliku snagu tih molitvi u svom životu. Ponukan time, pojačao sam molitve i krenuo moliti (12.02.) i 7 molitvi sv. Brigite, a molim i u molitvenom lancu. Pravo čudo ako se uzme u obzir da sam prije 5-6 mjeseci molio vrlo malo i to samo 1 Oče naš i 1 Zdravo Mariju prije spavanja. Čak i to malo sam molio vrlo površno. Danas molim sa velikim pouzdanjem i nastojim biti što je više moguće skoncentriran tijekom molitve, nastojim mislit na ono što molim. :a1250:
Bilo me je malo strah da li ću stići ove molitve svaki dan izmoliti, sad vidim da je taj strah neopravdan. Molitvu samo treba staviti na prvo mjesto, koliko god imali obaveza može se stići moliti ako zaista vjerujemo u važnost molitve i ono što možemo postići po njoj.
Svi vi koji razmišljate da li moliti molitve svete Brigite moj vam je savjet da svakako pokušate. :)


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 854 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 86  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 9 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr